Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (732. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 730731732733734
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SOLARE

Öncelikle teşekkür ederim ayrıca mesajı geç görüp yazdığım için özür dilerim. Toplamda 30 TL ye mal oldu 10 TL boya 20 TL işçilik kapakları serviste söktürdüm kırarız diye dokunmadık ama teyp kapağı sökülmedi üzerinde boyadık

uzun zamandır yoktum verdiğin cevap için teşekkürler, görev deydim, teyp kapağını sökmeden nasıl boyattın.. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aras3444

ARKADAŞLAR MERHABA BENDE LAGUNA GRUBUNA YENİ KATILDIM BİR AYDİR 2004 1.6 16V expression kullanıyorum
    aracımda ufak sıkıntılarvar bana yardımcı olurmusunuz

1 airbag ve servic isikları yanım sonuyor ara sıra

2 rolanti bazen bi cikiyo 11 12 oluyo bazende 07 09 arası geziyo

neden olur bi fikri olan varmı

Hayırlı olsun, fiyatı nedir acaba,, kaça aldınız..? Bende 3 ay önce aldım exp. plus modeli, yağmur ,park , karartmalı ayna , dijital klima çok memnunum ALLAH nazarlardan saklasın ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-39.000-km-de-akillara-zarar-hata-boya-yok-privilige-149019561/detay

Fiyatı çok uçuk ama tertemiz laguna ve krem döşeme çok yakışmış tam alınası araç

Lpg de yok diyor. Araba cok hos ama bu kadar a abartmanin anlami yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalniz arabayi gordukce icim cıs ediyor . Masallah cok guzelmis...

• quote:

Orijinalden alıntı: reseb

Yalniz arabayi gordukce icim cıs ediyor . Masallah cok guzelmis...

33.000 verdikten sonra Laguna 3 bakarım ama fiyatı saymazsak araba hem iç hemde dış olarak yanıyor km'de çok düşük güzel, resmen maşallahlık araç bende çok beğendim
  • balby B kullanıcısına yanıt
    22.100 aldım kazası yok boya yok 85000 de teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: balby

quote:

ARKADAŞLAR MERHABA BENDE LAGUNA GRUBUNA YENİ KATILDIM BİR AYDİR 2004 1.6 16V expression kullanıyorum

Hayırlı olsun, fiyatı nedir acaba,, kaça aldınız..? Bende 3 ay önce aldım exp. plus modeli, yağmur ,park , karartmalı ayna , dijital klima çok memnunum ALLAH nazarlardan saklasın ...

derdime care varmi kimsenin başina elmedimi bi bilendemi yokk
  • aras3444 A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin.

Muhtemelen airbag soketlerinde temassızlık vardır. Bende de oluyor arada. Clip cihazı hangisinde sorun olduğunu gösteriyormuş. Bi dene

Bu da boğaz kelebeğinden ( gaz kelebeği de deniyor sanırım. ) olabilir. Eğer öyleyse balata spreyiyle temizletin; temizlemeyle olmayacak gibiyse değiştirirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinoner -- 7 Ocak 2014; 9:28:33 >
  • quote:

Hayırlı olsun....
    Airbag uyarısı için koltuk altlarındaki soketleri kontrol edin...
    Problem çözülmez ise bilgisayara bağlayıp hangi airbag soketinde (yada hava yastığının kendisinde) problem olduğunu görebilirsiniz....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devir yükselip alcalmasi olayı da arkadaşların daha öncede bahsettiği gibi boğaz kelebeginden olabilir....
    Bi kontrol ettirin ....

