Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11191120112111221123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aracı yarın devir işlemlerini yapıp alcağım . Araç laguna 2 faz 1 2004 model privilage. Evet her iki aynadada sorun var zaten katlanmıyor aynalar galiba dediğiniz gibi kontrol tuşunda problem var. Anhtarsız giriş yok diye biliyorum ama privillage donanım da varmış aracın sahibi katlanır ayna olduğunu bile bilmniyor anahtarsız giriş olduğunu bileceğini sanmıyorum zaten yedek dediği anahtarı da daha görmedim yarın göreceğim. Aynalara baktıracağım reno yetkili servisinde bakım fiyatlarını öğreneceğim bakalım. Far sensörünü de deneyeceğim inşallah.
  • huseyinoner H kullanıcısına yanıt
    eğer bilginiz var ise aracımda cabasse marka ses sistemi var ama orjinal teybini değiştirmişler geri görüş kameralı dokunmatik bir teyp takmışlar ondan dolayı yukarıda bulunan ekranda gitmiş malum kışın derece lazım oluyor yukarda ki ekranı aktif etme şansımız var mı ?
  • Arizayi sildirip devam edebilirsiniz. Silinip tekrar devam ederse ve el freni de calisiyorsa mekanizmada sorun vardir degismeden ariza olayini ben cozememistim, degistirip kurtuldum .115 tl ye 1 sene once orjinalini servisten almistim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar. 2007-2008 laguna 1.6 almak istiyorum. Kafamda bir takım sorular var.

1. Faz 2 lerde hız sabitleyici, soğutmalı torpido, dijital klima ve çelik-aliminyum alaşım jant standart mı?

2. Edindiğim bilgilere göre faz 2 lerin boş ağırlığı 1270 kg ve 115 beygir. Günümüz c sınıfları ile ağırlığı aynı, hatta daha hafif. Maksimum torkunu özellikle japon araçalrına göre daha düşük devirde veriyor. Bu bilgilerin toplamında motor performansı araç segmenti ve atmosferik motora göre iyi sayılabilir. Bu konudaki yorumunuz nedir?

3. Aracıma lpg yi kendim taktırmak istiyorum. Laguna 2 lerde lpg dolum ağzını benzin kapağının yanında olabiliyor mu?

4. İlgilendiğim iki araç var. İletişime geçmeden önce sizler değerlendirebilirseniz memnun olurum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-laguna2-455159889/detay Araç fotosu bir tane ve plaka dahi görünmüyor. Bu ilan pek içime sinmedi.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-memurdan-63000-km-2008-laguna-449967850/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: Willian

eğer bilginiz var ise aracımda cabasse marka ses sistemi var ama orjinal teybini değiştirmişler geri görüş kameralı dokunmatik bir teyp takmışlar ondan dolayı yukarıda bulunan ekranda gitmiş malum kışın derece lazım oluyor yukarda ki ekranı aktif etme şansımız var mı ?

O ekran bozuk olabilir teyp taktırınca neden gitsin.Kapıların açık olup olmadığı,emniyet kemeri uyarısı ve sıcaklık bilgisi yer alıyor çünkü o ekranda radyo bilgisi harici

• alex-de-souza A kullanıcısına yanıt
    Değiştirdiğiniz parça hangisi. İnternetten bulup resmini koyar mısınız.

• palio1.6 P kullanıcısına yanıt
    palıo1.6 foruma hos geldın kardesım.bende faz 1 laguna 2 1.6 16 v privilage var.benım arabam 1345 kg faz 2 lere gore bıraz daha agır.prıvılage donanımlarında dıgıtal klıma sogutmalı torpıdo var.benım arabamda hız sabıtleyıcı yok ama bır cogundada var.demekkı prıvılage de olsa obsıyonel olarak cıkmıs hız sabıtleyıcı.prıvılage almanı tavsıye ederım.donanım olarak cok ust sevıyede expressıon lara gore.esp var zaten o baslı basına bır artı donanım.bende sızın gıbı arabayı ılk aldıgımda LPG donusumu yaptırmayı dusunuyordum.gecen bayramda ıst dan samsuna gıdıp geldım.1400 km yol yaptım.aracın deposu 70 lıtre yakıt alıyor.ben samsundan ıstanbula 700 km yol yaptım ve tam tamına yarım depo benzın ıle geldım.350 tl doluyor depo.175 tl gıbı bır sarfıyat oldu.ben yuvarlak hesap 200 tl varsayıyorum.lpg lı 2.0 meganda var bende oda 165 tl gaz yaktı.sonuc olarak.bu sartlarda Lpg donusumunden vazgectım 2.000 2.500 tl masraf yapıp ne kadar zamanda amortı edecek mechul.cok fazla km yapmayan ıcın gereksız oldugunu dusunuyorum.Kaldıkı aracın orjınallıgınıde bozmamıs oluyorsunuz.sonucta lpg motorun omrunu kısaltıyor buda bır gercek.D sınıfı arac konfor anlamında guvenlık anlamında gercekten cok farklı.bu fıyatlara abu donanımda baska arac yok.ısabetlı bır tercıh yapmıssınız.sımdıden hayırlı ugurlu olsun.laguna 2 can dır.

