Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1021. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10191020102110221023
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar çok güzel form emeği geçenlere tesekkur ederim . 2006 exp 1.6 almaya karar aldım öğretmen arkadaştan ilk sahibini dahi tanıyorum km 100000 de 24.500 anlaştıktan ama bir kaç sorun var bunları çözerken çok masraf olur mu sizce. 1 sorun park sensor çalışmıyor . 2 sorun klima sağ taraf çalışmıyor sıcak hava vermiyor baktık motora elektrik gitmiyor . 3 sorun sol taraf yan ayna ayarlama bileziği (gri) kirildi bu parçayı ayrı bulurmuyum yoksa sol kol bütün mu alınır .szce bu 3sorun toplam masraf çok çıkar mi . batman da ikamet ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suleyman7272 -- 6 Ocak 2016; 19:39:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suleyman7272 S kullanıcısına yanıt
    Aracin fiyati oldukca uygun ama 2.sorun biraz sikintili kronik lagunalarda olan bir sorun iyice arastirin almadan bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    Ada'm çift çalışma özelliğini iptal etti şimdi ikisi tek yerden sıcak veriyor . Yazın da gel ayarlarım iki taraf aynı derece de soğuk verir Dedi . 20 lira el masrafı aldı ama ben Temelden çözmek istiyorum servise yönlendirdi usta

• burası
  • Suleyman7272 S kullanıcısına yanıt
    Burdaki ustatlardan ogrendigim kadariyla sizin sorun klapelerde yani acip kapanma kisminda sikinti var ustada bu isi eliyle yapmis kokten halletmek masrafli olur arabayi biliyorsunuz ve 24.5 makyajli kasa icin oldukca uygun fiyat bence alinabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cashuva -- 6 Ocak 2016; 20:06:20 >
  • Meğer fazlası ile olmuş . evet ark yukarıda gonderdigim bilezik olmadığı için ayna ayarlama düğmesini yerleştiremiyorum yuvaya nasil temin edebilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar son günlerde akü yeni olduğu halde ilk marsta ölü gibi zor çalışan arabami ustaya goturdum. Marş motoru gövdesi falan değişti şimdi sabah rahat çalışıyor ama bir ses var traktör misali ve sadece ilk marsta 20-30 saniye kadar videoyu yüklemeye çalışacağım yardımcı olursanız sevinirim

• http://m.izlesene.com/video/9104847 bu da video linki umarım olmuştur. Biraz önce tekrar ustaya ugradim ben sadece marş motorunun burçları değiştirdi bu yağlama ile ilgili yağ bakımı geldiği için yapıyor dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknn05 -- 7 Ocak 2016; 14:29:52 >
  • hknn05 H kullanıcısına yanıt
    Eksantrik kasnagi veya onu idare eden elektrovana arizasi olabilir.nette çokça konusu ve videosu var. Kiyaslama yapın.

• Daha önce kasnak sorunu yaşamıştır bugün söyledim ondan değil yağ bakımı sonrası geçer dedi ama inanın pişman oldum. Neden böyle marş motoru yapılırken birden çıktı diye suphedeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: hknn05

http://m.izlesene.com/video/9104847 bu da video linki umarım olmuştur. Biraz önce tekrar ustaya ugradim ben sadece marş motorunun burçları değiştirdi bu yağlama ile ilgili yağ bakımı geldiği için yapıyor dedi

Arkadaki uğultu sesi sanırım benim araçtaki ile aynı yağmurdan sonra oldu ustaya gösterdim kayışlar ıslanırsa falan olur dedi ara ara geliyor ses ara ara gelmiyor.

• Eksantrik kasnagidan yapıyor bendede vardı değiştirdim ama arasıra yine yapıyor tamirci sorun yok dedi renoların sorunu bu kangodada vardı aynsorun değişince duzelir
  • Kasnağı geçen yıl değiştirmişti m ses iki gün sonra kesildi şimdi ses gelmiyor hayırlısı artık

• Merhaba arkadaşlar klimam sağ taraf sıcak çalışmıyor usta komut verilmediği için çalışmıyor Dedi . Motorlar sağlam . 1000 liraya kadar masraf gidebilir Dedi parçasına göre . Uygun parça satılan yer olarak önereceğiniz bir yer var mı ? Teşekkür ederim

