Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
23.554
Cevap
227
Favori
1.447.077
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Renault >> LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***
Giriş
    144 Mesaj
    Arkadaslar selam, 3.0 v6 lpg li full laguna 2 saibiyim 2001 model. bi kac ufak sorum olucak,

* bu aracin 150 bin gibi ne tur agir bakimlari yapiliyor bu km lerde nerelere bakayim ?
    *otomatik vites araba ilk calistiginda ( sabah mesela ) motor sogukken 3 den 2 ye sarsintili geciyor. araba isindiktan sonra sorun yok zaten. gecen yaz yagini degistim bu sorundan dolayi ama bi sonuc alamadim usta volvo sanzuman var bunda dedi elektrovana filan yok dedi( sanzumanda yag gosterge cubugu var) sorun ne olabilir halen devam ediyor cunku.

*bu lagunalarin on takim sertmidir ? cukurlarda filan kut kut ediyor yani cok tok ve icerde hissediyorsunuz kesinlikle yumusak degil suspansiyon yoksa normal halimi bu ? ( acaba diyorum amartisor takozundanmi.

Bunun disinda cok memnunum aldigimdan bu yana far yukseklik ayari otomatik galiba calismiyor ama elle bi ayar verdim oyle devam ediyorum guzel ara sorusu olana yardimci olmaya calisirim

yok bi işe girişicem hayırlısıyla o yüzden biraz para ile ilgili sıkıntılardan dolayı satıyorum
    |
    |
    fuk_18 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhabalar,benimde 8-9 aydır öyle.. üste doğru açılıyor içe doğru açılmıyordu . aça kapata aça kapata en sonunda sol arka ayak kırıldı. dinlersen oynama derim çünkü arızası 1ken 2ye çıkarmış olursun. ha bu arada eğer yaparsan veya yaptırırsan sonuçlarını paylaş sana zahmet. ben diyarbakırda yaşıyorum,burda sadece bi tane sunroffçu var o da minimum 300 tl tutar başka arızalarıda varsa fiyat değişir dedi açtırmadım ben .
    |
    |
    psyclock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

lambaya gelen soketi kontrol et kısa devre olabilir. soketin pinleri arasındaki plastik eriyebiliyor. sağ arka stopta başıma gelmişti.
    |
    |
    By Asphyxia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    taban genişlettiğim yeni lastiklerimle ve yeni ngk lpg bujilerimle haftasonu 1000 km yol yaptım. yol boyunca 100-120 km/h aralığında kullandığım aracımla 9.5 lt/100 km değerine ulaştım. eski buji ve lastiklerle 9 lt gibi bir ortalamam oluyordu. bu yarım lt'lik artışın lastiğin yeni olmasından ötürü daha iyi yolu tutması ve kullanılmış lastiğe oranla yuvarlama direncinin düşük olmasına bağlıyorum. tabanı 205'den 225'e çıkarmıştım ki bunun da muhakkak hatrı bulunmaktadır. primacy 3 kesinlikle çok sessiz bir lastik (69 db) ve gerçekten güven veriyor. 70 ile girdiğim viraja 90 ile deneme yaptım hiç sıkıntı yaşamadım. lpg bujilerinin yakıt tasarrufu açısından henüz bir farkını hissedemedim. tek belirgin özelliği aracımda eski bujilerle ilk çalıştırmadan sonra benzinden lpg'ye geçerken devir 500'e kadar düşüp toparlıyordu. şu an böyle bir sıkıntı yaşamıyorum.
    |
    |

Otomatik vites ve 3.0 motor olduğu için bakım ve şanzıman konusunu bilmiyorum.

