Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1129. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar benim sorunum sol ön kapının su alması.Su alma yüzünden cam kriko teli paslanıp koptu.Bende tamir seti alıp işi hallettim.Fakat su alma olayını henüz çözemedim.Arabayı sürerken dikkatimi çeken olay sol veya sağa doğru manevra yaptığımda su sesinin sanki sileceklerin oradaki ızgaranın altından geliyor gibi olması idi.Ön ızgaralardan kapılara bağlantı varmı dır?Her seferinde kapının altındaki plastik tapayı söküp suyun akmasını sağlıyorum.Ancak kulağıma gelen su sesi ile boşalttığım su sesi oranında fark var.Yani su halen bir yerlerde duruyor.Ya da ön ızgara sökümü kolaymıdır.Daha önce başına böle bir durum gelen varsa yazarsa çok sevinirim.Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: betsalel

S.a
    Arkadaşlar benim sorunum sol ön kapının su alması.Su alma yüzünden cam kriko teli paslanıp koptu.Bende tamir seti alıp işi hallettim.Fakat su alma olayını henüz çözemedim.Arabayı sürerken dikkatimi çeken olay sol veya sağa doğru manevra yaptığımda su sesinin sanki sileceklerin oradaki ızgaranın altından geliyor gibi olması idi.Ön ızgaralardan kapılara bağlantı varmı dır?Her seferinde kapının altındaki plastik tapayı söküp suyun akmasını sağlıyorum.Ancak kulağıma gelen su sesi ile boşalttığım su sesi oranında fark var.Yani su halen bir yerlerde duruyor.Ya da ön ızgara sökümü kolaymıdır.Daha önce başına böle bir durum gelen varsa yazarsa çok sevinirim.Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler....

İyi akşamlar. Ön ızgara giderleri tıkanırsa motor bölümü amortisör bağlatı boşlukları dolar kapı iç kısmı su almıştır kapının alt kısımındaki fitiller ile oynarsanız su akacaktır frene basınca şişeyi sallayınca gelen sesin aynısı gelir kapı içine ise su yan kapı çıtalarından ve sinyal lambaları arası oluşan boşluktan alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamın aleykum herkese hayırlı günler diliyorum , ben de 2007 1,6 115 HP Privigile ile aranızdayım arkadaşlar
  • Herkese merhaba arkadaşlar. Adana'da yaşıyorum. Yaklaşık 2 haftadır 2002-2005 arası Laguna 2 hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. En iyi bilgiyi de sizden, yani laguna kullanıcılarından almayı daha mantıklı buldum. Laguna 2'nin artılarını ve eksilerini çok merak ediyorum. Gerek kasa olarak, gerekse iç ve dış donanım olarak çok hoşuma gitti. Temizini bulabilirsem ciddi olarak almayı düşünüyorum. Elimde 96 model corolla xei var ama bu araç bana bir başka göründü. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulut1990 -- 3 Aralık 2017; 22:31:31 >
  • merhaba arkadaşlar, 2003 2.0 privilige tiptronik aracım dün akşam esp arızası verdi ve vites p de takılı olarak kaldı aracı hareket ettiremedim akü kutup başını söktüm taktım düzelmedi bir kaç çalıştırma sonrası da egzos emisyon hatası verdi ve aracı çekici ile almak zorunda kaldım sizce sebep ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim
  • hayalet263 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba, oncelikle test icin obd ye baglamak lazim. hangi hava yastigindan kaynakli oldugu tespit edildikten sonra bir kac oneride bulunabilirim.gecmiste 2007 privilege aracimda surekli tavan perde yastikta sorun olurdu. Genelde kasisli ve parke tasli yollardaki sarsintilarsan kaynakli olarak baglantilarinin yerinden oynadigi icin oldugunu soyledi ustam. On koltuk yan hava yastiklari da baglantidan oluyor ve baglanti soketi cikarilip takilinca duzeliyor diye birileri yazmisti daha once. Tabiki bu soylediklerimi tecrube olarak paglasiyorum bir uzman gorusu degildir. Ve bu varsayimlara gore ilerlemek icinde hava yastiklarinin saglam oldugunu bilmek gerekir. Araca hakim degilseniz gevmcmiste yasanan herhangi bir hava yastigi acilmasi yada darbe almasina ragmen acilmamasi durumu olabilir mi bu ihtimali de gozetmememk gerekir. Bilgilerinize.

• quote:

Orijinalden alıntı: alex-de-souza

Merhaba, oncelikle test icin obd ye baglamak lazim. hangi hava yastigindan kaynakli oldugu tespit edildikten sonra bir kac oneride bulunabilirim.gecmiste 2007 privilege aracimda surekli tavan perde yastikta sorun olurdu. Genelde kasisli ve parke tasli yollardaki sarsintilarsan kaynakli olarak baglantilarinin yerinden oynadigi icin oldugunu soyledi ustam. On koltuk yan hava yastiklari da baglantidan oluyor ve baglanti soketi cikarilip takilinca duzeliyor diye birileri yazmisti daha once. Tabiki bu soylediklerimi tecrube olarak paglasiyorum bir uzman gorusu degildir. Ve bu varsayimlara gore ilerlemek icinde hava yastiklarinin saglam oldugunu bilmek gerekir. Araca hakim degilseniz gevmcmiste yasanan herhangi bir hava yastigi acilmasi yada darbe almasina ragmen acilmamasi durumu olabilir mi bu ihtimali de gozetmememk gerekir. Bilgilerinize.

araç 2009 dan beri bende kaza vs olmadı zaten 25 bindeydi aldığımda bende soket arızası olduğunu düşünüyorum artık bi usta bakacak ilginiz için tesekkürler

• Bu aralar 2006 laguna aracımda garip garip şeyler yaşıyorum. Havalar soğuduğundan mıdır nedir... motordan plastik yanığı gibi bir koku gelmeye başladı, rölantide titreme başladı, bugün 10 15 saniye boyunca egzoz emistonunu kontrol edin hatası çıktı ve servis ışığı yaktı sonra söndü. Ayrıca direksiyonu çevirirken ince bir gıcırtı sesi gelmeye başladı. Garip değil mi hepsinin bir anda olması?

