Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1148. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11461147114811491150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 1.6 kullanicisiyim. Yakit tasarrufu konusunda tecrubemi paylasayim, 35 litre lpg ile 290-320 km civarinda giderken suan yine 35 litre ile 400 km oldu hala bitmedi ama biter tabiki yakin zamanda. Yontem hepimizin bildigi gibi gaza basmamaktan ibaret aslinda.

- 2500 deviri sollamalar haric asmadim.

- Yokus asagi hic gaz vermedim.

- Gaz verirken kesikli kesikli verdim. Yani gazi hic koklemedim. Motor devrini aldiktan sonra gaz vermem gerekiyorsa yarim saniye bas yarim saniye cek seklinde ayarladim.

- Trafik kurallarina tam olarak uymaya calistim. Aslinda en buyuk katkiyi bu sagladi. 50 diyorsa 50. 70 diyorsa 70. Herkes kurallara tam olarak uysa ulke olarak yakittan tasarruf ederiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Maşallah Bayaa fark.etmis benim.arac 2.0t bende 45 lt 350 falan gidiyorum

• Arkadaşlar direksiyondaki tuşların ışığı yok mu içinde benimkiler mi patlak. Bu direksiyondaki hız ayarlama tuşlarından bahsediyorum.

• hakanberber53 H kullanıcısına yanıt
    Aynen tahminlerimin çok üzerinde farketti.

35 lt 422 km yol yaptım. Yol bilgisayarı bu sirada 8.6 lt/100km gösteriyordu. Yol bilgisayarina gore de 36 litre yakmam gerekiyordu. Isin enteresan tarafi benzin ile lpg ayni oranda pusturtuyor demek ki enjektorler, cunku hesap neredeyse birebir tutuyor.

Sonuc olarak size de tavsiye ederim. Hic degilse yol bilgisayarindan yakit tuketimini takip ederek kendinizi motive edebilirsiniz. Benim hedefim 8.5 yakalamakti. Sizinki 2000 motor kac olur bilmiyorum ama siz kendi hedefinizi koyarsiniz faydasini gorursunuz.

• Arkadaşlar merhaba,

Laguna 2 2003 model 2.0 benzinli+Lpg li aracım var. Boğaz kelebeğine üstten takılı bir kablo var rolanti ayarını yapıyor galiba. Kablo deforme olmuş. Bu kabloyu çıkarınca araba direk 6-7 bin devri vuruyor. Bu kablonun tam adı nedir. Parçacılar tam bilemiyor.
    Şimdiden sağolun. LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahan_zorbey -- 24 Kasım 2018; 10:42:37 >
  • karahan_zorbey K kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadariyla gosterdiginiz sey kablo degil. Icinden hava akan bir hortum.

Uzerinde mutlaka oem numarasi yazar. Tozlu yerlerini temizleyip bulun. Numarayi googlelayin ne oldugu ortaya cikar.

• quote:

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Bildigim kadariyla gosterdiginiz sey kablo degil. Icinden hava akan bir hortum.

Uzerinde mutlaka oem numarasi yazar. Tozlu yerlerini temizleyip bulun. Numarayi googlelayin ne oldugu ortaya cikar.
    Evet kablo değil hortum. Tamam dediğiniz gibi yaparım. Ama baya eski bi parça. Oem numarası duruyordur inşallah.
  • Selamun aleyküm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bende Laguna 2 auth 2004 var aracım bir hafdadır marş basıyor ama benzinde çalışmıyor LPG sorun yok servise götürdüm pompa dediler degişdi bilmem ne ateşleme dediler degişdi ama sorun giderilmedi başına gelen arkadaş varmı bu sorunu nasıl giderebiliriz

• Nusretli N kullanıcısına yanıt
    Enjektor olabilir.

Sirali sistem degil mi nasil benzinde calismiyor da lpgde calisiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nusretli

Selamun aleyküm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bende Laguna 2 auth 2004 var aracım bir hafdadır marş basıyor ama benzinde çalışmıyor LPG sorun yok servise götürdüm pompa dediler degişdi bilmem ne ateşleme dediler degişdi ama sorun giderilmedi başına gelen arkadaş varmı bu sorunu nasıl giderebiliriz
    Benzinde çalışmadığını nasıl anladınız. LPG-benzin tuşuna basınca benzinde stop mu ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: karahan_zorbey

Arkadaşlar merhaba,

Laguna 2 2003 model 2.0 benzinli+Lpg li aracım var. Boğaz kelebeğine üstten takılı bir kablo var rolanti ayarını yapıyor galiba. Kablo deforme olmuş. Bu kabloyu çıkarınca araba direk 6-7 bin devri vuruyor. Bu kablonun tam adı nedir. Parçacılar tam bilemiyor.
    Şimdiden sağolun.
    Arkadaşlar hortumun adı elektrovana hortumuymuş

• Kocaeli İzmitte laguna 2 den anlayan elektrikçi, motorcu vs. Tavsiyesi olan varmı?

Sıralı sisdem marşa basıyoruz benzinde çalışmıyor servise götürdüm bulamadılar popada dediler degişdirdik olmadı şu an gazda çalıştırıyorum

Sıralı sisdem evet benzinde marşa basıyoruz çalışmıyor lpg ye cevirince çalışıyor soravaksınız LPG’ye nasıl geçiyor diye konta kartı yani kontagı açmadan lpg dügmesine basılı tutuyorsun sonra kontagı acıyorsun direk lpg ye dönüyor

Şaşıp etme falan Yok usdam aracı evin önünde isdop ettim bir sat sonra bindi ama sıralı sisdem olduğu için benzinde marşa basdı calışmadı epey uğraşım olmadı ertesi gün özel servis çağırdım makineye bağladılar hiç bir hata vermiyor ufak bir parcada var sorun dediler oda ateşleme gibi bileymiş degişdi yine olmadı daha sonra gazda nasıl çalışacağını gösderdi şuan gazda çalışıyor benzinde çalışmıyor birde pompadan gelen elektirikde olanilirdesiler sigorta panosunu söktüreceğim hafda içi

• Nusretli N kullanıcısına yanıt
    Marşı çeviriyor ama ateşlemiyor yani benzinde iken.

Benzin pompası

Benzin hortumları

Enjektörler

Bunlardan bir tanesidir. Her biri sokulup temizlenebilir parcalar bir temizletin.

Bezin pompası degişdirdik sorun onda dediler olmadı

Evet Marş basıyor ama benzinde çalışmıyor

• Bugün benim araçta da lpg de titreme başladı şoyleki, benzinde hiçbir sorun yok ama gazda giderken sabit hızlarda araç tekliyor, o an gaza köklüyorum titreme kesiliyor, misal 70 le giderken araba tekliyor gaza bastığım an tekleme kesiliyor. Sabit hızlarda tekliyor yani, ivmelenirken sorun yok. Lpg enjektörleri 6 ay önce değişti. Sorun sizce ne olabilir.?

• Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Farkli yerden gaz aldiniz mi? Boyle durumlarda ilk supheleneceginiz sey LPGnin kalitesidir.

• 
Sayfa: önceki 11461147114811491150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.