Şimdi Ara

Lada Samarayı Nasıl bilirsiniz.. ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
2
Favori
140.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağlam arabadır.Ama konfor namına bir şey yok.Motorları çok iyi.1,5 motor o arabayı uçuruyor.Motor ayrıca çelik bloklu.Ladalarda ilginç bir özellki diğer arabaların tersine hız arttıkça motor sesisinin yükselmesi gerekirken samaralarda azalması ve sessizleşmesi.Konfor aramıyorsan ,fazla masraf çıkarmasın diyorsan al bin .
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykut119

samara yı da cok iyi bilirim vega yı da. bende 94 samara ve 99 vega kullandım.
    su altta gözüken resimi 1 hafta önce antalya alanya yolu üzerinde cektim. resime sadece ek olarak 4. viteste oldugumu yazıyorum. devir göstergesi ve hız göstergesi arasındaki muhteşem orana dikkatinizi çekerim. tekrarlıyorum 4. vites. bunu başka 1500cc arabayla yapmanız imkansız...

http://i67.photobucket.com/albums/h306/snake119/DSC_00007.jpg

abi bu ne yaaaaaaaaa
  • sesi azalıyor mu?
    benim samaram oldu. sesi sadece kontak kapalıyken azalır. yalıtım sıfır olduğu için bütün motor sesini içeri alır. ama çekişi iyi. konfor olarak ta, motor çekişi olarak ta -ses problemi hariç- rakibi olan şahinden de brodveyden de kat kat iyidir.

quote:

Orjinalden alıntı: Balunox

Sağlam arabadır.Ama konfor namına bir şey yok.Motorları çok iyi.1,5 motor o arabayı uçuruyor.Motor ayrıca çelik bloklu.Ladalarda ilginç bir özellki diğer arabaların tersine hız arttıkça motor sesisinin yükselmesi gerekirken samaralarda azalması ve sessizleşmesi.Konfor aramıyorsan ,fazla masraf çıkarmasın diyorsan al bin .
  • gösterge hatası. zaten lada nın gerçek son hızı 165 km. ben kendi samaramda 175 gördüm göstergede ama 4000 devirde mümkün değil. 103 beygirlik 1.6 stilo arabam bile bu hızda 4. viteste 4000 devirde kalamaz...

ha bu arada, senin göstergen mi değişik yoksa ben mi çok unutmuşum samara nın gösterge tablosunu? yoksa samaraların gösterge tablosu mu değişti (benimki 92 modeldi) ?

quote:

su altta gözüken resimi 1 hafta önce antalya alanya yolu üzerinde cektim. resime sadece ek olarak 4. viteste oldugumu yazıyorum. devir göstergesi ve hız göstergesi arasındaki muhteşem orana dikkatinizi çekerim. tekrarlıyorum 4. vites. bunu başka 1500cc arabayla yapmanız imkansız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinemre -- 11 Temmuz 2006; 15:31:51 >
  • 93 modelini kullanmıştım. Araca binince enkaza binmiş gibi oluyorsun, her yerinden ses geliyor, direksiyon kütük gibi, ama motor; beni çok şaşırttı o ne çekiş öyle. Katır gibi araba, bence en az eski Renault-12 kadar hatta ondan daha cefakar ve dayanıklı.
  • benim en beğendiğim yerlerindendir direksiyonu. hidrolik olmayan direksiyonlar içinde güzeldir bence. tam kırık, ele iyi oturur. lada veganın direksiyonu ondan kötü bence. yalnız direksiyonun göbeği fazlasıyla tipsiz.

quote:

Orjinalden alıntı: H-WALKER

93 modelini kullanmıştım. Araca binince enkaza binmiş gibi oluyorsun, her yerinden ses geliyor, direksiyon kütük gibi, ama motor; beni çok şaşırttı o ne çekiş öyle. Katır gibi araba, bence en az eski Renault-12 kadar hatta ondan daha cefakar ve dayanıklı.
  • ŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ RENO 12 YE LAFYOK BEYLER ABABMDA SIFIRKEN ALDIGI 78 RENO VARDI BEN OLE BI ARABA GORMEDIM YA ARABAYI YUVARLA DUZELT DEVAM ET BUKADAR OLUR YANI
  • quote:

