Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (600. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.644.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 598599600601602
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MAKBERO

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.konu başlıklarında laguna grubunu görünce hoşuma gitti.çünkü laguna sahipleri ya ihtiyaç duymuyor ya da böyle bir küçük de olsa bilgi kaynağı oluşturma gereği duymuyor.Bir çok markanın aracını kullandım.ancak eninde sonunda tekrar renault a geri dönüyorum.binmediğim aracı kalmadı diyebilirim. laguna nın bütün çıkan kasalarına bindim, şu ana da 2011 1.5 dci executive kullanıyorum.hangi laguna ile ilgili sorununuz olursa(ki sanmıyorum:)) veya merak ettiğiniz bir konu elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Hoşgeldin makbero....
    Umarım soracagimiz olumsuz birşeyle karsilasmayiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erden4444

Cevap veren tüm arkadaslara tesekkurler dediginiz gibi soktum izgarayi kanallarin takilacagi yuvalar kırılnış tamir olmuycak gibi duruyo.

Japon yapistiricisiyla tuturabilecek gibi gorunmuyorsa kırılan tırnaklar cikmacilara basvuracaksiniz artik

• quote:

Orijinalden alıntı: is_90

arkadalar arabam.com da prıvelege ve pirivilege adlı iki model gozukuyo. benım ruhsatımda polıcemde privilege yazıyo. derı koltuklu olan model. ful+ful dıyolar 2007 hangısı ust model... bunlardan bılgıdsı ola varmı

PRIVILEGE
    Doğru olan.....

• quote:

Orijinalden alıntı: oneofus78

Teşekkür ediyorum hoş bulduk.

Sizden yakın zamanda tavsiye isteyeceğim. Laguna 2.0' a LPG dönüşümü düşünüyorum. Hangi marka taktırsak acaba.Uyumu en iyi olan hangisidir.

Marka tabiki önemli fakat en iyi markayı kötü bir işçilikle kullanmaktansa sıradan bir markaya iyi bir ustaya taktirmanizi öneririm şahsen....
    Ben BRC(honda civic 2006 1.6 manuel), LOVATO(megane coupe 1.6 auto.) ve WENTGAS(laguna II 2.0 16V BVA) kullandım ve hiçbirinde sıkıntı yaşamadım...

• Yapıştırdım ama sağlıklı olmadı bende sabitledim. Bir müddet böyle kullanırım sonra gereğini yaparım bu arada hemen Atiker kit taktırdım şu ana kadar her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım inşallah bundan sonra da karşılaşmam. LPG kitlerinde en önemli şey montaj buna kesinlikle katılıyorum.
  • teşekkürler, o zaman iyi bir usta arayacağız şimdi. BRC fena görünmüyor bu durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okyanus gezgini

quote:

Orijinalden alıntı: MAKBERO

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.konu başlıklarında laguna grubunu görünce hoşuma gitti.çünkü laguna sahipleri ya ihtiyaç duymuyor ya da böyle bir küçük de olsa bilgi kaynağı oluşturma gereği duymuyor.Bir çok markanın aracını kullandım.ancak eninde sonunda tekrar renault a geri dönüyorum.binmediğim aracı kalmadı diyebilirim. laguna nın bütün çıkan kasalarına bindim, şu ana da 2011 1.5 dci executive kullanıyorum.hangi laguna ile ilgili sorununuz olursa(ki sanmıyorum:)) veya merak ettiğiniz bir konu elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Hoşgeldin makbero....
    Umarım soracagimiz olumsuz birşeyle karsilasmayiz

laguna ile ilgili olumsuzluk olacağını sanmıyorum yada en azından yüksek modelli olanlarda.forumlarda görüyoruz okuyoruz,insanlar araçları bir seneyi doldurmadan hatırı sayılır sorunlarla uğraşıyorlar.örn: vw dsg şanzuman sorunu gibi..o kdr çok ki forumlarda oku oku bitmiyor , kimi araçlar daha 10000-20000 km civarı. nerdeyse 100000 tl civarı para ver ondan sonra servisin yok efendim bu zaten kronik yok kullanıcı hatası gibi tavır ve tarzda cevaplarıyla muhatap ol.laguna nın ben daha otom.şanzuman ile ilgili sorun yazanını görmedim.varsa da bir bilemedin iki tanedir... öyle can yakacak tutarda ki parçalarda bir sorunla karşılaşmazsınız.yaş ilerledikcede her marka ve modelde olabilecek miktarı geçmez şikayetleriniz. özellikle laguna 3 de. sorun ve şikayeti en aza indirgenmiş laguna dır.sıfır şikayet sıfır sorun üretilen en şık laguna kasası da bu ve laguna 1 dir.

• Aslında 2.0 ve üzeri motor hacimleri için
    prins Oneriliyor fakat fiyatı biraz yüksek olduğu için diğer alternatiflere yogunlasiliyor...

