Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (742. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: anildellal

evet hocam ama yazdırmayı da düşük hızda yapmamız gerekiyormuş :) işimiz var bu araba ile :)

Benim teybe 30 tane cd taktım hiçbirini çalmadı. Bir tane Fatih Kısaparmak albümünü çalıyor. Diğer orjinal albümleri bile çalmıyor. 10x hızda yazdırdım yine okumadı. Birde temizleme cdsi ile temizledim birsürü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytur2002

quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

arkadaşlar bugünlerde istanbulda motor sıcaklığı ile ilgili sorun yaşayan var mı acaba? birkaç gündür hararet göstergesi ilk iki çubuğun arasında kalıyor çok trafiğe girmezsem hatta biraz sürat yapınca gitgide aşağı dayanıyor soğuk havadan mı oluyor yoksa bir problem mi var acaba? Klimayı da 22-23 yeter iken 25,5 gibi kullanmak zorunda kalıyorum. Motor suyunu kontrol ettim max çizgisinden 1cm kadar yukarıda çok zararı yoktur herhalde. Birde ağustos ayında değiştirmiştik shell mavi antirifiz doldurmuştuk 3lt kadar. Suyun rengi bildiğiniz eflatun olmuş servis bakımına filan girdi herhangi birşey söylemediler, bu normal mi?

otomatik klima 22 -23 derece yetiyor demişsiniz ben 25- 25.5 buçuk yapıyorum. 23 te tam ısıtmıyor kauçuklar mı gitti yada klipper tam açmıyor şüphelendim şimdi. diğer arkadaşların ki nasıl acaba

konuya ne oldu bilen var mı 3 konu açılmış gibi

benim termostat contası bozulmuş, serviste değiştirdim bir problem kalmadı dış hava sıcaklığı 10 derecenin altında değilse dediğim gibi 22-23 yetiyor düşükse 1-2 derece daha yükseltiyorum bu da psikolojik sanırım belki gerek bile yok.

• Arkadaşlar günaydın. Geçen hafta şehir dışına çıkacaktım, ben yokkende arabamın iyi bir temizliği yapılsın diye boyacı arkadaşa bıraktım. pasta cilası filan. Sorun burda başlıyor. geldim aracı aldım aracımı evin kapalı garajına bırakmıştı sağolsun. 4 gün kadar çalışmamıştı.binip kartı taktım start tuşuna bastım ama almadı. Akü süzmüştür dedim, ikinci kez start tuşuna uzun basınca aldı. hiç yapmamıştı bu sorunu. ama sorun aküden değil anladım 3 gündür biniyorum önceden ufak bir dokunuşla start eden araç artık yapmıyor. 3 saniye kadar start tuşuna basılı tutunca alıyor. canım çok sıkıldı. böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar lütfen bilgi verin. teşekkürler.
    not : (aracım 2.0 privilige otomatik.)
  • AffEdilmeyen A kullanıcısına yanıt
    kart yuvasındaki tırnak kırılmıştır.çözümü basit.geriye doğru 1-2 sayfa önce yine konuşulmuştu.forum içi konusu ve çözümü mevcut.
  • arkadaslar imzamdaki lagunam icin Double din multimedia sistemi ariyorum yaptiran bilgisi olan veya hangisinin uyumlu olabilecegini bilen varmidir
  • drfx77 D kullanıcısına yanıt
    selam. kart yuvasını söktüm biraz önce. keşke ordan olsa idi sorun razıydım. tırnak kırılmalarına hepsi sağlam. temizleyip taktım belki düzelir diye. malesef düzelmedi. birde denerken dikkatimi çeken olay, uzun süreli basıp start ettikten sonra. stop ederken vığğ gibi bi kayış sesi ile stop ettiğini gördüm. sanki bir kayış sesi. acaba triger filanmı sıkıntılı. servise gidecem ama hafta sonundan önce gidemem işlerim çok yoğun. bakalım inşllah önemli birşey değildir.
  • Arkadaşlar laguna 2 faz 2 için donanım listesini nereden bulabilirim tablo falan varmıdır ? yada katalog benzeri ? privilige, expression auhentiq farklarını görebileceğim
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    www.lagunaturkiye.com da bulabilirsiniz oraya ekledim bayideki satis brosurunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: MasterOfScorpions

