Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (123. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boğaz temizliğinin ne zararı varmış onuda söylediler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 13 Temmuz 2010; 17:52:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

boğaz temizliğinin ne zararı varmış onuda söylediler mi?

Yok söylemediler klasik üslup "Çok fazla karıştırtma buraları hassas bunlar hassas" :) demişlerdi.

Ama bugün hallettim boğazı temizlettim ve sonrasında bilgisayara bağlayıp senkronizeye benzer işlemler yaptılar. Daha sonra da Lpg ayarına gittim. Şimdi motor tıkır tıkır çaılışıyor ne titreme var ne stop etme.

Not:
    Temizleme İşçilik + Sprey = 35 TL
    LPG Ayar= 5 TL

Toplam= 40 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhncnk -- 13 Temmuz 2010; 19:03:15 >
  • arkadaşlar merhaba .aracımda atiker marka lpg var.şöyle bir sorunum var.aracı sabah ılk calıstırdıgımda rolantı 900 cıvarında ıken gaza bastıgımda devır saatı once 300 lere dusuyor daha sonra yukselmeye baslıyor.gaz basıp ısıtınca bu sorun duzelıyr.ısıtmadan hareket ettıgımde 2 saatte yolculuk yapsam yavaslayıp vıtes kucultmek ıcın debrıyaja bastıgımda arac stop edıyor..

oncesınde bu stop sorunu 5. vıteste ıken bıle oluyordu. rolantı motoru mu ıcındekı kelebeklerı mı ne temızledıler bu sorun ortadan kalktı ama ustte yazdıgım mevzu bakı oldu.benzer bır sey yasayan veya bır fıkrı olan var mı?
  • Merhaba,
    Bende de ATIKER var ama benzer sorun yasamadım.Düşük viteste mesela 2 den 1 e alırken daha onceki aracımda sorun yasamıştım ama kalibrasyonla , ayarlama ile çözülmüştü.Ancak siz 5.viteste dahi stop etmesinden bahsetmişsiniz.Birde rolanti sorunu var.Klasik bogaz/gaz kelebgi sorunu diyeceğim ama emin olamadım.

Istanbul daki ATIKER montajını yaptırdıgım yer olan safak otogaz dan telefonla destek alabilirisniz diye düşünerek bilgilerini vereyim.

Safak Otogaz Seyrantepe Şube Tel: 212 283 54 45
    www.safakotogaz.com

Ayrıca DH de forumu da var Asım Usta nın :

http://forum.donanimhaber.com/m_18819079/mpage_43//tm.htm

quote:

Orijinalden alıntı: dr.sn

arkadaşlar merhaba .aracımda atiker marka lpg var.şöyle bir sorunum var.aracı sabah ılk calıstırdıgımda rolantı 900 cıvarında ıken gaza bastıgımda devır saatı once 300 lere dusuyor daha sonra yukselmeye baslıyor.gaz basıp ısıtınca bu sorun duzelıyr.ısıtmadan hareket ettıgımde 2 saatte yolculuk yapsam yavaslayıp vıtes kucultmek ıcın debrıyaja bastıgımda arac stop edıyor..

oncesınde bu stop sorunu 5. vıteste ıken bıle oluyordu. rolantı motoru mu ıcındekı kelebeklerı mı ne temızledıler bu sorun ortadan kalktı ama ustte yazdıgım mevzu bakı oldu.benzer bır sey yasayan veya bır fıkrı olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

arkadaşlar benim direksiyon kitlenmiyor yeni farkettim neden olabilir acaba?

