Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1027. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bir haltmış gibi elektronikciyim demeyi sevmiyorum ama naparsın meslek işte... internet başında genelde araştırmalar ve teknojojik yenilikleri takip ederim merak işte... yeterki kafama takılmasın. saygılarımla.

http://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20160124093255&SearchText=obd2
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatamirci

bir haltmış gibi elektronikciyim demeyi sevmiyorum ama naparsın meslek işte... internet başında genelde araştırmalar ve teknojojik yenilikleri takip ederim merak işte... yeterki kafama takılmasın. saygılarımla.

http://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20160124093255&SearchText=obd2

3 dolarlık şeyi bizimkiler 30 40tl ye satıyormuş bunuda öğrenmiş olduk.Alıp bi pcde kurcalayalım bakalım.İş görmezse evdeki çalışmayan veya çalışıpta kullanmadığım elektronik eşyalara yenisi eklenmiş olur en fazla :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bize burada bir söz hakkı doğmuş. Öncelikle laguna zevk meselesidir türkiyenin neresinde olursa olsun arar bulursun. Diğer yandan bahsettiğim aracım hatasız boyasız kusursuzdu. Onun üzerinden değer biçilmişti. Tabiki lokal boyalı lagunalar var 25-30 arası. Lakin ben vermem o fiyata.

• quote:

Orijinalden alıntı: VSaBaH

quote:

Orijinalden alıntı: celalarslan

El freni körüğü ,vites körüğü ve vites topuzu derisini değiştirdim.Nasıl olmuş arkadaşlar?İtalyan deri..Orjinali deri değildi zaten...

Hocam merhaba,

Ellerinize sağlık çok hoş olmuş. Yalnız bir kaç sorum olacak?

Bu 80 tl'nin içinde körüğün tabanındaki plastik ve de topuzun kendisi dahil mi acaba?

hocam aradan epey zaman geçmiş ama nerede yaptırdınız acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: salihkara86

Bugun tamirciye gittim herkes baska birsey söylüyor valla arabadan sogudum ölcüm yaptilar aküde normal calisiyor dinamoda elektirik tesisatinin komple degismesi gerekiyor dediler fiyat ne tutar dedigim zamnda ona bakmadan birsey diyemeyiz diyirlar heralde baya bir fiyat tutucak ne yapacagimi bilmiyorum

Herkes birsey der çok iyi biliyorum. Aslında hicbirsey bildikleri yok, çözüm bulamayınca pahali çözümler uretirler. Bana da neler neler dediler. Beyindenmiş, lpgdenmiş miş miş miş. Lagunadan herkes anlamaz guvenmedigin adamlara kurcalatma aracını. Aküde ve şarj dinamosunda sorun yoksa önce bi temizleme spreylerinden al ve motor kısmındaki tüm soketleri çıkartıp temizleyip kurulayip tekrar takın. Gevşek soket var mı kontrol edin. Kopan kırılan kablo var mı onları da kontrol edin. Bazen oksitlenen bir kablo da bu sorunları yaptırabilir. Aslında araçta o arızalar yok yazılımdan dolayi ardı ardına sıralıyor. Daha önce de dediğim gibi bujilere ve bobinlere de bi baktirin zayıf akü ve ateşleme sistemi bu arızaları yaptırır. Moralinizi bozmayin . Bu arada egzoz emisyon arızası bilgisayardan silinmezse duzelmez haberiniz olsun. Bir de teyp kodunu biliyorsanız akünün kutup başlarını çıkartıp tekrar taktirin ve araci çalıştırın bakalim arizalardan duzelen olacak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: recep2024

Bize burada bir söz hakkı doğmuş. Öncelikle laguna zevk meselesidir türkiyenin neresinde olursa olsun arar bulursun. Diğer yandan bahsettiğim aracım hatasız boyasız kusursuzdu. Onun üzerinden değer biçilmişti. Tabiki lokal boyalı lagunalar var 25-30 arası. Lakin ben vermem o fiyata.

hocam okudum arkadaşın yazısını honda accord diyor 30-35bin liraya alınır 2005-2008 modelleri açtım baktım hepsi 250bin kmde ve bel altı boyalı yada hasar kayıtlı toyota camry demiş dediği fiyata 408bin kmde bir araç var ,o fiyatlara 170beygir 270nm torklu laguna 2 faz 2 alınıyor hatasız boyasız temeli olmayan bir yazı yazmış yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cashuva -- 25 Ocak 2016; 10:06:19 >
  • efeserkan56 E kullanıcısına yanıt
    Kuvvetle muhtemel bobin arızası. Birebir yaşadım aynı arızayı çünkü :) Hareket ettirmede sıkıntı olmaz.
  • salihkara86 S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;

Daha aracı alalı 2 hafta olmuş hemen soğumayın. Bahsettiğiniz arızalar, ' Bu kaar kolaymıymış yahu ' diyecek kadar basit çözülecek arızalar gibi. Çünkü araçta bu kadar sistem birden arıza vermez. Veriyorsa kısa devre, temassızlık vb basit bir hata vardır.

