Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (645. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gevezze

quote:

Orijinalden alıntı: jotkar

merhaba arkadaşlar benimde 2004 privillege aracım var lpgli.aracın ön düzenini komple yeniledim burçlardan tut lastiklere amortisör hariç herşey değişti.ama bazen her çukurda deil boşluğa düşünce lak diye bi ses geliyo amortisörü gösterdim sağlam dediler.ne yapar bu sesi anlamadım.başka yakınanlarda var amortisörü değiştirince bile geçmedğini söylüyolar.sizce ne olabilir ACİL.yoksa bu ses yüzünden satıcam arabayı

aynı ses benim sol ön takımdan geliyor. lak diye gıcık edici ve külüstür bir arabaya biniyormuş hissi uyandırıyor bir anda :)

Bende bekliyorum tecrübeli arkadaşları cevaplarını...

amortisor boylari 2011'de uzatildi arkadaslar bu seslerden dolayi... tek cozum yeni orjinal amortisorlerle degistirmek... bende de bu sikinti vardi degistirdim
    1 yildir hic ses yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• araçlarımızın direksiyon kutularıda hassas. ön takımı istediğiniz kadar sıfırlayın. bozuk yollarda lak luk sesler gelmeye devam eder. tamiri mümkün değil. sıfırı 1500-1800 tl civarı. işte size lagunayı sevmeniz için bir sebep daha :D
  • Merhaba;
    Sabah işe giderken arabamda gene "Akü Şarz fonksiyonunda arıza var" ibaresi geldi ve 2-3 dakika sonra geçti.Servisteki usta "ara ara olabilir ama uzun olmadıktan sonra bir sorun olmaz" dedi.Benim korkum uzun yolda gene beni yolda bırakması.
    Bu arıza ve radyo göstergesindeki pırpırlanma beni arabaya binmekten soğuttu.Araba yolda giderken neden şarz dinamosu arıza veriyor onu anlayamıyorum."Şarz fonksiyonu ve radyo göstergesindeki parazitlenme" sorunumu nasıl ve kaç liraya halldebilirim? Servis ustası her yerini kontrol ettiğini ve şarz dinamosunda önemsiz bir kaçak olduğunu onun için de dinamoyu değiştirmeye gerek olmadığını söyledi.Şarz dinamosunu değiştirirsek kesin çözüm olur mu?
    Daha önce aynı sorunları yaşayıp, çözümünü bulan var mı?
    Paylaşacağınız bilgilerden dolayı şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar
    Gene bir konuya takıldım.Teyp de hıza göre ses ayarı varmış. Teyp in ayarlarından speed i 5 yapıyorum en yükseğe alıyorum ama hıza göre teyp in sesi değişmiyor. Bi yerde okudum bide speed on off yeri varmış ama bulamadım orayı. Bilen birisi var mı acaba aramızda ? araç faz 2 modeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halim032

Merhaba;
    Sabah işe giderken arabamda gene "Akü Şarz fonksiyonunda arıza var" ibaresi geldi ve 2-3 dakika sonra geçti.Servisteki usta "ara ara olabilir ama uzun olmadıktan sonra bir sorun olmaz" dedi.Benim korkum uzun yolda gene beni yolda bırakması.
    Bu arıza ve radyo göstergesindeki pırpırlanma beni arabaya binmekten soğuttu.Araba yolda giderken neden şarz dinamosu arıza veriyor onu anlayamıyorum."Şarz fonksiyonu ve radyo göstergesindeki parazitlenme" sorunumu nasıl ve kaç liraya halldebilirim? Servis ustası her yerini kontrol ettiğini ve şarz dinamosunda önemsiz bir kaçak olduğunu onun için de dinamoyu değiştirmeye gerek olmadığını söyledi.Şarz dinamosunu değiştirirsek kesin çözüm olur mu?
    Daha önce aynı sorunları yaşayıp, çözümünü bulan var mı?
    Paylaşacağınız bilgilerden dolayı şimdiden teşekkürler.

Selam

Bahsettiğiniz olay benim de başıma gelmişti. 2004 model olan arabanın zamanla şarj dinamosunun içinde dönen bakır başlık eriyerek küçülüyor ve tamamen eriyor.Artık aküyü Şarj etmez oluyor.Tek çare iyi bir elektrik ustasına şarj dinamosunu açtırmak ve o bakır başlığı değiştirmek.Ama bu 3-4 saat alan zor bir işlem.Ben 100 tl ödemiştim.Ama siz çok yıpranmamış çıkma bir şarj dinamosu takarak da bu sorunu çözebilirsiniz bence.Ama takmadan önce yeterli akım verip vermediğini kontrol ettirin.

