Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1032. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10301031103210331034
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kart iki kademede de hiç kontak acmiyor ne camlar nede ekran geliyor direksiyonda öyle star yaptigimda devreye giriyor hepsi kilima ise sol yataf sogutuyor sag tarag sogutmuyor sicak geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar konu içi arama yaptım lakin cevap bulamadım, 2004 model 2.0 privilege aracımızın radyo bilgi ekranı çalışmıyor çakar gibi yanıp sönüyor, çanakkalede tamir eden yer bulamadık bunun tamirini yapan yer varmı
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Kart iki kademede de okumuyor olması bana gore değil faz birin kart okuyucu kolay çıktığı için kolay kontrol edebilirsiniz ben foto paylasayim umarım faydası olur.

• Faz iki olduğu için benim söküm biraz sıkıntılı oldu. Kart okuyucu içinde görünen kırmızı buton ustunde bir köprü olması gerekli ama kırılmış bende ufak bir kartvizit parçası keserek kenardan buton ustune basacak şekilde patex ile yapistirdim. Orası biraz ayrıntılı eğer acarsaniz kartın köprü yaptıktan sonra rahat girmesine ve takılınca butona basmasına dikkat edin takmadan kontrol edin kesinlikle. Ustalar bana bu sorun bununla alakalı değil kesinlikle olmaz dediler ama ben beş altı usta önünde yapıp onlara uygun dersi vermiş oldum tabi ki forum ve arkadaşlar sayesinde. Umarım seninki de basit bir sorundur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Isodag

Kart iki kademede de hiç kontak acmiyor ne camlar nede ekran geliyor direksiyonda öyle star yaptigimda devreye giriyor hepsi kilima ise sol yataf sogutuyor sag tarag sogutmuyor sicak geliyor

Kutup başlarını bi kontrol edin gevşeklik olmasın.Kart okuyucunuzun arka soketlerini bir kontrol edin çift soket biri yerinden çıkmış ola bilri aracı aldığınızdan beri aynı sorun va yoksa yenimi oldu bu sorun aldığınızda var ise eski sahibi immobilser hatta kart okuyucu da istal edip bir nevi düz kontak yapmış ola bililer bunları bi açıklarmısınız
  • Bugun soktum kontrol ettim sokerler normal kirmizi sivice benzer bişey var o kopmus birde içinden küçük bi pilastik parça kırılmış o çıktı fotograf atacam

• Vay benim dertli basim simdide servis hava yastigi gösteriyor bu nedir arkadaslar

• Arkadaşlar birkaç gündür sabah araç ilk çalıştırmada rölantide dalgalanma oluyor, 30 saniye kadar sonra düzeliyor. Gün içinde daha olmuyor. Devir 700-800 ile 1100-1300 arasında gidip geliyor. Sebebi ne olabilir.

• Slm arkadaslar ben bursa yildirimda oturuyorum laguna dan anlayan işini bilen oto elektrikçi veya elektironikci bu araclardan anlayan varmi tavsiye edebilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isodag -- 17 Şubat 2016; 21:33:50 >
  • Bi foto at sen hocam bakalım tüm sıkıntıların kaynağı sadece kart okuyucu da olabilir hava yastığı uyarısı da dahil. Fotoyu gorup ona gore değerlendirmek daha doğru olur gene de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknn05 -- 18 Şubat 2016; 0:04:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sek0o0

quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Orijinalden alıntı: sek0o0

quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Orijinalden alıntı: drsteel

bende kullanma kılavuzu istiyorum mail adresim drsteel@hotmail.com.tr
    ayrıca listeye ekleyebilirsiniz 2004 2.0 pre laguna 2 fatih sancak
    kışlık lastik alacağım. ucuz ve iyi performans öneriniz var mı?

kışlık lastik olarak ben michelin alpin A4 kulladım geçen sene çok memnundum ama çivi falan battı bu sene lassa snowvays 3 tercih ettim şuanda gayet memnunum lastikten ayrıca taksici ve sürekli arabayla olan arkadaşlarımda lassa al çok memnun kalırsın demişlerdi
    not: lassa lastikleri 205-55-16 ebatinda aldım ve tanesine 220 lira verdim 4 taksit yaptırdım

Coskun banada 1 tane latitude kullanma kılavuzu yollayabilirmisin rica etsem 😉
    205 55 16 kislik lastikler bosa cikti. Bunun jantlar 17 inch miş. Ama paspas olculeri Lagunadan cok farkli degil :)

vayyy hayırlı olsun aldın demek aracını hayırlı olsun ama bişeye üzüldüm paspas ölçülerinin aynı olmasına bende sat bana paspasları diyecektim:) latütenin orijinal paspaları baya kalın halı gibiymiş diye duymuştum:)

Coskun bendeki Laguna için olan halı paspaslar sabitleme kitlerinin yeri nedeniyle uymadı. Havalar güzelleşti halıya geçeceğim. LTD için Manyak Mais 354 TL dedi halı paspasa :) Bende başka yerde olmayınca verdim siparişi gitti. İlana koyacağım laguna için olanları, ilan vermeden seni haberdar edeyim istedim....

