Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (79. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
248
Favori
1.644.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu triptonik vitesli olanlar 4 viteslimi
  • arkadaşlar benim sorunum aracın ön konsulundan stabilize yollarda tıkırtı sesleri çok geliyor en azından bana öyle geliyor. sizin araçlarınızda da varmı.bunu nasıl gidere bilirim cevaplşarsanız sevinirim iyi akşamlar
  • arkadaşlar ben bir şey daha soracam laguna ıı lerde motor yağı ne kullanıyorsunuz veya neyi tavsiye edersiniz.bilgilendirirseniz sevinirim
  • Arkadaşlar 20000 tl'ye aşağıda linkini verdiğim Laguna II alınırmı?Sağ'da bi sürtme var 300 boya parası isteniyormuş.Birde Esp sensörü yanıyormuş.Sahibi servise götürdüm 300tl ye sensör değiştiririz düzelir demiş.300'e sensör değişmesiyle o ışık sönermi sizce?Cevaplarınızı bekliyorum...

http://www.sahibinden.com/aciiiiilll_94_000_de_full_full_bi_aractir-77WQQaXQQ21002645WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orijinalden alıntı: GFFERRE

Arkadaşlar 20000 tl'ye aşağıda linkini verdiğim Laguna II alınırmı?Sağ'da bi sürtme var 300 boya parası isteniyormuş.Birde Esp sensörü yanıyormuş.Sahibi servise götürdüm 300tl ye sensör değiştiririz düzelir demiş.300'e sensör değişmesiyle o ışık sönermi sizce?Cevaplarınızı bekliyorum...

http://www.sahibinden.com/aciiiiilll_94_000_de_full_full_bi_aractir-77WQQaXQQ21002645WQQpXQQdisplayitem

Resimlere dikkat ettiyseniz ESP dışında SERVICE uyarısını da görmüşsünüzdür. Bence bulaşmayın hiç. O fiyatlara 2003-2004 temiz Prv bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

quote:

Orijinalden alıntı: GFFERRE

Arkadaşlar 20000 tl'ye aşağıda linkini verdiğim Laguna II alınırmı?Sağ'da bi sürtme var 300 boya parası isteniyormuş.Birde Esp sensörü yanıyormuş.Sahibi servise götürdüm 300tl ye sensör değiştiririz düzelir demiş.300'e sensör değişmesiyle o ışık sönermi sizce?Cevaplarınızı bekliyorum...

Resimlere dikkat ettiyseniz ESP dışında SERVICE uyarısını da görmüşsünüzdür. Bence bulaşmayın hiç. O fiyatlara 2003-2004 temiz Prv bulabilirsiniz.

Dikkat etmemiştim teşekkür ederim uyarınız için.Keşke bulabilsem ama çıkmıyor malesef bugün bulsam hemen gidip alıcam ama temizi bulunmuyo malesef.En azından malum sitelerde.Forumdan satmak isteyen olursa bu fiyatlarda veya bildiğiniz araç varsa haber etsenizde aranıza katılsam bi an önce bende...

• abiler iyi geceler ben 2003 2004 otomatik laguna almayı düşünmekteyim kimseye soramadım burayı gördüm sizce alayım mı alırsam yakıtı lpg de nasıl yedek parça durumu nasıl bilgi verirseniz sevinirim....acil ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogretmen1

abiler iyi geceler ben 2003 2004 otomatik laguna almayı düşünmekteyim kimseye soramadım burayı gördüm sizce alayım mı alırsam yakıtı lpg de nasıl yedek parça durumu nasıl bilgi verirseniz sevinirim....acil ama

Otomatik vitesler hakkında yorum yapmam doğru olmaz ama düz vitese göre söylüyorum şehir içi sakin kullanımda 9-10 lt lpg tüketirsin. bu rakam uzun yolda 7-8 hatta 6 ya kadar düşebilir.
  • ghnck saol başta cewap yazdığın için.abi ben öğretmenim ilk arabam olcak alacağım araba 2.0 motor olur otomatik oldugu için.sence alayım mı kararsızım ben senin düşüncen ne....
  • ya arada bir çukrdan geçerken filan direksiyonun altından bi vızıltı geliyor o nedir
  • quote:

ghncnk saol başta cewap yazdığın için.abi ben öğretmenim ilk arabam olcak alacağım araba 2.0 motor olur otomatik oldugu için.sence alayım mı kararsızım ben senin düşüncen ne....

