Şimdi Ara

Lada Samarayı Nasıl bilirsiniz.. ? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
2
Favori
140.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bakıyorum samaracılar buraya toplanmış:)
    yazılanları okudum inanmayanlar eşek diyenler var güldüm:) bende de 90 model samara var 5. vites problemli en fazla gittiğin kilometrenin 10 km üstüne çıkıyo... ( 4. viteste 130km giderken 5.vitese attığında 140-145 oluyo) ama şunu söyliim bursada yolu bilen varsa bursa-yenişehir yolunda 4.vites 180 i geçti belki 190 olmuştur ama 180 üstüydü:) arkadaşımda da 92 samara var onunlada 2 kes kadranı koparttık abartı değil gerçek... aile büyüdükçe geniş araba ihtiyacından ötürü arabamı değiştirmek istiyorum fakat samarayı çok arıycam gibi gelio :) ve burada resimlerde gösterilen kadranların hepsi doğrudur, inanırım :)

forever samara

benim arabam değil ama video olarak bulduğum bi kaç görüntü var (ibreye inanmayanlar kilometre sayacına ve ekon ibresine bakabilirler:) )

http://www.youtube.com/watch?v=EJhzxcQLRNc
    http://video.google.com/videoplay?docid=-5869610616318690932&q=%22lada+samara%22&total=132&start=30&num=10&so=0&type=search&plindex=6
    http://video.google.com/videoplay?docid=-1671958665972689112&q=%22lada+samara%22&total=131&start=50&num=10&so=0&type=search&plindex=7
    http://www.youtube.com/watch?v=TlDULgIQEas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emsa1 -- 10 Ekim 2007; 17:19:14 >

• lada samaralar dayanıklı olarak bilirim genelde
    vr kış arabası olarak bilinir
  • Bizim komşuda 92 veya 93 model bir tane vardı. Birkaç kere arıza yapınca sattı. Yaşlı olduğu için uğraşmak istemedi sanırım. Yoksa iki dakika içinde tekrar yola çıkabiliyordu.
  • slm arkadaşlar anlatılanlar doğru bende kullandım bu aracı. benzinli 80000 deydi komşumuzun aracı 2-3 kez istedim işim için gerçekten çok seri ok gibi fırlıyor. paramı denkeyebilirsem bende alacağım. ama bir sorum var.

oturuş pozisyonu hoşuma gitmedi aracın. direksiyon resmen kucakta. boyum 1.80, koltuğu biraz geriye aldım bu seferde debriyaja tam olarak basamıyorum. bunun bir caresi varmı, diğer kullananlar da yaşıyor mu bu sorunu ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: _goLdEnSkuLL___

slm arkadaşlar anlatılanlar doğru bende kullandım bu aracı. benzinli 80000 deydi komşumuzun aracı 2-3 kez istedim işim için gerçekten çok seri ok gibi fırlıyor. paramı denkeyebilirsem bende alacağım. ama bir sorum var.

oturuş pozisyonu hoşuma gitmedi aracın. direksiyon resmen kucakta. boyum 1.80, koltuğu biraz geriye aldım bu seferde debriyaja tam olarak basamıyorum. bunun bir caresi varmı, diğer kullananlar da yaşıyor mu bu sorunu ??

Benim boyum da 1.85. Bizde Toros var. Aynı sorun bende de var. Koltuğu geriye alınca kolum uzun olduğu halde vites koluna yetişmekte zorlanıyordum. Hatta ara sıra vites değiştirirken arabayı yolda gezdirdiğim bile oluyordu. Bu tip oturuşların pek çaresi yok. Dizlerinizi iki tarafa yayacaksınız. Kollarınızı direksiyonda rahat hareket ettirebilecek kadar ayarlasanız yeter.

