Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (730. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
248
Favori
1.644.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: say156

kartımı yere düşürmüştüm zaman zaman çalışıyor

dedigim gibi icindeki parcalarin ne ise yaradigini biliyorsa verin baksin,genelde lehim kirilmasindan kaynakli cogu hata eliniz yatkin ise sizde yapabilirsiniz birse kapak degistircek demissiniz bazi kapaklar orjinal olmadigi icin tuslar cok sert oluyor ve sert plastikden yapildigi icin eski yipranmis kabi ariyoruz
  • arkadaşlar baskı balatanın gittiğini nerden anlarız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efeserkan56

arkadaşlar baskı balatanın gittiğini nerden anlarız acaba?

2. viteste yerinden kalkıyorsa ,yokuş yukarı sıkıştırınca devir hızla artıp sürat ona uygun(paralel) artmıyorsa ,vs diye sıralanabilir.
  • YARDIM LAZIM !!
    arkadaşlar merhabalar öncelikle. 2004 laguna 2im var . aracımın sunroofunda bi problem var,sunroof açmaya çalıştığım zaman yukarı doğru açılıp ,açıldığı gibi kendi kendine kapanıyor. içe doğru açmaya çalıştığımda ise cam tam açılacakken sanki içeriden birşey itiyor gibi geri kapanıyor. sanayiye götürüp gösterdim gerçi burada pek sunroofçu yok ama olan 1-2 ustaya gösterdim ayaklarında sorun var dediler ve açıp bakmaları gerektiğini söylüyorlar en düşük 250 tlyi gözden atmamı söylediler bana bu fiyat fazla geldi. bilgisi veya tecrübesi olanların yardımlarına ihtiyacım var.. saygılar ..
  • SULZER S kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-full-plusfull-darbesiz-boyasiz-126910919/detay

boyasız ve 1.6 düşünürseniz ,kendi aracımdır temiz kullanılmıştır
  • laguna ll araçlarda göğüs kalkması gibi bir problemle karşılaşan oldumu aranızda arkadaşlar? varsa nasıl hallettiniz?
  • cimbomlu_66 C kullanıcısına yanıt
    Benim araçdada vardı aracın servis bakımlı ise yapıyorlar onuda başdan söyliyeyim. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildir vurgulayarak bizim araçlarda bunun kıronik olduğunu bildiğini bilmelerini sağla, onlar dış etken vs gibisinden kelime oyunu yapacaklar, aracın servis bakımlı ise seni bir yetkili servise yönlendirirler bu şekilde halledersin.
  • Arkadaşlar imzamda ki aracımı bu gün üzülerek sattım. 2.5 yıldır sizlerle birlikteyim ve Laguna hakkında ne öğrendiysem bu forumdan öğrendim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.Yeni arkadaşlara da bu sayfaları takip etmelerini tavsiye ederim. Laguna da insan her gün yeni bir şey öğreniyor. Öğrendikçe de daha fazla seviyor ..
    Eskisi kadar katılamasam da sayfayı takip etmeye devam edeceğim..Hepinize kazasız belasız günler dilerim.
  • Forumdaki tüm arkadaşlarımın yeni yıllarını kutlarım. Sağlık başarı ve mutluluk getirsin 2014 hepinize...
  • Arkadaşlar, direksiyon hidroliği azalmış. Laguna lar için özel bir marka-numara varmı? yoksa benzinliklerdeki "kırmızı" hidroliği alıp kullanacakmıyım.
    Reno-19 için benzinlikten almıştım, rengi de kırmızıydı.
    Sağlıklı ve kazasız, belasız yeni yıl dileğiyle. saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoldurum

Arkadaşlar, direksiyon hidroliği azalmış. Laguna lar için özel bir marka-numara varmı? yoksa benzinliklerdeki "kırmızı" hidroliği alıp kullanacakmıyım.
    Reno-19 için benzinlikten almıştım, rengi de kırmızıydı.
    Sağlıklı ve kazasız, belasız yeni yıl dileğiyle. saygılar.

