Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (646. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fthculha

quote:

Orijinalden alıntı: gevezze

LAguna 2, teyp üstünde ki saklama gözünün kapağı güneşten dolayı soyulmuş bu zamana kadar. Sadece o kapağı siyah karbon kaplayacağım daha fazla eskimesin diye. Sadece o kapağı sökmek kolay mı acaba? Yöntemi nedir?

o parçayı sökmene gerek yok. üzerinde yapabiliyorlar. Diğerlerinin tamamını ben söktüm.

Hocam kaplamaların inan ki çok güzel olmuş. Ben saatin üstünde ki kaplamayı, teyp üstü kapağı ve flaşör düğmesinin orayı kaplatmıştım. Fotoğraflarımdan görmüşsündür. Yüklemiştim.

Ama klima ünitesi, kart yuvası ve çakmaklığı sökememiştik. Yani arkadaş bilemedi nasıl söküleceğini hiç ellemedi. Sök getir oralarıda kaplayalım dedi.

Nasıl sökeceğim ya ben bu üniteleri?

• gevezze kullanıcısına yanıt
    yukardaki resimdekinin aynisi ise aracin faz 1 sanirim onlarda daha kolay önce cakmakligi cikaracaksin sonra kart unitesini en son klima unitesini kendine dogru cekerek cikiyor cakmakligi cikarirken kapagi acik olsun direk cek kendine dogru gelcektir sonra kart unitesinin damaklarini gorceksin cakmakligi cikarinca onlari artik kastirisan oda cikarayni sekilde kilma panelinide cikarabilirisn ben kendim komple teypden tut el freninin ordaki kutuya cikarmistim komple hani zor bi isi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenemser

Araçın sag ön cam otomatiği çalışmıyor cam otomatik motoru bozuldu çıkma bulabiliceğim bit yer varmı?

Motorun bozuk olduğuna eminmisiniz ?...
    Teli kopmuş olabilir mi yada ,
    Açma kapama tusuna bastığınızda hiç ses cikmiyorsa gicirti gibi vs...
    Sigortasını da kontrol etmenizi öneririm....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

yukardaki resimdekinin aynisi ise aracin faz 1 sanirim onlarda daha kolay önce cakmakligi cikaracaksin sonra kart unitesini en son klima unitesini kendine dogru cekerek cikiyor cakmakligi cikarirken kapagi acik olsun direk cek kendine dogru gelcektir sonra kart unitesinin damaklarini gorceksin cakmakligi cikarinca onlari artik kastirisan oda cikarayni sekilde kilma panelinide cikarabilirisn ben kendim komple teypden tut el freninin ordaki kutuya cikarmistim komple hani zor bi isi yok

yok benim araç faz-2

2006 model

bir ara sökmeyi denedim, çakmağın orda ki küçük bir parça var onu çıkarttım ( aracı bilgisayara bağladıkları konnektör var orada) çok da kurcalayamadım korktum kırmıyım tırnakları falan diye :)
  • Arabayı çıkarttım sonunda eskisinden daha güzel oldu, o çizik dolu ön tampondanda kurtuldum. Kurula gitmişdi kaza, kurul şerit ihlali yapan beni 100 yüz suçlu, sinyalime aldırış etmeyen sağdan sollamaya kalkan hız sınırını aşan sürücüyü tamamen suçsuz bulmuş, adil bir karar olmadığı muhakkak , Allah dan kasko var.

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

• quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Arabayı çıkarttım sonunda eskisinden daha güzel oldu, o çizik dolu ön tampondanda kurtuldum. Kurula gitmişdi kaza, kurul şerit ihlali yapan beni 100 yüz suçlu, sinyalime aldırış etmeyen sağdan sollamaya kalkan hız sınırını aşan sürücüyü tamamen suçsuz bulmuş, adil bir karar olmadığı muhakkak , Allah dan kasko var.

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

güzel olmuş allah başka kaza bela vermesin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tekrar geçmiş olsun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renocular Herkese Selamlar Hyundai Accent Formundan.....

Sizleri dinlemeye devam ediyorum... :)
  • Aracım hasar görünce kaskodan 8 günlüğüne daha 9 bin kmde 2013 model hundai blue verdiler, maksat satmak değilde binmek ise takasa girseler lagunamı onla değişmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Aracım hasar görünce kaskodan 8 günlüğüne daha 9 bin kmde 2013 model hundai blue verdiler, maksat satmak değilde binmek ise takasa girseler lagunamı onla değişmem