• 1.6 motorlar için iyi bir ustanin montajını yaptığı standart bir lpg kiti kafidir diyedusunuyorum...

• quote:

Aslında 2.0 ve üzeri motor hacimleri için
    prins Oneriliyor fakat fiyatı biraz yüksek olduğu için diğer alternatiflere yogunlasiliyor...

Laguna 2.0T; 2008 model laguna için,prins takdırdım. Hiç sıkıntı yok çok şükür.
    Tavsiye ederim. Ancak pahalı tabi. Uzun yıllar kullanacaklar için uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanoktay -- 4 Nisan 2013; 13:38:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aslında 2.0 ve üzeri motor hacimleri için

2007 den beri her iki Lagunamda da Prins kullanan biri olarak daha oncede yazmistim. tamam pahali ama hakediyor. Lag II mi 57 bin kmde almistim ve hemen prins taktirmistim. simdi 150 bin km de. 90 km prins ile gitmisim. kmde 20 kurus farketse benzin lpg 18 000 TL eder ki araba kendini amorti etti neredeyse. Allaha cok sukur halada hic sorun yok. Laguna III e takali 30 bin KM oldu. benzin lpg farki 30 kurus turbo nedeniyle... Yani 2700 TL ye taktirdigim prins turbo parasini coktan cikardi bile ama hala kredi karti taksitlerini oduyorum ...

Yani uzun vadeli kullanimlar icin 3 5 aramamak lazim... Pahaliysa da hakediyor... ( Not: Sadece prins kullanicisiyim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 4 Nisan 2013; 15:36:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: basartenk

Herkese merhaba;
    Forumda bu konuyu yeni keşfettim, eski bir laguna kullanıcısı olarak siz değerli forum kullanıcılarının fikrine başvurmak istiyorum.

Uzun süre 2001 model otomatik laguna 1 kullandım. Bu laguna virüs gibi, kullanan birdaha bırakamıyor. Sonra maddi sıkıntı yüzünden satmak zorunda kaldım. Şimdi tekrar laguna niyetim var fakat 1 ve 2 arasında gidip gelmekteyim.

Laguna 1 in beni aşık eden süper konforlu yumuşak süspansiyonu ve koltukları, geniş ve ferah iç hacmi ve devasa bagajı.

Laguna 2 kullanmadım, sorum şu; 2 alırsam bu saydığım hususlarda bana 1 i aratır mı?

Laguna 1 almak istiyorum ama artık yaşı eyep ilerledi. 2 nin yaşı ve teknolojik özellikleri cazip ama özellikle yumuşak süspansiyon ve konfora önem veriyorum.

Laguna 1 den 2 ye geçen deneyim sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar...

• ucuz lpg kitlerinin yazılımı bir tarafa,enjektörleri 30-50 bin km de bir değişime gidebiliyor.kaliteli kitlerde enjektör ömrü 100 bin ve üzeridir.performansını ekonomisini de işin içine katınca kaliteli kitler parasını hakediyor.ama maddi durum müsait olmayınca mecbursak ta normal kitleri kullanabiliriz.kaliteli kitleri kullanmakta ısrar edersek kanımca diğerleri de kendine kalite yönünden çeki düzen vermek zorunda kalacaktır.
  • Arkadaşlar 3 gün önce buradan yazmıştım Laguna alacağım diye. Aracı salı sabahı satışını aldım. Servise soktuğumuzda aynı şekilde boya ve kaportada herhangi bir değişen olmadığını elektronik aksamında da aynı şekilde arıza olmadığını teyit ettikten sonra bugün aracın geçmiş olan muayenesini yaptırdım. Maşallah herhangi bir problemi çıkmadı ve direk muayeneden geçti. Aracın 1-2 parça nazar boncuğu denilecek sıkıntıları var onları da burada belirtmek isterim.

1- Vites topuzunun oradaki deri kalkmış ve üstündeki vites şeması kapağı yerinden çıkık vaziyette. Yerine takıyorum fakat tırnakları olmadığı için düşüyor.
    2- Sağ kapı lambası ( şu sarı-kırmızı renkte olan ) yanmıyor.
    3- Sağ ön cam açılırken kötü bir gacırtı sesi çıkartıyor ve aynı şekilde kapatırken. Biraz aç kapa yaptığınızda ses oldukça azalıp yok olabiliyor. Galiba yağlanması lazım diye düşünüyorum
    4- Sağ arka camı şoför tarafındaki açma kapamadan açarken ve kapatırken sürekli basmama rağmen yaklaşık bi 5cm kalkıyor ve duruyor. Camın kapanması için sürekli tuşa bas-bırak yapmam gerekiyor.

