Şimdi Ara

LADA Samara mı, Şahin mi? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
1
Favori
228.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim vegayla defalarca 200 rahat gördüm , 3 haftalık tatilden geldim 2000 km yol yaptım 10 yıllık araba banamısın demedi, başka araç oldugu halde vegamla çıktım yola
  • slm millet biraz geç oldu ama neyse
    bizimbe bi ladamız var
    2ci fiteste 120 diyor kardeş çokta rahat şimdi bide elekrikli ekzoz var araba rakatladı be yaa gur gur gur boowwp bowwww
    haa ben neden mesaj attıgımı söyliyeyim
    şahinlerde 4 lü manifod var bizimki lada smara manifodu karşıtırmayın özell şahinle kapıştırıyoruz yolda egzoz sesini lada dan çok ses çıkıyor
    yani şahincler arttı yaa şahinciler hatyiiyor yanımızzaa zaaaa
    haa bide konfor felan hiçte
    şikayetçi degilim konforu rahat arabanın bana göree
    yani çok güzel bi arbaa
    tavsiye ederim
    haa arakadaş demişyaa 2ci de 90 100 yapar diyee
    120 yapıyo dedim bende
    ozman ne egzoz vardı ne filitre
    şimdi 130 der haraldee arkadaşın dedigi gibi 5 e tak massın bilee
    haa bide şahincilere kasıtın varsa 100 metre bşlemedin 200 metre dırag at bakalım kim geçerr
    ben şahit oldum bu olaya zaten ben yarışıyordum
    ladayla rahat rahat geçtim adamıı
    ozmanlar yine ne egzoz ne filtre zıpp zıvvv diye geçersin yanından diycem adam zaten arkdaa :::::::)
    haa bidee nedn 100 200 metre dedim ladanın kalkışı güzelde ondan haa ide karbüratör temizletiyssen bide benzin vaer senin şahincilerin hepsi gelsin yine geçemezz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfun601

slm millet biraz geç oldu ama neyse
    bizimbe bi ladamız var
    2ci fiteste 120 diyor kardeş çokta rahat şimdi bide elekrikli ekzoz var araba rakatladı be yaa gur gur gur boowwp bowwww
    haa ben neden mesaj attıgımı söyliyeyim
    şahinlerde 4 lü manifod var bizimki lada smara manifodu karşıtırmayın özell şahinle kapıştırıyoruz yolda egzoz sesini lada dan çok ses çıkıyor
    yani şahincler arttı yaa şahinciler hatyiiyor yanımızzaa zaaaa
    haa bide konfor felan hiçte
    şikayetçi degilim konforu rahat arabanın bana göree
    yani çok güzel bi arbaa
    tavsiye ederim
    haa arakadaş demişyaa 2ci de 90 100 yapar diyee
    120 yapıyo dedim bende
    ozman ne egzoz vardı ne filitre
    şimdi 130 der haraldee arkadaşın dedigi gibi 5 e tak massın bilee
    haa bide şahincilere kasıtın varsa 100 metre bşlemedin 200 metre dırag at bakalım kim geçerr
    ben şahit oldum bu olaya zaten ben yarışıyordum
    ladayla rahat rahat geçtim adamıı
    ozmanlar yine ne egzoz ne filtre zıpp zıvvv diye geçersin yanından diycem adam zaten arkdaa :::::::)
    haa bidee nedn 100 200 metre dedim ladanın kalkışı güzelde ondan haa ide karbüratör temizletiyssen bide benzin vaer senin şahincilerin hepsi gelsin yine geçemezz :)

iyi güzel hoş yazmışsında bi deyazdıklarını okusaymışdın iyi olacakdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Energetic

biraz çıkma imkanınız varsa mazda bakın derim

+1 5.500 6 ya 626 92 üstü bulursun değerindeki çoğu arabayı hem gidiş hem özellik oalrak tokatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_a_m_a_r_a

şahin nasıl 160 yapar ya kesinlikle imkansız bişey valla hiç kuş serisine binmesem inancam ama benzinde 140 ı gazda 120 yi geçenine rastlamadım şimdiye kadar :D

