Şimdi Ara

L298N motor sürücüm motorumu sürmüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar L298N'i 2 gün önce aldım. İlk başta öğrenme amaçlı uğraştım motor taktım çok güzel sürüyordu bir sorun yoktu fakat dün 5saat uğraşmışımdır çalıştırmak için ama yok. Yanlış yaptığım bir yerde yok gibi gözüküyor. Acaba bozmuş olabilir miyim sürücüyü ?

Not:Harici güç kaynağı ile de denedim. 12V girişini kullanarak 9V pil ile denedim olmadı son olarak böyle yaptım fakat yine olmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle gücü arduino dan değil harici bir kaynaktan alın. Sonrasında harici kaynağın ve arduino nun groundlarını birleştirip bir de öyle deneyin.

• Laichzeit kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle de denedim fakat olmuyor.

9V pil kullandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Multimetre ile l298 in direk bacaklarını kontrol edin. Girişlerde voltaj olmasına rağmen çıkış yoksa sadece sürücüyü değiştirirsiniz ama kolay kolay bozulmaz lar dayanıklıdırlar.

Maalesef elimde multimetre yok. Kontrol etmek için başka bir yöntemim var mıdır ?

Bozulması çok saçma geliyor bana. yanlış bir şey yaptığımı hatırlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest87628 -- 12 Şubat 2017; 15:21:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi farkettim. Yanlış görmüyorsam Enable jumper'ını sökmüşsünüz (en sağdaki). Geri yerine takın veya arduino'dan enable'a +5V vermeyi deneyin.
    Hocam çok sagolun kelepçeyi takınca çalıştı :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.