• Willian kullanıcısına yanıt
    wıllıan hayırlı olsun sımdıden.sızın almayı dusundugunuz aracın aynısı bende var.prıvılage 2004 model.aynaların dugmede sıkıntı vardır sızın aracta.zıra benım dugmeden katlanıyor ayarlanabılıyor.benım de radyo bılgı ekranında sıkıntı olmustu.ben kendım sokup baktım.benım sorun gosterge panelındekı fılm den kaynaklı oldugunu gordum.cabasse 6 lı cd changer dan gelen bır kablo soketı baglı o ekrana.dolayısı ıle sızın araca baska teyp takıldıgı ıcın o ekrandan herhangı bılgı almanız mumkun degıl.sıcaklık sensorlerı radyo cd bılgılerı o soketden gelen kablolarla ekranda gosterılıyor.sızınkınde teyp degıstıgı ıcın belkıde o soketı komple ıptal etmıs olabılırler.ayrıca dıreksıyondan kumanda da calısmayacaktık muhtemelen.onada bır bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclusive3455 -- 4 Temmuz 2017; 11:36:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclusive3455

palıo1.6 foruma hos geldın kardesım.bende faz 1 laguna 2 1.6 16 v privilage var.benım arabam 1345 kg faz 2 lere gore bıraz daha agır.prıvılage donanımlarında dıgıtal klıma sogutmalı torpıdo var.benım arabamda hız sabıtleyıcı yok ama bır cogundada var.demekkı prıvılage de olsa obsıyonel olarak cıkmıs hız sabıtleyıcı.prıvılage almanı tavsıye ederım.donanım olarak cok ust sevıyede expressıon lara gore.esp var zaten o baslı basına bır artı donanım.bende sızın gıbı arabayı ılk aldıgımda LPG donusumu yaptırmayı dusunuyordum.gecen bayramda ıst dan samsuna gıdıp geldım.1400 km yol yaptım.aracın deposu 70 lıtre yakıt alıyor.ben samsundan ıstanbula 700 km yol yaptım ve tam tamına yarım depo benzın ıle geldım.350 tl doluyor depo.175 tl gıbı bır sarfıyat oldu.ben yuvarlak hesap 200 tl varsayıyorum.lpg lı 2.0 meganda var bende oda 165 tl gaz yaktı.sonuc olarak.bu sartlarda Lpg donusumunden vazgectım 2.000 2.500 tl masraf yapıp ne kadar zamanda amortı edecek mechul.cok fazla km yapmayan ıcın gereksız oldugunu dusunuyorum.Kaldıkı aracın orjınallıgınıde bozmamıs oluyorsunuz.sonucta lpg motorun omrunu kısaltıyor buda bır gercek.D sınıfı arac konfor anlamında guvenlık anlamında gercekten cok farklı.bu fıyatlara abu donanımda baska arac yok.ısabetlı bır tercıh yapmıssınız.sımdıden hayırlı ugurlu olsun.laguna 2 can dır.

Cevabınız için teşekkürler. Ancak istediğim gibi bir araç bulamadım. Ankara'da bir araç buldum; ilk sahibinden 65 bin km de ancak 37.5 istenmiş. Butcemi hayli aşıyor. Hayırlısı artık.

• exclusive3455 E kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ediyorum. Evet buyuk ihtimal bilgi ekrani soketi takili ben o ekrani derece icin istiyordum. Bu arac da far ve yagmur sensorunu nasil aktif edebilirim acaba. Ayna dugmesi bulmak lazim katlanir ayna calissa iyi olur simdi benim arac da anahtarsiz giris karti yok malesef buyuk ihtimal bozulmus normal kart almislar yeni kart nerden bulabilirim ? Birde bu makyaj aynasi isiklari yanmiyor birde onlari nasil hallederim. Ozelden numaranizi atabilirmisiniz daha hizli gorusmek icin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    Birden fazla basmayla alıyorsa aklıma ilk gelen mars motoru oldu ... 🤔@anatamirci üstat daha yerinde yardımcı olabilir bu konuda

