Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (750. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 748749750751752
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: huseyinoner

2 seferdir şehiriçi 12 Lt./100 Km. çıkıyor. 10 Lt.nin üstüne çıkmamıştım hiç. 1.6 sahibi arkadaşların yorumu nedir?

Ben 9lt nin üstüne hiç çıkmadım şuan 8.5lt/100km gibi bi değerim var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Şehiriçi mi bu değer?
  • quote:

Şehiriçi mi bu değer?

Evet şehiriçi Ankara trafiğinde.Bu araçla uzun yol yapmak nasip olmadı daha
  • blacknovemberrain kullanıcısına yanıt
    yukarda yazanlari okuydan ve karsilastirma yapip eger gercekten ful diyorsan alinabilir gibi duruyor ama canli bakman lazim yine yakit tuketimini arkadaslar paylisiyor zaten bende dizel oldugu icin yorum yapamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuk_18 -- 11 Mart 2014; 13:14:18 >
  • arkadaslar, faz II lagunam var kisa bir sureden beridir sunrooftan citirtilar gelmeye basladi puturlu asfaltta bilgi olan varmidir
    Şehiriçi 23 kuruş filansa şehir dışında 18 kuruşa filan iner herhalde.

Affına sığınarak bi yanlışlık olabilir mi ölçümlerde? Benim ölçüm yüksek tamam da sizin ölçümler düşük geldi. 1.5 dizellerden az yakıyor yani.
  • quote:

Şehiriçi 23 kuruş filansa şehir dışında 18 kuruşa filan iner herhalde.

Affına sığınarak bi yanlışlık olabilir mi ölçümlerde? Benim ölçüm yüksek tamam da sizin ölçümler düşük geldi. 1.5 dizellerden az yakıyor yani.

Şimdi fotoğrafını çekeyim dedimde telefonun kamerası pek iyi değil çekemedim.Ben aldığımdan beri değerler 9.2 ile 8.8 arasında gidip geliyodu.Aracın yağını suyunu bujilerini değiştirdim o arada sıfırladım tüketim verilerini ve son 3 aydır baya baya kullandım gabiri caizse üstünden inmedim şuan gösterdiği değer 8.5 .Yarın tekrar sıfırlayayım bi tekrar verilere bakayım bi süre.Daha önce sahibi olduğum araçların hiçbiride yol bilgisayarı yoktu siz çok az diyince bende işkillendim şimdi

yol bilgisayarı lpg'de net değer vermez. full depodandan sonra gittiğiniz kilometre/depoyu fullemek için alığınız lpg litre kesin tüketimi verir. bu arada sehir içi yakıt tüketimi kavramı çok göreceli bir kavramdır. ben geçen sene kocaelideydim ve 15 lt. tüketimim vardı. çok kısa mesafe ve 70 max sürat ile giderdim. izmire geldim geleli 12 lt. tüketimim var. dolayısıyla şehirlerarası ölçüm biraz daha sağlıklıdır. bu arada bahsettiğiniz yakıt tüketimini b segment arabalar zor yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakizmr -- 11 Mart 2014; 21:11:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MasterOfScorpions

arkadaslar, faz II lagunam var kisa bir sureden beridir sunrooftan citirtilar gelmeye basladi puturlu asfaltta bilgi olan varmidir

açar mısınız çıtırtı meselesini. cam teşkilatından mı döşemenin içinden özellikle perde ve perde kızaklarından mı? bende de varda aynı sıkıntı. benim hem cam arkaya açılmıyor, çıtırtı sesinden sonra cam otomatikman öne geliyor hemde güneşlik yani perdenin rayında bir sıkıntı var. perdeyi kapatamıyorum ve tavan döşemesinden bir sürü tangırtı geliyor.

Zaten arabanız beyaz diye imreniyordum. Birde yakıtı böyleyse 41 hatta 41.000 kere maşallah diyeyim :)
  • Arkadaşlar merhaba. 2005 laguna 2.0 aracımın su radyotorunu değiştireceğim. radyatorü aldım fakat ustamön tamponun sökülmesi gerektiğini söyledi değişim yapabilmesi için. daha önce hiç değiştiren oldumu ratyator. dediği gibi tamponun sökülmesimi gerekli. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.
  • Arkadaşlar bir şey soracağım araç 2003 laguna 2. Sunroof'un iç kısımda ki bölümünün kaplamasını değiştirmek için çıkartmam lazım yolunu bilen var mı nasıl çıkıyor iç panel

• quote:

Zaten arabanız beyaz diye imreniyordum. Birde yakıtı böyleyse 41 hatta 41.000 kere maşallah diyeyim :)

laguna 2 lerde beyaz yok denecek kadar az ama özellikle faz 1e çok yakışıyo neden fazla yok anlamadım hiç.Trafikte henüz denk gelmedim ilanlara ara sıra tek tük beyazını görüyorum ama :)

• arkadaşlar 2006 model 58000 km deki laguna privilege aracıma lpg taktıracağım.en son zavoli ve atiker arasında kaldım.sizlerden bunları kullanan var mı ? fikirlerinizi yazarsanız sevirim.şimdiden herkese çok teşekkürler...
  • Selamlar bende 2003 Privilage 2.0
    da Atiker kullanıyorum çok memnunum hiç bir sıkıntı çıkartmadı bana tavsiye ederim.