Arabam atik olsun beni yormasın diyorsan tabi ki 2.0 motor tercih edersin. Hem 1.6 lara göre çok yaktığı söylentisi sadece şehiriçinde geçerlidir. Uzun yolda değerler hemen hemen birbirine yakındır. Ama sen mesleğin icabı tahminimce yılın büyük kısmını ş.içinde geçireceksin, işin bu tarafını düşün. 1.6 motor olarak Laguna nın 2006 ve üstü modelleri yani FazII dediğimiz modellere yönelirsen performanstan çok bir kaybın olmayacaktır. Çünkü FazII lerde bildiğim kadarıyla ağırlık 100-150kg azaltılmış (rakamlara tam olarak hafızamda değil) ve motor gücüne 5ps takviye yapılmış durumda ki bu da FazI lere göre baya ivme katıyor arabaya.
    Hayırlısı olsun ama iyi araştır alacağın arabayı, memleket şartları malum. İki kapının ortasından ikiye ayrılmış arabayı yapıp orjinal diye satan insanlar var ülkemizde.
    Saygılar...

• yılmaz.19
    bozuk yolda göğüsten tıkırtı gelmesi sadece lagunalara has bir durum değildir.
    özel bir problem bir montaj deformasyonu falan varsa bilemem
    motor yağı konusnda reno araçlarında elf i kullanmakta ama pek çok markada performans grup yağlar kullanılıyor benim servisim p o kullanıyor mesela

gfree
    arkadaşım aracın bilgisayar balantısının sonuçlarına bak esp için ne diyecek
    esp arızası basit bir sensör arızası olmayabilir.
    ama bazende sadece korozyon arıza lambasını yakabilir. iyi bir usta görsün mutlaka

ogretmen1
    arkadaşım aradığınız araç benim aracımın kasa ve donanımı
    ben kesinlikle lagunanın triptonik vitesini tavsiye ederim çok konforludur. bu konuda lütfen bu ve bir önceki sayfadaki mesajlarımı bi okuyun.
    performans seviyorsanız laguna II 2.0 alacaksınız çok önemli değil diyorsanız 1.6 alacaksınız
    ben her ikisini de kullanmış biri olarak laguna II nin kasasının hakkı 140 hp lik 2.0 motor diyorum

yakıtı da ortalama şehir içi 11-12 , şehir dışı 7- 8 litredir.
    yaşadığın yerdeki lpg fiyatlarına göre yakıtını kendin hesaplamalısın

• ya açkçası baktımhosuma gidiyo laguna ama sence wergisi yedek parçası bana uyarmı bi öğretmene yani..bazıları al diyo bazısı yaklasma iknci eli yok yada tutulmuyo diyo sizin fikriniz ne acaba...
  • quote:

ya açkçası baktımhosuma gidiyo laguna ama sence wergisi yedek parçası bana uyarmı bi öğretmene yani..bazıları al diyo bazısı yaklasma iknci eli yok yada tutulmuyo diyo sizin fikriniz ne acaba...

Bende öğretmenim. Vergi olarak ödediğim tutar 2003 modele 6 aylık 141,5...
    Yedek parçada abartılacak bir durum yok. Olmadı 1000 liraya 10 ay taksitle kasko yaptırırsın olur biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lubof

duzelteyim arabam dizel 1.9 2002 model duz vites (6 ileri)hiz sabitleyici var :)
    quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Ben araçları takip ederken gördüklerim, 2.0 bva privilege için;

*** Triptornik vites varsa, hız sabitleyici ve sınırlayıcı da mevcut,
    *** Far yıkama varsa, zenon far, elekterikli deri koltuk ve sunroof mevcut. Isıtma konusu muallak. 3.0 V6 intiale'de ısıtma var. Koltuğun ön tarafında butonu var.

*** Düz viteslerde hız sabitleyici hiç görmedim, hatta bu yüzden dizellerine bakmadım. Çünki dizellerin hepsi düz vites, dolayısı ile hız sabitleyici yok. 1.6'larda da triptronik görmedim yine.

