Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1018. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.644.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10161017101810191020
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar anahtarcıyla telefonda konuştum 250 tl dedi ama araç gelecek kodlama için diyor şehir dışına yardımcı olamam dedi... ankarada olanlar için BEŞTAŞLI anahtar varmış oraya sorsunlar dedi ve istanbuld da olanlar içinde bir firma söyleyecekti ama dükkanda olmadığı için ismini hatırlayamadı.

kayseri de

https://www.google.com.tr/maps/uv?hl=tr&pb=!1s0x152b12b49399878f:0xde8bb210dbd00da9!2m5!2m2!1i80!2i80!3m1!2i100!3m1!7e1!4s//plus.google.com/photos/photo/102515200578158029251/6222302377334335842!5stalas+anayurt+yeti%C5%9F+anahtar+-+Google%27da+Ara&sa=X&ved=0ahUKEwiC-a7xwIHKAhUGtBoKHc2CBz4QoioIYzAN

ankara da

http://bestaslianahtar.com/urunlerimiz_3k

adresler saygılarımla.

• drsteel D kullanıcısına yanıt
    şimdiden teşekkürler oem kodu 8200002443 lagunaların megan 2 benziyor ama olmuyor bizimkilerin içinde çift kart var bilginize
  • Herkese tekrar merhaba.
    Daha önce de söylediğim gibi ben de Laguna almaya bayağı niyetliyim. arkadaşlar acaba araçlarınızın kasko bedelleri ve vergileri ne kadar bilgilendirebilirmisiniz. 2005 model civarı almayı düşünüyorum kasko yapılıyor mu kaskosuz binebilir miyim
    Saygılarımla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolekbas

Herkese tekrar merhaba.
    Daha önce de söylediğim gibi ben de Laguna almaya bayağı niyetliyim. arkadaşlar acaba araçlarınızın kasko bedelleri ve vergileri ne kadar bilgilendirebilirmisiniz. 2005 model civarı almayı düşünüyorum kasko yapılıyor mu kaskosuz binebilir miyim
    Saygılarımla

Kaskoda 10 yaş sınırı var. Ama daha önceden gelen poliçe varsa bazı sigorta firmaları yaş sınırını göz ardı edebiliyor. Bende 2004 model vardı yeni sattım ve kaskoluydu son kaskoyu 700 TL ye yaptırmıştım (%40 hasarsızlıkla). Ödediğim vergi senelik 700 TL civarıydı 2004 model için, fakat ben alt dilimden ödüyordum. Normalde 1000-1100 TL arası olması gerek. Bu arada bu rakamlar 2.0 motor için. Vergi ve kasko olarak 1.6 lar daha az tutar elbette.
  • tncykçtn T kullanıcısına yanıt
    evet arabadaki problemler çözüldü

1- motor kulağından olduğu belli oldu
    2- benzin kokusu ve şapşallaşma bujilerden kaynaklanıyomus ve birde bujilerden birinde yağlanma varmış ust kapak açıldı sorun düzeltildi
    3- alttan gelen sesler burclardanmıs somun atarak her seyi cozduk manisadaki usta cok iyi cıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-tasyagan

evet arabadaki problemler çözüldü

1- motor kulağından olduğu belli oldu
    2- benzin kokusu ve şapşallaşma bujilerden kaynaklanıyomus ve birde bujilerden birinde yağlanma varmış ust kapak açıldı sorun düzeltildi
    3- alttan gelen sesler burclardanmıs somun atarak her seyi cozduk manisadaki usta cok iyi cıktı

Güle güle kullan kardeşim.burç dediğin arka torsiyon takozları demi
  • Selamlar

Uzun süredir sağ aynamın ısıtması çalışmıyor,sisli soğuk günlerde zorluk yaşatıyor çalışmaması.Tamiri mümkün mü acaba,nasıl bi yol izlenmeli.Sorduğum elektrikçiler yapamayız falan dedi aynayımı değiştirmek gerek acaba.Kamyonun ters katlaması sonucu bozuldu,ayna ayarı ve katlanmasında bi sorun yok bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet sizinde yardımlarınız icin teşekkür ederim lagunayi hiçbirşeye değişmem dün 2010 Mazda'ya bindim konfor ve ses yalıtımı yapmayı unutmuşlar araca )))

• m-tasyagan M kullanıcısına yanıt
    somun atma olayını açarmısınız, benimde arka sağ burçdan ses geliyor, usta yağ sıktı az biraz düzeldi gibi ama yeterli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatamirci

arkadaşlar acele etmeyin sizin için buradaki anahtarcıya bir daha sorayım yarım akşam mesaj atarım. saygılarımla.