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal39

arkadaşlar 2011 model passat aracımı 50.000 TL civarına satıp 22-23.000 liraya 2004-2005 Laguna almak istiyorum.
    aradaki farkı ev peşinatında kullanacağım. konfor, sorunsuzluk( masraf çıkarıp çıkarmama) ve
    özellikle güvenlik konusunda passatı cok arar mıyım? 2004 model Laguna lpgye tam uyumlu mu?
    2004 polo fiyatına d sınıfı bır araç bana daha cazip geliyor.
    teşekkürler

Bende arayacağını pek zannetmiyorum. Zaten aynı segmentte olan bu iki araçda kendi yıllarına göre hakikaten büyük keyif, konfor ve güven veren araçlar. Polo fiyatına laguna alacak olmanda lagunanın tutulmamasından değil nedense volswagenin bizim memlekette ikinci elinin normalden çok daha fazla etmesinden kaynaklanıyor.
  • Merhaba arkadaşlar ,, Lagunama nazar değdi ::) nazar değmesin sorunum yok derken ilk defa bir arızayla karşılaştım buda normaldir :) biraz cilvelendi galiba bana :), on numara olan aracımın bagaj kapağı açılmadı yokladadım yine açılmadı anahtarla kapı düğmelerini açıp kapayıp arkadaki bagaj tutamağının motor sesini dinledim ses gelmiyor.. Bende hiç moralimi bozmadım valla 2005 model araba ilkdefa böyle şey oldu bende , millet sıfır alıp servisten çıkmıyor yeminle :) (şikayet var ! ı ) okuyun görün... Özetlemek gerekirse bugün sanayii ye gittim ,, kamuda çalıştığım için içim elvermeyerek servise bıraktım neyseki dükkan sahibi arkadaşım :) benim gibi titiz.. SİZCE?????? Sorunum nedir bagaj motor kilidimi bozuktur bilgi veririsiniz sevinirim yada daha önce başına gelen biri varmıdır .. herkese hayırlı günler ... LAGUNAMI SEVİYORUM :)
  • İyi günler
    Benim 2004 model aracımın şöför kapısının kilidi otomatik açma-kapatmada tutukluk yapıyor.
    Kafasına göre takılıyor. Kapının döşemesini çıkardım ama kilidi çıkaramadım. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim kilidi söküp uğraşmak istiyorum belki düzelir.
    Birde tamir klavuzu olan var mı ??
  • quote:

Merhaba arkadaşlar ,, Lagunama nazar değdi ::) nazar değmesin sorunum yok derken ilk defa bir arızayla karşılaştım buda normaldir :) biraz cilvelendi galiba bana :), on numara olan aracımın bagaj kapağı açılmadı yokladadım yine açılmadı anahtarla kapı düğmelerini açıp kapayıp arkadaki bagaj tutamağının motor sesini dinledim ses gelmiyor.. Bende hiç moralimi bozmadım valla 2005 model araba ilkdefa böyle şey oldu bende , millet sıfır alıp servisten çıkmıyor yeminle :) (şikayet var ! ı ) okuyun görün... Özetlemek gerekirse bugün sanayii ye gittim ,, kamuda çalıştığım için içim elvermeyerek servise bıraktım neyseki dükkan sahibi arkadaşım :) benim gibi titiz.. SİZCE?????? Sorunum nedir bagaj motor kilidimi bozuktur bilgi veririsiniz sevinirim yada daha önce başına gelen biri varmıdır .. herkese hayırlı günler ... LAGUNAMI SEVİYORUM :)

Sırasıyla önce sokete sonra butona bunlarda sıkıntı yoksa motora bakılacak ....

• quote:

Orijinalden alıntı: okyanus gezgini

quote:

Merhaba arkadaşlar ,, Lagunama nazar değdi ::) nazar değmesin sorunum yok derken ilk defa bir arızayla karşılaştım buda normaldir :) biraz cilvelendi galiba bana :), on numara olan aracımın bagaj kapağı açılmadı yokladadım yine açılmadı anahtarla kapı düğmelerini açıp kapayıp arkadaki bagaj tutamağının motor sesini dinledim ses gelmiyor.. Bende hiç moralimi bozmadım valla 2005 model araba ilkdefa böyle şey oldu bende , millet sıfır alıp servisten çıkmıyor yeminle :) (şikayet var ! ı ) okuyun görün... Özetlemek gerekirse bugün sanayii ye gittim ,, kamuda çalıştığım için içim elvermeyerek servise bıraktım neyseki dükkan sahibi arkadaşım :) benim gibi titiz.. SİZCE?????? Sorunum nedir bagaj motor kilidimi bozuktur bilgi veririsiniz sevinirim yada daha önce başına gelen biri varmıdır .. herkese hayırlı günler ... LAGUNAMI SEVİYORUM :)

Sırasıyla önce sokete sonra butona bunlarda sıkıntı yoksa motora bakılacak ....

