Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşalr aracıma 26 milyar veren oldu haber bekliyor benm maddi skıntım geçti satmaktqn vazgeçtim ama sizce değerlendireyimmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

arkadaşalr aracıma 26 milyar veren oldu haber bekliyor benm maddi skıntım geçti satmaktqn vazgeçtim ama sizce değerlendireyimmi

Faz II parası vermiş..Gerçi bilmiyorum 2005'lerde Faz II var mı ya da sizinki Faz II mi..?? Bence çok çok güzel bir rakam..Satıp model yükseltme şansınız olacaktır..
  • [Deleted by Admins]
  • Bence güzel rakam vermiş, bir daha böyle teklif az denk gelir.Model yukseltme gibi bir düşüncen varsa kaçırma derim.

quote:

arkadaşalr aracıma 26 milyar veren oldu haber bekliyor benm maddi skıntım geçti satmaktqn vazgeçtim ama sizce değerlendireyimmi
  • faz 1 yanlız 30 binde bide herşeyini yetkili serviste yaptırdım trigerini bile orda değiştirdim yani acaba öyle az km araç bulabilecekmiyim diye düşünüyorum
  • Model yukseltme düşüncen yok oyleyse. Daha iyisini almayı düşünmüyorsan bir süre daha kullan o zaman.

Az km de ve bakımlı bulmak zor dediğin gibi...

quote:

faz 1 yanlız 30 binde bide herşeyini yetkili serviste yaptırdım trigerini bile orda değiştirdim yani acaba öyle az km araç bulabilecekmiyim diye düşünüyorum
  • Arkadaşlar, forumu aralıklarla takip etmeye çalışıyorum.
    Aracım Laguna II 2005 exp.
    Haftasonu servis ışığı yandı ve pazartesi sabah ilk işim yetkili servise gitmek oldu,
    Bilgisayara bağladıklarında "kart okucu" "konsol kilidi (bundan tam emin değilim, hatırlayamıyorum)" arızası verdiğini gördük.
    Usta neden olduğu ve nasıl giderileceği konusunda bana bir bilgi vermedi, önemli bişi değil, biraz dene, geçmezse bakalım vs. dedi.
    Ancak ben, serv. ışığı yanıkken araç sürmekten hiç hoşlanmıyorum.
    Hata kart okuyucu ile beyin arasındaki bir elektrik arızası sanırım.
    Bu konuda bilgisi-tecrübesi olan varmı acaba,

Bu arada, aracın çalışmasında, kartı tanımasında bi sıkıntı yok, eskiden nasılsa aynen çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mserhatarslan -- 23 Mart 2010; 17:01:51 >
  • ya arkadaşlar 20 milyonluk gazla 100 km gitmiştim bu son ay çok yakıyo demiştim ya 65 milyona doldurdum şuan 220 km de kırmızı ışık yanmaya başladı gazda diyorumki kırmızıdada 50 km gitse yine çok yakıyo sizce neden böyle ya 30 binde girdi araç filtreler filan değişti acaba boğaz kelebeğimi temizlenmesi lazım bugünde bastım çalıştırma düğmesine hemn almadı yani ilk defa yaptı biraz uzun çalışma sesi geldi sonra çalıştı sizce nedne boğaz kelebeğimi
  • triptonik vites olanlar 4 ilerimi acaba
  • 2003 laguna2 2.0 120 binde fiyatı 18000 lpg yok sizce uygunmuç km nasıl vede benzinde ne yakar ortalama...
  • Sayın seben11,
    Tiptronik vitesler 4 ileridir..
  • Merhaba,
    Servisteki usta o ışıgın yanmasının önemli olmama sebebini açıklaması lazım.Sinyalleşmedeki anlık birsey miydi yoksa başka birsey mi? Ateş olmayan yerden duman cıkmaz demiş ecdadımız.

Kart okuyucu işlevini yitirirse aracını yerinden oynatamazsın.Cekici ile servise gitmek durumunda kalırsın.Bende boyle bir uyarı vermeden bozulmuştu bir benzin istasyonunda, colu cocuk kalakalmıştık arabada, oradan biliyorum

Bu arıza ışıgını söndürttün mü peki?Yani sildirdin mi hatayı? Sildirmediysen sildir ve kullan derim.Kısa süre içinde tekrar aynı sebepten yanarsa daha ciddi bir sekilde sorgulamak lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: mserhatarslan

Arkadaşlar, forumu aralıklarla takip etmeye çalışıyorum.
    Aracım Laguna II 2005 exp.
    Haftasonu servis ışığı yandı ve pazartesi sabah ilk işim yetkili servise gitmek oldu,
    Bilgisayara bağladıklarında "kart okucu" "konsol kilidi (bundan tam emin değilim, hatırlayamıyorum)" arızası verdiğini gördük.
    Usta neden olduğu ve nasıl giderileceği konusunda bana bir bilgi vermedi, önemli bişi değil, biraz dene, geçmezse bakalım vs. dedi.
    Ancak ben, serv. ışığı yanıkken araç sürmekten hiç hoşlanmıyorum.
    Hata kart okuyucu ile beyin arasındaki bir elektrik arızası sanırım.
    Bu konuda bilgisi-tecrübesi olan varmı acaba,

Bu arada, aracın çalışmasında, kartı tanımasında bi sıkıntı yok, eskiden nasılsa aynen çalışıyor.

