Şimdi Ara

Lada Samara Alırken Dikkat Edilecek Noktalar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
10
Favori
60.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam biraz önce inceledim 1993 model hatchback kasa,5.viteste bir ötmeden bahsetti sahibi.Benzinli hiç kullanılmamış,benzin pompası v.b sorunlar çıkarabilir.Fren kontrolü yaptığımda çok sağlıklı gelmedi.Fiyat olarakta 6250 TL en son fiyatı dendi.Bu aracı hobi olarak yaptığım balık avcılığı için almak istiyorum.Ben birde araçta sorun yaşamak istemeyenlerdenim yani duramam gidip yaptırırım bana para harcatacak araçlarada pek iyi gözle bakmıyorum.
    Mevcutta bir aracım var zaten bu araç 2.araç olacak.
    Şöylede bir seçenek var Renault 9 Spring 1994 model var 143000 kmde Renault servis ustasının aracı bir kısım boya haricinde hatasız deniyor.Aracı inceledim bayağı hoşuma gitti çok diri duruyor ayrıca tüm bakımları yapılmış bu araç hakkında ne dersiniz.
    Renault 9 Spring fiyatı 8500 TL.
    Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekskalibur kullanıcısına yanıt
    Fiyat 5 ten yukari vermeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Fiyat 5 ten yukari vermeyin

Hocam geçen yıl 6500 e aldığını söylüyor sahibi,yabancı biri değil aslında.Valla tanıdık oluncada çok fazla üsteleyemedim.

• Valla bana göre Samara.

Lada samara daha iyi araba. Gerçi Renault un satılma kolaylığı var lada o kadar kolay satılan bir araç değil.

Anlattığınıza göre 6500 çok. Gerçi bulunduğunuz yere göre değişir. 6500 a çok çok daha iyi durumda bir samara bulmak mümkün. 5. viteste ötüyorsa difransiyel yakın zamanda masraf çıkaracak demektir. Yağsız kalmış o şanzuman. Ladaların 5. vitesi tasarıma sonradan ekleme bu yüzden yukarıda, yağ kaçağı sorunlarında ilk sorun çıkaran eleman o.
  • maddi ihtiyaçtan dolayı
    ve kişisel adli sorunumdan dolayı (hapis cezası) aracı satma kararı almak zorunda kaldım.

aracımı satışa çıkardım ilgilenen olursa güzel arabadır...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lada-1994-model-temiz-tek-kapi-1.5-fiyat-dustu-214937372/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byoqan -- 2 Haziran 2015; 14:37:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byoqan

maddi ihtiyaçtan dolayı
    ve kişisel adli sorunumdan dolayı (hapis cezası) aracı satma kararı almak zorunda kaldım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lada-1994-model-temiz-tek-kapi-1.5-fiyat-dustu-214937372/detay/

geçmiş olsun kardeşim inşallah büyük bir problemin yoktur.. araç güzel paylaşımını gördük ama bende öğrenciyim ağustos sonu eylül başı gibi elime para geçicek,yeni işe başlayacam, şuan fakiriz olsada gelip direk el sıkışsak :),allah yardımcın olsun,zaman ters biraz keşke opsiyon olsaydı bu konuda :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreyil75

quote:

maddi ihtiyaçtan dolayı

geçmiş olsun kardeşim inşallah büyük bir problemin yoktur.. araç güzel paylaşımını gördük ama bende öğrenciyim ağustos sonu eylül başı gibi elime para geçicek,yeni işe başlayacam, şuan fakiriz olsada gelip direk el sıkışsak :),allah yardımcın olsun,zaman ters biraz keşke opsiyon olsaydı bu konuda :))

Tsşekkür ederim .
    satılcağını sanmıyorum :D
    kolay satılan pazarı pek olan bi araba değil nedense.
    Şahin doğan ekmek gibi gdiyor anlamış değilim :D