Epey zaman olmuş ama, hala devam ediyorsa diye cevap vermek istedim.
    Benzer bir sorun benim başıma gelmişti.
    Bilgisayarda Kolon kilidi arızası görünüyordu. Ama uzun uğraşlar sonucu arızanın kart okuyucudan kaynaklandığını anladık.
    Seninki de benzer bir sorun olabilir, kart okuyucunun içinde kartı taktığımızda kolon kilidini pasif duruma getiren, çıkartınca aktif duruma getiren buton gibi bişey var, benimki kırılmıştı (nasıl becerdiysem) Ama oksitlenmiş, yerinden çıkmış da olabilir. Kart okuyucuyu anlayan birisine açtırırsan anlaşılır.
  • arkadaslar herkese iyi gunler
    senelık izinimi kullandım tekrar aranızdayım .bu sure zarfında yaklasık 2500 km yol yaptım aracımın kmsını sıfırladım ve gazını dodurdum tek sferde yaklasık 60 tlık gaz alıyor kısacası 300t tl lık gazla 1785 km yol yaptım.klıma acık ve arcta 5kısı olmak kaydıyla yaptım kmlerı
    sımdı asıl konumuza gelırsek
    aracıma pıonneer dvd -p3250marka dvd oynatıcı aldım istanbulda taktırmaya karar verdım benden sadece takma parası olarak 200 tl istedılerbende orda taktırmadım
    tokatta bır arkadsıma taktırdım anfı ve bas için tesısat cektırmek istedım aküden arka tarafa elektrık kablosu cekmek için ön tarafa delık bulamadılar baska bır ustaya gıttık oda kabloyu cekmek için ön tarafta dıreksıyonun önunden gıden kabloların üstünü delerek kablo cekmeye kalkıstı benım uyarmam ragmen bır sey olmaz dıyerek orayı deldı kabloyu gecırdık anfı hattını taktık
    işimiz bitti gıdecegız tam o sırada espden uyarı vermeye basladı arabayı stop ettırmek için dugmeye bastık bu seferde arac stop etmedı ne kadar bastımsada araba bır turlu stop etmedı
    neyse usta kablolarla fılan oynadı stop ettırdıkordan ayrıldıktan sonra esp uyarı ısıgı sonmedı bende yetkılı servıse gıderek esp dekı sorunumu anlattım sön sol taraftakı sıgorta kutusunun arka tarafında ayrıca bır sıgorta kutusu daha var ordan 5 v luk bır sıgortanın yandıgını gorduk degıstırdıler esp lambası sondu
    dıkkat
    bu sefer de araba stop etmedı sıgortayı soktuler arac stop ettı esp lambası yandı bu bır kaca sefer tekrarladılar ama bır turlu iki sorunu bırden cozemedılerban aracımı bırakmamı ön konsulun sökülüp kablaoların tek tek kontrol edılmesı gerektıgını soyledıler
    benımde izimin son gunlerı oldugu için bırakmadım şimdi Orduya geldım hafta sonunda servıse goturmeyı planlıyorum
    bu konuyla ilgili(sorunun neden olabılecegı veya böyle bır sorunla karsılasan)bılgısı ve tecrubesı olan arkadasların goruslerını almak isterım
    herkese kazasız belasız günler dılerım
    (SABRINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER)

• Sonunda kapilarimla actigim savasta bugun bir adim ilerleyebildim ve megane II kilidi acilarak icindeki switch sag on kapima takildi. Kilit 50 TL + iscilik...
    Ama hala eller bostanin sag arka kapisi calismiyor ve sensoru bozuk. Ankaradaki hurdacilarda da bulamadim. Bulan goren olursa hayrina haber verirse sevinirim.
    ha bu ara foto ekleyecegim sistem elverirse.. parcanin orjinal komplesi 499 TL. fotodanda goreceginiz gibi uzerinde iki led olan kibrit kutusu buyuklugunde bir parca...

http://img101.imageshack.us/img101/726/ellerbostakapisensor.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 16 Temmuz 2010; 22:37:31 >

