Şimdi Ara

Lada Samarayı Nasıl bilirsiniz.. ? (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
2
Favori
140.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bütün göstergeler sapar diyosun. ladanın göstergesi de diğer arabalardan fazla sapacak hali yok(%20 - %30 gibi) illa ki sapma var ama bu değer ortalama sapmanın üstünde kesinlikle değil. benim yazdıgım değerler hız göstergesinde okudugum degerler. bende de 1.6 lancer var 100 beygir. ama bu viteslerde bu değerleri lancer da göremiyorum. sen de stilo da göremediğini yazmışsın. ben burdan sunu anlıyorum. lanadın sansuman oranı ve performansı bizim arabalarımızdan daha iyi. 4. ve 5. viteslerin bindirme yani ekonomik sürüş vitesleri oldugunu söylemiştim. bu bilgiyi daha detaylı bir şekilde lada yetkili servisinden edinebilirsin. unutma lada ne avrupa ne japon ne de amerikan arabası. lada rus arabası. en çok ön yargıyla yaklasılan araba lada dır ama hiç de ön yargıyla yaklasılacak bir araba değil.
    Orjinalden alıntı: metinemre

bütün göstergeler sapar. benim de lada arabam oldu ama dediğin gibi birşeyi bilmiyorum. hızlanma-gitme vitesi? 5. vites tüm 5 vitesli arabalarda ekonomik kullanım vitesidir.

zaten 200 ü geçmiş olmandan gösterge hatasının ne boyutta olduğu belli. şu anki arabam stılo 16V 1.6 motor ancak o bile o hızlarda gidemez. gösterir ama o da gösterge hatasıdır...

Orjinalden alıntı: aykut119

...vaga nın gösterge paneli elektronik yani bircok avrupa arabada oldugu gibi BOSCH elektronik sistemi kullanılıyo. ciddi bir sapma olmaz.

...size şunu söyleyim. standart fabrika cıkışlı 5 vitesli binek araçlarda 1. 2. 3. ve 4. vitesler hızlanma vitesidir, 5. vites ise bindirme yani gitme (sürme) vitesidir. (kendi arabanızı örnek alın)
    ama lada da ise 1.2. ve 3. vitesler hızlanma vitesidir. 4. ve 5. vitesler gitme vitesidir. (lada kullananlar bilir.)
    lada vega ile hangi viteste maksimum kac km hız yaptıgımı yazayım.
    1. vites - 50kmh
    2. vites - 90kmh
    3. vites - 120kmh
    4. vites - 180kmh
    5. vites - 200 ü biraz gecti ayıp olmasın diye 205kmh yazıyorum.

200 yapacak hele hele 200 ü geçecek bir araba 120-130 beygirin üstünde güce sahip olmalıdır.Bu da1.8 ve üstü motor hacmi demektir.Kimi çok iyi diyor kimi yanına bile yaklaşma diyor.değerlendirmelerimizde standart yok.Bundan şu sonuç çıkıyor,en iyi araba bindiğin arabadır.

• quote:

Orjinalden alıntı: mustik61

at arabasıylada 150 yapanlar varmış samara 200 yapıyormuş ha.belki 200 yapar yokuş aşşağı mofiye edilirsede sonra nasıl duruyor uçar gider kağıt havlu gibi.

uçan tenekelerden iyidir dostum hoşaf(pardon tofaş) kuşları yolda tutmak için ayrı bi gayret sarfetmek gerekiyo bizim aracı alalıdan beri tarlaya giriyoz dağ bayır taş dinlemiyo gidiyoz ordan çıkıp otoyolda ibreyi sona dayıyoz peder geçen 80 le 20 cm derinliğinde çukura girdi aksı çatlattı aksı değiştirdik ön takım komple indi arabada rot balans felan yok direksiyon düz yolda hafif sağa yatık gidiyo ama yoldan şaşma 0 araba ok gibi gidiyo sana tavsyem 1 kerecik olsun kullan sonra böle yorumlar yap iyigünler