• mkurtuldu M kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık hocam, Lada alacak arkadaş olursa mutlaka okumalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emreyil75

quote:

maddi ihtiyaçtan dolayı

Tsşekkür ederim .
    satılcağını sanmıyorum :D
    kolay satılan pazarı pek olan bi araba değil nedense.
    Şahin doğan ekmek gibi gdiyor anlamış değilim :D

hastası çok ondan dolayı bir işe yararmı yok ama işte dediğimiz gibi ,sen arabayı kullan bi kaç ay daha sonra bana gelir ,ben alırım,şaka bir umarım istediğin olur,zorda darda bırakmasın allah kimseyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10-EMRE

Bu hurdaları Siz almazsanız o almassa bu almassa sanayıdeki ustalar ve yedek parçacılar hatta çıkmacılar nasıl para kazanacak ALIN arkadaşlar,ALIN ve ekonomiye can verin.ALIN çok iyi arabadır Samara.

bu vw kullananların abartmıyorum %90 ı görgüsüz ve kibirli
  • Hazır konuyu hortlatmışken lada konusundaki deneyimlerimden bahsetmek istiyorum rusyada yaşayan biri olarak.

Aracım lada 2114 1.5 motor 2005 model ( samaranın 2. versiyon olarak üretilmiş aracı )

Lada Samara Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

öncelikle arabanın içi samaraya göre daha rahat diyebilirim ve Avrupa panel dedikleri sistemi kullanmışlar

6 aydır bu araca sahibim aldığım fiyat yaklaşık olarak 1500 dolar yaklaşık olarak 500 dolar ise harcamam oldu bu arabanın tamir masrafı için

şanzımanı türkiyede satılan samaradan çok farklı ve daha rahat vites geçişleri, direksiyon hidrolik değil ama daha yumuşak samaradan gördüğünüz gibi kaportası farklı birde motoru biraz daha güçlü ve daha az yakıyor türkiyedeki lada samaraya göre başka bir + göremedim

aracı ilk aldığımda değiştirdiğim ilk yeri radyatör oldu hortumlarıyla beraber bana toplam maliyeti işçilik dahil 150 tl
    2 hafta sonra -20 derece civarı bir havada aküsü çalışmadı meğersem akü bitikmiş onada bi 100 lira bayıldım mutlu akü almak istedim fiyatı çok pahalıydı 200 lira fiyat çekiyorlar nerdeyse.. aracım 3 ay sıkıntı çıkarmadı kliması pek iyi üflemiyor açıp bakmak istedim ama hava çok soğuktu cesaret edemedim ısıtmasında problem yok 1 saat yola çıkın atletle oturursunuz içinde. aracın elektrik problemi çok fazla alındığı zaman kesinlikle sigortalarını kontrol edin vede iyi bir otoelekrikçiye baktırın alarm ile bütün kapılar maalesef kapanmıyor vede sağ ön cam otomatiği çok yavaş çalışıyor. Genelde her ay servise götürürüm arabamı yolda falan yanmasın yada beni bırakmasın diye usta triger kayışı değişimi yapalım dedi toplam bu değişim ustalığıyla beraber 100 tl ( eski kayış koptu kopacak ) 3 hafta sonra türkiyeye gittim geldim arabayı Ukrayna sınırında bırakmıştım geldiğimde eve doğru giderken kapottan dumanlar gelmeye başladı gene ustama götürdüm dedi pompa gitmş onada 100 lira gitti 5 litre civarı bir antifriz aldırdı ayrıca.2 hafta sonra gene yolda kaldım meğersem dinamosu gitmiş onada 150 lira gitti yeni dinamo taktılar.Fren sisteminde sıkıntı vardı ön fren balataları değiştirdiler, şimdi taş gibi tutuyor 160ı geçince zor frenliyor ama

