Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (134. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
248
Favori
1.644.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • afedersin kardeşim nedense aklımda öyle kalmış

sen bahsettiğim svice bi baktır yinede...
  • ya abi bu lagunalardan anlayanı bulmak zor onun için piyasada fazla tutmadı
  • herkese merhaba bende aranıza yeni katıldım.
    listeye dahil ederseniz sevinirim.
    çok güzel bir araba ama birazcık yakıyor gibi
    arabası LPG'li olan arkadaşlar sizce imzamdaki arabayla en uyumlu kit hangisi
    şimdiden cevaplar için teşekkür ederim
  • ya bu start düğmesinin ışığı yanmıyor bunun çözümü basitmi acaba daha önce yaptıran yok mu hani basit bir şeyde insanın gözüne tuhaf geliyor...
  • arkadaşlar üzülerek söylemeliyimki aracımı malesef iş nedeniyle satıyorum bu konfora veda ediyorum almak istyen alorsa görüşülebilir tamamen yetkili servis aracı 2005 model 38 binde lpg li orjinal
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

krikolardan dedi servis ama dedki biz komple değiştirdiğimzi için pahalı dışarıya sorun dedi

benim aracımdada bir parça kırıldığı için cam kalkıp inmiyordu. krikonun motoru calışmasına rağmen. iki gün önce 100 tl ile tamir takımı alıp yaptırdım. (tamir takımı dedikleri cam kriko sisteminde bulunan plastik parçaların ve tellerin tamamı). bu arada kriko nun tamamının fiyatınında sordum dısarıda 250 tl civarı.
  • arkadaşlar üzülerek söylemeliyimki aracımı malesef iş nedeniyle satıyorum bu konfora veda ediyorum almak istyen alorsa görüşülebilir tamamen yetkili servis aracı 2005 model 38 binde lpg li orjinal
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulualan

herkese merhaba bende aranıza yeni katıldım.
    listeye dahil ederseniz sevinirim.
    çok güzel bir araba ama birazcık yakıyor gibi
    arabası LPG'li olan arkadaşlar sizce imzamdaki arabayla en uyumlu kit hangisi
    şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

Birader Hoş geldiniz hayırlı olsun aracınız. (ekledim sizi de dostlar hanesine)
    Ben Brc kit taktırdım (1500-1600 tl ) çok memnunum diğer arkadaşlar da kendi tecrübelerini yazarlar kendiniz karar verirsiniz.
  • Ümit
    içerisinde 2 tane led ampül var değiştiriyorlar basit bir işlem elektronikçi yapabilir var sa tanıdığın iyi bi tane

quote:

Orijinalden alıntı: umitkirat

ya bu start düğmesinin ışığı yanmıyor bunun çözümü basitmi acaba daha önce yaptıran yok mu hani basit bir şeyde insanın gözüne tuhaf geliyor...
  • arkadaşlar merhaba...
    aracım ı genel bakımdan dün aldık triger vs... genel bakım 1100 tl cik xD
    iyi bi girdi tabi :)
    ama gülü seven dikenine katlanır tabi ;)

sizlere sorum :

1-dün serviste kapıları yağlattım bazen ışıklar yanmıyordu (kapılardaki klavuz ışıkları) şu an yolcu hariç hepsi yanıyor. Herife dedim bu nie yanmıyor abi kilit bozuk dedi :S kilit bozuk değil dedim tamam garip bi ciyak sesi geliyordu son zamanlarda oda düzeldi.
    ama kapıyı sonuçta kitleyip açıyor. ampül patlak desek oda değil arada bir yanıyor o zmnlar geldi die seviniyorum :) ama yine gidiyor...
    buna sizce nasıl bir çözüm düşünülebilir ?
    gerçekten acil yardım şerefsizler bir kapı klidine 600 istior ama bnce kapı klidiyle bir alakası yok gibi...
    içimden bir ses çok basit bir şeyi var diyor ama...
    tabi yanmadığı için yol bilgisayarı kapıyı hep kapalı görüyor :S belki de bu yüzden eller serbest çalısmıyor...
    başına böyle bir şey gelen oldu mu????
    ACİL YARDIM !

