Şimdi Ara

Ladin Irak'a gidecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Usame bin Ladin'in 'son rövanş' için Ramazan ayında Irak'a gideceği ve saldırıları bizzat yöneteceği belirtiliyor. Irak'ta süren şiddet dün de 20 can aldı. Anayasa Komisyonu üyesi Sünniler, Kürtlerin federalizm isteklerine karşı çıkıyor.

El Kaide lideri Usame bin Ladin'in Ramazan ayında Irak'ta olacağı bildirildi. Irak'ta yayımlanan günlük el-Beyyine gazetesinin Ebu Musab el-Zerkavi'ye bağlı Irak el-Kaide Cihad örgütü'nün bunu Ladin'in "Son Çatışması" ya da "son rövanşı" olarak isimlendirdiklerini belirtti. Razaman ayında el-Kaide'nin saldırılarını arttıracağını vurgulayan Gazete, Ladin'in Zerkavi tarafından Irak davet edildiğini kaydetti. Haberinin kaynağını açıklamayan gazete, bunun özel bir haber olduğunu açıkladı. Gazete, bu konudaki malumatların Irak yönetiminde de olduğunu bildirdi.

• Ulan fazla para aşkı adamı bole delirtiyor demek

Adamda para gırla sen git terorist ol akıl işi değil

Alırım bir ferro bir masarati vın vınnn dolaşırım adamda milyar dolarlar war dağdan dağa koşuyor

Ne insanlar war ya

Demekki paranın fazlasıda zarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Ulan fazla para aşkı adamı bole delirtiyor demek

Alırım bir ferro bir masarati vın vınnn dolaşırım adamda milyar dolarlar war dağdan dağa koşuyor

Ne insanlar war ya

Halkının müslümanların üzerine her gün bombalar yağarken oda gitsin ferrariyle gezsin oh ne ala benim ülkeme yada dindaşlarıma böyle bir şey olacak bende aynısını yaparım birileri yaptıklarının cezasını vermeli..
    Vurana sende vur verene sende ver.
  • bargiran cevapla avatar resmi uyuşmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bargiran

quote:

Ne insanlar war ya

Halkının müslümanların üzerine her gün bombalar yağarken oda gitsin ferrariyle gezsin oh ne ala benim ülkeme yada dindaşlarıma böyle bir şey olacak bende aynısını yaparım birileri yaptıklarının cezasını vermeli..

Bizim halkımızın ustune bomba fln düşmüyor ama başki şeyler düşmüyormu ??

Tr de kaçtane zengin kendini halkına adamış ????

Bence ladinin Müslümanları korum fln cabasının altına başka bişi yatmalı benim aklım almıyor

Senin 20 milyar doların olsa ne yaparsın

Gününü günmü edersin yoksa dağdan dağamı koşarsın bana pek mantıklı gelmiyor cunki bir örneği daha yok

Kaldıkı bu adam halkı için ypaıyor super tamam yani bu adam iyi wede şerefli halkını düşünen ii bir adam

Ozaman neden TERORİSTLİK yapıyor kursun fabika yapsın istidham

Afganlar ıraq lılar ÇALIŞSA para kaansa güçlü olsa bi 100 tanede okul yaptırıp kulturlendirse FENAMI ???

Sence hangisi ii biri terorist ladin biri hayır sever ladin

İkisininde amacı aynı ama sonuca gitme çabaları farklı bence ladin paranın werdiği güçle bir çok insanı

OYNATIYOR

Benim solediğim yol birde ZOR yani yapması ZAHMETLİ neden olayı warken zorunu yapsınlarki ???

Hele araplar 100 kişilik fabriakda asdece 300 kişi oluyor GELMİYORLARMIŞ İŞE

Araplar ble kardeşim ha herkez boel değil ama çalışmamışlar oumamışlar

Wergi kaçırıp ulkelerini yüz yıllardır düşünmemişler wede şimdi bu durudalar

Eden bulur kardeşim NE EKERSEN ONU BİÇERSİN

Allahın werdiği petrole dayarsan kıçını alırlar elinden boel işte yattılar yattılar....

Herneyse bence sen bize biizm ulkemize bak sorada kim war ???

Ben usame gibi biri olmak istemem dediğim gibi hayorsever biri olmak isterim

Oyuzdendiki ulkemiz ıraq gibi bir duruma gelmeden önlemimiz alalım...

• quote:

quote:

quote:

Ne insanlar war ya

Bence ladinin Müslümanları korum fln cabasının altına başka bişi yatmalı benim aklım almıyor

Gününü günmü edersin yoksa dağdan dağamı koşarsın bana pek mantıklı gelmiyor cunki bir örneği daha yok

Kaldıkı bu adam halkı için ypaıyor super tamam yani bu adam iyi wede şerefli halkını düşünen ii bir adam

Afganlar ıraq lılar ÇALIŞSA para kaansa güçlü olsa bi 100 tanede okul yaptırıp kulturlendirse FENAMI ???