kısacası aracımdan aslında memnunum kendi paramla aldım maksimum hız 175 dahada çıkmadı çok zorladım ama gitmedi ama çabuk hızlanıyor araç onu farkettim, dinamiği fena değil ama makas atarken çok savruluyor etraftaki arabalar şaşkınlıkla bana bakabiliyor ön far lambaları çok dandik fabrikasyon olanını kullanmayın gece hiçbirşey göstermiyor aynı şekilde sis farlarını değiştirin, allaha şükür daha yağ yakma olaylarına girmedi araba umarım o kadar kötü sorunlar başıma gelmez şuan canavar gibi gidiyor hiçbir sorunu yok yarın şanzıman yağı değiştireeğim 2. viteste cartlama yapıyor 1. vitese motor soğukken zor atıyor.
  • hocam ben yaklaşık 5 yıldır bu aracı av balık vs için kullanıyorum dağ tepe yolu beli olmayan arazilerde resmen offroad yapıyorum yürürü asla üzmedi. şu vakte kadar traktör olsa perte çıkarırdım ama elektonik bazı sorunları oluyor onuda kendim halletmeyi öğrendim torpidoda taş sigorta ampul felan varsa sıkıntı yok yani
  • 2004 1.5 i lada samara LPG siz 110 bin km de bagaj kapağında 300 liralık bi masrafını olduğunu söyledi. Bi tanıdık satıyor, arabayı daha görmedim, ne verilir bu arabaya arkadaşlar.

• Aldık hayırlısıyla şükür, ilk izlenimlerim gayet iyi. İlkkez Samara kullanıyorum, araba oldukça seri. Lada kullanıcılarının markaya duygusal bağının oldukça yüksek olduğunu gözlemliyorum.

• lada samara hp 2 yaşında aldım , 6 yaşında sattım . 2-3 defa elektrik arızası yüzünden şehiriçinde yolda kaldım . başka bir şey olmadı . benzinle kullandım . canavar gibi yol tutar . seridir. sevdirdi bana kendini
  • erkanerk kullanıcısına yanıt
    Bizim burada paket serviste kullaniyorlar,kaporta komple boyali.Esek gibi biniyorlar paket atiyorlar

Sigorta kutusu yuzunden cok ugrasan oluyor,kaputun altinda yukarida yapmislar.Sanayideki ustam kartali satip samara sedan almisti adam pisman olmustu ne zaman gitsem ugrasiyordu tamirle falan filan.

• Lada kullacilari Lada ya gönülden gönülden bağlanır

• 94 model lada samara aldım geri vitesten boşa atıyor ve biraz hızlanınca 100-120 gibi vınlama ötme sesi gibi bir ses geliyor sizce sorun ne olabilir tamiri ne kadar çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musdi42 -- 17 Temmuz 2018; 22:32:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musdi42

94 model lada samara aldım geri vitesten boşa atıyor ve biraz hızlanınca 100-120 gibi vınlama ötme sesi gibi bir ses geliyor sizce sorun ne olabilir tamiri ne kadar çıkar
    bu yaşta samara almak büyük cesaret. ben 2 samara aldım. aldığım araçlar 2-3 yaşında, maks 50binde araçlardı ancak yine de çok sorun çıkardılar:

-virajda sinyali otomatik kapatma anahtarı bozuluyor. kronik arıza. yaptırmaya değmez, yine bozuluyor.
    -debriyaj teli orjinal değilse kopuyor. orjinali de kopuyor ama çok zor onun kopması. başka hiçbir araçta yaşamadım bu sorunu. gerçi yukardakini de yaşamamıştım.
    -şase yarım şase tabir edilen cinsten, çok dayanıklı değil. benimki çatlamıştı, kaynak gördü.
    -termostat arızaları sık rastlanan şeylerdi. benim araca önceki sahibi bir anahtar koymuş. termostat devreye girmezse basıyordum o anahtara.
    -debriyaj-baskı dayanıksızdı.

brodway-şahin araçlarım da oldu. samara onlardan az yakan, iyi kaçan, ferah, geniş bir araçtı ama daha sorunlu ve gürültülü bir araç.

vites boşa atması genelde debriyaj-baskı bitmesinden oluyor. ya da ben öyle hatırlıyorum. artık hiçbir aracımı bu kadar sonuna kadar kullanmıyorum. periyodik bakımları aksatmıyorum ve böyle şeyler yaşamıyorum. artık böyle şeylere sabretmek için fazla yaşlıyım.
  • sanayiye bıraktım bu gün dişliler bilezikler baskı balata trigere flan bakılacak sanrımım 1000 tl gibi masraf çıkacak sadece işçiliğine 250tl istiyorlar malzemeleri kendim alacağım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.