Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1028. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.642.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10261027102810291030
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlısı olsun. Kaç km deydi ve boya durumu nasıldı aracınızın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

Benim de aracımda esp ve egzoz emisyonu hatası yanıp sönüyor. Ustaya sordum bişey yok diyorlar. O iki hatayı sildiler. Sildikten sonra gittim yere kadar gittim sorunsuz şekilde arabanın konağının kapattım. 10 dk lık işimi hallettim, aracı tekrar çalıştırdığımda aynı hatalar yine çıkmaya başladı. Bide benzin göstergesi aniden düşüyor. Geçen benzin bitecek kadar az kalmış görünüyordu bugün baktığımda seviye yükselmişti. Ayrıca şu eller serbest modu ara sıra çalışıyor, kafasına ne zaman eserse. O çalışmadığı zamanlar örneğin kapı açtığım zaman ekranda kapı açık uyarısı vermiyor, çalıştığı zaman ise kapı açık uyarısı veriyor. Fikri olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

Araç LPG li ise benzin göstergesi düşer. Bizim araçlar benzini ilk çalıştırmada şamandıra ile ölçüp sonra gidilen yola göre hesaplıyormuş. Mantığını hiç anlamasam da sistem böyle. İlk çalıştırmada tekrar ölçüm yaptığı için normal seviyeye geri geliyor.

Emisyon hatası, katalizör boşaltılmışsa, LPG ayarsızsa olabilir.

ESP hatası için daha deneyimli arkadaşlar fikir belirtirse faydalı olur.
  • Laguna 2 Faz 1 veya Faz 2 Otomatik vites (mümkünse turbo) araç bakıyorum. Cash para cepte ciddi alıcıyım ama düz ovada keklik değilim fiyat konusunda :) varmı aracını satan veya şunu al diye tavsiyesi olan?
  • Faz 1 veya Faz2 mutlaka otomatik vites laguna arıyorum arkadaşlar. Turbo olursa tadından yenmez :) para cebimde ciddi alıcıyım eski faz 1 1.6 priv plus kullanıcısıyım. varmı satan veya şunu al diye tavsiyesi olan?
  • mave-rick kullanıcısına yanıt
    Normal.hidrolik bizimki.ayar yok.bendede yukarıda kavrıyor.
    Bu sabah marsa bastım tık sesi dışında eylem yok.hava eksi 4.akü marş gücü zayıflamış.takviye yapınca hemen çalıştı.başına gelen olursa diye yazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Araç LPG li ise benzin göstergesi düşer,. Bizim araçlar benzini ilk çalıştırmada şamandıra ile ölçüp sonra gidilen yola göre hesaplıyormuş. Mantığını hiç anlamasam da sistem böyle. İlk çalıştırmada tekrar ölçüm yaptığı için normal seviyeye geri geliyor.

Bazen çalışıp bazen çalışıyorsa kapıdaki switchte temassızlık var muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinoner

Araç LPG li ise benzin göstergesi düşer,. Bizim araçlar benzini ilk çalıştırmada şamandıra ile ölçüp sonra gidilen yola göre hesaplıyormuş. Mantığını hiç anlamasam da sistem böyle. İlk çalıştırmada tekrar ölçüm yaptığı için normal seviyeye geri geliyor.

Bazen çalışıp bazen çalışıyorsa kapıdaki switchte temassızlık var muhtemelen.

Özelden de cevap vermiştiniz teşekkür ederim tekrardan. İyi bir elektrikçi bulup şu kapı kilitlenme konusunu vs baktıracam. Diğerlerini de kıştan sonra bi adam akıllı baktıracam

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Özelden de attım çünkü son sayfayı açamıyorum bilgisayarda. Mesajın yayınlanıp Yayınlanmadığını göremeyince sağlama alayım dedim.

• Odb cihazı icin Clip programı var. Ben torent ten indirdim ama denemedim. Servis programını indirdim. İnternet üzerinden fiyatları görüyorsunuz. İşçilik falan hesaplıyor. Ayrıca tamir Sema'larında var. Çlip programı 5gb servis bakim programı 12gb . İndirmek uzun sürüyor. Ayrıca bir kaç sayfa önce laguna bakim kitapçığını paylaştım. Ustaya gitmeden okur bakarsanız elinizden gelmese bile fıkır edinmiş olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozdmrrr O kullanıcısına yanıt
    1.9 dCi