• selam arkadaslar ben birkac gun önce 2003 model 1.6 laguna 2 authentique aldim.. en düsük modeli dediler ama arabada yok yok nasil oluyor anlamadim.. kisaca özelliklerini anlatayim.. abs esp digital cift yönlü klima elektrikli katlanir dikiz aynalar.. kararan dikiz ve ic aynasi.. sogutuculu torpido, park sensörü, yagmur sensörü, far sensörü, lastik basinc sensörü, far yikama ve zenon farlar, yol bilgisayari, isitmali koltuklar, epv ani frenlerde otomatik dörtlüler yaniyor, eller serbest modu, kartsiz calistirma, arka camlar günes perdelikleri, sadece sunroff yok... arkadasin privallesi var okadar dolu degil, bunun bir aciklamasi varmidir.. ruhsattada torpido kapagindada authentique yaziyor...... bilgisi olan varsa aydinlatirsa beni cok mennun olurum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan2172

selam arkadaslar ben birkac gun önce 2003 model 1.6 laguna 2 authentique aldim.. en düsük modeli dediler ama arabada yok yok nasil oluyor anlamadim.. kisaca özelliklerini anlatayim.. abs esp digital cift yönlü klima elektrikli katlanir dikiz aynalar.. kararan dikiz ve ic aynasi.. sogutuculu torpido, park sensörü, yagmur sensörü, far sensörü, lastik basinc sensörü, far yikama ve zenon farlar, yol bilgisayari, isitmali koltuklar, epv ani frenlerde otomatik dörtlüler yaniyor, eller serbest modu, kartsiz calistirma, arka camlar günes perdelikleri, sadece sunroff yok... arkadasin privallesi var okadar dolu degil, bunun bir aciklamasi varmidir.. ruhsattada torpido kapagindada authentique yaziyor...... bilgisi olan varsa aydinlatirsa beni cok mennun olurum..

Buyuk bir ihtimal sizin torpido kapagi degistirilmistir

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan2172

selam arkadaslar ben birkac gun önce 2003 model 1.6 laguna 2 authentique aldim.. en düsük modeli dediler ama arabada yok yok nasil oluyor anlamadim.. kisaca özelliklerini anlatayim.. abs esp digital cift yönlü klima elektrikli katlanir dikiz aynalar.. kararan dikiz ve ic aynasi.. sogutuculu torpido, park sensörü, yagmur sensörü, far sensörü, lastik basinc sensörü, far yikama ve zenon farlar, yol bilgisayari, isitmali koltuklar, epv ani frenlerde otomatik dörtlüler yaniyor, eller serbest modu, kartsiz calistirma, arka camlar günes perdelikleri, sadece sunroff yok... arkadasin privallesi var okadar dolu degil, bunun bir aciklamasi varmidir.. ruhsattada torpido kapagindada authentique yaziyor...... bilgisi olan varsa aydinlatirsa beni cok mennun olurum..

isim yanlış yazılmıştır Türkiye'de ruhsatlanırken takılma keyfini çıkar senin araban privilege serisinin sunroofsuz prestij paketli olan donanımlısı.
    authentique kasada bu söylediklerinin yarısı yok.

• herkeze merhaba;

abimde benden özenerek bundan 2-3 ay kadar önce bir laguna almıştı. yalnız arabada bir kaç sorun var bunlardan birtanesi ön sağ cam açılmıyor. düğmeye bastığınızda cam 1-2 mm kadar aşağıy arkaya doğru iniyor o şekilde kalıyor bunun sebebi ne olabilir. diğer bir sorunda otomatik klimayla ilgili. klima şoför tarafına çok iyi soğutma yapıyor ancak ön yolcu tarafına soğutma apmıyor derecesi 26 da takılı kalmış sanırım o tarafı hep kızdırıyor bunun sebebi ne olabilir. tahmini olarak ne kadar patlar acaba

saygılarla.
  • camla ilgili sorun kriko dişlilerindedir ebayde 15 euroya satılıyor forumda kendisi bu arızayı tamir eden arkadaşlarımız var yardımcı olurlar.
    klima sorunu dahili sıcaklık termostatından olabilir şayet klima paneli arızalı değil ise. termotat değişir sorun hallolur.
  • geçen hafta servise götürmüştük aracı sadece sormak için adamlar tabiki yine başladılar o değişçek bu değişçek diye 2 parçaya 1.750 istediler bizde arkamıza bakmadan uzaklaştık :) aracı icradan ucuza aldık ama sağolsun sorunlarıyla birlikte yine aynı fiyata gelcek gibi duruyor. ilginiz için teşşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dionysos-59