*** 2003 ve 2004 modellerin cd çalarları da biraz farklı.

@Mastor1;
    Sizin aracındaki gibi bir donanıma rastlamadım ancak, bulabildiğim kadarı ile;

Prestij paketi: Xenon farlar + far yıkama, elektrikli açılır tavan'dan oluşuyor. Yine elektrikli koltuklar da ekstra donanım olarak satılmış. Ayrıca hız sabitleyici ve sınırlayıcı opsiyonu mevcut.

Saygılarımla.

Ülkemizdeki LagunaI'lerde de hız sabitleyici sadece 115bg'lik otomatiklerde mevcuttu. 140bg'liklerde ise hız sabitleyici bulunmuyordu. LagunaII'de de aynı durum devam etti. En azından yetkili distribitör Oyak-Renault tarafından getirilenlerde. Üstelik 2002'de ülkemizde hala LagunaI'ler satılıyordu. LagunaII 2002 çıkışlı olmasına rağmen, ülkemize 2003 yılında ithal edilmeye başlandı. Aracınız distribütör aracılığıyla gelmemiş ya da gümrük çıkışlı olabilir mi?

Saygılarımla.

• Arkadaşlar ben 2003 model laguna 2 1.6 privillege sahibiyim. 40 ytllik lpg ile yaklaşık 180-200 km yol yapıyorum gaz ayarı yaptırdım yeni sizce normal mi? ayrıca yokuş aşağı yollarda aracın viteste durması lpg tüketimini nasıl etkiler? (lpg birim fiyatı 2.04 ve shellden alıyorum)
  • abiler ben kesin ototmatik alcam..2002 2003 alırsam nasıl olur sizce...yani kararszlığım cümlelerime yandımıstr öğretmen olunca ha diye alamıyon böle bi arabayı..bana bi yol gösterin dediğim gibi 2002 2003 otomatik alrıım alırsam ne yapiyim sizce bişiler söleyinayrıca alaka gösteren tüm arkadaslara sonsuz tsk
  • Kullanım mesafeniz(gidiş geliş 5km mi, 50 km mi), trafik durumu vb. etkenler önemli olsa da sarfiyatınızda sıra dısı bir durum yok bence, normal...

quote:

Orijinalden alıntı: Phalanx_extreme

Arkadaşlar ben 2003 model laguna 2 1.6 privillege sahibiyim. 40 ytllik lpg ile yaklaşık 180-200 km yol yapıyorum gaz ayarı yaptırdım yeni sizce normal mi? ayrıca yokuş aşağı yollarda aracın viteste durması lpg tüketimini nasıl etkiler? (lpg birim fiyatı 2.04 ve shellden alıyorum)
  • Yazacaklarım klasik olacak ama yazayım.

Aracın temiz olması yanında , otomatik sanzıman içinde özellikle kontrol ettirmeniz iyi olacaktır.Laguna 2 lerde degil ama "Laguna 1" ler otomatik sanzımana çok şüpheyle yaklaşmak gerektiğini çok okudum, sorunlu.Ama Laguna 2 ler için boyle bir belirgin durum yok ancak tedbirli olup bakıtmakta , test etmekte fayda var.

Saygılar...

quote:

abiler ben kesin ototmatik alcam..2002 2003 alırsam nasıl olur sizce...yani kararszlığım cümlelerime yandımıstr öğretmen olunca ha diye alamıyon böle bi arabayı..bana bi yol gösterin dediğim gibi 2002 2003 otomatik alrıım alırsam ne yapiyim sizce bişiler söleyinayrıca alaka gösteren tüm arkadaslara sonsuz tsk
  • phalanx,
    arkadaşım yakıtınız kötü değil takılmayın

ogretmen
    arkadaşım ben de akademisyenim ve otomatik şanzımanlı laguna II sahibi biri olarak sana 3. defa bu konuda cevap yazıyorum.
    temiz kullanılmış otomatik şanzıman sorun çıkartmaz arkadaşım almadan önce iyice baktıracaksın hepsi bu
    iyi bir şanzıman ve/veya motor ustası şanzımanın durumunu sana söyler
    öncelikle ucuzunu değil temizini ara...
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.