2-Eller serbest i baya bir tartıştık herifle nerdeyse kavga edecektim yani
    bana dior ki yok :S bnde madem yok 3 tuşlu kart nie verdiler ? madem yok kapıların arkasında niye siyah sensörler var ? madem yok auto+lock a basınca nie kitlior yan sinyaller 5-6 sn böle yanıyor ? madem yok nie bu araba prıvelege dedim?
    kaldı öle mal gibi :)
    ama sonuç olmuyor elimizi atıyoruz açılmıyor uzaklaşıyoruz kitlemiyor... :(
    bu sorun hakkında yorumu olan var mı ?
    çözüm ne düşünebiliriz ?
    başına böle bir şey gelen oldu mu ?
    yolcu kapısı yanmıyor bir alakası olabilir mi ? çünkü mesela bnde sürücü kapısı yanmadığı zaman tüm camlar kalkmıyor bu her laguna II de böyledir tüm camların kalkması için kartla ön 2 kapıdan birinin yanması lazım...
    ACİL YARDIM!

3-ayrıca eller serbest i kullanan arkadaşlar auto+lock a bastığınızda araçtan herhangi bir ses geliyor mu ? işte bi alarm sesi gibi kitlendiğine dair ?
    bnde yok : kitlior 5 sn fln yandaki sinyaller yanıyor gidip bakıyorum kitlenmiş... ama elimi bir daha attığımda açamıyorum işte , açılmıyor yeniden kartla açıyorum :)
    ACİL YARDIM

SAYGILAR...

• Kalpazan
    Cevaplarınız;

1 evet kilidinde problem var ama bozuk olduğunu sanmıyorum şöyle ki kapı kilit mekanizmasının içerisinde kapının açık kapalı olduğunu
    algılayan bir siviç var o siviçte arıza var ise kapıarın konumunu göstermiyor yok siviç sağlam ise kapının kilidinin mekanizmasının
    kurulmasında hata var. her ikisi de çözülebilecek şeyler... sonuç: kapının konumunu gösteren donanım kilidin içerisinde olduğundan
    problem kilidin içinden haledilecek ustan yok ise getir buraya (ama siviç hatalarında kilidin değişmesi gerekebiliyor)

2. arabanda eller serbest modu var kardeşim problem senin arabanda değil kartında. 3 butonlu kartının içerisinde eller serbest modunu
    aktive eden ikinci bir pil var o pilin bağlantıları koptuğu için iç bir elektirğe ihtiyaç duyan serbest modu çalışmıyor...
    sonuç (ya kartı iyi bir ustaya açtırıp tamir ettireceksin yada yenisini alacaksın)
    tamir 50-100 tl arasına mal olur uzun ömürlü olması garanti edilemez. yeni kart 250 tl bu günlerde bence kartı yaptır daha mantıklı.

3. hayır herhang bir ses gelmez sadece yansinyaller 5sn süre ile yanıp söner (bu sadece ilk kez devreye sokulurken olur)
    sonraki zamanlarda kapıdan uzaklaşırsınız otomatik olarak kilitlenir. yaklaşıp kolu tutuğunuzda otomatik olarak açılır...
    sonuç: kapı sensörlerinizden bir veya bir kaçı da arızalı olabilir (genellikle gözler kirleniyor ve görmez oluyor elinizi)
    bütün kapılarda deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 26 Ağustos 2010; 15:23:53 >

• [Deleted by Admins]
  • tesisata ve bağlantı soketlerine baksınlar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

Kalpazan
    Cevaplarınız;

1 evet kilidinde problem var ama bozuk olduğunu sanmıyorum şöyle ki kapı kilit mekanizmasının içerisinde kapının açık kapalı olduğunu
    algılayan bir siviç var o siviçte arıza var ise kapıarın konumunu göstermiyor yok siviç sağlam ise kapının kilidinin mekanizmasının
    kurulmasında hata var. her ikisi de çözülebilecek şeyler... sonuç: kapının konumunu gösteren donanım kilidin içerisinde olduğundan
    problem kilidin içinden haledilecek ustan yok ise getir buraya (ama siviç hatalarında kilidin değişmesi gerekebiliyor)

2. arabanda eller serbest modu var kardeşim problem senin arabanda değil kartında. 3 butonlu kartının içerisinde eller serbest modunu
    aktive eden ikinci bir pil var o pilin bağlantıları koptuğu için iç bir elektirğe ihtiyaç duyan serbest modu çalışmıyor...
    sonuç (ya kartı iyi bir ustaya açtırıp tamir ettireceksin yada yenisini alacaksın)
    tamir 50-100 tl arasına mal olur uzun ömürlü olması garanti edilemez. yeni kart 250 tl bu günlerde bence kartı yaptır daha mantıklı.

