Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1017. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.642.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10151016101710181019
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ysr86

Sayın hocalarıma bir soru :)

Aracı aldığımda yetkili serviste 5-40W Elf yağ konmuştu. 2. değişimi özel serviste yaptım yetkilisi fiyatı uçurduğu için.

Özel servis 10-40W Elf yağ koymuş. Soruma gelirsek sıradaki yağ değişimi öncesi yağı inernetten almayı planlıyorum ne almalıyım. Yardımınızı linkle desteklerseniz sevinirim :)

bende yetkili serviste yaptım değişimini yağın 5w-40 elf koydular şimdi yine bakım zamanı geldi kesinlikle mobil1 5w-40 kullanacağım çok farkettiğini söylüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Aracı aldığımda yetkili serviste 5-40W Elf yağ konmuştu. 2. değişimi özel serviste yaptım yetkilisi fiyatı uçurduğu için.

Özel servis 10-40W Elf yağ koymuş. Soruma gelirsek sıradaki yağ değişimi öncesi yağı inernetten almayı planlıyorum ne almalıyım. Yardımınızı linkle desteklerseniz sevinirim :)

bende yetkili serviste yaptım değişimini yağın 5w-40 elf koydular şimdi yine bakım zamanı geldi kesinlikle mobil1 5w-40 kullanacağım çok farkettiğini söylüyorlar

Yani 10-40W konmuşken tekar 5-40W koydurabilir miyim sonraki serviste?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Yani 10-40W konmuşken tekar 5-40W koydurabilir miyim sonraki serviste?

tabiki ben ilk aracı aldım castrol 10w-40 kullandım hiç yağ eksilmedi sonra elf 5w-40 kullandım şuan 10bin km oldu 300grm falan eksilme yapmış hem devirli kullanıyorum hemde aracın alışma sürecinden sanırım şimdide mobil1 5w-40 kullanmayı düşünüyorum ustalara kalsa ama km biraz yüksek diye hemen 10w-40 koyuyorlar (aracım 150binde bu arada )
  • ysr86 Y kullanıcısına yanıt
    http://m.n11.com/mobil-super-3000-x1-5w-40-4-litre-tam-sentetik-motor-yagi-2015-P56371316?cid=604001&gclid=CjwKEAiA2IO0BRDXmLndksSB0WgSJADNKqqomWDlFDwV6pSSg8AjBig2-C1r2mv9XG1W1KPcwbVxpRoCU-rw_wcB bunu kullan. Araç 1.6 ise 4,5 litre yağ alıyor, bunları 4 litre olarak satıyorlar, 1 litrelik ayrıca alacaksın, yarım litresini bir dahaki sene kullanırsın. İki hafta önce 4+1 litre yi 76+ 18 liraya aldım yağcıdan. Birkaç ayrı yerden fiyat alıp al, biri 96 liraya 4 litreyi satmaya kalktı örneğin. 10 lirayada reno yedek parçacısından yağ filtresi al, 10 lirada bir ustaya ver halleder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    Bende ilk kez evvelki hafta koydum, sanki biraz daha sessiz ve yumuşak, ama öyle büyük ayırd edici bir farkda hissettim diyemem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Bende ilk kez evvelki hafta koydum, sanki biraz daha sessiz ve yumuşak, ama öyle büyük ayırd edici bir farkda hissettim diyemem

benim araç bana sesli gibi geliyor sanki o yüzden mobil1 i denemek istiyorum ama dediğiniz gibi çok büyük farkta olmayabilir rölantide iyi araçta 2000devirde falanda gürültülü geliyor bana
  • mave-rick kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar yağ meselesi ince bir durum sadece 5-30 yada 10-40 demek yeterli değil aracınızın kullanıcı el kitabını vakit ayırıp detaylıca okuyunuz. imzamdaki araç için fabrika 5w40 yağ kullanın diyor bu yağ -25 dereceye kadar etkili sıcaklık çok daha eksiye kayarsa 0w40 yağ koyun ama birde aması var sadece ACEA A3 normlu yağ kullanın diyor örnek olarak mobil 1 new life 0w40 yağ bu sertifikayı karşılıyor. yağ konusunu araştırırken bunları dikkate almanızı tavsiye ederim sanayideki ustaların çoğu bunu bilmez onların işi salla yolla, eline ne geçerse... ben şanzıman olayını raştırıken o yağlarında çok farklılıklar içerdiğini gördüm. işi ustaya havale etmeyin biraz daha bilgi sahibi olarak ustaya gidin (acil durumlar hariç tabi) saygılarımla.
  • anatamirci A kullanıcısına yanıt
    Şartnameler ve Onaylar
    Mobil Super 3000 X1 aşağıdaki gereklilikleri karşılar veya geçer: 5W-40
    ACEA A3/B3, A3/B4 X
    API SN/SM X
    AAE (STO 003) Group B6 X

Mobil Süper 3000 X1 yağları aşağıdaki üretici onaylarına sahiptir: 5W-40
    MB-Approval 229.3 X
    VW 502 00 / 505 00 X
    BMW Longlife-01 X
    Porsche A40 X
    Peugeot/Citroën Automobiles B71 2296 X
    Renault RN0710 / RN0700 X
    AVTOVAZ (LADA cars) X
  • Mesela castrolün sitesinde bi uygulama var model yıla göre bunu önerdi CASTROL MAGNATEC 10W-40 A3/B4

http://www.castrol.com/tr_tr/turkey/services/motor-yagi-secici.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Mesela castrolün sitesinde bi uygulama var model yıla göre bunu önerdi CASTROL MAGNATEC 10W-40 A3/B4

http://www.castrol.com/tr_tr/turkey/services/motor-yagi-secici.html

mobil1 de sitesinde 0w-40 önermiş benim forumlarda gördüğüm okuduğum kadarıyla en ideali 5w-40 yağ daha incesi bizim gibi 10 yaşındaki araç sahipleri için ince gelebilir diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsteel

