Şimdi Ara

L200 LASTIK YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Babam için L200 aldık ama lastikler bitik durumda. Bir lastikci ile gorsutum m s , at vs vs biseyler söylediler. Konuşması tutarsız olunca almadım..

Sormak istediğim mesela bu M+S nedir? Bu konuda bilgisi olan kişiler yardımcı olabilir mi?

Araç yazları 20 25 gün 350 400 kg taşıyacak onun dışında arazi yada yük işi olamayacak. Uygun fiyatlı bir kaç lastik onerebilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_ir -- 22 Kasım 2021; 18:53:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 245 70 16 ölçülerinde olamali.

• Önceden buralar bilgi paylaşım yeriydi. Şimdi zeytinlik olmuş.

• M + S mud and snow demek yani çamurda ve karda gider diyor üretici. Genelde dört mevsim lastiklerde yazar.

Burada neredeyse herkes binek araç kullanıyor o yüzden pickup forumlarına sorsan cevap alman mümkün olur gibi geliyor.

• Teşekkürler.

• Aynı segmente bir araç sahibi olarak size önerilerede bulunabilirim. Öncelikle araç 4x4 ve ben aracı çamura sokacağım derseniz MT yani Mud terrain lastik almanızı öneririm. Tabi bu lastikle beraber jantı küçültüp lastik yanağını büyütmeniz gerekki çamurda ilerleyebilin. Hatta bazen yükseltme kiti, çamurluk işlemi ile daha büyük ebat takabilirsiniz.

Şayet aracı hafta içleri şehirde hafta sonuda şöyle hafif araziye çıkayım diye kullanacaksanız. Kendi ebatlarında AT yani all terrain lastik takmanızı öneririm.

Kesinlikle lastikçilerin abi at yada mt ye ne gerek var sana continental hedö bödö vereyim laflarına bakmayın. ve en önemli nokta alacağını lastiğin markası. BF Goodrich veya cooper segmentin en iyileridir. Sonrasında dualer vs gelir.

Ben şahsen bf goodrich kullanıyorum ama sanırım şuan tanesi 2 k

• Bilgi için cok teşekkür ederim.

Araç 4x2 camurla araziyle pek işi olamayacak. Yazdan yaza memlekette 1 ay bağa bahçeye gidecek ( koy yolu ama dağ bayır degil) çok pahalı birsey olmasını istemiyorum.

• x_ir kullanıcısına yanıt

2018 Model kurumuma ait 4X4 Modelini kullanıyorum. Fabrika lastikleri Bridgestone Dueler H7T 4 Mevsim di, 50.000 KM kullandık inanolmaz sağlam bir lastik di, 3 Yıl boyunca 1 kere bile patlamadı, ama ıslak hava da güven vermiyordu. Şimdi Michellin Latitude aldık, ıslak hava da acayip yol tutuyor, arazi de gayet iyi iş görüyor ama Bridgestone lar kadar sağlam değil sanırım 6 Ay için de 2 Defa Patladı. Fiyatları şu an için tanesi 1700 TL baya fazla. Listeden baktığım zaman sisin için en uygunu Nokian Wetproof SUV 245/70R16 111H XL var fiyatı 1000 TL civarı ama bu lastik yaz lastiği.

• x_ir kullanıcısına yanıt

Petlas alın geçin o zaman, yanılmıyorsam 900 tl gibi bir fiyatı vardı tanesinin.

• Bilgiler 7cin çok teşekkür ederim. Lassa bakmıştım. Nokian bakayim en geç pazartesi salı gibi almak istiyorum.

• Yerli bakarsanız, fiyat farkı fazla değilse Brisa üretimi Lassa ve Bridgestone' a bakın..Petlaslar yanaktan erken çatlama yapıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.