• Arkadaslar nacizane fikirlerinizi almak istiyorum. Ople astra h kasa 2005 model arabam var. Arac tiptronik. 1.6 105hp. Aractan gayet memnunum. Ancak bu faz2 lagunalar aklımı çeliyor. Aklımı çelme sebebi daha geniş, daha konforlu(surmedim ama d sınıfı en nihayetinde tahmin ediyorum),priv donanımı ve en önemlisi fiyatı.
    Aklıma takılanlar ise şöyle; benim arac 105 beygir ve 1250 kg. Performansından memnnunum genel olarak. Ancak 1.6 laguna faz 2 115 beygir ve 1270 kg olmasına rağmen hantal deniyor. Teknik verilere gore laguna daha guclu olması lazım benim araca gore. Hantal denmesinde baska bisey mi var?
    Opel servisleri genel anlamda pahalı ve sanayide opelden anlayan ısta bulmak zor. Lagunadada bı böylemi?
    Benim aracım 5. Vites 3000 devirde 120-125 yapıyor doğal olarak uzun yolda 120 ile yüklenmeden bağırtmadan sessiz ve konforlu bir yolculuk yapıyorum. Lagunada bu durum nasıl özellikle kabin içi ses(yol, motor, lastik)?
    Ve en önemlisi astradan bu araca gecmek sınıf atlamak sayılırmı?

• Atakan_Akcay A kullanıcısına yanıt
    atiker bana da çok mantıklı gelmeye başladı açıkçası...kullanıcılar genelde çok memnunmuş...teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: y.alper

Arkadaslar nacizane fikirlerinizi almak istiyorum. Ople astra h kasa 2005 model arabam var. Arac tiptronik. 1.6 105hp. Aractan gayet memnunum. Ancak bu faz2 lagunalar aklımı çeliyor. Aklımı çelme sebebi daha geniş, daha konforlu(surmedim ama d sınıfı en nihayetinde tahmin ediyorum),priv donanımı ve en önemlisi fiyatı.
    Aklıma takılanlar ise şöyle; benim arac 105 beygir ve 1250 kg. Performansından memnnunum genel olarak. Ancak 1.6 laguna faz 2 115 beygir ve 1270 kg olmasına rağmen hantal deniyor. Teknik verilere gore laguna daha guclu olması lazım benim araca gore. Hantal denmesinde baska bisey mi var?
    Opel servisleri genel anlamda pahalı ve sanayide opelden anlayan ısta bulmak zor. Lagunadada bı böylemi?
    Benim aracım 5. Vites 3000 devirde 120-125 yapıyor doğal olarak uzun yolda 120 ile yüklenmeden bağırtmadan sessiz ve konforlu bir yolculuk yapıyorum. Lagunada bu durum nasıl özellikle kabin içi ses(yol, motor, lastik)?
    Ve en önemlisi astradan bu araca gecmek sınıf atlamak sayılırmı?

ben hem 2004 model faz I hem de 2006 model faz II kullanıcısı olarak bunun kesinlikle sınıf atlama olacağını söyleyebilirim.uzun yolda çok rahat edebileceğin ve güvenli bir araç. esp farkını hissedersiniz.çift yölü dijital klima da çok kullanışlı ayrıca.ama 5. viteste 3000 devirde o hızları yapamazsın.2004 modelde 3000 devirde 90 2006 model de 100 gösteriyor ibre.ama basınca gitmem demez ve ses yalıtımı bence iyi bir araç.usta işine gelice : temizini bulursan ve iyi bir ustaya şöyle bir gözden geçirtebilirsen yağını suyunu değiştirip binersin.ben öyle yaptım.lpg den sonra 15000 lik yağ koydurup 10000 km de değiştirirdim.184000 km de sattım ilk aracımı alan abiyle hala görüşüyoruz ve bana dua ettiğini söylüyor.umarım yardımcı olabilmişimdir...

• Arkadaşlar triger seti ile ilgili bir sıkıntım var yardımınızı bekliyorum. Arabayı geçen sene almıştım 10.000 km yol yaptım eski sahibine sormakda aklıma gelmedi ne zaman değiştirdin diye triger setini,servisde geçmişe dönük baktım herhangi bir değişimde gözükmüyor. İnternette 130 ila 200 lira arasında değişik triger seti fiyatları var. Ben içimde şüphe kalmasın diye bunu değiştirmek istiyorum, triger setini kaça alsam iyi ve işçilik ne vermeliyim yaklaşık olarak?

bu 120 lirahttp://www.ozdemiroto.com.tr/triger-seti-clioii-iii-laguna-ii-i-megane-1-4-1-6-16valf-k4j-k4m-urun421.html

bu 190 lirahttp://www.parcatreni.com/laguna-2-triger-seti-1-6-16v-2002-2008-75724.html

bu 135 lirahttp://www.renaulttoptancisi.com/Triger-Seti-Kayisi-Eksantrik-Kayis-Seti-Laguna-I-Laguna-II-Laguna-III-16-16v,PR-750.html

Hepsi orjinal olduğunu yazıyor her biri bizim araçlar ile uyumlumu, fiyat farkı neyden kaynaklanıyor 250 - 300 lirayada denk geldim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mave-rick -- 15 Mart 2014; 23:14:23 >

• mave-rick kullanıcısına yanıt
    tiger setinde su pompasi da degisiyor diye biliyorum eger bu fiyatlara cikarsa yine iyi hatta hepsi icinde 500 600 tl verirsen gayet iyi gibi,cunku ben bir degistirmeye kalksam en az 400 euro. parca her zaman ucuz oluyorda iscilik para
  • 
Sayfa: önceki 748749750751752
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.