herkeze merhaba;

abimde benden özenerek bundan 2-3 ay kadar önce bir laguna almıştı. yalnız arabada bir kaç sorun var bunlardan birtanesi ön sağ cam açılmıyor. düğmeye bastığınızda cam 1-2 mm kadar aşağıy arkaya doğru iniyor o şekilde kalıyor bunun sebebi ne olabilir. diğer bir sorunda otomatik klimayla ilgili. klima şoför tarafına çok iyi soğutma yapıyor ancak ön yolcu tarafına soğutma apmıyor derecesi 26 da takılı kalmış sanırım o tarafı hep kızdırıyor bunun sebebi ne olabilir. tahmini olarak ne kadar patlar acaba

saygılarla.

Motor ve dişli sağlamsa o zman Cam kriko teli paslanırsa kopabiliyor aşağıdaki linkte yedek parçaları gördüm ama fiyatlarını bilemiyorum öğrenirseniz bize de iletirsiniz

selamlar

http://www.seslikaya.com/webflashbitenler/RENAULT%20LAGUNA%202/index.html

• arkadaşım merhabalar bikaç sorum olacak.öncelikle grup listesine nasıl kayıt olabilirim birde ben aracı yeni aldım birkaç merak ettiğim konular var araç ilede nasıl paylaşılır yardımcı olurmusun.teşekkürler.
  • arkadaşım hoş geldiniz
    aracınıza ait bilgileri girin kaydedeyim sizi listeye.
    her türlü sorunuzu sorabilirsiniz ben öncelikle foruma bir göz atmanızı tavsiye ederim.

lpgli araç sahibi arkadaşlarıma bir tavsiye
    yazın sıcak günlerinde lpg alırken lpg deponuzu fullemeyin sıcakta genleşen gaz sistemde sıkışmaya neden olabiliyor.
  • 2004 laguna 1.6 16V 115 HP PRİVİLEGE SANROOF LU BENZİNLİ AMA GAZ TAKTIRACAĞIM HAFTA SONU
  • BU ARAÇTA BİRAZ ÇUKURLARA GİRİNCE BAYAĞI Bİ SERTLİK HİSSEDİYORUM.AMORTİSÖRCÜYE GİTTİM SAĞLAM OLDUĞUNU SÖYLEDİ ÖN TAKIMDADA PROBLEM YOKMUŞ GALİBA ORJİNALİNDE VAR GALİBA SERTLİK
    BİRAZ RAHATSIZ EDİCİ GELDİ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Orijinalden alıntı: dionysos-59

herkeze merhaba;

saygılarla.

Motor ve dişli sağlamsa o zman Cam kriko teli paslanırsa kopabiliyor aşağıdaki linkte yedek parçaları gördüm ama fiyatlarını bilemiyorum öğrenirseniz bize de iletirsiniz

selamlar

http://www.seslikaya.com/webflashbitenler/RENAULT%20LAGUNA%202/index.html

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için inşallah hafta sonu falan çorluya götürmeyi düşünüyoruz bakalım bi açtıralım ne çıkacak

• quote:

Orijinalden alıntı: tuccar01

merhabalar; arkadaşlar aracımı satıyorum. ilgilenen arkadaslara duyrulur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-laguna-orjinal-km-servis-bakimli/detay?

arkadaşlar linkteki araç benim gerçekten çok temiz. ev işine girdiğim için satmak zorundayım. sadece bayramlarda ve yıllık izin kullanırken kullandım. yetkili serviste tüm kayıtları mevcut. genellikle şehir dışında olduğum için galeriye bıraktım. zaten galerinin sahibi çok değerli bir arkadaşım. niyeti olan arkadaşlara duyrulur.

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.