2 gündür foruma bakma şansım olmamıştı paspaslar için özel mesaj yolladım şimdi

• Isodag I kullanıcısına yanıt
    Aynı semtte oturuyoruz, malesef otosansitte 3 yıldır doğru dürüst bir ensafa raslamadım elektrionik konusunda. Ama kontak anahtarı ve kart okuyucu ile ilgili bir sıkıntı yaşarsan, otosansite girmeden shellin orda yol boyunda bir anahtarcı var, temiz esnaf. Mekanik olarakda keskinkurtlar özel renault servisi var, esnaf olarak temiz insanlar, otosansit camisinin tam solu hizasında bir yerde sorsan gösterirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Arkadaşlar birkaç gündür sabah araç ilk çalıştırmada rölantide dalgalanma oluyor, 30 saniye kadar sonra düzeliyor. Gün içinde daha olmuyor. Devir 700-800 ile 1100-1300 arasında gidip geliyor. Sebebi ne olabilir.

ilk aklıma gelen manifold contası ve boğaz kelebeği o-ring leri olabilir benimde soğuk havalarda sabah dalgalanma yapıyordu örneğin ışıklarda durdum devir 800 ile 1500 arasında dalganıyordu bunlar değişti sorunda çözüldü serviste değişen bu parçalarda 150tl tuttu bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_1453

merhabalar konu içi arama yaptım lakin cevap bulamadım, 2004 model 2.0 privilege aracımızın radyo bilgi ekranı çalışmıyor çakar gibi yanıp sönüyor, çanakkalede tamir eden yer bulamadık bunun tamirini yapan yer varmı

bende ankaradayım radyo bilgi ekranım sıcak havalarda bozuluyor soğuk havalarda düzeliyor maalesef tamiri mümkün değil sıfırının fiyatıda 2000tl geçen aradım sordum o yüzden çıkmasını bulmak lazım benm aracımda 2005 model orda tuş olmayan modelden çıkmasını bulmakta mesele

• Arkadaşlar bir sorum daha olucak, kart okuyucu arızası ile ilgili. Elimde eski kart okuyucum var, resimlerini ekledim, eksik olan benimki diğeri intennette bulduğum olması gereken. Aracı 3 yıl önce alalı bir haftalıktı kart okuyucu bozuldu anlayan ustada bulamayıp servisden 900 liraya yenisini almıştım. Kartı takınca hiç birşekilde aracı çalıştırmadığını hiç birşeyi açmadığını hatırlıyorum, kartı takın yazıyodu ilk aşamada teyibi bile açmıyordu, aldığımdada arada bir kartı görmediğide olmuştu bir hafta dayandı., Şimdi o parçayı tamir edip satmak niyetindeyim, satamasamda yedekde durur.

Şimdi kart okuyucuyu ilk defa elime alıp açtım, zaten benden önce işlem görmüş tornavida izleri var, içindede resimde görünen kopmuş yapışkan damlası vardı içinde tıkırdıyordu. İnterntte devre kartının olması gereken hali var, bende arkadaki o kırmızı biton eksik, bu yapışkanı tam onun kenarına ve az üzerine sürmüşler, ama içinde kopmuş şekilde o parçayı bulamadım. Sanırım yetkili servisdeki elemanda okuyucuyu kurcalamış çünkü, kartı tutan o beyaz yaylı parça ters takılıydı, verdiğimde kartı muntazam içine alıyordu.

Şimdi öndeki kırmızı düğme kartın ilk aşaması, arkadaki bende olmayan parça ikinci parça kolon kilidini açan. Kafama takılan arkadaki bende olmayan düğme kolon kilidini açmaya yarıyorsa, önde ilk aşama kartın üzerinde sağlam olmasına rağmen neden teyibi açmadı. Neyi atlıyor yada yanlış biliyorum?

• Kart kutusu ustunde ilk büronun ustune denk gelen köprü var mi yanı kartı taktiginiz zaman düğmeye basıyor mu . eğer köprü yoksa kart düğmeye temas etmediği için acmiyor teyp ve camları

• hknn05 H kullanıcısına yanıt
    aynı bu şekilde çıplak üzeri, üst kapağıda takınca gene üzerleri boşda kalıyor. dediğiniz köprü hakkında bir görsel ekliyebilirmisin.
  • hknn05 H kullanıcısına yanıt
    Resim atiyorum ama yuklenmiyor birde koltugu ileri geri yaparken yandi servis hava yastigi formda okudum koltugun altinda kabla ve socet varmış bakacam am bu resim neden yuklenmiyor onu anlamadim

• Malesef yaptıktan sonra foto cekmedim şimdi pişman oldum. Kartvizitten ince parça kesin ve tuşun ustune gelen ucuna da aynı buton şeklinde gene kartvizit kesip yapistirdim kart yuvası içerisinden tuş ustune doğru yapistirin.kartı taktiginiz zaman kart yapistirdiginiz yere basacak o ise kırmızı tuşa müsait olduğum zaman bir kağıda cizeyim ya da yapıp yuklerim

• Resim yüklerken bende de baya zor oluyor çok bekliyorum malesef inşallah yukleyebilirsiniz. Benim aklıma gelmemisti doğru o sokette çıkmış olabilir

• 
Sayfa: önceki 10301031103210331034
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.