Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11551156115711581159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araç etrafında veya kabine gelen herhangi bir kötü koku var mı? Varsa bu hata kendiliğinden geçer.

Yakıtınızı farklı yerden aldıysanız o da yapar.

Muayinede olma ihtimali düşük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Koku yok hocam işin garibi ne çekişte ne seste hiçbir sorun yok yarın lifte kaldırtıp baktıracam inşallah ciddi bişey değildir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhaba forum un farklı konularını uzun zamandır takip ediyorum. Çok güzel paylaşımlar oluyor. Bende 2 gün önce bir çok kişinin alma yaramaz bulaşma falan demelerine rağmen gittim aldım :)
    Gelelim nasıl bir araç aldığıma;
    2005 model 1.6 litre Expression paket paket içeriğinde digital klima yağmur sensörü ( nasıl çalışıyor henüz anlamadım ama ) cd çalar var aynalar içerden katlanıyor ( ki çok hoşuma giden bir özellik aslında bunu kumandayla kapatmayı düşündüm ama nasıl olur bilmiyorum ) 134 binde değişen yok 3 parça boya var. Fiyat olarak 34 e aldım piyasaya göre normal geldi.
    Evet birde araçta yapmak istediğim bir kaç şey var aux girişi çünkü MP3 CD çalmıyor dediğim aynanın anahtardan aracı kilitledigim zaman kapanması onun haricinde önerilere açığım Ankara da da bilgi alabileceğim biri olursa memnun olurum

• Aras3535 A kullanıcısına yanıt
    Naçizane tavsiyem araca ekstra elektronik ekleme vs. yapmayın Ayna katlama gibi mesela. Yarın öbür gün elektrik arızaları vs. olursa çok başınız ağrır (Double din, aux, araç içi kamera vs. aksesuar hariç) yağmur sensörü için bir şey yapmaya gerek yok sadece fasılalı silecek kolu bir tık aşağıda olsun. Bir de her araç alışımızda ilk işimiz kullanma kılavuzu temin edip okumak olsun. Aracınız hayırlı olsun.

Hayırlı uğurlu olsun hocam kazasız belasız kullanın inşallah. Temizse içinize sindiyse fiyatı uygundur. Yağmur sensörü konusunda çok büyük ihtimalle orta dikiz aynası arkasında kapağın altında jel eskimiştir. İnternette silikon ile yenilenmesi videoları mevcut.(tabi bağlantılar sağlamsa) Eğer çalışıyorsa, sensör, silecek kolu en üstteyken bir tık aşağıya alıyorsunuz ve devreye giriyor bunu cama su dökerek deneyebilirsiniz. aux konusunda da videolar mevcut izleyip kolayca kendiniz yapabilir ya da bilen birine yaptırabilirsiniz. Ayna kapama modülü de takılabiliyor.https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-katlanir-ayna-uzaktan-kumanda-kontrol-modulu-gizli-ozellikli-58373962/detay
    Kazasız belasız sürüşler diliyorum

• Çok sağolun . Malesef arabada kitapçık yok aldığım arkadaş a da eski sahibi vermemiş . Aslında baktım o aux videolarina falan ama her teyp de olmuyor sanırım bende CD changer yok tek cd çalan tuşları ayrı ayrı olan teyp den bilmiyorum ona da oluyor mu

Resim deki araç benim birde bu teyp üzerinde ki muhafaza kapağı kapanmiyor kırık falan yok sadece kilitlenmiyor yani çalışma mantığı nasıl bilmiyorum da onun hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

https://docs.google.com/file/d/1fDdqlpjcHOZa9VCzZ0WbR2nN_YOFSRBZW-uXxgYF6k3sT9OYrdANDAxn0B5y/edit?usp=sharing&pli=1

Kullanım kılavuzu. Gerçi bu faz 2 için ama internette çok rahat bulabilirsiniz

• Teşekkürler

• Ukraynadan herkese selamlar
    Arkadaşlar beni çok yordu bu araba
    Yaşım 34 bu güne kadar 17 arac aldım bindim sattım ama linea 1 bu 2 , geçen gün vites halatı koptu arac 2de kaldı bu ülkede yedek parça hemen bulunmuyor tamirciye gidiyoruz ilk cevap занята yani meşgulüm deyip yuzune bile bakmıyorlar insanın ve parça için 1 hafta bekletiyorlar lafı uzatmayayım bugün bütün kiev i dolaştım bulamadım,birde anlayamadığım bu parça komplemi değişiyor , sadece halat değiştirmek mümkün degilmi ? eğer komplek olarak degisiyorsa bu arac icin bi eksi puanda burdan çıkar bana göre..