• Bir WhatsApp grubu kursak güzel olmaz mı öncü olmak isterim

• cashuva C kullanıcısına yanıt
    merhaba, marş dinamosu sadece volanı çevirir buna bağlı olarak benzin pompası, ateşleme sistemi devreye girer ve araç çalışır... marş dinamosundan şüphesi olan önü açık düz zeminde 1 viteste marşa bir anlık bassın araç zıplar uzun basarsan araç yürür ama marş dinamosuna zarar verir.
    test cihazında başkaca sorun görünmüyorsa buji ve ateşleme bobinleri kontrol edilmeli, hem bezinde hem lpg de bunu yapmasının başka ihtimali çok zor. saygılarımla.

araştırmalarım sonucu
    https://otomobilteknoloji.blogspot.com.tr/2016/03/motor-krank-devir-sensoru-nedir-ne-ise-yarar-arizasi.html

bu siteden bazı konuları okumanızı öneririm.

Krank Mili Konum Sensörü Arıza Belirtileri Nelerdir? Arızası Nasıl Anlaşılır?

* Marş yapılmasına rağmen motor çalışmaz
    * Motor zor çalışır
    * Araç yolda giderken stop eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anatamirci -- 6 Temmuz 2017; 19:40:5 >

merhaba, aslında güzel fikir, neden olmasın, üye olmak isteyenler özelden numaralarını sana bildirsin bildirsin. sende hafta sonu formdan kaç kişi olduğunu yaz, katılalım. her zaman bilgisayar başında olamıyorum o yüzden akşamları katılıyorum. ama olur olmaz paylaşımlara karşıyım grup amacı dışına taşarsa ben katılmam kusura bakmayın, ayrılırım. saygılarımla.
  • Arizayi sildirip devam edebilirsiniz. Silinip tekrar devam ederse ve el freni de calisiyorsa mekanizmada sorun vardir degismeden ariza olayini ben cozememistim, degistirip kurtuldum .135 tl ye 1 sene once orjinalini servisten almistim.lehim ile tamir edenler de var forumda var bu konuda yorumlar yapilmisti.

Gunaydin , amacina uygun sekilde ilerlerse ben de katilip devam ederim. Bu noktada yonetici olarak Siz amac disinda paylasim yapanlari gruptan cikarirsiniz diye dusunuyorum;)

• palio1.6 P kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Tecrube ettiklerimi paylasmak isterim.

Umarim laguna kullanicisi olursunuz Sizde.

1- std olmamasi gerekiyor. Ancak emin degilim.

2-motoru teknik anlamda anlatamam anca 1.6 faz 2 eski kullanicisi ve suan faz 2 2.0 T kulanicisi olarak kesinlikle 2.0 T derim. Israrla bu iki araci almadan once bir sekilde test edin derim. Bu arac icin 1.6 motor yetersiz.

3- dediginiz sey sadece iscilik gerektiren birsey bu bir cok aracta yapiyorlar lagunada da olmasi lazim.

4- ilk link acilmyor. Digeri icin yorumum su ; eger 2. Sorunuza verdigim yanittan sonra tercihiniz 1.6 ise ben bu segmentte her zaman dah temiz , daha az el degistirmis bir araca 2-3 bin tl muadilinden fazlasıni öderim.

Selamlar.

• exclusive3455 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Klima kumanda paneli konusunda ben de sorun yasadim.

Tum paneller birbirine benziyor ancak model yili bazinda hepsi farkli diye biliyorum.

Bir arkadas tamirat yapilabilecegini yazmis ama ben yaptiramamistim. istanbul da karaoglu otomotiv ve izmir de unallarda ikame parcalar bulmustum ama uymadi. O nedenle yeni alacaksaniz titizlikle arastirmanizi oneririm. Ben 5 farkli serviste 1.100 tl den 2.650 tl ye kadar farkli fiyat görmüştüm.

• SelamunAleyküm
    Beyler ben BU arabayı almak istiyorum.
    1. Ancak bel altı boya varmış ne oluyor bu ?
    2. Herhangi bir sorun çıkartır mı ?
    3. Araç 260 bin de çok mu ?
    4. Otomatik vites alınır mı ?
    10.07.2017 Pazartesi günü bakmaya gideceğim lütfen o zamana kadar yardımcı olun !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakYiğit -- 6 Temmuz 2017; 15:11:41 >
  • alex-de-souza A kullanıcısına yanıt
    Şuan 3 kişiyiz amacına uygun şekilde işleyecek grup isterseniz numaranızı gönderin

• 
Sayfa: önceki 11191120112111221123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.