• Lada kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim...

samaralar gerçek bir halk arabasıdır. parçaları ucuzdur, çok basit yapıları vardır,
    kendisi de zaten ucuz, yakıt tüketimi rakiplerinden düşük, yol tutuşu gayet iyi,
    performansı çok iyi...

tabi bunlar rakiplerine göre... eksik yanları ise malzeme ve işçilik kalitesinin düşük oluşu,
    özellikle iç mekandaki plastik aksam kalitesiz... ancak kaporta motor yürüyen bunlarda sıkıntı olmaz

sonuç olarak verdiğiniz parayı sonuna kadar hak eden bir araç...
  • Dostum Samaralar maksimum hızlarına 4. viteste ulaşabilmekte zaten. 5. vites ekonomi amaçlı koyulmuş diyebiliriz. Diyelim arabayı kaptırdın gidiyosun vitesi 5'e atıp econ'u geçirmeden kullanmak için diyebiliriz. Umarım açıklayıcı olmuştur.

quote:

Orjinalden alıntı: emsa1

90 model samara var 5. vites problemli en fazla gittiğin kilometrenin 10 km üstüne çıkıyo

Dostum benim boyum 1.90 Belki sürekli binersen alışırsın aracın kokpitine. Bende ilk zamanlar sıkıntı yaşadım. Direksiyon bacağıma değmesin diye resmen ikiye ayırıyodum bacaklarımı ve arkadaşlarım takılıyodu bana sığmıyosun diye Fakat şu an spor direksiyon var ve gayet iyi oldu. Tofaş'ın bir kuşundan çok daha rahat bi kokpiti var bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
     Lada Samarayı Nasıl bilirsiniz.. ?

quote:

Orjinalden alıntı: _goLdEnSkuLL___

slm arkadaşlar anlatılanlar doğru bende kullandım bu aracı. benzinli 80000 deydi komşumuzun aracı 2-3 kez istedim işim için gerçekten çok seri ok gibi fırlıyor. paramı denkeyebilirsem bende alacağım. ama bir sorum var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erAn_ -- 19 Kasım 2007; 6:10:03 >

• dostum arabanın direksiyon toripido gerçekten mükemmle olmuş nerde yaptırdın ve ne kullandın söyleyebilrimisin.
  • quote:

lada samaralar dayanıklı olarak bilirim genelde var kış arabası olarak bilinir...

(+50) santigrad'tan (-50)'a kadar bir problem olmaz...aksine samara yazın da kullanılır.zaten kitapcığında diğer tüm otomobiller gibi samaranın da motorunu sıcak çalısmayı sevdiği yazar...İnanmayan arkadasların yaz ayında bu tabularını kırmaya hazırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrahozkan

Lada kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim...

samaralar gerçek bir halk arabasıdır. parçaları ucuzdur, çok basit yapıları vardır,
    kendisi de zaten ucuz, yakıt tüketimi rakiplerinden düşük, yol tutuşu gayet iyi,
    performansı çok iyi...

tabi bunlar rakiplerine göre... eksik yanları ise malzeme ve işçilik kalitesinin düşük oluşu,
    özellikle iç mekandaki plastik aksam kalitesiz... ancak kaporta motor yürüyen bunlarda sıkıntı olmaz

sonuç olarak verdiğiniz parayı sonuna kadar hak eden bir araç...

bilen bilir

• slm arkadaşlar birşey merak ettim bu 94 model lada samara 3 kapı olanlar nasıldır sizce ben resimde km göstergesini gördüm ama devir göstergesi yoktu yoksa ben mi iyi göremedim biraz bilgi werirseniz sevinirim iyigünler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: turbo360

slm arkadaşlar birşey merak ettim bu 94 model lada samara 3 kapı olanlar nasıldır sizce ben resimde km göstergesini gördüm ama devir göstergesi yoktu yoksa ben mi iyi göremedim biraz bilgi werirseniz sevinirim iyigünler...

1999 modelden itibaren motor devir göstegesi vardır zaten oda enjeksionlu motordur
  • quote:

Orjinalden alıntı: sagopa001

quote:

lada samaralar dayanıklı olarak bilirim genelde var kış arabası olarak bilinir...