direksiyon yağı:mobil atf 320 veya dexron 3 olacak.hepsinin rengi kırmızı,numarasına bakmak lazım,atf 220 veya dex 2 olmasın.
    fren yağı :DOT 4
    mobil sitesinden alıntı:
    Motor (P) EN İYİ Mobil 1 New Life 0W-40 (a) 4.9
    DAHA İYİ Mobil Super 2000 X1 10W-40
    Mekanik şanzıman MOBIL GEAR OIL BV 75W-80 2.8
    Otomatik transfer MOBIL 1 SYNTHETIC ATF 6.0
    Diferansiyel Vites Kutusundan
    Soğutucu 6.5
    Otomatik transfer (DPO) MOBIL 1 SYNTHETIC ATF
    Otomatik transfer (SU1)
    Fren yağı MOBIL BRAKE FLUID DOT4
    Mekanik şanzıman (PK6) MOBIL GEAR OIL BV 75W-80
    Mekanik şanzıman (J Series) MOBIL GEAR OIL BV 75W-80
    Servo direksiyon Mobil ATF 320
    Tekerlek Rulmanları Mobilgrease XHP 222

• Yeni yılda herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle mutlu yıllar ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkesin yeni yılını kutlarım. Doğanmazlum bey benim araçta da bi ara öyle bir sunroof sorunu vardı. Sunroof un resetlenmesi işlemi vardı. onu yapınca düzeldi. Aracı bana satan kişi satış sırasında sunroofu açmak istediğinde tekleme oldu. Biraz mahcubiyet sonrasında ben sunroofun önemli olmadığını söyledim ve aracı o şekilde aldım. Yanılmıyorsam yine forumu geçmiş tarihlerinden başlayarak okurken sunroof resetleme yöntemini öğrendim. Sunroof düğmesi üzerinde bir kaç saniyelik bi işlemdi. Ama nasıl yaptığımı net hatırlayamadığım için sizi yanıltmak istemem. Önce biraz araştırın bulabilirseniz resetleme işlemini yapın. Büyük ihtimalle düzelecektir. Hatırlayabilirsem ben de size tarif ederim. Arızalı değilse boşuboşuna para vermemiş olursunuz. İ
  • Mastor1 nickli arkadaşın 2009 yılında yazdığı cevap şöyle imiş;

"Servis kitabından faydalı bir bilgi sun roof problemi yaşayanlar varsa deneyebilir, akü falan değişince problem oabiliyor:

Sunroof için resetleme yöntemi 2 aşamalıymış :

initialising the electric sunroof motor,
    – position the sunroof switch to the maximum tilt
    position,
    – press and hold the switch. After two seconds, the
    sunroof tilts to the maximum position in steps then
    falls back by a few centimetres,
    – release the switch,
    – press the switch again within five seconds,
    – keep the switch pressed; the sunroof opens then
    closes in the slide position,
    – the motor is initialised,
    – position the switch to off.

Çevirisi:

Elektrikli sunroof motoru sıfırlama
    - Maksimum açma için sunroof düğmesinin konumunu
    ayarlayın,
    - Tuşa basın ve tutun. Iki saniye sonra
    sunroof adımlarla maksimum pozisyona gider
    Birkaç santimetre geri döner
    - Anahtarı serbest bırakın
    - Tekrar beş saniye içinde, tekrar basın
    - Anahtarı basılı tutun; sunroof açılır sonra
    slayt konumda kapanır,
    - Motor, sıfırlanmış olur
    - Anahtarı KAPAT konumuna alın"

• Merhaba arkadaşlar. Laguna 1 kullanıcısıyım yakında arabamı değiştirmek istiyorum. Bana uygun bir araba buldum ve bu araba hakkında sizden fikir bilgi ve tavsiye istiyorum.