İkisininde amacı aynı ama sonuca gitme çabaları farklı bence ladin paranın werdiği güçle bir çok insanı

OYNATIYOR

Benim solediğim yol birde ZOR yani yapması ZAHMETLİ neden olayı warken zorunu yapsınlarki ???

Allahın werdiği petrole dayarsan kıçını alırlar elinden boel işte yattılar yattılar....

emekli MİT mensubuydu galiba biri demişti "Ladin diye birinin olmama ihtimali çok yüksek"... "Dünyanın tamamının aradığı bir adamdan iz bulunamaması normal değil" diye...Amerika kandisi yaptı sonra ladine attı falan filan

• quote:

Orijinalden alıntı: oct

quote:

quote:

quote:

Ne insanlar war ya

OYNATIYOR

emekli MİT mensubuydu galiba biri demişti "Ladin diye birinin olmama ihtimali çok yüksek"... "Dünyanın tamamının aradığı bir adamdan iz bulunamaması normal değil" diye...Amerika kandisi yaptı sonra ladine attı falan filan

Solemeye çalıştığım bu

Amerikada eğtim görmüş kız kardeşleri wede anansının başı açık

Vizyonu geniz zekiki amerikada okumuş çalışkenki milyar dolarları war

Bu adam neden dağ dağ gezsin kardeşim NEDEN ???

El kaide neden bütün dünyayı wursun NEDEN ??

Bir teror orgütünün kaç amacı wardır ???

Birde bu adamlar NEREDE bak çık dağ en az20 tane PKK lı gorursun

Bunlar ne tür bir teror orgutudurki adı yok sanı yok goren yok

Bir tek bombaları war okadar amaçsızca butun dunyayı wuruyorlar

Tek değil 50 tane hedefleri war kim bunlar ???

Bizim eski mit görevlisi EL KAİDE aslında bir operosyon ismi demişti CİA mı FBİ tarafından duzenlenen

Biliyorum karasızım ne etliğe nede buzluğa karışırım ben ama garip (bolemi yazılıyordu bu ata sozu)

• Birileri ladin'in CIA'nın kendi adamı olduğunu göstererek bu işten en çok yine amerika'nın karlı çıkacağını savunuyor. Böyle bir şey yok bu tamamen ladin ve yandaşlarını ona sempati duyan herkesi aaa amerika'nın adamıymış onun çıkarlarına hizmet ediyormuş biz o zaman ladin'e düşman olalım yaptıkları iyi bir şey değil müslüman dünyasına zarar veriyor düşüncesini oluşturmak amacı ile söylenen sözler..

Bir insanın milyar doları olabilir ve bu servetini ülkesinin ve yandaşlarının işgal altından kurtulması için harcayabilir bunda bir garipsenecek şey yok.
    Bu savaş halinde herşeye tın diyerek ohh bende para var bananne ya savaştan insanlar ölüyormuş umurumda değil diyerek gününü gün etse dahamı iyi olurdu... Birileri taşın altına elini sokması gerekiyor...

Bombalanan ülkelere bakarsan hepsi amerika'ya ırak savaşında yardımcı olmuş ülkeler neden bir almanya yada fransa hedef olmadı.. Bu eylemler sayesinde bazı ülkeler askerlerini çekti bazılarıda çekmeyi düşünüyor yeni girecek olan ülkeler bile vazgeçiyorlar.

• drahte 1905

turkce YAZAMIYORMUSUN TURKCEDE NE ZAMANDAN BERI W VAR?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapimnet

drahte 1905

turkce YAZAMIYORMUSUN TURKCEDE NE ZAMANDAN BERI W VAR?

" Vizyonu geniz zekiki amerikada okumuş çalışkenki milyar dolarları war "

türkçe bilmiyor arkadaş ya kurdela takmamış ilkokulda ya da yurtdışında uzun senelerdir yaşıyor. sadece w problemi olsa iyi ama bi tane anlamlı cümle kuramıyor. onun nicki gördüm mü okumadan direk aşağıya iniyorum . Anlayan arkadaşların attığı postlardan ne anlatmak istediğini anlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydanoz -- 9 Ağustos 2005, 12:24:51 >
  • quote:

Birileri ladin'in CIA'nın kendi adamı olduğunu göstererek bu işten en çok yine amerika'nın karlı çıkacağını savunuyor. Böyle bir şey yok bu tamamen ladin ve yandaşlarını ona sempati duyan herkesi aaa amerika'nın adamıymış onun çıkarlarına hizmet ediyormuş biz o zaman ladin'e düşman olalım yaptıkları iyi bir şey değil müslüman dünyasına zarar veriyor düşüncesini oluşturmak amacı ile söylenen sözler..

Bir insanın milyar doları olabilir ve bu servetini ülkesinin ve yandaşlarının işgal altından kurtulması için harcayabilir bunda bir garipsenecek şey yok.
    Bu savaş halinde herşeye tın diyerek ohh bende para var bananne ya savaştan insanlar ölüyormuş umurumda değil diyerek gününü gün etse dahamı iyi olurdu... Birileri taşın altına elini sokması gerekiyor...