• Orjinalden alıntı: cem27

200 yapacak hele hele 200 ü geçecek bir araba 120-130 beygirin üstünde güce sahip olmalıdır.Bu da1.8 ve üstü motor hacmi demektir.Kimi çok iyi diyor kimi yanına bile yaklaşma diyor.değerlendirmelerimizde standart yok.Bundan şu sonuç çıkıyor,en iyi araba bindiğin arabadır.

samaranın motorunu piyasadaki hiçbir araçla karşılaştırma derim arkadaş gerçekten umulmadık sonuçlara imza atıyor zaten arabayı deil motorunu seviyorum bide bu araçlar lpg li değil lpg li kullananında abartı olu araba zaten kokluyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bekir__

Bu 93 model civarı olan samara lar, pazarda ne kadar bi bilgisi olan var mı? Ben Trazbxondayım, burda 4.5 5 istiyolar utanmadan. bu fiyat bana çok yüksek geliyo,

Ankara da Ne kadar bu araçlar.?

neden utansınlarki hakkı o kadar (tabii temizse) biz aldık 1 ay önce temiz 92 model bir lada samara HB. 4500,00ytl.ye) şimdi satsak ettiğimiz masrafla -alım satımı falan 4750-5000 ytlden aşağı vermeyiz kafamıza göre bakım yaptırdık ,, ben şahsen bu paradan aşağı vermem babam 30 yıldır çok çeşitli araçlar kullanır ama lada gibi keçi görmedim diyor (maşallah)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Muzonun_Mekanı

quote:

Orjinalden alıntı: Bekir__

Bu 93 model civarı olan samara lar, pazarda ne kadar bi bilgisi olan var mı? Ben Trazbxondayım, burda 4.5 5 istiyolar utanmadan. bu fiyat bana çok yüksek geliyo,

Ankara da Ne kadar bu araçlar.?

neden utansınlarki hakkı o kadar (tabii temizse) biz aldık 1 ay önce temiz 92 model bir lada samara HB. 4500,00ytl.ye) şimdi satsak ettiğimiz masrafla -alım satımı falan 4750-5000 ytlden aşağı vermeyiz kafamıza göre bakım yaptırdık ,, ben şahsen bu paradan aşağı vermem babam 30 yıldır çok çeşitli araçlar kullanır ama lada gibi keçi görmedim diyor (maşallah)

Şimdi benim de var ladam. O baktığım arabalara hakketen 4.5-5 fazlaydı. şimdi benimkini satıyorum maalesef. HEm de 5.750 ye. gerçi pazarlığı var daha :)) Neden böyle fiyat, çünkü araba tamamen masrafsız.

Burda işte arabam :)http://resim.donanimhaber.com/m_14836190/tm.htm

• Arkadaşlar,

Akıl var, mantık var, fizik var..

Standart bir Lada Samara'yla, düz yolda (yokuş aşağı değil) ve normal şartlar altında 200 km/h'i bulmak imkansızdır. Motorun 1.5 olmasını geçtim; 70 bg'lik bir aracın bile böylesine yüksek bir sürate çıkması olanaksızdır, yapmayın, etmeyin.

Hayır binmesek Lada'ya neyse de
  • SELAM ARKADAŞLAR..

samarayı bilmem ama..

bizde(babamın) 2004 lada vega hb 16V var....

bende c-max kullanıcısıyım..

özellikle arabaya fazla masraf etmek istemiyor, parçası ucuz olsun,sorun çıkarmasın,az yaksın,performansı
    iyi olsun,sağlam olsun ve konfor aramıyorum,döşemecilik yaparım,bıkmadan usanmadan periyodik olarak arabamın civatalarını sıkarım,kendimi eğiteceğim bi araba istiyorum derseniz kesinlikle lada size göre bi araba pişman olmazsınız..

ayrıca motor sizi o kadar şaşırtacak ki öncesinde LADA ya ettiğiniz hakaretlere pişman olacak..

ve sizde her fırsatta LADA dan konu açmaya başlayacaksınız..

çelik motorun teknik veriler sayfasında şöyle bi ibare vardır..

max hız 185 km 4. viteste

sakın gülüp geçmeyin.....

ben izmir aydın otoyolunda denedim, ağzım açık kaldı..