O dediğin sesler, ben de ve burdan birkaç kişide daha var. Piyasada bizim araçlara uygun diye satılan amortisörlerinin boylarının kısa kalması sebebiyle olduğu söylenmişti forumda
    |
    |
    SPY34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2007 LAGUNA 2 FAZ 2'M VAR GÖĞÜSTEN SES GELİYOR ÇATIRDI YAPIYOR. BU KONUYLA İLGİLİ ÇÖZÜMÜ OLAN VARMI

Malesef çözüm yok. Ya alışcaksınız yada gidip serviste komple ön konsoldan başlayıp kol dayamaya kadar söktürüp yaptırcaksınız. Tabi o parçalar söküldükten sonra fabrikasyon çıkışındaki gibi tekrar yerine otururmu, orası meçhul.
    |
    |
    cyclops27 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Orijinalden alıntı: doganmazlum

merhabalar,benimde 8-9 aydır öyle.. üste doğru açılıyor içe doğru açılmıyordu . aça kapata aça kapata en sonunda sol arka ayak kırıldı. dinlersen oynama derim çünkü arızası 1ken 2ye çıkarmış olursun. ha bu arada eğer yaparsan veya yaptırırsan sonuçlarını paylaş sana zahmet. ben diyarbakırda yaşıyorum,burda sadece bi tane sunroffçu var o da minimum 300 tl tutar başka arızalarıda varsa fiyat değişir dedi açtırmadım ben .

Yanlış anlaşıldı sanırım hamdolsun bi problemim yok sunroofumda benim , bakımlarını ihmal etmem arkadaşa yardımcı olmaya çalıştım ben

• Teğmen
    144 Mesaj
    Merhaba, Bi kac gun once gece bi yere cikicaktim arabayi calistirdim sari renkli servis isigi yandi ama sadece servis diyor. Sesli uyari birsey demedi o sekilde biraz kullandim( 10km) Ertesi gun calistirdim dedim servise gidip baktirayim ama isik filan hicbirsey yoktu..Basina gelen varmi ? Bilgisayara baglasam o zaman o hatayi niye verdigi belli olurmu ?

Orijinalden alıntı: SPY34

Merhaba, Bi kac gun once gece bi yere cikicaktim arabayi calistirdim sari renkli servis isigi yandi ama sadece servis diyor. Sesli uyari birsey demedi o sekilde biraz kullandim( 10km) Ertesi gun calistirdim dedim servise gidip baktirayim ama isik filan hicbirsey yoktu..Basina gelen varmi ? Bilgisayara baglasam o zaman o hatayi niye verdigi belli olurmu ?

Geçici bir arıza kaydetmiş olabilir. Bilgisayarda görünür. Ama pek öneöli değil demekki? İlerde belli olur...
    |
    |
    Arkadaşlar bu laguna 2 faz 2lerde kalorifer rezistansı kaç adet acaba? Malum kalorifer çift yönlü. Benimkinin sağ tarafı ısıtmıyor? İki ayar olduğuna göre aklıma iki rezistans olabilir diye geldi...
    arkadaslar bu lagunalarin parcalari sadece bizim ülkemizde pahali sanirim yurt disinda ebay de baktim kapilar 45 euro kabut 50 euro ön konsol yani komple kokpit 99 euro parca sorunu yasayanlar yurt disindan getirtebilir.

aynısı benimde başıma geldi. rezistansla ilgisi yok. soğugu sıcağa çeviren hava kapakçıkları kırılmış olmalı. yaklaşık 500 liraya tamir ettirebilirsin.
    |
    |
    palasibo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cyclops27

aynısı benimde başıma geldi. rezistansla ilgisi yok. soğugu sıcağa çeviren hava kapakçıkları kırılmış olmalı. yaklaşık 500 liraya tamir ettirebilirsin.

Kendim yapabilirmiyim? Yapılırken gördünüzmü?

imkansız. göğüsü komple söküp tekrar takıyorlar.
    |
    |

quote:

imkansız. göğüsü komple söküp tekrar takıyorlar.

Ben yaparım o zaman teşekkürler....
    |
    |
    Bahsedilenler: cyclops27

kolay gelsin size.
    sizin aracın göğüs bölümündende çatırdı sesleri geliyor mu. geliyorsa bunun bir çaresi var mı.
    |
    |

quote:

kolay gelsin size.
    sizin aracın göğüs bölümündende çatırdı sesleri geliyor mu. geliyorsa bunun bir çaresi var mı.

Evet sol taraftan geliyor. Sökünce bakacam büyük ihtimal ayaklardan oluyor...
    |
    |
    Bahsedilenler: cyclops27
Mobilya Takımları
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.