• tncykçtn T kullanıcısına yanıt
    Aracim ilk gunden beri servis bakimli. Gecen arkadasima 2015 sifir skoda octavia prestij paket aldik. Koltuklar ozellik olarak laguna kadar degil. Super b prestij paket + sunroof 123.000 tl aracimdan menmunken muadiline baktigimda karsima d segment geliyor. Bu sefer sunu dusunuyorum 30000 e satsam aracimi 90000 tl fazladan verip sikinti yasamadigim aracimi satmanin mantigi nedir ? Sadece teknoloji olarak guncel degil. Piyasada yumurta kasa hyundai fiyatina temiz aracini satan arkadaslara saygim var. Ancak bu segment ve temiz bir aracin ederi degilken menmunsan aracini satmak maddi olarak sifir alamiyorsan bence gereksiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Suleyman7272

Merhaba arkadaşlar klimam sağ taraf sıcak çalışmıyor usta komut verilmediği için çalışmıyor Dedi . Motorlar sağlam . 1000 liraya kadar masraf gidebilir Dedi parçasına göre . Uygun parça satılan yer olarak önereceğiniz bir yer var mı ? Teşekkür ederim

Aracınızın 1000 tlik masrafı yok geçelerde benimde başıma geldi klima paneli göstergesi komutları göndermiyordu fakat baktığınızda her şey normalmiş gibi klima ekranının içinde bazı noktaları yeniden lehimledi düzeldi ama nerelere lehim attı inan göremedim usta biraz tersti başında durmama bile zaman xaman bozuluyordu :) klima ekrenını iyi bir beyin tamiri yapan
    elektrikçiye gösterin sorunu halleder ben 150 tl verdim bilginize 500 tl ye yeni ekran alırsınız kazıklanmayın
  • ozdmrrr O kullanıcısına yanıt
    tamamen katılıyorum..... geçmişte arkadaşlarda benzer görüşler belirtti. benim şirketim olsa sıfır araç alırım fiyatı hiç önemli değil nasılsa vergiden düşüceğim.... zaten şirket sahipleri böyle hareket diyor. bizim için durum böyle değil az parayla çok konfor arıyorsan laguna..... başka bir muadil araç varsa söyleyin. saygılarımla.
  • tncykçtn T kullanıcısına yanıt
    klima kontrol panelini kendiniz sökebiliyorsanız muhabbetiniz olan bir elektronikçi çok sağlıklı bir şekilde lehimleri kontrol eder ve yeniler. lehim yapmak zor değil arkadaşlar 10 tl lik bir havya lehim pastası ve teli toplamda 20-25 tl lik bir olay lakin elektronik kartlarda yolları yakmamak gerek, bunun içinde pratik şart internetde lahim teknikleri var videoları izleyin. evinizde muhakkak kırık dökük hurdaya çıkmış bir kumanda vardır bunların üzerinde pratik yapabilirsiz. saygılarımla.
  • Teşekkür arklar lahim aklıma gelmedi . Denerim olmadı öyle kalsın usta 20 lira el emeği ile iki taraf soğuk ya da iki tAraf sıcak yapıyor :)

• Arkadaşlar Merhaba,

Tam 1 senedir 2004 Laguna 2.0 Privilege OTM LPG kullanıyorum araç ben aldığımda 128.000 km de idi şimdi 145.000 km oldu. Yaşadığım ve çözdüğüm bazı sıkıntıları hem bu araçtan almayı düşünenler hemde halihazırda kullananların başına gelmesi durumunda soruna nasıl yaklaşmalılar sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle araç fazla elektronik olduğu için çoğu usta bu araca çamur atmayı sever çok vakit kaybetmemek içinse şöyle bir bakıp komple sistem yenilemeyi önerir öncelikle bu ustalardan şahinimiz varsa bile uzak duruyoruz.

Benim şansıma gerçekten temiz bir araç almışım araç ile ilgili pek bir sıkıntı yaşamadım tek çözemediğim sıkıntısı ön konsol çünkü benden önceki sahibi bir kaplama yaptırmış ve çıkarttırmış onuda çıkartırken ortadaki büyük kapağın yay mekanizmasını bulmuş. Çıkma parça satan arkadaşları biliyoruz çok enteresan fiyatlar telafuz ediyorlar.

Araçta yaşadığım ve çözdüğüm sıkıntılara gelince...

O gıcık sesli ablamız bana bir kaç kere bu arızayı verdi ilk başıma geldiğinde çok panikledim tamamdedim şanzıman gitti sonra aracı Ankara şaşmazdaki ustama götürdüm stop etmeden aracı stop ettik çalıştırdık hata gitti ne olur ne olmaz diye aracı cihaza bağladık herhangi bir hata kodu gözükmedi ve şanzıman yağının otomatik araçlarda önemli olduğun bildiğimden ne olur ne olmaz tarihini markasını ben bileyim diye şanzuman yağını değiştirdim. Bu araçlarda normalden farklı bir tip şanzuman yağı kullanılıyor ve bu arızayı uzunca bir süre bir daha duymadım.Ta ki....