www.lagunaturkiye.com da bulabilirsiniz oraya ekledim bayideki satis brosurunu

Hocam süpersin valla çok saol
    Resim ekleyemedim de kart okuyucuyu yerinden çıkarıp içini sökünce görünüyor o tırnak. Yanlış anlamayın; resim ya da tarif olmadan bulunacak gibi değil de o yüzden belirtmek istedim.
  • huseyinoner H kullanıcısına yanıt
    yok elektronikten anlarım. dediğiniz iki tırnağıda gördüm.ama sorun yok dediğim gibi.
    kartı tam taktıgınızda ısıklar yanıyormu yanı yarım kontak oluyormu yoksa kartı taktıkdan sonra ancak starta basıncamı gosterge ısıkları yanıyor
  • buji kablolarını değiştiren oldu mu? ya da konuyla ilgili bilgisi olan??
    ngk'nın lpg bujisinden aldım. şimdi de aklım buji kablolarına takıldı. sonuçta 10 yıllık kablo!
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

buji kablolarını değiştiren oldu mu? ya da konuyla ilgili bilgisi olan??
    ngk'nın lpg bujisinden aldım. şimdi de aklım buji kablolarına takıldı. sonuçta 10 yıllık kablo!

Buji bobini var bunlarda. Araçta tekleme varsa değiştirilmelidir. Ayrıca boğaz kelebeği ve kanisterede baktırın.
  • palasibo P kullanıcısına yanıt
    aracımın bir sıkıntısı yok. sadece ateşleme sisteminin daha kifayetli çalışması açısından sormuştum. kabloların ohm değerlerinin ölçülmesi gerekiyormuş vs...
  • quote:

aracımın bir sıkıntısı yok. sadece ateşleme sisteminin daha kifayetli çalışması açısından sormuştum. kabloların ohm değerlerinin ölçülmesi gerekiyormuş vs...

kablolar bildiğin düz kablo.klasik buji kablosu gibi değil.kopmadığı sürece sıkıntı olmaz.lpg bujisinin performans farkı varmı?varsa paylaşın, forumdakilerde bilgilensinler. :)
  • drfx77 D kullanıcısına yanıt
    tecrübeler pekişsin elbette ki sizleri bilgilendiricem. bu arada 225 55 16 lastikleri taktırdım ilk etapta beklendiği gibi direksiyon pamuk gibi oldu. yakıt ve yol tutuş hakkında yorum yapacak kadar aracımı kullanma fırsatını henuz bulamadım. o konuya da bilahare değinicem
  • fuk_18 F kullanıcısına yanıt
    kartı normal şekilde yarım takınca tepkisini veriyor. ışıklar yanıyor. start tuşuna basınca tık diye bir ses veriyor. yani eskiden bastığım sürede dokununca start ederdi. şimdi aynı şekil start tuşuna basınca tık edip bırakıyor. uzun basar isem motor çalışıyor.
  • fuk_18 F kullanıcısına yanıt
    kartı normal şekilde yarım takınca tepkisini veriyor. ışıklar yanıyor. start tuşuna basınca tık diye bir ses veriyor. yani eskiden bastığım sürede dokununca start ederdi. şimdi aynı şekil start tuşuna basınca tık edip bırakıyor. uzun basar isem motor çalışıyor.
  • quote:

Arkadaşın dediği gibi kabloların pek önemi yok, kopmadigi sürece. Zaten kopuk olsa motor titreyerek çalışır. 4 adet buji bobini vardır işte onların ohm değeri ölçülür. Genelliklede reno araçlarda cok çabuk degistirilir. Bujilere elektrik gönderen parcadir değiştirilmesi iyi olur. Tanesi 50 ve 150 arasinda değişir fiyat olarak. Serviste yaptirirsan 400 500 tl tutar fakat dışarıdan valeo veya başka bir marka alip kendiniz takabilirsiniz. 200 tlye hallolur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.