• arkadaslar son gunlerdeki sorunum vites gecicleri sert oldu biraz vuruntulu geciyor zor geciyor yani debriyaja sonuna kadar basmama ragmen özellikle 1.vitese girerken baya zorlaniyorum ne yapmam lazim,sanziman yagimi eksildi acaba yada yagi degistirsemmi,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

arkadaslar son gunlerdeki sorunum vites gecicleri sert oldu biraz vuruntulu geciyor zor geciyor yani debriyaja sonuna kadar basmama ragmen özellikle 1.vitese girerken baya zorlaniyorum ne yapmam lazim,sanziman yagimi eksildi acaba yada yagi degistirsemmi,,

Merhaba ....
    Sanırım baskı balatanizin değişim zamanı gelmiş....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar geçen gün yazmıştım ama gözden kaçtı heralde mesajım.Tekrar yazayım dedim.Ufak bi yere takıldım.
    Gene bir konuya takıldım.Teyp de hıza göre ses ayarı varmış. Teyp in ayarlarından speed i 5 yapıyorum en yükseğe alıyorum ama hıza göre teyp in sesi değişmiyor. Bi yerde okudum bide speed on off yeri varmış ama bulamadım orayı. Bilen birisi var mı acaba aramızda ? araç faz 2 modeli.
  • quote:

arkadaslar son gunlerdeki sorunum vites gecicleri sert oldu biraz vuruntulu geciyor zor geciyor yani debriyaja sonuna kadar basmama ragmen özellikle 1.vitese girerken baya zorlaniyorum ne yapmam lazim,sanziman yagimi eksildi acaba yada yagi degistirsemmi,,

Baskı balata artik bitmek uzere gorunuyor. Tabi aracin duz vites ise.

• SULZER S kullanıcısına yanıt
    evet duz vites baski balatadan diyorsunuz yani birazda yukarda kavriyor zaten peki hep bu sekilmi olacak balata degisecen kadar yani baska bir yolu yokmu vitesi yumusatmanin
  • Baskı balata değişince daha kesin ve daha net bir kavrama olacağını söyleyebilirim...
    Yumuşaklık konusunda şimdiki durumundan tabiki daha yumuşak olacaktır vites geçişleri ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

evet duz vites baski balatadan diyorsunuz yani birazda yukarda kavriyor zaten peki hep bu sekilmi olacak balata degisecen kadar yani baska bir yolu yokmu vitesi yumusatmanin

Okyanusun dedigi gibi gecisler degisecek hatta yag gibi olacak. Fakat bu sekilde devam edersen kisa sure sonra bir anda hic vites degisemiceksin. Hatta ben kartaldan bostanci sanayiye hic vites degismeden gittigimi bilirim bu aracin baski balata tanidik bir yerde 400 lirayi rahat bulur. Bu sekilde bence cok devam etme. En azindan bir yere goster.

• SULZER S kullanıcısına yanıt
    tesekkür ederim bilgilerin icin tatile cikmadan once ustaya gostereyim bi o zaman yinede baksin,birde sanziman yagida degisiyormu balata degisirken
  • quote:

tesekkür ederim bilgilerin icin tatile cikmadan once ustaya gostereyim bi o zaman yinede baksin,birde sanziman yagida degisiyormu balata degisirken

Sanzuman yagiyla alakasi yoktur aslinda ama zamani gekdiyse degismesi iyi olur tabi

• nedim1971 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla teybin sesindeki artışı kademe olarak göstermiyor. Yani ses artıyor ama ekranda atıyorum 20 den 25 seviyeye çıkış göstermiyor. En azından bana öyle geliyor :)
  • Laguna'lara ait elektrik şemelarını aşağıda ki linkten indirebilirsiniz.

https://www.wetransfer.com/downloads/70d79de04255a044267d9e531e08beb020130701150835/d14fe9
  • arabaya bugün subap yağlama sistemi taktım.kendi el yapımım.2 zamanlı motor yağını emme manifolduna t yaparak monte ettim.çok çok az gidecek şekilde hızını ayarladım.ilk izlenimim olumlu.sadece fikir olsun diye yazdım.kimseye yapın demiyorum.nette olumsuz yorumlar da var.kesin bir bilgide yok.kafama takılan şeyleri bizzat test etme takıntım var.denemem bu yüzden.beklediğim ötesinde iyi sonuç alırsam paylaşırım.
  • Selam arkadaşlar çok sık gşremiyorum ama takip etmeye çalışıyorum sayfamızı. En son uyguladığım karbon kaplamanın fotoğraflarını çektim. Onları sizinle paylaşayım. Vites topuzunuda sanayide döşemeci bir arkadaş saolsun kaplayıverdi. Zaten derisi çıkıyormuş. Hazırlarıda EBAY de satılıyor ama döşemeci esnafım saolsun 10TL ye halletti. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gevezze

LAguna 2, teyp üstünde ki saklama gözünün kapağı güneşten dolayı soyulmuş bu zamana kadar. Sadece o kapağı siyah karbon kaplayacağım daha fazla eskimesin diye. Sadece o kapağı sökmek kolay mı acaba? Yöntemi nedir?

o parçayı sökmene gerek yok. üzerinde yapabiliyorlar. Diğerlerinin tamamını ben söktüm.
  • Araçın sag ön cam otomatiği çalışmıyor cam otomatik motoru bozuldu çıkma bulabiliceğim bit yer varmı?
  • 
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.