Araçla gaza biraz sert basarak park yerinden çıktım yola devam ediyordum gıcık sesli ablamız sırası tam net olmamakla beraber enjeksiyon sisteminde sorun var vites kutusunda sorun var esp sisteminde sorun var diye uyarılar vermeye başladı araç gaz yemiyordu ben elektronik bir arıza olduğunu düşündüm aracı stop ettim tekrar çalıştırdım ve tekrar aynı arızayı verdi. Aracı ustama götürdüm bi elektrikçiye gittik adam makinaya bağladı bir sürü hata kodu listelendi bu hata kodlarıyla aracın hareket edememesi lazım ama araç yürüyordu elektrikçi beyin gitmiş dedi ustayla araca bakıyoruz bu arada bende internetten forumlara daldım bakıyorum kimisi ufak bir sigorta değiştirdim geçti diyor kimisi tüm hataların sensörlerini değiştirdim geçti diyor ateşleme bobinleri zayıf akü vs. Ustamla konuştuk hatayı nası verdi diye sordu dedim gaza yüklendim biraz da sert bastım bedala dedim o sırada dükkanda bir başka elektrikçi arkadaşı vardı o zaman komple gaz pedalını değiştirelm dedi deniyelim bakalım dedi. Bizde bi çok masrafa girmeyelim önce bi söküp temizleyelim dedik gaz pedalının her iki taraftanda soketlerini çıkarttık söktük temizledik taktık. Aracı tekrar çalıştırdık ablamız hiçbir hata kodunu vermiyor. Devamında bilgisayara bağladık yine hiçbir hata kodu yok ve o günden beri bu hata kodu tekrarlanmadı.

Antalya'da Tatilde iken aracın klimasını çalıştırdığımda araçtan benzin kokusu gelmeye başlamıştı orda bi ustaya götürdüm aracı benzin dönüş hortumunun delindiğini gördük delik noktayı izole edelim orjinalide ankaraya gelsin orda degistiririz diye düşündük çünkü parçayı kime sorduysak 3-4 güne gelir dedi ancak benim asıl hoşuma gitmeyen parçanın kaltesi idi. Ben Ankaradaki ustamı aradım böyleyken böyle durumu anlattım usta direk malzemeleri söyledi alttan geçen hortumu yukradan geçireceğimz şekilde orjinal jakları kesip kullanarak farklı bir benzin hortumu yaptık çok daha kaliteli bir malzemeden oldu bence o günden beride benzin hortumu ile alakalı hiçbir sıkıntı yok.

Uzun lafın kısası aracı biraz tanıyan birazda müşterisine çok para harcatma derdinde olmayan bir ustayla konforlu bir araca çok rahat bir şekilde binebilirsiniz. Bu tarz araçlarda ufak ayrıntılarla çok masraf açmadan problemlerinizi çözebilirsiniz hatta bazı iyileştirmeler bile yapabilirsiniz.

LPG'li olarak kullanılan araçların kronik ve düzeltilmesi ile ilgili bir bilgiye sahip olmadığım tek bir konu var oda yakıt göstergesi ile alakalı. Araç LPG 'de giderkende Benzin göstergesini eksiltiyor. Bunun sebebi yakıtı depodaki benzin seviyesinden değilde yol bilgisayarından hesaplayarak göstermesi her 6-7 çalıştırmada bir yada her benzin alımında kendini düzenliyor ve depodaki seviyeyi yakıt göstergesine iletiyor.

Aracın 100 kilometredeki yakıt tüketiminide sizinle paylaşmak isterim

Şehir içi LPG: 9,4 lt / 10,8 lt (Normal Kullanım)
    Şehir içi LPG: 11,0 lt / 12,4 lt (Agresif Devirli Kullanım)

Şehirler Arası LPG : 6,8 lt / 7,6 lt (Normal Kullanım Klima zaman zaman açık 100-110 km/saat)
    Şehirler Arası LPG : 8,0 lt / 9,0 lt (Normal Kullanım Klima zaman zaman açık 130-170 km/saat)

Umarım Faydalı bazı bilgiler payaşmışımdır herkese mutlu güzel sağlıklı günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi velikadushni -- 11 Ocak 2016; 16:41:08 >

• 
Sayfa: önceki 10191020102110221023
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.