Şimdi Ara

Lacie 5 Big NAS Pro cihazı problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu cihazı 7 aydır kullanıyoruz. 2 hafta önce 2x4TB disklere 2x4TB daha ekledim ve çalışmalarımıza devam ettik. (Raid olarak cihazın tavsiye ettiği ve kendine özgü olan SympleRaid dediği sistemi kullandım)
    3 gün önce volume 1 diye adlandırılmış bölümde turuncu renk ünlem çıkıp, bölümü devre dışı bıraktı. Cihazın üzerinde HDD ledlerine baktığımda hepsi sağlıklı olarak mavi yanıyordu. Ama arayüzden baktığımda bütün hdd ler yeşil olarak tamam yazarken 2.hdd durumunda beklemede gibi birşey yazıyordu.

Resmi dağıtıcı firma olan Tagnet'ten teknik bölümdeki çalışan Bora bey ile görüştüm. "Tuhaf bi durum ama 2. hdd çıkarıp aynısından yeni bi tane hdd takın" dedi. Bende aynı hdd ten bir tane daha satın alıp söyleneni yaptım. (WD RED 4 TB) Makina onarım sundu ve kabul ettim. Senkronize işlemi başlattı. Bu senkronize nin başlaması ile dosyalara ulaşımı açtı. Cihazı 1-2 saatte bir kontrol ettim, 15 saat boyunca % 60 a kadar geldi fakat durum başa döndü!!! Dosyalar yine görülmediği gibi, 2. hdd durumunda sadece senkronize ediliyor yazıyor ve 36 saat boyuncada senkronize ediliyor demekten başka hiçbirşey yapmadı.

Tagnet firması "uzun sürebilir fakat ABD ile irtibata geçerseniz daha iyi olur" dedi.....!!! Neyse...

Dün gece ABD LACİE ile yaptığımız yarım saatlik görüşmede telefon ile tarif ederek (uzak masaüstü bağlanamıyor larmış) benim yaptıklarımın aynını yaptırdılar. 2-3 günde olsa bekleyin dediler... Olmazsa veri kurtarmaya götürün dediler :S
    Adamlar bu kadar rahat yani. Cihazla ilgili bir sıkıntı olduğu kesin ama ne buradaki dağıtıcı firma, nede merkezi firma adam gibi teknik destek veremiyorlar...

Ben şuanda mevcut 2. hdd çıkartıp tekrar diğer hdd i taktım ve tekrar senkronize işlemi başladı. Ama bu sefer dosylaları göstermiyor :(
    işlem başlayalı 7 saat oldu ve %30 a yaklaştı. Beklemedeyim..

Bir bilgisi olan arkadaş varsa çok makbule geçer çünkü kaç gecedir uyuyamıyorum...

Bir ricamda bu alete yedek başka bir NAS cihaz almak istiyorum. Bizim için veri kaybı çok kötü birşey.. Tavsiyeniz ne olur ? (Lütfen LACİE demeyin..)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.