Yardımın için teşekkürler.. Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, size dünkü maceramı anlatayım
    Lagunamla ilgili :) . Dünkü yazımda biliyosunuz bagaj kapağım açılmamıştı, arabamı sanayii e bırakmıştım, dün telofonla arandığımda arkadaşım olacak adam bagajın motoru değişmesi gerektiğini servisi aradığını ve 250 tl bir maliyet sözkonusu olduğunu söyledi, ben de arkadaşıma bırak kitli kalsın açılmasın dedim çünkü yüksek fiyat söylemişti aslında onun da suçu yoktu , usta var , ustacık var yani işin ehli değilmiş, neyse hemen internetten çıkmacıları aradım buldum Lagunama arka bagaj tetiği ( buton) ve motor lazım dedim , inanın kimsede bulamadım, neyse işimden izin alıp sanayii e gittim arkadaşıma teşekkür edip arabamı aldım başladım sanayii de gezmeye tadınığım bir kaportacı aklıma geldi yardımcı olurmu derken durumu anlattım, Yanaştır arabanı dedi arkadan koltukları indirip elinle bagajı açtı sonra plastikleri söktü beraber bakarken tetiğin motora giden kablolara değmediğini tetiğin küflendiğini söyledi evet bu doğruydu,, tetiği çıkarıp zımparaladı
    oksit olan yerlerine pas sökücü sıkıp, küflenmiş kabloyu değiştirerek en iyisinden tabii :) parçaları yerine taktı
    SONUÇ: Mükemmeldi , kaportacı bu işi halletti arkadaşlar elektronikçi değil yada servis değil :) Yani canım Türkiye mde , usta var ustacık var ,, başıma geleni paylaşmak istedim birilerine yardımcı olabildiysem ne mutlu bana herkese hayırlı günler...

• Insallah boyle iyi ustalar bulmak herkese nasip olur.

• Bir keresinde ise arabayi emanet verdim. Araba geri geldiginde alarm calismiyor. Neyse goturdum sanayiye elektrikcinin biri bakti yok alarm beyni degisecek falan basladi soylemeye. Bir de arabanin önceki sahibinin elektrikcisine gideyim dedim.Gittim adam aldi kumandayi pilini ters cevirdi alarm calisti....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reseb -- 9 Ocak 2014; 18:38:24 >
  • fuk_18 F kullanıcısına yanıt
    Sıkıntımız tamamen aynı.

Ustama senin durumu söylemiştim,Torna kesin çözüm demişti; yeni disklerde de benzer sorunlar oluyormuş.

Ben kurtuldum 1 haftalık deneyimle söylüyorum, darısı sana...
  • arkadaşlar merhaba tecrübesi olanlara sormak istediğim bi soru var. 2004 laguna sahibiyim, araçta benzin bitmişken çalışmadığı için marşta diretince araç marş basmamaya başladı sadece içeriden çok kısık bi ses geliyordu sanırım marş dinamosu boşa dönüyordu volanla kavşmuyorlardı diye tahmin ediyorum,akşam oldugu için sanayi kapalıydı aracı götürüp sanayiye bıraktım,merak ettığim için acele ettım,şanzıman inmeden volan dişlisi değişme veya onarma imkanı varmı
  • duranaki D kullanıcısına yanıt
    tornadan sonra balatalari degistiriyormuyuz yine birde bu iki diskin tornasi ne kadar tutar ve sen ustana benim konuyu birebir anlattinmi yeni aldigi disk yandi hatta eski otmeyen diskide yakmis deseydin balatayi diskin icerde kalan tarafindaki balatayi yerine oturtamadigi icin gittim usta diske sürte sürte geldigimden jantlar falan ates gibiydi sararmisti biraz iki diskde
  • 
Sayfa: önceki 730731732733734
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.