• İyi günler ben 2003 Laguna faz 1 kullanıyorum aracımın orta konsolunda bulunan kart yuvası çerçevesi klima çerçevesi açılıp kapanan radyo kapağı ve çakmaklığın olduğu gözün kapağı nın dışı soyulup kirlendiği için çıkarıp plasti diple mat siyaha boyamayı düşünüyorum kendim yapacağım için bunların Nasıl oturduğu yere zarar vermeden çıkarılabileceğini öğrenmem lazım bilen birisi anlatırsa çok güzel olur fotolu anlatım olursa daha iyi olur olmasada olur

• huseyinoner H kullanıcısına yanıt
    Hüseyin bey ilginize tesekkür ederim kusura bakmayin uzun zamandir is yogunlugumdan giris yapamadim mesajinizda yeni gördüm evet arac suan iyi düzgün calisiyor ama akü ve emisyon hatalarini hala veriyor onu cözemediler bende bu sekil kullaniyorum aracin kullanimina etki etmiyor yani sorun cikarmazsa böyle devam saygilarimla

• Arkadaşlar merhaba, 2007 laguna 2 faz 2 sahibiyim. Yaşadığım şehirde teleflex lpg bakım yaptıramıyorum. Bugün İzmir'e gidip bakım yaptıracağım. 15bin km'dir bende araç benden önce ne zaman bakım yapılmıştır bilmiyorum. Full bakım mı gerekir? Maliyeti nedir? İzmir'de tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
  • salihkara86 S kullanıcısına yanıt
    Aracın çalışmasında sıkıntı yok ise;

Akü hatası gösterge panelindeki lehim çatlaması,

Emisyon hatası ise çok karışık. Bin türlü sebepten olabilir. LPG ayarsızlığı ( fakir ya da zengin karışım ), katalizör olmaması, verimsiz ateşleme gibi sebeplerden olabilir. Oksijen sensörü arızası son ihtimal olarak değerlendirilmeli.

NOT: Bu forum sayesinde Laguna ustasıymışım gibi konuşabiliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: barokli

Arkadaşlar merhaba, 2007 laguna 2 faz 2 sahibiyim. Yaşadığım şehirde teleflex lpg bakım yaptıramıyorum. Bugün İzmir'e gidip bakım yaptıracağım. 15bin km'dir bende araç benden önce ne zaman bakım yapılmıştır bilmiyorum. Full bakım mı gerekir? Maliyeti nedir? İzmir'de tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Benim araçta da teleflex var. Balikesirdeyim burda daha önce teleflex bayiliği yapmış şimdi prins bayiliği yapan bir usta var.Teleflex'de ayar montaj yapıldıktan sonra yapılıyor daha sonra ayar gerekmiyor demişti. Sadece filtreyi degistirmistik, başka da hicbirsey yapmadım, 3 yıldır kullanıyorum aracı şimdilik sıkıntı yok.
    Siz hangi sehirdesiniz, eğer bayi bulup da bakım yaptirirsaniz neler yapıldığını ve maliyetini yazabilir misiniz?
    Teşekkürler.
    Kolay gelsin.

Not : ilk mesajı yanlışlıkla özelden atmışım, herkes okusun diye burdan da atıyorum.

• MEL10 kullanıcısına yanıt
    Biraz önce gayem lpg diye biryerle görüştüm. eski teleflex ise izmirde de yok servisi diyor. Brc'nin teleflex gfi diye birşey var ona bakıyoruz dedi. Değiştir gitsin diyor, anlamadım açıkçası. (Denizlideyim)
  • quote:

Biraz önce gayem lpg diye biryerle görüştüm. eski teleflex ise izmirde de yok servisi diyor. Brc'nin teleflex gfi diye birşey var ona bakıyoruz dedi. Değiştir gitsin diyor, anlamadım açıkçası. (Denizlideyim)

Onun değiştir gitsin dediği sistem 2500-3000 TL civarı. Bilmeden konusmasin, uzak durun o bayiden bence. Ben bi bakayım bulursam yazarım size.

• quote:

Ankarada Tunalı oto var (0312 3549060) bayiliği yapan, bi görüşün isterseniz ben bi defa aramistim ama neden aradigimi hatırlamıyorum . Adamlar ilgileniyorlar, tavsiye ederim.

• MEL10 kullanıcısına yanıt
    İzmir'de Eylül Otogaz diye biyerle görüştüm. Biz teleflex bakıyoruz dediler.
    adalet mah. 1600 sk no 7 bayraklı
    0(532) 514 69 26
    Gidip göreceğim bakalım. Bakım yaptırırsam da kaça yaptırdığımı yazarım. Teşekkürler
  • 10.000 km'de bir filtre değiştirmek gerekiyormuş. Ufacık bi parça , 100 tl aldılar.
  • 
Sayfa: önceki 10261027102810291030
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.