Şimdilik sorun diyebileceğim bunlar var. Eğer sormak istedikleriniz olursa buyrun sorun aynı şekilde tavsiyelerinizde olursa sizleri dinlemekten mutluluk duyarım.
    Aracım 2004 1,6 privilege

• quote:

quote:

Herkese merhaba;
    Forumda bu konuyu yeni keşfettim, eski bir laguna kullanıcısı olarak siz değerli forum kullanıcılarının fikrine başvurmak istiyorum.

Uzun süre 2001 model otomatik laguna 1 kullandım. Bu laguna virüs gibi, kullanan birdaha bırakamıyor. Sonra maddi sıkıntı yüzünden satmak zorunda kaldım. Şimdi tekrar laguna niyetim var fakat 1 ve 2 arasında gidip gelmekteyim.

Laguna 1 in beni aşık eden süper konforlu yumuşak süspansiyonu ve koltukları, geniş ve ferah iç hacmi ve devasa bagajı.

Laguna 2 kullanmadım, sorum şu; 2 alırsam bu saydığım hususlarda bana 1 i aratır mı?

Laguna 1 almak istiyorum ama artık yaşı eyep ilerledi. 2 nin yaşı ve teknolojik özellikleri cazip ama özellikle yumuşak süspansiyon ve konfora önem veriyorum.

Laguna 1 den 2 ye geçen deneyim sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar...

Laguna I den II ye gecenlerdenım,
    Laguna II nin içi daha geniş süspansiyon daha yumuşak elektronik destekleri sayesinde yol tutuşu daha iyi başlangıcta bana sankı laguna 1 ın yol tutusu daha ıyı gıbı gelıyordu fakat durum suspansıyonun yumusaklıgından dolayı oluyor ve sadece bır hıs sonucta laguna II daha ıyı.

• diskleriniz de aşındığı için yeni balatalarla tam öpüşmüyor.diskleri tornaya verip pürüzsüz hale getirin.sorun büyük oranda çözülecektir diye düşünüyorum.birde lastikleri yeniledikmi?yoksa eski yazlıklarımı taktık?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IkabusI

Arkadaşlar 3 gün önce buradan yazmıştım Laguna alacağım diye. Aracı salı sabahı satışını aldım. Servise soktuğumuzda aynı şekilde boya ve kaportada herhangi bir değişen olmadığını elektronik aksamında da aynı şekilde arıza olmadığını teyit ettikten sonra bugün aracın geçmiş olan muayenesini yaptırdım. Maşallah herhangi bir problemi çıkmadı ve direk muayeneden geçti. Aracın 1-2 parça nazar boncuğu denilecek sıkıntıları var onları da burada belirtmek isterim.

1- Vites topuzunun oradaki deri kalkmış ve üstündeki vites şeması kapağı yerinden çıkık vaziyette. Yerine takıyorum fakat tırnakları olmadığı için düşüyor.
    3- Sağ ön cam açılırken kötü bir gacırtı sesi çıkartıyor ve aynı şekilde kapatırken. Biraz aç kapa yaptığınızda ses oldukça azalıp yok olabiliyor. Galiba yağlanması lazım diye düşünüyorum
    4- Sağ arka camı şoför tarafındaki açma kapamadan açarken ve kapatırken sürekli basmama rağmen yaklaşık bi 5cm kalkıyor ve duruyor. Camın kapanması için sürekli tuşa bas-bırak yapmam gerekiyor.

Şimdilik sorun diyebileceğim bunlar var. Eğer sormak istedikleriniz olursa buyrun sorun aynı şekilde tavsiyelerinizde olursa sizleri dinlemekten mutluluk duyarım.

1- Vites topunuzun kapağını kenarlarından derbi ile yapıştırabilirsin.Etrafındaki deri kalkması çoğu araçta mevcut, çözüm olarak deri dikişli Megane 2 vites topuzu bulup takabilirsin.Hem ele daha iyi oturuyor.Fiyatı 60-100 TL arasında.20 TL olanlar da mevcut onları tavsiye etmem.

2-Sağ kapı lambasıyla beraber göğüsteki araç şemasında da bir değişme olmuyorsa, switch'tendir.Megane 2 kapı kilidi alıp (50 TL), iç kısmını bununla değiştirince sorun çözülür.Göstergede açılıp kapandığını gösteriyorsa ampul patlamıştır.Elektrikçiler halleder.

3-Cam indirme kaldırma mekanizmasını halatlarıyla beraber komple yenilenmesini 90 TL'ye yapıyor ortalama kilitçiler.Ama sadece yağlanacaksa daha ucuz hallolur.

