Şimdi Ara

L298N baskı devre şeması için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • L298N entegresi ile ön ve arka olmak üzere 2 motoru ardunio ile kontrol edeceğim fakat aracın içerisine entegreyi sabitlemek için bir baskı devreye ihtiyacım var
    Fakat proteus isis bilgim yok denecek kadar az
    Bilen birisi bu konuda yardımcı olabilirse gerçekten çok memnun olurum internette 3 gündür arıyorum fakat bütün dosyalar eski olduğu için silinmiş hiç doğru düzgün bir kaynak bulamadım
    24 nisan Perşembe gününe bu projeyi çalışır hale getirmem gerekiyor
    Baskı devre yapmayı biliyorum fakat çizim konusunda acilen yardıma ihtiyacım var
    Baskı devrenin ölçülerini resimde belirttim
    Okuduğum kaynaklarda entegreye ek olarak köprü diyot, kondansatör, hızlı diyot kullanılmasını tavsiye etmişler fakat bunları nasıl kullanacağım konusunuda bilmiyorum

Bulabildiğim tek düzgün bilgi bu her şeyi güzelce anlatmış fakat çizim olmayınca olmuyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denvermusa -- 20 Nisan 2014; 2:59:30 >

• Aynılarını hocaya gösterdim ama illada gidin öğrenin kendiniz yapın hazır kart bişey kazandırmaz size diyor
    direk söylediği şey şu:
    "Hayır ben sizi anlamıyorum yani 10 dk da çizip halledeceğiniz çok basit bi devre ama siz günlerdir birşey yapamıyorsunuz" diyor ama ben hayatımda protuesu kullanmamışım o noktayı kaçırıyo
    Delikli baskı devreyle yapacaktık bizim planımız o yöndeydi kabul etmedi
  • bölümünüz ve öğrenim düzeyiniz nedir?
  • Lisede : Bilgisayar Donanım
    Üniversite : Bilgisayar Programlama 2. sınıf
  • Devre şemasını gönderme imkanınız varmı ?
  • Bana lazım olan şey sanırım tam olarak bunun gibi bişi
    Fritzing programıyla elimden geldiği kadar çizmeye çalıştım
    devrenin doğruluğunu kontrol edip
    Baskı devre yapmak için düzenlemede yardımcı olabilirseniz memnun olurum

Fritzing projesi :https://db.tt/LgLaTQB2

Burada belirtilenlere göre çizmeye çalıştım bildiğim kadar :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denvermusa -- 20 Nisan 2014; 3:00:01 >
  • http://s3.dosya.tc/server21/QuXuac/DevreL298.rar.html

Devreyi çizdim pdf formatında baskı devre ve Proteus8 ile yapılmış proje dosyası vardır.Proje dosyasını Proteus8 ile açabilirsin.Devreyi kontrol etmeden sakın basmayın.
  • Kartı hazırladım, sanal olarak da sorunsuz çalışıyor.

Yeni hali :http://s3.dosya.tc/finished.php?rnd_id=2WuEX3D3

İki çiziminde projeleri şemaları dökümanları elimde mevcut ilerde bu linkler kırılınca bana ulaşırsanız elimde varsa dosyaları gönderirim.

Ben uğraştım. Günlerce aradım bulamadım. @RKeles93 kardeşimiz olmasa daha baya bi süre uğraşırdım. Ona ne kadar teşekkür etsem az...

Uzun lafın kısası ben çektim siz çekmeyin

NOT: L298 ve L298N de kullanıldı aynı şema fark etmiyor aynen çalışıyor
    ÇOK ÖNEMLİ NOT: Çizimde L298 in 4 nolu ayağı 12V a bağlanmısı gerekiyor fakat o bağlantı unutulmuş, her iki çizimde de onu düzeltirseniz başka hiç bir sıkıntısı yok devrenin, yakında da video koyarım son halini

Mail : denvemusa@facebook.com
     L298N baskı devre şeması için yardım L298N baskı devre şeması için yardım L298N baskı devre şeması için yardım L298N baskı devre şeması için yardım L298N baskı devre şeması için yardım L298N baskı devre şeması için yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denvermusa -- 25 Nisan 2014; 15:34:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.