Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1031. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir durum var bende laguna 2 2006 exp var hiç bir göstergde tarih gün çıkmıyor bu araçlarda tarih çıkmıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatamirci

Aracı ilk çalıştırdığınızda depo seviyesi minimum son çeyrekde olmalı buna dikkat edin yani çeyregin üzerindeyse sorun yok alta düşerse benzin pompası için tehlikeli. ben bunlara dikkat ederek benzin alıyorum ama şehir dışına çıkarken araç depodaki benzini hesaplayıp azami yolu hesaplıyor ve siz lpg de gitsenizde benzin bitti diyor o zamanda uyarı lambası yanıyor aracı stop edip tekrar çalıştırmak lazım bunu önlemek için ara ara benzin alıp yarım depoya tamamladım buda bana en az 300 km durmadan yol almamı sağlıyor.daygılarımla.

Cevabınız için teşekkür ederim,lakin bende de dediğiniz şekilde benzin harcıyormuş gibi gösterge kırmızıya geldikten sonra arabayı stop ettirip tekrar açtığımda bi değişiklik olmuyor. Kendi kendine bazen düzeliyor sadece.. O da bazen. O nedenle ne kadar benzin kalmış doğru tahmin edemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    emin olmamakla beraber şamandıra arızası varsa o yüzden düzelmiyordur, benim laguna 1 aracımda şamandıra arızalandığı için yarım deponun üzerini göstermezdi takılı kalırdı. ilk doneyi şamandıradan aldığına göre akla en yatkın bu sorun geliyor. saygılarımla.
  • anatamirci A kullanıcısına yanıt
    Baktıracam bakalım sorun neden kaynaklı. Teşekkürler

• Gösterge ve yıl bilgisayarında tarih göstergesi yok aynı arac i kullanıyorum bende

• Teşekkür ederim olmaması ilginç

• Slm 2 ay önce 2003 laguna 2 aldim dijital cift yönlü kikima var sol taraf soguk sag sıcak geliyor birde karti takinca kontak acmiyor star basinca motor calisnca ekran geliyor yardimci olur musunuz

• Isodag I kullanıcısına yanıt
    yangın çıkmış panik havasında seriye takmış mesaj atarsan zor cevap alırsın...
  • anatamirci A kullanıcısına yanıt
    Mesaji görmediğim için tekrar yazdim

• Kontak acmama durumunu tam anlatabilir misin ilk seviyede mi acmiyor yoksa tam takınca mi eğer ilk seviyede acmiyorsa çözüm kolay ama tam takılı olunca ise malesef bende cevap yok

• hknn05 H kullanıcısına yanıt
    Tam takilinca acmiyor

• Isodag I kullanıcısına yanıt
    Klima için çözüm geçmiş sayfalarda vardı. Soker arızası sonucu oluyordu diye aklımda kalmış. Kontrol ederseniz cevabı da vardı.

Kart okuyucu için de resimli çözüm var geçmiş sayfalarda. Kart okuyucunun içinde, kartı ilk yerleştirdiğimizde kontağı açan yere denk gelen ufak bir plastik parça var. O parça kırık ya da o parçanın bastığı düğme iş görmüyor. Plastik parça kırıksa ve eliniz yatkınsa kendiniz yapabilirsiniz. Diğeri için elektronikçi lazım.
  • Baktim gormedim heralde tektar bakarim teşekkürler

• güzel başlık yararlı bilgiler paylaşılmış teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Orijinalden alıntı: sek0o0

quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Orijinalden alıntı: drsteel

bende kullanma kılavuzu istiyorum mail adresim drsteel@hotmail.com.tr
    ayrıca listeye ekleyebilirsiniz 2004 2.0 pre laguna 2 fatih sancak
    kışlık lastik alacağım. ucuz ve iyi performans öneriniz var mı?

kışlık lastik olarak ben michelin alpin A4 kulladım geçen sene çok memnundum ama çivi falan battı bu sene lassa snowvays 3 tercih ettim şuanda gayet memnunum lastikten ayrıca taksici ve sürekli arabayla olan arkadaşlarımda lassa al çok memnun kalırsın demişlerdi
    not: lassa lastikleri 205-55-16 ebatinda aldım ve tanesine 220 lira verdim 4 taksit yaptırdım

Coskun banada 1 tane latitude kullanma kılavuzu yollayabilirmisin rica etsem 😉
    205 55 16 kislik lastikler bosa cikti. Bunun jantlar 17 inch miş. Ama paspas olculeri Lagunadan cok farkli degil :)

vayyy hayırlı olsun aldın demek aracını hayırlı olsun ama bişeye üzüldüm paspas ölçülerinin aynı olmasına bende sat bana paspasları diyecektim:) latütenin orijinal paspaları baya kalın halı gibiymiş diye duymuştum:)

Coskun bendeki Laguna için olan halı paspaslar sabitleme kitlerinin yeri nedeniyle uymadı. Havalar güzelleşti halıya geçeceğim. LTD için Manyak Mais 354 TL dedi halı paspasa :) Bende başka yerde olmayınca verdim siparişi gitti. İlana koyacağım laguna için olanları, ilan vermeden seni haberdar edeyim istedim....

• Ben kart okuyucu sorunu yaşayıp iki ay önce cozmustum forum sayesinde kendim yaparak ancak benim kart ilk seviyede acmiyordu ikinci seviyede açıyor ancak starta uzun basmak gerekiyordu çalışması için eğer durum benzerse foto paylasirim

• Benimkide ilkinde de ikincisinde de açmıyor ilk zamanlarda marşa uzun basarak çalışıyor du akuyu degistirdim şimdi tek tikla alıyor ama mars bazen gec bazen geç alıyor

• hknn05 H kullanıcısına yanıt
    Elim yatkindir yapabilirim böyle biseyi ama hiç bilgim olmadigi icin formu okuyorum daha iyi bilgi edinmek için

• quote:

Orijinalden alıntı: Isodag

Elim yatkindir yapabilirim böyle biseyi ama hiç bilgim olmadigi icin formu okuyorum daha iyi bilgi edinmek için

Kontak açılmıyo ise nasıl marş yapıyor araç şu sorunları daha detaylı anlatsanız daha iyi olacak aracın geç çalışması yada hiç çalışmaması krank devir sensöründen kaynaklanır kart ilk kademede radyo ekranı ve cam düğmeleri deveye girer ikinci kademe kartı soktuğunda direksiyon kilidi ile birlikte kontak açılır hava yastığı lamabası motor ikaz işareti yağ lambası vs. yanar daha sonra sönünce marş yaparsınız.Klimaya gelince sağ sol u bir kontrol edin hangi taraf soğtup yada ısıtma yapmıyor ona bakın eğer sol diyorsanız o tarafın yönlendirme klape motoru bozuk yada flap a bağlı yeri yerinden çıkmıştır onu siz yapamazsanız iyi bir usta içinde 15 dk lık işi var.

• 
Sayfa: önceki 10291030103110321033
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.