E tabi herkezin tercihi ben yıllardır hyundai kullanıyorum, memnunum her markada bir sıkıntı çıkabiliyor, benim arkadaşımda 2001 megane coupe var, bugün bir durum üzerine formunuzu incelemek istedim, lagunalarda sol farın titremesi birde dış dikiz aynanın titemesi gibi bir konu için... :)))
  • mave-rick kullanıcısına yanıt
    ya nasil seni suclu buluyorlar anlam veremiyorum bunu degerlendiren insanlarin o yoldaki hiz sinirini takip mesafesi kuralini bildiklerine emin degilim ve kim bu kurul neye gore karar veriyor,bana gore hic de inandirici degil adil olmayan bi karar bir kere takip mesafesini niye cikarmislar o zaman kaldirsinlar sen fren yapiyorsun adam arkadan direk vuruyor hani bir fren sesi bi sen durdukdan sonra zaman gectikden sonra vursa tamam digcem türkiyede bunda bile adillik yoksa baska seyleri dusunemiyorum olan sana oldu kaskonu deldirdin yazik yani böyle adalete.
  • okyanus gezgini O kullanıcısına yanıt
    yok hocam acıp bakıldı motor bozuk servis fiyatı 250 lira cıkma 75 lira dediler bekliyorum cıkma için.
  • Selam arkadaşlar,

2007 2.0 otomatik aracımda hafif vites vuruntuları vardı. Ancak herhangi bir otomatik vites hatası almamıştım.

Yağı ve elektrovanaları değiştireyim dedim ancak bu araçtaki elektrovanalar farklıymış sanırım. Bir özel servisten otomatik şanzımanlara bakan bir yere göstermemin daha iyi olacağını söylediler.

Bilgisi olan veya 2007 model için hiç değiştiren var mı?

İyi günler.
  • Sevgili arkadaşlar bu zamana değin bir şekilde hep elimden geldiğince sorun yazan arkadaşlarımın sorunlarına cevap yazmaya ve aklımız bilgimiz yettiğince cevap vermeye çalıştım ve çalıştık. Yaklaşık 1 haftadır uğraştığım ilginç ve henüz çözümünü bulamadığımız sorundan bahsedeceğim az sonra ve başına gelen oldumu bilmiyorum. Eğer gelen ve cevap bulan olmuş ise yardımcı olması temennimdir.

Gelelim soruna; "KLİMADA SAĞ VE SOL TARAF ARASINDA OLUŞAN SICAKLIK FARKI" şimdi hemen bunu okuyup pek çok arkadaşımın klape kırılmıştır diyeceğini tahmin ediyorum ancak az sonra sorunun tam olarak nasıl oluştuğunu ve yapılan işlemleri anlatınca fikriniz değişecek.

Sorun yaklaşık 10 gun evvel tesadufen klimayı sağ sol 22 ye alıp yönlendirmeyi yüz bölgesine ve fan hızını da biraz yükselterek kullanırken ortaya çıktı bır anda farkettim ki sol taraftan bariz şekilde sıcak hava üflüyor sağ taraf ise soğuk. Ancak bu sorun anında ortaya çıkan bir durum değil bazen 10 dk sonra bazen 3 saat sonra ortaya cıkıyor. Gece gündüz olması fark etmiyor. Öğleden sonraları ise daha belirgin hale geliyor. Sol sıcak sağ soğuk üflerken klima off yapılıp tekrar açıldığında sorun ortadan kalkıyor bir müddet sonra tekrar başlıyor. Şimdi gelelim yapılan işlemlere;
    1-Isı ve nem sensörü sökülerek temizlendi,
    2-Klima gazı yeniden basıldı
    3-Beyin resetlemesi için kutup başı söküldü 10 dk beklendi
    4-Clip te herhangi bir arıza kodu yok sıcaklık farklı oluştuğunda da arıza vermiyor ve klape konumları eşit gösteriyor.
    5-Faz II benimki ile aynı referansa sahip bir klima beyni gecici olarak takılıp test edildi sonuç aynı
    6-Miksaj (Karıştırıcı motorlar) sağ sol yer değiştirildi acaba sorun sağa geçer mi diye sonuc yıne aynı sorun solda
    7-Komple torpido sokuldu ve yukarıdan kontrol edildi klape kapakları sağlam, klape lastikleri sağlam, kırık çatlak yerinden çıkma vs yok.
    8-Araçtaki sensörler kural olarak (yani bilgisayara bağlandığında) hata göstermiyor.

Clip bağlı iken hatayı takip ettiğimde sorun şu şekilde oluşuyor. İlk çalıstırmada sağ sol klape konumları eşit %0-%0 başlıyor derece yaklaştıkça klape konumları yavas yavas açılarak sıcak almaya baslıyor ve eşit şekilde açılıyor ne zaman ki %35-40 lar seviyesine geliyor önce hafif bir ılıklık sol taraftan sonra tekrar soğuyor ve bir müddet sonra daha fazla sıcaklık oluyor bır muddet sonra ıc ısı sensoru ısıyı algılayıp klapelerı tekrar kapatıyor ve yıne soguyor ama benzer döngü devam ediyor.