Bombalanan ülkelere bakarsan hepsi amerika'ya ırak savaşında yardımcı olmuş ülkeler neden bir almanya yada fransa hedef olmadı.. Bu eylemler sayesinde bazı ülkeler askerlerini çekti bazılarıda çekmeyi düşünüyor yeni girecek olan ülkeler bile vazgeçiyorlar.

11 eylül müslümanlara ne getirdi? Lütfen Bin ladin mi Ajan mı O adamın adını anmayın? O adam kullanılarak dünyada müslümanlar tasviye ediliyor..

Bu arada 11 Eylül müslümanlara ne getirdiğini ben sana söyleyim

SADECE GÖZYAŞI VE ACI

İşin kötüsü bu adamın adı be örgütü müslümanlara karşı birer silah olarak kullanılıyor...........

Bu arada alın size mahir kaynaktan bir haber:

quote:

Orijinalden alıntı: Mahir Kaynak

Küçük bir örgütün dünyaya mağaradan şekil verdiğini kabul etmek çok saçma. Terörü devletler yapıyor. El Kaide, CIA operasyonunun kod adıdır

CIA, ikiz kuleleri vurarak vatandaşlarını mı öldürdü?

11 Eylül'ü CIA neden yapmasın?

Eğer size bunun alternatifinin bir savaş olduğunu söyleseydi, 'Bunu yapmasaydım savaşacaktım ve bu savaşta 1 milyon kişi ölecekti' deseydi...

İkinci Dünya Savaşı'nda da benzer bir hesaplaşma, bir yerleri ele geçirme kavgası vardı ve sonuçta 50 milyon insan öldü. Şu anda dünyada çok düşük maliyetli bir savaş yaşanıyor. Bize de, çatışmanın tarafı olarak bir tarafta El Kaide, diğer tarafta bütün dünya gösteriliyor. Bunu kabul ederseniz bir sürü mantıksızlığın içine düşersiniz.

Ne gibi?

Bugün, dünya savaşının sonucuna benzer sonuçlar yaratılıyor. Bunu bir avuç militanın yaptığını kabul etmek mümkün değil. Yani öyle bir güç var ki, yaptıklarıyla dünya yeniden şekilleniyor, ama bu örgütün içinden hiçbir ihanet çıkmıyor, ona para hiç tesir etmiyor, hiçbir bilgi sızmıyor. Niye? Çünkü El Kaide diye bir örgüt yok.

Operasyonlarda projeye uygun olarak üç-beş Müslüman kullanılıyor. Ellerinde de zaten Afganistan ve Pakistan'da daha önce Sovyetler'e karşı yetiştirdikleri adamlar var. Militanlar çok kısa süreli istihdam ediliyor ve hatta eylemi yapanlar da ölüyor. Bilgi sızmaması için bütün tedbirleri alırlar. Mesela bazen militanın kendisi bile militan olduğunu bilmeyebilir. Adamı gizli servis için angaje edersiniz, al şu çantayı götür dersiniz. Uzaktan kumandayla çantayı patlatırsınız. Alın size bir intihar bombacısı işte. Bir kamyoncuya şu sütleri götür dersiniz. Yoldan geçerken de patlatırsınız.

El Kaide'nin kendisi gibi bir de hayalet lideri var. O da ne görülüyor, ne bulunuyor. Böyle aranan biri, güçlü bir destek olmadan bu kadar uzun süre gizlenebilir mi?

Gizlenemez, mümkün değil. Gizli servislerce saklanıyor olması lazım.
    İslam'la terör arasında bağlantıyı El Kaide kuruyor. El Kaide sayesinde artık Batı'da Müslüman denildiğinde akla terör geliyor. Her yanda Müslümanlar baskı görüyor. El Kaide'nin, İslam'la terörü böyle birbirine bağlamaktan amacı ne?

İslam terörle özdeşleştiği zaman siyasal vasfını kaybetmek zorunda kalır. Amaç, İslam'la terörün özdeşleşmesi ve böylece İslam'ın bir düşünce, bir siyasal söylem olmaktan çıkarılmasıdır. Zaten bir siyasal fikri yok etmek istiyorsanız, önce onun içini düşünceden boşaltacaksınız sonra da o hareketi sadece eylemci yapacaksınız. Türkiye'de sol da böyle bertaraf edildi. Solun içi düşünce olarak boşaltıldı ve solcular sadece birer 'silahlı eylemci' profiline dönüştürüldü. Kürt hareketi de böyle oldu. Sınıfsal hareket olarak başladı, terörist haline geldi. Bugün de Batı, İslam için aynı metodu kullanıyor. Amerikan derin devleti, siyasal İslam'ı böyle tasfiye ediyor.

• abi bende de para olsa böyle bir grup kurmayı düşünürdüm ama...
    yani böyle terörist saldırılar yaparak değil Selahaddin eyyübi gibi arapları yönetmek daha doğru olmaz mı o ikiz kulelerde bir sürü insanın öldürülmesi hak mı? günah değil mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.