Şimdi Ara

La Casa De Papel (2017 - 2021) | Netflix (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.315
Cevap
35
Favori
93.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Helsinki'nin hayranı mı varmış ben hiç duymadım çevremde. Çok hoş bir hareket ama takdir ettim.
  • Swonz kullanıcısına yanıt
    Kutuda ne ola ki? Oraya öylesine konmuş olması bana da mantıklı gelmedi.
  • Mutfak Artisti kullanıcısına yanıt
    Kutu İspanya kraliyet darphanesinin kasasında. Oraya başka ülkeden gelen bir şeyi neden koydular?

Paraların saklandığı yere Türkiyeden ne gitmiş olabilir?

Kesin bir mesaj vardır hele biraz yayılsın da teoriler de çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitirdiğim için hüzünlendim. Şöyle bi şey buldum final bölümü izlemeyen okumasın

Bu dizi çok büyük mesajlar veriyor. Öncelikle Dali maskeleri sıradan bir seçim değil. Dali Toplum ahlakına ve genel geçer adetlerine aykırı yaşamayı adet edinmiş dahi bir ressamdır. Hiç bir şekilde toplumdan gelen dayatmaları ve doğru yanlış ahlak kurallarını kabul etmemiştir. Maskeler bu aykırılığı temsil ediyor.

Kırmızı tulumlar sosyalizmi (komünizmi) temsil ediyor. Giyenler sosyalist yoldaşlar ve mücadele veriyorlar.

Darphane ve polisler kapitalizmi temsil ediyor. Kapitalizmde para her şeyi belirler. Ahlakı bile para belirler. Yani birileri paraya saldırdığında o kişiler kötü ilan edilir. İşte para saldırıyorlar. Paraya saldırınca silahlı ve görüntülü mekanizmalarıyla kapitalizm saldıranlara savaş açıyor.

Profesör bilimsel bakış açısını ve hesapçılığı sembolize ediyor. Sonuçta bilimsel düşünmek ve hesap yapmak her türlü sorunu yeniyor. Ama aşka yenik düşüyor.

Uzun zamandır böyle anlamlı bir Sosyalizm teması görmedim. Üstelik dizide Salvador Dali’nin taktiği kullanılmış. Siz olayları izliyorsunuz sanıyorsunuz ama her izlediğiniz şeyin derin bir anlamı ve mesajı var.

Berlin’in ölüm sahnesindeki birlikte direneceğiz sözü ve kadınını yanına alıp onla el ele mücadele etmesi de bir çeşit Sosyalist mücadele geleneği. Zaten dizinin teması olan Ciao Bella şarkısı da Sosyalizmin sembolüdür.

Muhteşem bir yapıt. Sadece film ve senaryo olarak değil. Felsefe olarak da muhteşem bir yapıt. Kapitalist sisteme müthiş bir tokat var.

Kısaca dizi mesajını vermiş gidiyor. Devamını beklemeyin kesinlikle gelmez.

Netflix gerekirse oluyu diriltir yine de birakmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anesthesia`

quote:

Orijinalden alıntı: TsuBaran

quote:

Orijinalden alıntı: TsuBaran

Profesörün zil sesini bulacak kimse var mi aranızda?

Telefon markasini bilen biri çıksa bile yeter.

2. Sezon 3. Bölümde dakika 04.22'den itibaren duyabilirsiniz.

Hala bulunmadi.

Kaydedip atabilecek var mı acaba?

Biri bize bu zil sesini bulsun artık ne olur:/

• fazla söze gerek yok, tek kelime ile muhteşem. rio'yu da çok kıskandım bu arada :) keşke ikisine son sahneden önce biraz daha yer verilseydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7C18139D2 -- 25 Şubat 2018; 3:56:45 >
  • TsuBaran kullanıcısına yanıt
    Redditte de bulan olmamis

• Malum dizi sosyal medyada falan çok popüler oldu.Sürekli karşıma çıkıyor bir yerlerde.Bir kaç bölüm izleyim umarım popüler olduğu kadar vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igetsky

Redditte de bulan olmamis

Orada bulunamamış ise zaten gg

• Dizinin ikinci sezonu varmı acaba?

Var gibi gözüküyor ancak, torrent sitelerinde hiç bulamadım 2. sezona dair herhangi bir link. Önceki sayfalara da pek bakmadım spoiler yerim diye. Bilen varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Dizinin ikinci sezonu varmı acaba?

Var gibi gözüküyor ancak, torrent sitelerinde hiç bulamadım 2. sezona dair herhangi bir link. Önceki sayfalara da pek bakmadım spoiler yerim diye. Bilen varmı acaba?

6 bölümlük 2.sezon var. Torrentte bulmak çok zor ama dizi sitelerinde var
  • quote:

Dizinin ikinci sezonu varmı acaba?

Torrent olarak Zor Ama dizi sitelerinde var.

Karşısında ki kutuda da İtalyan bayrağı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

• herkes bunu konuşuyor yav

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu diziyi çok övdüler Netflix almama sebep oldu
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Torrent düşsün o zaman öyle izleyim. Çamur gibi izlemeye niyetim yok hiç :)
  • quote:

Eyvallah hocam. Torrent düşsün o zaman öyle izleyim. Çamur gibi izlemeye niyetim yok hiç :)

Netflix yayınlayınca torrent sayısı artar ama elimde bir tane 2.sezon linki var pm atıyorum. Dizi grubuna atılmıştı geçen sağlam link diye.
  • Dizi ele ayağa düşmeden önce izlemiştim çok güzel gelmişti fakat şuan sosyal medyada her gün görmekten cidden bunaldım nereye girersem gireyim bu dizi çıkıyor karşıma hayatı boyunca yabancı dizi izlemeyen arkadaşlarım da bana anlatmaya çalışıyor diziyi
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.