5500 devirde 4. viteste 190-195 gördüm arkadaşlar..

inanmayanlar denesin..

hem de ben dahil 4 kişiydik..

5. viteste son hız olan 200 km aştım..

devir 5500 ancaydı..

tabi direksiyonunuza güvenmiyorsanız denemeyin derim..

izinden çıkmak gibi bi eğilim göstermesede direksiyon sarsıntısı yaşatıyor sonuçta...

KISACASI LADA FOREVER!

• quote:

Orjinalden alıntı: volcano022

bu ladayla yapılan karşılaştırmalar yersiz bikere 5yıl kullandık 91 model wardı bizde de bejdi ve kapı içlerindeki renk ilk defa gördüğüm acık maviydi lpg yoktu ve 2. v,teste coko rahat 100 buluyodu sadece pek konfor yok işçilik kötü ama motor kaporta yok tutş mükemmel bence bu fiyata ne toros ne şahin doğan ne de başka araç alınır paranın tam karşılıgı(bu arada parçası pahalı hiç deil ön cam deişti 4 sene önce 20ytl ydi ve cam acma kolları 25 kuruştu) şu an c-max diesel cvt var ama onu gerçekten cok özlüyormçünkü lada aşkı gerçekten çok farklıdır sadece aşık olan bilir

SANA KATILIYORUM ARKADAŞIM...

BENDE DE C-MAX 1.6 BENZİNLİ VAR İKİ GÜN ÖNCE ALDIM GEYET GÜZEL Bİ ARABA

FAKAT LADA DAKİ PERFORMANSI BULABİLECEĞİMİ HİÇ SANMIYORUM..

LADA BİR TUTKUDUR.. KULLANMAYAN BİLEMEZ..

• arkadaşlar lada ile ilgili meraketiklerinizi aşağıda linkte bulabilrisiniz:

www.ladakulubu.com/forum
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykut119

quote:

Orjinalden alıntı: okembi

1990 model lada samara kullandım daha satalı 1 ay oldu yaklasık 15 sene kullandım aracı ve satarken ağladım ne yalan soyliyeyim lada benim için bir efsane 4000 ytl. ye sattım clio2 dizel aldım ama lada daki performans ivmelenme yeni aracımda yok yol tutuş desen hiç yok.
    kısacası;kötü işçilik zamane araclarına gore biraz tipsiz tabi ama 1990da bence rakibi yok ne şahinler nede reno 9lar yanına yaklaşamaz halada oyle.. arabayı yoldan cıkarman cok zor yol tutusu cok iyi yuksek hızlardaki sesizligi dikkat cekici motoru temizse aracı al derim ben 1990 modeli ben 4 e sattim bence onun fiyatıda makul...bide tup taktır 10 sene rahat binersin masrafsız bir arac clioyoyu 2 kere servise goturdum 250 ytl. kactı..ben lada samarada senede 250 ytl. harcamıordum...

dediğim gibi lada yı kullanan ve seven bilir.
    bu arabayı seviyosan seni tatmın eder. ama mercedesi sevmiyosan asla tatmin etmez seni

30 yılda bir çok araç kullandım ve bir kaç ay önce bir lada samara 92 aldım araç lpg.li ve yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi ladayı kullanan bilir ama dışarıdan gören ise ladayı sakın alma der. ama ladayı bilen bilir şimdi ladalar mbilet fiyatına bence almalısın

• quote:

Orjinalden alıntı: iasonion

Arkadaşlar,

Akıl var, mantık var, fizik var..

Standart bir Lada Samara'yla, düz yolda (yokuş aşağı değil) ve normal şartlar altında 200 km/h'i bulmak imkansızdır. Motorun 1.5 olmasını geçtim; 70 bg'lik bir aracın bile böylesine yüksek bir sürate çıkması olanaksızdır, yapmayın, etmeyin.