• 1 lt lpg ile 9-9.5 km gibi yol almak normali.(İstanbul şehir içi, 1.6 motor, Faz 2 gözlemidir).Kırmızı uyarı ısıgına aldanma, lpg tam bittiğinde kat ettiğin km önemli bence.Boğaz kelebeğinden süphelenmek için rölantide de anormallik gözlemlemelisin diye düşünüyorum.

Normalde start düğmesine basılı tutarak değilde basıp cekince çalışması gerekir."tam almadı" derken basıp cekince ateşlemeye geçme süresimi uzun geldi yoksa "gıy gıy" ederek çalışıyorya bu ateşleme anındaki süre mi uzun geldi? Eger 2. durum ise ve önümüzdeki günlerde de bu sürekli olmaya başlarsa "manyetik kaptör" denilen parçadan süphelenmek lazım.Araç bir süre daha böyle devam ederse sadece marş basar ama çalışmaz hale gelebilir.

quote:

ya arkadaşlar 20 milyonluk gazla 100 km gitmiştim bu son ay çok yakıyo demiştim ya 65 milyona doldurdum şuan 220 km de kırmızı ışık yanmaya başladı gazda diyorumki kırmızıdada 50 km gitse yine çok yakıyo sizce neden böyle ya 30 binde girdi araç filtreler filan değişti acaba boğaz kelebeğimi temizlenmesi lazım bugünde bastım çalıştırma düğmesine hemn almadı yani ilk defa yaptı biraz uzun çalışma sesi geldi sonra çalıştı sizce nedne boğaz kelebeğimi

• Rolanti devri 900 civari sabit, ancak direksiyorunu iyice kavradigimda titresim hissediyorum , servis normal dedi ama ayni seyi gozlemleyen oldu mu ? Normalmidir gercekten ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Merhaba,
    Servisteki usta o ışıgın yanmasının önemli olmama sebebini açıklaması lazım.Sinyalleşmedeki anlık birsey miydi yoksa başka birsey mi? Ateş olmayan yerden duman cıkmaz demiş ecdadımız.

Kart okuyucu işlevini yitirirse aracını yerinden oynatamazsın.Cekici ile servise gitmek durumunda kalırsın.Bende boyle bir uyarı vermeden bozulmuştu bir benzin istasyonunda, colu cocuk kalakalmıştık arabada, oradan biliyorum

Bu arıza ışıgını söndürttün mü peki?Yani sildirdin mi hatayı? Sildirmediysen sildir ve kullan derim.Kısa süre içinde tekrar aynı sebepten yanarsa daha ciddi bir sekilde sorgulamak lazım.

Usta "sebebi" konusunda bir şey demedi, ayrıca arıza ışığını da söndüremediler, yani bilgisayardan arızayı silmeyi denediler ama her seferinde tekrar gösterdi arızayı ve ışık sönmedi. Ben de bir gün kartı taktığımda kalakalmaktan korkuyorum, ilgin için teşekkürler

• bu geç çalşma de4diğim olay şu düğmeye bikere basıyoruz ya çalışıyor o ses biraz uzun sürdü bidaha yapmadı bujilere bakın diyorlar onlarda 30 binde değişti daha 500 km olmadı ama yetkili servise bidaha gösrecem yetkilide değiştirdim belki meme yapmıştır garantiden değiştiryorlar diyorlar bi baktırcam atikerde filtreyi değiştirmişseniz kaçak kontrolü yaptırın diyor yrn bi gidecem atikere bakalım ne olacak bide bu manyetik kaptör parçası pahalı bişeymi yaklaşık nekadrdır boğaz kelebeği temizliği yaptırdıktan sonra tekrardan gaz ayarı yaptırmakmı lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfgunes -- 24 Mart 2010; 12:05:48 >
  • Merhaba,
    Kelebek temizliğinden sonra LPG kalibrasyon iyi olur herhalde, emin değilim ama.

Manyetik kaptoru ben 3 sene kadar once değiştirmiştim.120 TL civarıydı galiba.HErhangibir yetkili servisin "yedek servis" bölümüne baglatırsan güncel fiyat alabilirsin.

quote:

bu geç çalşma de4diğim olay şu düğmeye bikere basıyoruz ya çalışıyor o ses biraz uzun sürdü bidaha yapmadı bujilere bakın diyorlar onlarda 30 binde değişti daha 500 km olmadı ama yetkili servise bidaha gösrecem yetkilide değiştirdim belki meme yapmıştır garantiden değiştiryorlar diyorlar bi baktırcam atikerde filtreyi değiştirmişseniz kaçak kontrolü yaptırın diyor yrn bi gidecem atikere bakalım ne olacak bide bu manyetik kaptör parçası pahalı bişeymi yaklaşık nekadrdır boğaz kelebeği temizliği yaptırdıktan sonra tekrardan gaz ayarı yaptırmakmı lazım

• arkadaşlar bugün 2003 Laguna II 2.0 16V BVA (Triptonik) Privilege almış bulunmaktayım yalnız arka kapı içten açma kolu kırık bunu nasıl yaptırabilirim fiyat nedir kapı kolunun
  • seben 11 Allah hayırlı etsin kazasız belasız insallah..abi arabayı kaça aldın km kaçta...bnde alcam bi tane buldum lpg li ruhsata işli 18500 yada18000 sence nasıl..yedek parçası yakıtı nasıl değerlendiriyosun..bi yardımcı olsan...
  • sağol dostum aracı 19000 tl aldım km 129000 benimki benzinli daha bugün aldım yakıt konusunda birşey diyemeycem
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.