şahin:
    -yol tutuşu berbat. biraz sert girince viraja kıçını atar hemen.
    -kışın tam bi rezilliktir. en ufak karda pati çeker zincirsiz gitmek imkansız gibi bişeydir.
    -çoğunluğu hatta %90 ı lpg lidir lpg den benzine geçerken insanı çileden çıkarır önce bi silkeler araba yürürken geçildiğinde. hele bide benzinden lpg ye geçildikten hemen sonra vites boşa atılır ve gaza hiç basılmassa stop eder ve saatlerce uğraştırır insanı bir türlü çalışmaz boğdurur.
    -kaportası çok zayıftır çabuk çürür. 95 modelin aşağısı çürüksüz şahin bulmak imkansızdır.
    -ruhsatlarında 85 beygir 83 beygir falan yazar ama normal güçleri 60 beygir falan ancadır.

not: kısa mesafede şahinle lada kapışsa dırag yapsa yani lada üçüncü vitesinde yukarısına çıkmasa şahin istediği kadar vites değiştirsin %100 lada tokatlar. ladanın üçüncü vitesi yeter şahinin 5. vitesine

Biraz geç verilen bir cevap ama bizim orjinal motorlu 93 model şahinimizin lpgde 160 gördüğü videoyu inanmayanlar isterse koyabilirim. :)

• İKİ ARACIDA AL ÇÖPE AT AZ DAHA PARA BAS 8 10 MILYARA IYI BIR ARAÇ AL DERIM LADAYA GELECEK OLURSAN ETEMIZLERI VAR ONA BIRSEY DIYEMEM AMA O ARAÇ ELINDE KALIR GIBI GELIYOR SAHIN ALIRSAN BINERSINDE SATARSINDA ELINDE KALMAZ O ARAÇ

AMA HER IKISINIDE COPE AT BENCE GIT 2 3 MILYAR DAHA BUL GUZEL BIR ARAÇ AL DERIM ILLA LADA VE SAHIN ARASINDA KALSIN DIOSAN SKODA FORMAN VEYA FAVORIT AL DERIM HEM YAKITI IYI HEMDE BAGAJ HACMI VB ŞEYLERDE ÇOK ÇOK DAHA IYI BIZDE 95 MODEL FORMAN VARDI ARACIN NE YAGI NE TUZUNA BAKTIRDIK ACIKCASI ARACIDA OKADAR SERT KULLANDIM TIK DEMIYORDU BIR KERE 1. VİTESTE 7000 DEVİRDE VİTES ATTIM DİE DİSTRİBUTOR YANDI ONUN HARICINDE HICBIR SORUN OLMADI COKTA AZ YAKIYOR

AYRICA BU IKI ARACA GORE COK DAHA TEMIZ VE DUZGUN KAPORTAYA VE DIZAYNA SAHIP SAHINDE GUZEL GORUNUYOR AMA TEMIZINI BULMAK ZOR COK FAZLACA SATISTA OLDUGUNDAN SATMANDA ZOR SKODAYA GOREDE COK YAKIYOR SAHIN

LADA Samara mı, Şahin mi?

• İKİ ARACIDA AL ÇÖPE AT ..... LADAYA GELECEK OLURSAN ETEMIZLERI VAR ONA BIRSEY DIYEMEM AMA O ARAÇ ELINDE KALIR GIBI GELIYOR.........

• Bence Bisan
  • Tip bakımından şahin daha iyi
  • samara

şahin ( parasına göre )

bana kalırsa az daha biriktirip hyundai accent yumurta kasa alın.
  • Samara daha ağır basar neden dersen daha sağlam ve daha tutumlu. Son olarakta 2. vites efsanesi var bunu da araştırın derim
  • bence birazda ruslara sormak lazım ladamı şahinmi diyee .eğer ordada burda lada savunanlar kadar şahinciler çıkarsa bence eşittir. çıkarmı bence çıkmaz o zaman

her horoz kendi çöplüğünde öter.ne kadar türkiyede üretilsede kuş serisi olsada sonuçta türk malı değildir.
    2002 yılında Tofaş Bursa'daki üretim bantları sökülerek Afrika'da Etiyopya Cumhuriyeti'nde bulunan Holland Otomotiv Firması'na satılmıştır. 2010 yılına kadar kuş serisi mamuller Afrika'da Holland adıyla üretilmeye devam etmiştir. çok kaliteli olsaydı afrikaya satılmazdı bence .

