Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1124. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11221123112411251126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sökerken, usta boşluk olduğunu anlar zaten. Yerinden oynatınca şangır şungur ses yapar. %99.9 balatalardan.
  • Beyler laguna 2 lerde buji kablosu yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    artık yeni nesil araçların hiçbirinde yok. onlar genelde karbüratörlü araçlarda kaldı. bunlarda her buji için bir tane kalem bobin diye tabir edilen ateşleme bobinleri var. motora bujiyi takarsın üzerine ateşleme bobini (kalem bobin) buna da bir tane elektrik soketi takılır, düzenek bu. saygılarımla.
  • kurt01 K kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun. Kazasiz belasiz.

Kalkisdaki ses rolantide de geliyorsa motor kulak yada takozundan olabilir mi?

4 bin devirde 140 km olmali derken hangi oran yada bilgiye istinaden bu sonuca varıyorsunuz?

• Arkadaşlar selamlar

2004 model expression 57500 km de aracım mevcut ve hep yetkili serviste bakımları yapılmiştir.model yükseltmek için satmayı düşünüyorum ama sizce piyasası nedir arkadaşlar ?

• Motor kulağı değişti o ses gitti, daha önce megane 1 vardı 5. Vites 4 bin devirde 140 km hız yapıyordu Laguna 2 expression aldım oda 4 bin devirde 140 km yapıyordu ama bu 4 bin devirde 120 km yapıyor LPG ayarı verilirken bilgisayarda 750 devirde çalışıyor araç ama devir göstergesi 1100 devir gösteriyor nasıl düzeltebiliriz bunu

• Ayrıca adana da bildiğiniz iyi bi Laguna ustası varmı??

• mustafakaraarslan M kullanıcısına yanıt
    Merhaba mustafa bey banada radyo, saat, sıcaklık gösteren ekran lazım bide ortadaki klima ızgarası lazım ama nasıl halledebiliriz

• anatamirci A kullanıcısına yanıt
    Sağolun ben bir takım yenilikler yapacağım da araçta. Bujiler kabloları sıvılar vs. İnternette her yerde aradım bulamadım buji kablosunu burada sordum ve yanıtımı aldım teşekkürler.

• Beyler 2006 model laguna 2 faz 2 lerde, direksiyon ve fren hidrolik yağları hangi marka model oluyor bilgisi olan var mı?

• Beyler direksiyona atf 1 2 3 hangisini koymalı?

• Arkadaşlar merhaba 2 gün önce 2006 model faz 2 1.6 privillege+prestij paket laguna alarak aranıza katıldım. Gruba eklerseniz sevinirim.

Araç 115 bin km'de. Bu zamana kadar renault yetkili servisde bakımları yapılmış.33 bin tl'ye aldım. Fiyat nasıl sizce ?

Bakımlarına ben de renault yetkili serviste devam etsem mi diye düşünüyorum. Bu konuda da fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Araçta lpg yok. 700 km yol geldim, yol bilgisayarı 6.2 ortalama gösterdi. Sizce lpg taktırmaya değer mi? Lpg için hangi markaları önerirsiniz?

Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim arkadaşlar :)

• dogars D kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hoşgeldin arkadaşım hayırlı olsun. Aracın özelliklerine göre fiyatı normal diyebilirim. Ben de Haziran ayında aldım 2006 model faz 2, expression paket LPGli216.000de fakat temiz kullanılmış kazasız değişensiz ve boyasız olarak 28500 liraya aldım. Aradaki km farkı ve paket farkını hesaba katarsak fiyatı normal bence. Çok fazla uzun yol yapmayacaksan LPG gerekmez bence. Motorun da sağlıklı kalır.

• arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var dün akşam arabayı park ettim sağ taraftan yağ akmıştı büyük ihtimalle şanzımandan akmış bugünde deneme amaçlı biraz kullandım park ettim sol taraftan yine yağ akmıştı toplamda 500ml yağ anca sızdırmış yarın sanayiye gideceğim ama sizce çekici çağırayımmı yoksa araç bu halde gidermi bi tehlike olurmu
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    Marşa bas 4 lüleri yak sağdan sağdan sanayiye git. Sıkıntılı bir durum hissettiğin anda stop edip çekici çağırırsın.

• BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Fren merkezi diye bir parça var. O bırakmıyor tam olarak. Bende sağ taraf bırakmıyormuş ve sağ balata sürtünmeden incelmiş; sürekli ses yapıyordu.
  • mert1907 kullanıcısına yanıt
    Balata yeni ise değiştirmeyin bence. Zaten tekerleri sökünce elle kontrolle anlaşılır hangisinde boşluk olup olmadığı. Balatanın uç kısımlarını çekiçle dövüp genişletsin yeterli olacaktır. Değiştirirseniz yazık olur yeni balataya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinoner -- 23 Ağustos 2017; 23:55:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Marşa bas 4 lüleri yak sağdan sağdan sanayiye git. Sıkıntılı bir durum hissettiğin anda stop edip çekici çağırırsın.

teşekkür ettim kaskomda daha 2 çekiçi hakkım vardı riske atmadım çekici ile gittim bu arada foruma bilgi için yazıyorum sol iç aks körüğüm patlamış parça orjinali ile değişti 145 tl fiyatı vardı
  • dogars D kullanıcısına yanıt
    dogars hoş geldın kardesım.aracında hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kullan ıns.gecen ramazan bayramnda samsundan ıst a geldım.710 km yol yaptım.samsundan 350 tlye fulledim depoyu.ıst a geldıgımde yarım depo benzin tuketmıstım.175 tl ıle ıst a geldım.120km hızı hıc gecmedim.bu sartlarda eger cok yol yapmayacaksanız.lpg kıtı taktırmaya gerek yoktur.cokk faal hergun bellı bır km yol yapma durumunuz varsa.o zaman dusunebılırsınız.
  • huseyinoner H kullanıcısına yanıt
    Şuan benim frenler de ses yapıyor. Balataları değiştirdim sesin tonu değişti sadece yani sorun devam ediyor. Sesi sadece frene bastığımda kesiyor. Disklerin yamulmuş olmasından şüpheleniyordum ama sizin sorununuzu okuyunca benzer gibi geldi.

• 
Sayfa: önceki 11221123112411251126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.