3. hayır herhang bir ses gelmez sadece yansinyaller 5sn süre ile yanıp söner (bu sadece ilk kez devreye sokulurken olur)
    sonraki zamanlarda kapıdan uzaklaşırsınız otomatik olarak kilitlenir. yaklaşıp kolu tutuğunuzda otomatik olarak açılır...
    sonuç: kapı sensörlerinizden bir veya bir kaçı da arızalı olabilir (genellikle gözler kirleniyor ve görmez oluyor elinizi)
    bütün kapılarda deneyin.

hocam teşekkür ederim...
    1- ilk mesajınızda getirin buraya derken onu pek anlıyamadım :) ?
    2-hocam bnce kartda da bi problem yok gbime geliyor çnkü auto+lock a bastığınızda çalışıyor kart kırmızı ışığı yanıyor ama sorun ne işte bi çözebilsem ... :(
    3-o siviç e takıldım o olabilir mi gerçekten ? oysa dediğiniz parça hangisi oluyor hocam ? (siviç)
    4-siviç se %100 klidin demi değişmesi gerekir ?
    5-VE EN ÖNEMLİ SORU BU SORUYA FARKLI YORUMLAR BEKLİYORUM ARKADAŞLAR: (nickozy hocam da dahil)
    ELLER SERBESTİ KULLANIP ÖN KAPILARDA KLAVUZ IŞIKLARI YANMAYAN VAR MI ?
    YADA SADECE BİRİ YANAN?
    BU SORU BİRÇOK AKLIMA TAKILAN ŞEYİ ÇÖZECEK...

SAYGILAR...

• [Deleted by Admins]
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalpazan13

hocam teşekkür ederim...
    2-hocam bnce kartda da bi problem yok gbime geliyor çnkü auto+lock a bastığınızda çalışıyor kart kırmızı ışığı yanıyor ama sorun ne işte bi çözebilsem ... :(
    3-o siviç e takıldım o olabilir mi gerçekten ? oysa dediğiniz parça hangisi oluyor hocam ? (siviç)
    5-VE EN ÖNEMLİ SORU BU SORUYA FARKLI YORUMLAR BEKLİYORUM ARKADAŞLAR: (nickozy hocam da dahil)
    YADA SADECE BİRİ YANAN?

SAYGILAR...

1. Konya ya getir baktıralım demek istiyorum.
    2. Büyük ihtimalle kartında sorun var bahsettiğim pil bağlantıları ile ilgili
    3. siviç kapı kilit mekanizmasının durumunu aracın beynine bildiriyor eğer arızalı ise sürekli kapalı gösteriyor ve kılavuz ışığı yanmıyor
    4. kapı kilit mekanizması içerisindeki pek çok parça megane II ile birebir aynı büyük ihtimalle siviç te uyar ama bu konuda garanti veremem
    5. benim bütün kılavuz ışıklarım yandığından bu konuda bir yorum yapamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 26 Ağustos 2010; 19:03:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ingbaronchugon

quote:

tesisata ve bağlantı soketlerine baksınlar....

hocam ne tesisatı ve hangi soketlere

birader elektrik tesisatına baktıracaksın öncelikle enjeksiyon beyninin soketlerinden başlayarak bütün arıza veren tesisatı kısa devre ve
    korozyonlar için spreyle temizletmelisin.
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kalpazan13

hocam teşekkür ederim...
    YADA SADECE BİRİ YANAN?

SAYGILAR...

1. Konya ya getir baktıralım demek istiyorum.
    2. Büyük ihtimalle kartında sorun var bahsettiğim pil bağlantıları ile ilgili
    3. siviç kapı kilit mekanizmasının durumunu aracın beynine bildiriyor eğer arızalı ise sürekli kapalı gösteriyor ve kılavuz ışığı yanmıyor
    4. kapı kilit mekanizması içerisindeki pek çok parça megane II ile birebir aynı büyük ihtimalle siviç te uyar ama bu konuda garanti veremem
    5. benim bütün kılavuz ışıklarım yandığından bu konuda bir yorum yapamam.

teşekkür ederim...
    saol hocam

• 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.