Bulduğum araç Laguna II 1.9 dci Privilege 2005 model ve 125.000 km de.
    Arabanın sadece sağ yan tarafında boya var ( boya sıkıntım yok ).

Şimdi aklıma takılan konuları size izah edeyim.

1- En yüksek donanıma sahip Privilege serisi mi?
    2- Privilege yi diğer versiyonlardan nasıl ayırt edebiliriz?
    3- DCİ motor nasıldır, kronik arızası varmıdır ya da dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?
    4- Sunroof bu serilerde varmıdır ( resimlerinden göremedim)
    5- Yakıt tüketimi fabrika verileri ile orantılımıdır?
    Kısacası vereceğiniz bilgiler ve tavsiyeler ışığında arabayı alacam ve sizden yardım istiyorum.
    Şimdiden teşekkürler.
  • Platforyum P kullanıcısına yanıt
    Bana 1.9 DCI dan uzak dur demişlerdi araç alırken. Bende 2.0 benzinli tercih etmiştim. Arıza çıkarınca altından kalkması problem oluyor 1.9 dizel serilerinde. KApı içerisinde privilege yazar normalde, sticker vardır. Sunroof Privilageların hepsinde yoktur.
  • Arkadaşlar 6. ayda bir kaza yapmıştım ve bu kazadan ötürü %100 suçlu bulundum. Sormak istediğim konu, bu kazadan ötürü sigorta şirketleri açısından sicilim ne zaman temizlenir?
  • Selamlar,

1-Geri giderken arka frenden ses geliyordu, sorun çözüldü,

Diskler zamanla aşınmış tırnak yapmış,torna ve balata değişimi işi kurtardı. şu an on numara

2- Aracın yağını 0-40 mobil le değiştirdim + motorsilk ekledim. Motorun sesi daha güzel gelmeye başladı,

Tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sek0o0

Bana 1.9 DCI dan uzak dur demişlerdi araç alırken. Bende 2.0 benzinli tercih etmiştim. Arıza çıkarınca altından kalkması problem oluyor 1.9 dizel serilerinde. KApı içerisinde privilege yazar normalde, sticker vardır. Sunroof Privilageların hepsinde yoktur.

Yanıt için teşekkürler.
    Dizel düşünmemden sebep LPG ye gelen zamların ve lpg nin saatli bir bomba oluşu korkutuyor beni.
    Dizel motorunun arızasının benzinliye nazaran daha masraflı olduğunu biliyorum.

Alma diyorsun yani kısaca?
  • Platforyum P kullanıcısına yanıt
    ya simdi aslinda sen bileceksin butcen ona göredir dizelin vergisi var,tamam az yakar ama iyide gider,1 depo ile 1000 km yaparsin,bakimlarini zamaninda yaptiginda sorun olacagini sanmiyorum cünkü bende de laguna 2 2.2 dci si var 150 ps initiale modeli yani lagunanin en full donanimli modeli,1 senedir kullaniyorum memnunum yakit ortalamasina gelince

6,6 l/100 km(Karisik)
    8,7 l/100 km(Sehirici)
    5,4 l/100 km(Sehirdisi)

bunlar fabrika degerleri ama kullanmana bagli benim elde ettigim degerler asagidakiler

6.4 l/100km (karisik)
    7.0 l/100km (Sehirici)
    4.8 l/100km (Sehirdisi)

uzun yolda cok az yakan bir arac hiz sabitleyicisini 100 ile 104 km hiz arasinda sabitledigimde cikan degerler bunlar tabi 6.vitesde,

100km hizda hiz sabitleyici ile devamli 600 km uzun yol gittim cikan deger yukarda verdigin 4,8 ortalama yakit toplam yaktigi yakit 29 litre

ayni yolu baska bir zaman 120 km hiza sabitleyip gittigimde ise cikan deger 5.4 ortalama yakiti

yani hiz tutkun yoksa dusuk hizlarda az yakan bir arac

• 
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.