Orjinalden alıntı: metinemre

gösterge hatası. zaten lada nın gerçek son hızı 165 km. ben kendi samaramda 175 gördüm göstergede ama 4000 devirde mümkün değil. 103 beygirlik 1.6 stilo arabam bile bu hızda 4. viteste 4000 devirde kalamaz...

ha bu arada, senin göstergen mi değişik yoksa ben mi çok unutmuşum samara nın gösterge tablosunu? yoksa samaraların gösterge tablosu mu değişti (benimki 92 modeldi) ?

quote:

vega sanırım onun ki
  • benim kullandıgım 99 lada vega hemde 8 valf olanı.
    vaga nın gösterge paneli elektronik yani bircok avrupa arabada oldugu gibi BOSCH elektronik sistemi kullanılıyo. ciddi bir sapma olmaz. bir keresinde radara yakalandıgımda 130 la gidiyodum. polis bana 127kmh süratle radara girdiniz dedi. zaten bende şu anda Lancer var. 1600 motor ve 98 beygir. 5. viteste 160 la giderken bile 5000 devire yaklaşıyo.
    4. viteste olması garip gelebilir ama bu araba 5 vitesli. aynı fotograf 5. viteste cekilmiş olsaydı yine standart arabalardan oldukca farklı bir grafik ortaya cıkmazmıydı...
    lada üzerinde 13 sene gecirdim. gergekten inanılması cok zor olan olaylarla karşılaştım. verdiğin tepki gayet normal. gözümle görmesem bende inanmam. millet milyarlar verip performanslı ve saglam motorlu araba alırken lada (GM) bu sorunu bi şekilde aşmış.
    size şunu söyleyim. standart fabrika cıkışlı 5 vitesli binek araçlarda 1. 2. 3. ve 4. vitesler hızlanma vitesidir, 5. vites ise bindirme yani gitme (sürme) vitesidir. (kendi arabanızı örnek alın)
    ama lada da ise 1.2. ve 3. vitesler hızlanma vitesidir. 4. ve 5. vitesler gitme vitesidir. (lada kullananlar bilir.)
    lada vega ile hangi viteste maksimum kac km hız yaptıgımı yazayım.
    1. vites - 50kmh
    2. vites - 90kmh
    3. vites - 120kmh
    4. vites - 180kmh
    5. vites - 200 ü biraz gecti ayıp olmasın diye 205kmh yazıyorum. "1999 lada vega boş ağırlık 1020kg 1500cc 8 valf yaklaşık 70hp civarı devamlı 95 oktan benzin.
    iyi akşamlar.

quote:

gösterge hatası. zaten lada nın gerçek son hızı 165 km. ben kendi samaramda 175 gördüm göstergede ama 4000 devirde mümkün değil. 103 beygirlik 1.6 stilo arabam bile bu hızda 4. viteste 4000 devirde kalamaz...

quote:

• ahh bi aralar bizde 93 samara wardı sıfır almıştık taş gibi arabaydı
    hiç bi arızasını hatırlamıorm ama konfor sıfır malzeme kalitesi sıfır motor ii

bence al ama bu fiyata daha düşük model ama daha ii araçlar bulabilirsin
  • dostum ben senin durumunu anlıyorum.
    Sen temiz bi lada samara al 93 model civarı...
  • dikkat et az para degil kardeş bence peşin vereceksen o parayı aylık az bir taksitle iyi bir araçta alabilirsin.
  • 2001 model,teyzem amıştı.Yazın sıcakta içine binilmiyor,her tarafı takır tukur.Alma bana kalırsa
  • Yeni model ladaları pek tavsiye etmiyorlar...
  • 2000 yılında sıfır Samara almıştım. 2003'e kadar kullandım. Arkadaşların da dediği gibi eğer konfor, sessizlik vb aramıyorsan biçilmiş kaftandır. İlk aldığım gün daha 50 km'deyken yolda kalmıştım. Beyne giden kablolar gevşemiş dediler düzeltildi. Ondan sonra yağını, suyunu ve benzinini koydum başka da bişey yapmadım. İstanbul'un sıcağında bir gün hararet yapmadı, kışında 4 gün kar altında kaldıktan sonra tek marşta çalıştı. Bursa da arkadan suziki vurdu bi tane. Önü dağildı tamponu bile çizilmedi benim Lada'nın. Yakıt olarak da inanılmaz düşük yakıyordu. Bazı arkadaşlar enjeksiyon sistemlerinde problem olduğunu söylemişler ama belki de benim şansımdan hiç başıma gelmedi ilk gün dışında. Performansını da beklemeyeceğin kadar iyidir. Ha niye sattın dersen değiştirmek ve daha konforlu birşey almak için satmıştım. 2003'te galeriye verdim 5.950 ye. Dediğim gibi ayağımı yerden kessin, problem çıkarmasın, az yaksın diyorsan ve konfor aramıyorsan bence al. Ama Vega'dan uzak dur.
  • bütün göstergeler sapar. benim de lada arabam oldu ama dediğin gibi birşeyi bilmiyorum. hızlanma-gitme vitesi? 5. vites tüm 5 vitesli arabalarda ekonomik kullanım vitesidir.