lada için ise Avtovaz yıllık 750.000 adet imalat kapasitesi ile Rusya ve Doğu Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi konumundadır. 1970 - 2003 yılları arasında 600.000 adeti Vega modeli olmak üzere toplam 22 milyon araç üretmiştir. Ayrıca lisans anlaşmaları ile aralarında Ukrayna, Kazakistan, Mısır ve Ekvator ülkelerinin de bulunduğu 18 ayrı montaj tesisleri de faaliyet göstermektedir.
    Türkiye'ye 1986 yılından itibaren bir Anadolu Grubu kuruluşu olan Çelik Motor Tic. A.Ş tarafından ithal edilmeye başlanan LADA büyük bir ilgi ile karşılanmış ve 1989-1993 yılları arasında üstüste ençok satılan ithal otomobil olma başarısını yakalamıştır.
    şimdi biz neyi tartışıyoruz .ladamı şahinmi doğanmı .
    ben olaya bu açıdan bakarım ikisinide kullanmışlığım yoktur ama kalite ortadadır. tabiki piyasası şahinin daha çok olacak çünkü türkiyede üretiliyor. parça sıkıntısı çekmezsin zaten çekersen bu iştw bi problem olması lazım tr de üretilecek parça sıkıntısı çekeceksin parçası pahalı olacak mantık dışı bence .

bu da benim bakış açım. ama reno9 ile şahini karşılatırabilirsiniz yada skoda ile ladayı
    ladayla şahini karşılaştırmayın bence . eğer karşılaştırılıyorsa demekki lada deplasmada gol atıyo başa baş gidiyor diye düşünürüm ben

• arkadaşlar oncelıkle merhaba,

şimdi bir abımızın 5 senedir kullanmadıgı bır lada samara var. gecen gun al senın olsun araba dedı yalnız bu aracın ruhsatı kayıp, bır de boyaya ıhtıycı var. acaba ben bu arabayı alsam bana kaça patlar. 5 senedır yattıgı ıcın de sanırım araba calısmıyormuş. bu konuda bana yardımıc olabılırsenız cok sevinirim...

iyigunler
  • Arabanın çalışmamamsı o kadar sorun değil aküsünü yağını suyunu bujilerini değiştirip araç muhtemelen çalışacaktır,sorun olan ruhsat olayı
    ruhsatı çıkartabilirseniz az kullanılmış bir samaran olur
  • tahminen ne kadardır acaba herhangı bır bılgın var mı? fırın boya 700 falan dedıler yalnız ortalama kac paraya cıkar ? ayrıca 4-5 senelıkte muayenesı yok bu aracın. normal ıkıncı el pıyasası 3.5 -4 cıvarı. 2.el mı alayım yoksa bunu mu yenıden toparlayım ???
  • Tüv muayene gecikmesi için %5 aylık gecikme zammı uyguluyor muayenesi 5 yıl geçtiğini sayarsak 60 ay eder aşağı yukarı aylık 7.35 TL olsa 441 TL eder aracın boyasını yaptırırsan ve yağı suyu derken sigorta bence en az 2200-2700 TL masrafın olur artık aracı kaç paraya alacan ona göre bu paranın üstüne koy kurtarırsa al
  • saolason thunder. aracı bedavaya alcam hedıye edıcek bana. hedıye derken bıze kaçmasın :)
  • dbayraktar, 5 yıllık borç sanırım 1000 lira tutuyor bu dönem muayine harcıda 150 lira toplam 1150 liralık muayineye verirsin
  • Benim bildigim (en iyisi bir ogle saatinden sonra trafik subeye git sor) once eski sahibi adina ruhsat cikacak (kayip oldugu icin) sonra noterden satisini alacaksin. Muayene olmadan satis alabiliyorsun. Sonra trafik sigortasini yaptirip ruhsatini alacaksin. Bence 1 adet aku al yagini degistir ve yuzde 30 antifriz ve yuzde 70 su karisimi bir sogutma (raduator) sivisi koy (pas yapmissa soksun diye). Buji ve kablolarini degis. Muayene eksiklerini kontrol et. (tuvturk sitesinden listeyi gorursun) muayeneye gir. Gecers normale doner. Bu sana lastik haric 2000 liraya mal olur diye dusunuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbayraktar

saolason thunder. aracı bedavaya alcam hedıye edıcek bana. hedıye derken bıze kaçmasın :)

İnşallah kaçmaz ama sen yine de piyasaya sanayide bir araştır bedava alacaksan tahminimce kaçmaz ama,muayne ye 750,750 de boyaya desen artı yağı suyu bujisi ıvırı zıvırı 250 ruhsta da 300-500 gider olay tahminimce bu kadara patlar en fazla 3000 TL.Bir araştır bakalım
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.