Hayır binmesek Lada'ya neyse de

1987 model brodway aracımı yeni aldığımda ankara yolu 15. km den sonra yörük karacaören - yeşilhan arasında düz yolda
    185 km. sürat yapmıştım;
    1997 model expres benzinli/lpg.li aracımla yine benzinde 180 km. lpg.de 165 km. sürat yapmıştım.

tofaşlarla en fazla yapabildiğim sürat 165 km. yi geçemedim.

mazda minibüs ile aynı yerde en fazla 155 km. yapabildim

şimdi lada samara var ve lpg. ile sadece 145 km. ye çıkabildim ama daha aracı yeni aldım ve iyice tanımadığım için basmaya tereddüt ediyorum..
    ama www.ladakulubu.com/forum/ 180-185 km. yaptıklarını söyleyenler var... olabilirrr mümkündürrr

• arkadaşar bizdede 90 model samara var sıfır almışlar babam ben hatırlamıyorum bende 91 doğumluyum benle birlikte büyüdü o arabayla ne anılarım geçti off, neyse araba şu an 350,000 kmde hiç bir sorunuda yok şu hız konusuna gelince ben 150 yaptım babam 170-180 yaptığını ve dahada gidebileceğini söyledi ama şuda var 120 geçtiğin anda kendini güvende hissetmiyosun. ama gerçekten sorunsuz masrafları yedek parçaları çok ucuz ve hatta kışın biz bizim binadaki çalışmayan opelleri fordları şahinleri doğanları çekiyoduk.
  • bende satabilirim ama aldıktan sonra epey masraf yaptık; şu an hiç masrafsız alınıp binilecek bir araba ve 5,500 ytl den pek aşağı verceğimi sanmıyorum;

bu arada sorayım bekir ladanı sattın mı , sattıysan kaça verdin
  • Bende ladayı sevmem ama şu ladanın yani çelik motorun sitesine bir girin bir araştırın bakalım.Ben daha biraz özce baktım lada vega 4. viteste 185 km yazıyordu...Dikkat edin özellikle 4. vitesi yazmışlar 5. vitesin hızı yok.5. vitesi siz düşünün artık...Birde bunlar fabrika verisi ki her araç fabrika verisinin üzerine çok rahat çıkar. 200 km hızı 2000cc arabalar zor yapıyormuş! kardeşim siz nerde yaşıyorsunuz ya! ben 1400cc motor clio ile 190 ile radara yakalandım hemde lpg li araç... ağzı olan konuşuyo
  • Lada'nın zaten pek fazla modeli gelmedi türkiye'ye ama eniştemde vardı gerçekten çook sağlam arabaydı 9 sene kullandılar...
    Kesinlikle öneririm!
  • arkadaslar bi arkadasa lada samara alıcagız şöyle temiz 90-95 arası satılık lada samarası olan varsa bi zahmet görüşelim.
  • Tarafımdan çekilen videodan bir kare

Lada Samarayı Nasıl bilirsiniz.. ?
  • ( Lada Samarayi nasil bilrsinis ........)

artilari : Fiyati,yakit tüketimi,kolay tamir edilmesi,kaportasi pasa karsi direncli
    kötü yol sartlarina tasarlanmis, kaloriferi ,1984den beri üretilmesi

eksileri : konfor,iscilik kalitesi, bozulma orani yüksek ve teknik komponentlerin
    pek uzun ömürlü olmasi

resimde Rusyada ( 10000 ytl den baslayan fiyat ) üretilen Samara....

Lada lar......

http://www.kamrad.ru/attachment.php?postid=1203516

makam araci

http://www.xcars.ru/gallery/albums/userpics/10002/normal_autowp.ru_vaz_21099_lada_3.jpg

http://degriottier.free.fr/lada_2104_00ar_vaz.ru.jpg

http://old.ournet.md/~musima/slide/01.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4d/Car_Lada_russian.jpg

http://sozprom.venezol.com/head-4934.jpg

http://www.tesla-holomy.cz/pics/auta/VNK012FBSB%20LADA%20NIVA.JPG

• 91 samara vardı arac gaza basınca ne hızlanıyordu yaw zaten gaz pedalı gaz pedalı degil hassas terazi gibin
  • Öğrenci olunca Lada ağır basıyor. Sedanlar ucuz gibi geldi. Sanırım fazla tutulmadı.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.