• quote:

Orijinalden alıntı: adadut

merhaba arkadaşlar, 2003 2.0 privilige tiptronik aracım dün akşam esp arızası verdi ve vites p de takılı olarak kaldı aracı hareket ettiremedim akü kutup başını söktüm taktım düzelmedi bir kaç çalıştırma sonrası da egzos emisyon hatası verdi ve aracı çekici ile almak zorunda kaldım sizce sebep ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

yorumlayabilecek birisi yok mu yardımcı olacak? şanzımanla alakalı bir sorun çıkmadı, ne olabilir?
  • quote:

quote:

merhaba arkadaşlar, 2003 2.0 privilige tiptronik aracım dün akşam esp arızası verdi ve vites p de takılı olarak kaldı aracı hareket ettiremedim akü kutup başını söktüm taktım düzelmedi bir kaç çalıştırma sonrası da egzos emisyon hatası verdi ve aracı çekici ile almak zorunda kaldım sizce sebep ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

yorumlayabilecek birisi yok mu yardımcı olacak? şanzımanla alakalı bir sorun çıkmadı, ne olabilir?

ESP tesisat sorunuymuş, araç yapıldı.
  • quote:

quote:

quote:

ESP tesisat sorunuymuş, araç yapıldı.

Tesisatın neresindeymiş sorun

• adadut A kullanıcısına yanıt
    Akü yü kontrol ile baslamanizi öneririm.

Ancak akuyu hem arac calisirken hemde uzun park sonrasi (sabah olabilir mesela) ilk mars oncesinde de olçtürün muhakkak.

Aku de sorun yoksa sarz ile ilgili bir sorun olup olmadigina da bakin.

bu işin uzamani değilim,benim aracimda da aku bosaldi ve peş peşe bu hatalari almaya baslamistim.

• Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim ki üzülerek aranızdan ayrılıyorum. Eşim manuel vites kullanamadığı için aşık olduğum arabamı satmak zorundayım. Bu zamanda ikinci bir araca verecek para da herkeste olmuyor malum . İlgilenen veya çevresinde Laguna almak isteyen arkadaşları olan varsa bana özelden ulaşabilir veya bu ilnkten bana ulaşabilir Saygılar, selamlar...https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-renault-megane-1-6-privilege/megani-bosver-arabaya-bak/8079397

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mud46 -- 16 Aralık 2017; 0:37:10 >

• alex-de-souza A kullanıcısına yanıt
    ESP tesisat sorunu dediler, yapıldı 250 tl aldılar. detayını bilmiyorum ne yapıldı ama arıza yok artık.
    bir de arkadaşlar dün akşam kaloriferi açtım kalorifer ekranında fan açılıyor gözüküyor her gösterge tamam ama üfleme yapmadı, bugün sanayiye bunun için götürecektim bu sefer üfleme yapıyordu, bu neyden kaynaklanmış olabilir?
  • adadut A kullanıcısına yanıt
    Şimdi benim ilgi alanımdan sordun. Kabin hava üfleyen motoru onlarca kez söküp taktım. Sesli çalıştığı için içini temizleyip takıyorum bazen. Ekranda çalışıyor göstermesine rağmen çalışmaması fana giden kabloyu çıkartrığımda oluyordu. Yani o kabloda bir temassızlık olması muhtemel. Arada bir çalışıyor dediğin için motoru bozuk olamaz diye tahmin ediyorum. Sağ ön yolcu koltuğunu geri çekip kafayı torpidonun altına sok. Oradaki döşemeyi çıkarttığında fan motoru karşında olacak. Kablosunu sök ince bir fırça ile temizle yuvaları bir dene bakalım.

• ysfyalvac Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kaça aldınız. Kilometre hasar bilgisi nedir.

• BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için, benim elim pek yakışmaz bu işlere, aracın genel bakımı ve triger değişimi yapılacak 1 hafta sonra, ustaya söylerim ona da bakar inşallah sorun kalmaz, bir de kaloriferi açınca sağ önden pervane dönüyor da sanki sürtüyor gibi sıyır cıyır az ama rahatsız edici bir ses gelmekte, bunun sebebi ne olabilir bilgi verebilir misiniz? ha bir de sıcak 26 dereceye ayarlı olduğu halde ısıtmanın az olduğunu düşünüyorum, yani ısıtıyor ama 26 olması mümkün değil o ısıtmanın bunun nedeni ne olabilir bakımda filtreler de değişeceği için pis filtreler buna neden ise ısıtma normale döner mi? bilgi vermenizi rica ederim.
  • arkadaşlar aracım 2003 priviliege 2.0 benzin-lpg otomatik vites. sormak istediğim malum kış aylarındayız, otomatik vitesin kış koşullarında özellikle kar buz yollarda kullanımı nasıl olmalı tecrübeli arkadaşlarımız bu konuda bilgi verebilirler mi? araç kaydırma yaşamamak için?
  • Willian kullanıcısına yanıt
    merhaba, whatsapp a beni de dahil edebilir misiniz? 05531705946
    2003 2.0 otomatik priviliege benzin+lpg. teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.