Tavsiyem komple değişmesi lazım diye adamlardan uzak durmanız. Mantığım yanlışsa düzeltin. Evde lambanın biri yanmasa lamba ile birlikte tüm tesisatı değiştiriyor muyuz?

Önce basit çözümden başlamak lazım. Bobin kontrolü mesela. 2 3 mesaj yukarda bir arkadaş daha yazmış araçta hata vermeyen sistem kalmadı diye. Bende zamanında bobin patlamıştı. ABS, ESP, emisyon ne varsa sıraladı araç. Bobinler değişince düzeldi.

Arkadaşlar tavsiye vermeye başlamış zaten. Kolayca çözeriz evelallah. Sıkmayın canınızı
  • yanlış anlayacak bir durum yok hocam sadece merakımdan sordum.
    teşekkürler bilgilendirme için.
  • Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Bende var.uygun program olursa ise yarar.cihaz sadece araci bilgisyara veya telefona baglar.gerisi programa kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

Bende var.uygun program olursa ise yarar.cihaz sadece araci bilgisyara veya telefona baglar.gerisi programa kalmış.

Hangi programı önerirsiniz siz peki android veya pc için

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Aktif kullanmadigim icin aklimda yok.play storeden indirip denemek lazim.
    .

• quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

Aktif kullanmadigim icin aklimda yok.play storeden indirip denemek lazim.
    .

Teşekkür ederim ürün elime ulaşsın programlara göz atarım artık

• bugun itibariyle 2004 1.6 LPG li aracımı sattım. galeriye 24000 e verdim. aracım bakımlıydı hemen satılmış.
  • Benim de aracımda esp ve egzoz emisyonu hatası yanıp sönüyor. Ustaya sordum bişey yok diyorlar. O iki hatayı sildiler. Sildikten sonra gittim yere kadar gittim sorunsuz şekilde arabanın konağının kapattım. 10 dk lık işimi hallettim, aracı tekrar çalıştırdığımda aynı hatalar yine çıkmaya başladı. Bide benzin göstergesi aniden düşüyor. Geçen benzin bitecek kadar az kalmış görünüyordu bugün baktığımda seviye yükselmişti. Ayrıca şu eller serbest modu ara sıra çalışıyor, kafasına ne zaman eserse. O çalışmadığı zamanlar örneğin kapı açtığım zaman ekranda kapı açık uyarısı vermiyor, çalıştığı zaman ise kapı açık uyarısı veriyor. Fikri olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

• Arkadaşlar herkese Merhaba, babama bir 2004 Laguna 2 2.0 priv otomatik araç aldık. Aranızda olmaktan onur duyarım.

Araca resmen aşık oldum. Konfor, gidiş, teknoloji filan muazzam. Bendeki grande punto dizel yarı otomatikten sonra Ferrari gibi geldi.

Temiz bir 2.0 privelage otomatik bulsam ben de alacağım. Malum sitede araştırıyorum ama şu ara pek bir şey yok. Varsa iyi bir araç bana paslarsaniz sevinirim.

Herkese kazasız belasız surusler dilerim.

• Arkadaşlar, başka araca binince bana garip geliyor, benim debriyaj sanki biraz yukarda bırakıyor. Bunun manuel ayarı varmı?
  • Manuel ayari oldugunu sanmiyorum kendi ayarliyor diye duymustum, turkiyede hollandaya gore baski balata degisimi cok ucuza geliyor , hem cekis hem yakit bakimindan degistirilmesi benim tercih ettigim secenek oluyor
  • Bu sabah marşa bastım.tık diyor başka bir eylem yok.takviye yapinca hemen çalıştı.soğuktan akü zayıflamış.başına gelen olursa önce takviye yapsin.
  • Odb cihazı icin Clip programı var. Ben torent ten indirdim ama denemedim. Servis programını indirdim. İnternet üzerinden fiyatları görüyorsunuz. İşçilik falan hesaplıyor. Ayrıca tamir Sema'larında var. Çlip programı 5gb servis bakim programı 12gb . İndirmek uzun sürüyor. Ayrıca bir kaç sayfa önce laguna bakim kitapçığını paylaştım. Ustaya gitmeden okur bakarsanız elinizden gelmese bile fıkır edinmiş olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.