zaten 200 ü geçmiş olmandan gösterge hatasının ne boyutta olduğu belli. şu anki arabam stılo 16V 1.6 motor ancak o bile o hızlarda gidemez. gösterir ama o da gösterge hatasıdır...

...vaga nın gösterge paneli elektronik yani bircok avrupa arabada oldugu gibi BOSCH elektronik sistemi kullanılıyo. ciddi bir sapma olmaz.

...size şunu söyleyim. standart fabrika cıkışlı 5 vitesli binek araçlarda 1. 2. 3. ve 4. vitesler hızlanma vitesidir, 5. vites ise bindirme yani gitme (sürme) vitesidir. (kendi arabanızı örnek alın)
    ama lada da ise 1.2. ve 3. vitesler hızlanma vitesidir. 4. ve 5. vitesler gitme vitesidir. (lada kullananlar bilir.)
    1. vites - 50kmh
    2. vites - 90kmh
    3. vites - 120kmh
    4. vites - 180kmh
    5. vites - 200 ü biraz gecti ayıp olmasın diye 205kmh yazıyorum.

• bu hızlanma oranları tofaşa ben zıyo aslında
  • Sakın alma!
    Aldıktan 7 yıl sonra arabayı sattım. Bu arada bir aarabanın çıkarabileceği bütün sorunları yaşadım.
    Sattığım gün çok mutlu olmuştum.
  • lada ekonomi olarak iyi bi araba ama gözüme şahin bile ondan güsel geliyoo
  • bütün göstergeler sapar diyosun. ladanın göstergesi de diğer arabalardan fazla sapacak hali yok(%20 - %30 gibi) illa ki sapma var ama bu değer ortalama sapmanın üstünde kesinlikle değil. benim yazdıgım değerler hız göstergesinde okudugum degerler. bende de 1.6 lancer var 100 beygir. ama bu viteslerde bu değerleri lancer da göremiyorum. sen de stilo da göremediğini yazmışsın. ben burdan sunu anlıyorum. lanadın sansuman oranı ve performansı bizim arabalarımızdan daha iyi. 4. ve 5. viteslerin bindirme yani ekonomik sürüş vitesleri oldugunu söylemiştim. bu bilgiyi daha detaylı bir şekilde lada yetkili servisinden edinebilirsin. unutma lada ne avrupa ne japon ne de amerikan arabası. lada rus arabası. en çok ön yargıyla yaklasılan araba lada dır ama hiç de ön yargıyla yaklasılacak bir araba değil.

bütün göstergeler sapar. benim de lada arabam oldu ama dediğin gibi birşeyi bilmiyorum. hızlanma-gitme vitesi? 5. vites tüm 5 vitesli arabalarda ekonomik kullanım vitesidir.

zaten 200 ü geçmiş olmandan gösterge hatasının ne boyutta olduğu belli. şu anki arabam stılo 16V 1.6 motor ancak o bile o hızlarda gidemez. gösterir ama o da gösterge hatasıdır...

...vaga nın gösterge paneli elektronik yani bircok avrupa arabada oldugu gibi BOSCH elektronik sistemi kullanılıyo. ciddi bir sapma olmaz.

...size şunu söyleyim. standart fabrika cıkışlı 5 vitesli binek araçlarda 1. 2. 3. ve 4. vitesler hızlanma vitesidir, 5. vites ise bindirme yani gitme (sürme) vitesidir. (kendi arabanızı örnek alın)
    1. vites - 50kmh
    2. vites - 90kmh
    3. vites - 120kmh
    4. vites - 180kmh
    5. vites - 200 ü biraz gecti ayıp olmasın diye 205kmh yazıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.