Şimdi emin olduklarımız
    1-Klima kumanda paneli (beyni) sağlam
    2-Klapeler sağlam (gözle kontrol edildi - rahatça donuyor rahatca açılıp kapanıyor)
    3-Miksaj motorları sağlam
    4-Her iki taraf 16 dereceye ayarlı ıken bu sorun kesınlıkle yok arac ıcınde donduracak kadar soguk ki Evaparatör ısısı zaman zaman 0 dereceye dek dusuyor.

Umarım fikri olan vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafakul

Selam arkadaşlar,

2007 2.0 otomatik aracımda hafif vites vuruntuları vardı. Ancak herhangi bir otomatik vites hatası almamıştım.

Yağı ve elektrovanaları değiştireyim dedim ancak bu araçtaki elektrovanalar farklıymış sanırım. Bir özel servisten otomatik şanzımanlara bakan bir yere göstermemin daha iyi olacağını söylediler.

Bilgisi olan veya 2007 model için hiç değiştiren var mı?

İyi günler.

Elektrovana değil yağı değiştirin yeterli olacaktır. SU1 şanzımandaki yağı turkiyde bulmanız mumkun değil. Fransadan özel clip codlu geliyor mobil 3339 du sanırım karşılığı ancak o yağ türkiyeye ithal edilmiyor. Ben 40.000 km de bir değiştiriyorum. Oyle aşırı pahalı bir işlem değil 170 tl civarı tutuyor. Ancak kesinlikle aracın şanzımanına dexron 3 özellikli yağ koydurmayınız DP0 şanzımanla tamamen farklı SU1 ler Aisian firmasının üretimi yani Renault değil! Yağ değişiminden sonra büyük olasılık sorununuz ortadan kalkacaktır.

• SULZER S kullanıcısına yanıt
    slm sulzer hocam iyi akşamlar benim araç 2002 1.6 privelage size sorum torpido gözünün içerisinde üzerinde klima işareti olan bir kapak var orası ne işe yarıyor beni aydınlatırsanız sevinirim.c.tesi yola çıkacağım klima iyi soğutmuyo geçenlerde elektrikçinin birine klima gazı doldurttum ama yine verim alamadım yardımcı olursanız sevinirim.
  • sahinsahil S kullanıcısına yanıt
    slm arkadaşlar bu torpido gözünün içinde üzerinde klima işareti olan bir kapak var orası ne işe yarıyor beni aydınlatırsanız sevinirim
  • Teşekkürler @HEPHAISTOS

bir yandan da forumu araştırırken otomatik viteslerle ilgili güzel bir sayfa buldum. ilgilenen arkadaşlar bakabilirler.

http://forum.donanimhaber.com/m_23246333/tm.htm

sanırım bizdeki yağlar dex4 veya dex5 yağ kodu da Mobil ATF™ 3309 olabilir diye düşünüyorum.

servisten bilgi almaya çalışayım.

iyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahinsahil

slm sulzer hocam iyi akşamlar benim araç 2002 1.6 privelage size sorum torpido gözünün içerisinde üzerinde klima işareti olan bir kapak var orası ne işe yarıyor beni aydınlatırsanız sevinirim.c.tesi yola çıkacağım klima iyi soğutmuyo geçenlerde elektrikçinin birine klima gazı doldurttum ama yine verim alamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Torpido gözündeki kapak torpido içinin soğumasını sağlıyor. Bunun için klimayı çalıştırıyorsun. dediğin kapağıda açık bırakınca klimanın soguk havası torpidoyada giriyor.
    Klima gazı aslında elektrikçiye değil asıl bu işi yapan tecrübeli bir klimacıya yaptırılması lazım. Eğer bir kaçak varsa elindeki vakum aletiyle hemen anlıyorlar.kaçağıda hemen bulup hallediyor. normaldede 50 lira falan alırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

quote:

Orijinalden alıntı: sahinsahil

Torpido gözündeki kapak torpido içinin soğumasını sağlıyor. Bunun için klimayı çalıştırıyorsun. dediğin kapağıda açık bırakınca klimanın soguk havası torpidoyada giriyor.
    Klima gazı aslında elektrikçiye değil asıl bu işi yapan tecrübeli bir klimacıya yaptırılması lazım. Eğer bir kaçak varsa elindeki vakum aletiyle hemen anlıyorlar.kaçağıda hemen bulup hallediyor. normaldede 50 lira falan alırlar.

hocam sağolasın ya aslında yetkili servise gidicektim bana 180 ile 250 arası bir fiyat çıkarttı bende mersedeslere bakan elektirikçiye gittim vakum aletiyle gaz bastı ama kaçak göstermedi alet şimdi esdkisinden biraz iyi ama yinede tam soğutma yapmıyor polen filitresinin yerini bulamamıştık o yüzden filitreyi değiştiremedik acaba filitreyi değiştirdiğimizde verim alabilirmiyiz?

• 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.