Ayna kolu benim kide bozuk el ile ayarlıyorum. Gecen haftasonu şaşmazda reno yedek parçasına gittim 85 TL dedi sonu 243 olan parçayı. Ayrıca on diskleri aldığım Ada'm tornalatmis ama frene basınca titriyordu. Fren Disk'leri değişti. Fren Balat'a + disk ve bir adet sil arka park sensörüne 350 TL verdim. Ayna kumandası salı gelecekmiş onu sonra alacağım. Tabii bizim bu islemleri beklerken sokakta park eden arabadan gözle kas arasında far yıkama kapağını çalmışlar. Ne ara aldılar görmedim. Küfrettim sülelasine sonra biraz ilerde benimkinin aynısından bir tane dükkan önünde gördüm. Allah'a havale ettim 85 TL imiş kapak bu arada. Almadım gelecek gidişimde alacağım ana arabaya kamera takamadan girmem sanayiye bir daha

Ayna kumanda kolunun fiyatı uygunmuş orjinal parçamı acaba o tür parçaları Dav üretiyor genellikle Ricam o parçacının numarısını vere bilirmisiniz acaba benimde ihtiyacım varda.bizim araçların ayna kumanda oem kodu 8200002443
  • quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Arkadaşlar LAGUNA 2 FAZ 2 yada 1 araba alacagim privelaj yada EXPRESSİON paket 1.6
    2005 2008 arası
    Sizlerden RİCAM bu araçların kronik sorun olarak expertiz de özellikle nedenlerine bakmak gerek yaa bakmaya gittiğimizde nelerine dikkat etmek gerek
    Çok tesekkur ederim

expression alma bence privalge al esp için bile onu alabilirsin sonrada şuda olsa buda olsa demektense 2 fazla olsun bence.Valla ben alalı 1 sene oldu 200 binde aldım 210 oldu kapı kilidim hariç bozulan bi yer olmadı.Yorgun olmasın kırık dökük olmasın seni üzmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsteel

Anahtar ısını ne yaptınız. Nerede 3 butonlu kart yaptiniz. Paylaşabilir misiniz

telefon ile aramadığm yer kalmadı servis dışında 3 butonlu yok, 1 tek ankarada buldum oda servisden 50 tl ucuz.servis 400 istedi bu arada.daha yaptırmadım ama 2 butonlu yaptıracağım sanirim
  • tiger006 T kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar acele etmeyin sizin için buradaki anahtarcıya bir daha sorayım yarım akşam mesaj atarım. saygılarımla.
  • Arkadaşlar son zamanlarda benim klima açılınca bi sure sonra radyo çekmiyor özellikle hava hızlanmaya baslayinca ama CD caliyor. Akü aklıma geldi ama şuan tam bir yıl oldu inci 72 amper vardı ustunde gene aynısını aldım. Sizce neden olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: hknn05

Arkadaşlar son zamanlarda benim klima açılınca bi sure sonra radyo çekmiyor özellikle hava hızlanmaya baslayinca ama CD caliyor. Akü aklıma geldi ama şuan tam bir yıl oldu inci 72 amper vardı ustunde gene aynısını aldım. Sizce neden olabilir

Aynı sıkıntı bende de var. Bir süre sonra parazit yapıyor arka rezistansı açınca tamamen ses gidiyor. Klimayı açıp kapatınca bazen düzeliyor. CD de olmuyor bunlar, bilen arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz

• Anten arka rezistansın yanında yani camın üzerindemi acaba,arka camda oluyor bazı araçlarda anten.Rezistansta bi kopma falan varsa yapabilir belki cd de yapmayıp radyoda yapıyorsa aklıma bu geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 29 Aralık 2015; 15:08:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEL10

quote:

Orijinalden alıntı: hknn05

Arkadaşlar son zamanlarda benim klima açılınca bi sure sonra radyo çekmiyor özellikle hava hızlanmaya baslayinca ama CD caliyor. Akü aklıma geldi ama şuan tam bir yıl oldu inci 72 amper vardı ustunde gene aynısını aldım. Sizce neden olabilir

Aynı sıkıntı bende de var. Bir süre sonra parazit yapıyor arka rezistansı açınca tamamen ses gidiyor. Klimayı açıp kapatınca bazen düzeliyor. CD de olmuyor bunlar, bilen arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz

Şase almadığından yapıyor bagaj kapağının direk kısmında şase bağlantıları var siz yapa bilirseniz yapın yoksa bir elektrikçi işinizi çözer sağ mhy yazan yer olması lazımdı
  • aynen arkadaşlar arkacam da anten tel döşenmiş birde pilastik kaplo baglantıvar benimde sıkıntı oluyordu kablo çikmiş taktım düzeldi içten camın yanındaki pilastik korumyı çıkarınca gözukuyor
  • tncykçtn T kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu gideceğim. Alır tel nosunu paylaşırım.

• 
Sayfa: önceki 10151016101710181019
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.