(+50) santigrad'tan (-50)'a kadar bir problem olmaz...aksine samara yazın da kullanılır.zaten kitapcığında diğer tüm otomobiller gibi samaranın da motorunu sıcak çalısmayı sevdiği yazar...İnanmayan arkadasların yaz ayında bu tabularını kırmaya hazırım...

yazı sıcak olan bölgelerde termostat değiştirilir yazın 75 lik termostat kışın 90 lık termostat takılırsa daha iyi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: parodi

quote:

Orjinalden alıntı: pupayelken2005

quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

quote:

Orjinalden alıntı: parodi

Rakamını 10bin tl seviyesine çekebilirsen daha konforlu bir araç derim son sahibi olabilirsin eğer 2.elde ithal serbest bırakılırsa ki teklif komisyonda gemilerle avrupadan cillop 2.elleri gemilerle tırlarla yıkacaklar türkiyeye o zaman yanarsın o parayı verdiğine çünkü o paraya opel,vw,peugeot vb.lerine bineceksin!

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1995-VW-Golf-great-condition_W0QQitemZ320004372161QQihZ011QQcategoryZ15292QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/VW-GOLF-IV-SCHWARZ-BEI-SOFORTKAUF-INCL-1-JAHR-GARANTIE_W0QQitemZ230002947851QQihZ013QQcategoryZ9801QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/VW-Vento-Golf3-1-9-TD-blau_W0QQitemZ140003962407QQihZ004QQcategoryZ9801QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/AUDI-A4_W0QQitemZ150003281800QQihZ005QQcategoryZ9801QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/BMW-118d-silber-Top-Zustand-u-ausstattung-Leasing_W0QQitemZ320003984997QQihZ011QQcategoryZ9801QQrdZ1QQcmdZViewItem

2.elin serbest bırakılması tam bir şehir efsanesi inanmayın böyle şeylere..forumda aylarca konusuldu güya haziran başında olacaktı hemde araba satıcıları söylemişti...inanmayın boş işler bunlar

zor dostum zor müsade etmez buna kimsa adamlar rantı kurmuş yiyip içiyorlar yedikcede daha çok yemek istiyorlar olmaz bu iş olmaz arkadaşlar..

Bu zamanı gelince 2s kuralıyla yani seve seve! yapacağımız binlerce şeyden biri hatta yaptığımız (aponun asılmaması,kıbrıs tavizleri,rum gemilerinin yakında türk limanlarını kullanacak olması gibi)kaldı ki 2.el oto ithali bu kadar ağır bir konu değil fakat avrupa birliğinin ekonomik şartları içinde var ve bunu tüm ülkelere yaptılar bizede istesekte istemesekte yapacaklar bir gün.Sermaye kazandığı paraya bakar tüm büyük sermayedarlar 2.el için büyük firmalar kurdular ve buna hazırlanıyolar dod,auotocity vb. bugün olmasada bir gün görücez benim tahminim 2 yıl.

1,5 yıl geçti üstünden hala bir ses yok

• böyle birşey monte edilebilir sanırım. ama 11000 rpm çevirebilirmi bilmem. 7000 ligi filan olsa dahaiyi olur.

Lada Samarayı Nasıl bilirsiniz.. ?
  • bende aldım bir tane lpg biraz sorun yapıyor ama güzel yinede dayanıklı araba
  • 95 model şimdilik iyi gidiyor uzun yolda 30 lira ile 220 km yaptık gaz ile tabiiki
  • Samaralar hakkında daha detaylı bilgi için http://www.ladakulubu.com adresine bakabilirsiniz...
  • güzel kardeşim baktım ama lada kulubu üye kabul etmiyor
    üye olmak daha keyifli ve faydalı bilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: talip

güzel kardeşim baktım ama lada kulubu üye kabul etmiyor
    üye olmak daha keyifli ve faydalı bilirsin

şuan üye alımı açık..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.