• seller chıld kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar vites halatı kopan Lagunadan bahseden olmadı. Yine de 7701473277 koduyla arama motorundan arattığınızda 190 TL olarak sadece halat bulunuyor. Geçmiş olsun

• Arkadaşlar bu teyp den aldığımız aux kablosunu orta kolcaga nasıl çekebiliriz sokmemiz mi gerekiyor vites kutusunun oradaki döşemeleri falan var mı daha önce bu işi yapan veya Ankara da yardımcı olabilecek biri ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Şunlardan biri olabilir,
    Amortisör
    Amortisör takozu
    Amortisör şapkası
    Tabla burçları
    Z-rotlar

Ön takımdaki boşluğu anlamak için kriko ile kaldırın lastiğin yerle temasını kesip lastiği sallamaya çalışın. Sallanıyorsa sorununuz odur.
    Ama imkanınız varsa bir lastikçiye gidin lastiği söktürün tabla burçlarına bakın yırtılma deforme var mı, amortisör yağ kaçırmış mı bakın.
    Seslerin nedeni kaliper tellerinin olmamasıymış. Balataları değiştirirken değişim yapan kişiler yayları takmayı unutmuşlar. 2 kaliper yayı taktırdım. Ses kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2F705CC89

https://docs.google.com/file/d/1fDdqlpjcHOZa9VCzZ0WbR2nN_YOFSRBZW-uXxgYF6k3sT9OYrdANDAxn0B5y/edit?usp=sharing&pli=1

Kullanım kılavuzu. Gerçi bu faz 2 için ama internette çok rahat bulabilirsiniz
    Evet buldum inceledim. Teşekkürler.
    Ben kendim yaptim bir kac sayfa once yazmıştım.teyibin arkasindaki aux cikisina kablo takmak yeterli klima unitesini sokup arkasindan indireceksiniz çakmaklık tarafina vites bolumunun ordan orta kolcaktan gecince ufak bir delik delip orta kolcagin icine aux ucunuz hazir en az 1 metre olsun aux kablosu yoksa kisa kalir haberiniz olsun

Hocam bugün o işle uğraştım. Bende aux kablosu mevcuttu önceki sahibi takmış orta kol dayama içine çekmişti. Kol dayamanın 2vidasını söktüm rahat çalışma için. Vitesin bulunduğu konsolu da kastırarak sökebilirsiniz. İlk önce vites topuzunu sökün. Dikkat etmeniz gereken 4lü flaşör ve kapı kilit düğmelerinin kabloları. Onların da soketini sökün ve istediğiniz şekilde çalışabilirsiniz. Ben 4lü flaşörün arkasına yerleştirdim dişi jackı.

• mustican05 M kullanıcısına yanıt
    Yanlız o menü tuşundan müzik işareti olana uzun basıp aux u aktif edin diyorlar ya bende öyle birşey çıkmıyor yine de çeksem kabloyu çalışır mı bilemedim ki boşuna bir sürü yeri sökmüş olmayalım ?

• Şimdi de klima dan sol taraftan sıcak sağ taraftan soğuk hava geliyor ya beni mi buluyor anlamadım bunu nasıl çözeriz Ankara da

Hocam sıkmayın canınızı rahat olun. Yaşı olan arabalar elbet böyle şeyler olacaktır. Büyük ihtimal kalorifer peteği tıkanmıştır temizlemeyi deneyin.

• Herkese selam,
    Araba özellikle soğukken ve nispeten sıcakken içeri aşırı motor sesi alıyor. Arabaya motor sesi izalasyonu yapmak/yaptırmak istiyorum. Arabada kaputun altında keçe yok. Motorun arkasında (göğüsün önünde) de izalasyon malzemesi deforme olmuş. Bu eksiklikler içeri gelen motor sesine nekadar etki eder. Ayrıca krank kasnağıda homurtu şeklinde sese neden olabiliyormuş. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan görüşlerini almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahan_zorbey -- 21 Mart 2019; 19:58:6 >
  • 
Sayfa: önceki 11551156115711581159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.