4-Şöfor tarafındaki düğmede temazsızlık olabilir.Kapıda düğmeden de aynısını yapıyorsa cam indirme kaldırma mekanizmasında sorun vardır.Parçanın fiyatı serviste biraz pahalı olabilir, ancak çıkmacılarda yada Ebay'de uygun fiyata bulunabilir.Parça arızasının dışında ise Lagunalarda aküyü sökünce şoför camı dediğin gibi açılıp kapanır belki arka cam içinde böyle bir sorun oluşmuş olabilir.

Son olarak drfx77 arkadaşımın LPG ve fren balataları hakkındaki yorumlarına %100 katılıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

diskleriniz de aşındığı için yeni balatalarla tam öpüşmüyor.diskleri tornaya verip pürüzsüz hale getirin.sorun büyük oranda çözülecektir diye düşünüyorum.birde lastikleri yeniledikmi?yoksa eski yazlıklarımı taktık?

Ancak bunları takmadan önce frenlerde en ufak bir sorun yoktu. Ayrıca diskleri de lastikleri çıkarınca kontrol ettik göze batan bir sıkıntı yoktu. Takan kişi de herhangi bir uyarıda bulunmadı öyle mi, böyle mi sorularımız üzerine. Lastikler eski yazlıklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

quote:

Orijinalden alıntı: IkabusI

Arkadaşlar 3 gün önce buradan yazmıştım Laguna alacağım diye. Aracı salı sabahı satışını aldım. Servise soktuğumuzda aynı şekilde boya ve kaportada herhangi bir değişen olmadığını elektronik aksamında da aynı şekilde arıza olmadığını teyit ettikten sonra bugün aracın geçmiş olan muayenesini yaptırdım. Maşallah herhangi bir problemi çıkmadı ve direk muayeneden geçti. Aracın 1-2 parça nazar boncuğu denilecek sıkıntıları var onları da burada belirtmek isterim.

1- Vites topunuzun kapağını kenarlarından derbi ile yapıştırabilirsin.Etrafındaki deri kalkması çoğu araçta mevcut, çözüm olarak deri dikişli Megane 2 vites topuzu bulup takabilirsin.Hem ele daha iyi oturuyor.Fiyatı 60-100 TL arasında.20 TL olanlar da mevcut onları tavsiye etmem.

2-Sağ kapı lambasıyla beraber göğüsteki araç şemasında da bir değişme olmuyorsa, switch'tendir.Megane 2 kapı kilidi alıp (50 TL), iç kısmını bununla değiştirince sorun çözülür.Göstergede açılıp kapandığını gösteriyorsa ampul patlamıştır.Elektrikçiler halleder.

3-Cam indirme kaldırma mekanizmasını halatlarıyla beraber komple yenilenmesini 90 TL'ye yapıyor ortalama kilitçiler.Ama sadece yağlanacaksa daha ucuz hallolur.

4-Şöfor tarafındaki düğmede temazsızlık olabilir.Kapıda düğmeden de aynısını yapıyorsa cam indirme kaldırma mekanizmasında sorun vardır.Parçanın fiyatı serviste biraz pahalı olabilir, ancak çıkmacılarda yada Ebay'de uygun fiyata bulunabilir.Parça arızasının dışında ise Lagunalarda aküyü sökünce şoför camı dediğin gibi açılıp kapanır belki arka cam içinde böyle bir sorun oluşmuş olabilir.

Son olarak drfx77 arkadaşımın LPG ve fren balataları hakkındaki yorumlarına %100 katılıyorum...

Yarın resmini çekip buraya yüklerim vites topuzunun içler acısı halini Bahsettiğiniz deri dikişli megane2 vites topuzunu araştıracağım.
    Göstergede kapının açık veya kapalı olduğu gösteriyor büyük ihtimal lambası yanmış herhalde. Uygun lambayı tahsis edip değiştirmemde fayda var demekki.
    Dediğim gibi camın açılıp kapanması oluyor ama ses baya kötü onu servise gittiğimde gösteririm artık.
    Arabanın arkasına oturmadığım için deneme fırsatım olmadı yarın onuda dener bilgilendiririm. Maksat forumu takip eden arkadaşlarında başına böyle bir olay gelirse akıllarında bulunması içindir.

Frenler hakkında okuduklarım için ise benim arabamda geçerli değil diyebilirim. Pamuk gibi frenleri var benim çok hoşuma gitti.
    Fren diskleri için tornalama işleri değilde değişme işlemi yapılırsa daha sağlıklı olacağı görüşündeyim ki fazla pahallı olacağını düşünmüyorum. Tornalama işlerindeki mm'lik fark bile sizin için tehlikeli olabilir.

• Şimdi yaptık bir hata bunları taktırdık ancak bunları bir kenara koyup Renault servisinden orijinal olduğuna emin olduğumuz yada üzerinden çıkan Ate taksak bizim frenler Ikabus'un dediği şekilde eskisi gibi pamuk gibi hale gelir mi ki?
  • 
Sayfa: önceki 598599600601602
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.