bulabildiniz mi anahtar
  • Somunla sıkıştırdı

• laguna 2 tamir kitapçığı
    http://rg.to/file/84385e7c17f9965b0386100522f0f9f2/[Peter_T._Gill]_Renault_Laguna_Petrol_and_Diesel_S(BookZZ.org).pdf.html
    http://rg.to/file/17a52eb3f934868e1545e8639135810d/[]_Renault_Laguna_II_(BG0)__Grandtour_(BG1)_(2001(BookZZ.org).pdf.html
    rusca ve ingilizce. ingilizce olanda fotolar biraz kötü çıkmış. ruscada fotolar daha iyi. renonun orjinal servis programını da indirdim. ama daha kuramadım. indirmesi 2 gün sürdü. 5 adet dvd var. 2015 e kadar tüm reno modellerini içermekte. isteyen olursa özelden linkleri mesaj atarım. Ankara'daki arkadaşlarla buluşma olursa onlara direk kopylarız artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Selamlar

Uzun süredir sağ aynamın ısıtması çalışmıyor,sisli soğuk günlerde zorluk yaşatıyor çalışmaması.Tamiri mümkün mü acaba,nasıl bi yol izlenmeli.Sorduğum elektrikçiler yapamayız falan dedi aynayımı değiştirmek gerek acaba.Kamyonun ters katlaması sonucu bozuldu,ayna ayarı ve katlanmasında bi sorun yok bu arada

İyi bir elektrikciye aynayi söktürüp veya oluyorsa arka kapağını açıp söktürmeden ısıtma işini yapan kabloya elektrik gelip gelmediğini kontrol ettirin. Kablo ters katlanmada zarar görmüş olabilir

• Teşekkür ederim hocam. Bende vergi tablosuna baktım. Durum şöyle;

1801 - 2000 cm³ e kadar 7-11 yaş 1.255 tl yıllık
    1601 - 1800 cm³ e kadar 7-11 yaş 810 tl yıllık

Sanırım 1,6 ve 2,0 motor için doğru hacim aralıklarına bakmışımdır. Yani 2000 motor biraz daha düşük, 1600 da biraz 1600 ün üzerinde. Doğru mu?
    Bu durumda vergiler elbette pahalı ancak 1,6 motor için böyle bir arabaya göre kabul edilebilir diye düşünüyorum. Kaskoda 700 tl civarı demişsiniz.
    Bu arada trafik sigortası da ayrıca yapılıyor mu kasko varsa bile?

Faz 2 lerde 2,0 motor olmaması çok üzücü. Ama bir taraftan da teselli gibi. Yani maddi imkanı faz 1 e yeten benim gibi arkadaşlar en azından 2,0 motor bir araca binmiş
    olacaklar ve yıpranmaya bağlı motor verimi düşüklüğünü çok hissetmeyecekler. Ayrıca sanırım 1,6 lardanda çok fazla yakmayacaklar. Ancak gönlüm 2006-2007 faz 2 privilege larda.
    Alım aşamasında ki bütçe belirleyecek her şeyi elbette.

Herkese iyi muhabbetler.

• dolekbas kullanıcısına yanıt
    Trafik sigortası mecburi, yapmadan trafiğe cikamazsiniz. Kasko kişiye kalmış ama benim düşüncem imkân varsa kesinlikle yapılmalı.
    Faz 2 de 2.0 motor var hatta turbo motor, 170 veya 175 beygir diye biliyorum. Faz1 de 2.0 atmosferik motor var

• MEL10 kullanıcısına yanıt
    A evet 2,0 turboyu unutmuşum. Bu motorda manuel vites var mı acaba? Ayrıca otm. ve varsa manuel için yakıt değerlerini verebilecek bir arkadaş var mıdır.

Saygılar.
  • dolekbas kullanıcısına yanıt
    1.6 için yazılan vergi yanlış. Genelde 1.59 diye geçer ruhsatta 1.6motorlar. Ben 204x2 ödüyorum.

• Herkese Merhaba

2005 Laguna tek kart ile kullanıyorum diğer kart bozuldu yenisini yaptırmak istiyorum tahmini fiyatı biliyormusunuz

Teşekkürler.
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    bizde bakınıyoruz. 2 butonlu kart 200-250 arası yapıyorlar. biz 3 butonlu bakıyoruz bulamadık.
  • tncykçtn T kullanıcısına yanıt
    dün gittim maisde sayım işlemi oldupu için 15 günden içinde gelebilir dendi.
  • 
Sayfa: önceki 10161017101810191020
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.