Şimdi Ara

Kymco Agility City 125 inceleme - Test

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
14
Cevap
0
Favori
4.658
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motosiklet Dünyası >> Kymco Agility City 125 inceleme - Test
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    580 Mesaj
    Kymco Agility City 125i aldım.
    Aşağıdaki izlenimleri okurken ilk scooterım olduğunu aklınızdan çıkarmayın, kıyaslama yapamıyorum diğer modellere göre...

Henüz daha yeni olduğundan fazla kurcalama fırsatım olmadı.
    Ancak malzeme kalitesi iyi, sağlam bir motor izlenimi veriyor. Motor gücü bir scooter için fazla bile geldi bana göre. Rodaj süresi boyunca (ilk 300 km.) 60km hız üzerine çıkmamam söylendi bu yüzden son hızını bilmiyorum. Hızlanması yeterliden iyi diyebilirim, hatta iyi. Kumanda yerleşimleri uygun, kornası iyi, farı yeterli. Frenleri oldukça güçlü. Deposu 20 TL(95 oktan).ye fullendi, henüz 50 km yapmama rağmen yakıt göstergesi hala full gösteriyor. Tahminimce 150-200 km arası menzili olacaktır, rodaj süresinden sonra daha da düşecektir.

Bu scooterı almadan önce Honda Pcx ile Kymco City arasında kalmıştım, Hondanın pek indirim yapmamasından dolayı fiyatı da yaklaşık % 50 daha pahalı olmasından dolayı Kymco.yu tercih ettim. %50 fiyat farkedecek bir durum yok bana göre, en azından benim beklentilerim için.

Scooterı almadan önce aldığım yorumlarda selenin rahatsız olduğu ve süspansiyonların çok sert olduğu yönünde eleştiriler vardı. Ben ikisine de katılmıyorum, sele gayet rahat süspansiyonlarda oldukça iyidi, ne sert ne yumuşak tam kıvamında. Bunun dışında herkes kymco agility city modelini öneriyor ve seviyor. Tabii ki çok daha fazla fiyata çok daha iyi motorlar vardır ancak ilk scooter alacaklar için çok iyi bir makine diyebilirim. 2 gün sonra dağılan Çin modellerinden çok daha sağlam ve sorunsuz olduğunu söylüyor herkes. Bende kullandıkça göreceğim.

Haftasonu bir kaç foto çekip test şeklinde ayrı bir yazı yazmayı düşünüyorum ancak şimdilik sormak istediklerinize cevap verebilirim.

|
    |

• lastikten yana sıkıntı çektın mı sende yol tutusu felan
    |
    |
    Hayır kuru zeminde herhangi bir sıkıntı çekmedim. Yokuş aşağı, yokuş yukarı frenleme ve gazlamada bişey yoktu.
    Islak zeminde deneme şansım olmadı.
    |
    |
    kymco iyidir ama sizin tüm yazınızda bir sözünüze takıldım 2 günde dağılan çin malı demişsiniz siz düzgün kullanmazsanız italyanıda dağılır japonuda size isterseniz birçok motor gösterebilirim sıfır gibi duran ama yıllardır kullanılan hemde çin malı olarak

sizin yazınıza gelince bence en iyi tercihi yapmışsınız agility city almakla tekrar tebrik ederim sizi güle güle kullanın tekeriniz düz bassın selesi cidden bencede rahat ,rahat değil diyen yalan söyler bence ama vibrasyonuda honda ya nazaran biraz daha belirgin ama güzel bir ürün param olursa alırdım ama malesef şu anda burgman için biriktiriyorum

Orijinalden alıntı: BayernM

kymco iyidir ama sizin tüm yazınızda bir sözünüze takıldım 2 günde dağılan çin malı demişsiniz siz düzgün kullanmazsanız italyanıda dağılır japonuda size isterseniz birçok motor gösterebilirim sıfır gibi duran ama yıllardır kullanılan hemde çin malı olarak

sizin yazınıza gelince bence en iyi tercihi yapmışsınız agility city almakla tekrar tebrik ederim sizi güle güle kullanın tekeriniz düz bassın selesi cidden bencede rahat ,rahat değil diyen yalan söyler bence ama vibrasyonuda honda ya nazaran biraz daha belirgin ama güzel bir ürün param olursa alırdım ama malesef şu anda burgman için biriktiriyorum

Merhaba,

Yorumlarınız için teşekkürler.
    Şu an için memnunum motordan. Zaten fazla bir beklentim yoktu, şehir içi kısa yolculuklar için aldım. Az olan beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. Sadece servis ve yedek parça konusunda zayıf olduğunu öğrendim Kymco.nun. Henüz bir problem çıkarmadığı için bu konuda da yorum yapamıyorum.
    |
    |

• Yarbay
    2351 Mesaj
    Bir süredir araştırıyorum, ben de ilk motor olarak bir Scooter almak için. Alınca sağlam ve sorun cikarmayacak bişey olsun istiyorum. Son günlerde kymco epey bir aklıma yatmaya başladı. Özellikle Agility city boyutları itibariyle tam benlik bir Scooter olduğunu düşünüyorum. Siz sıfır aldınız herhalde. kaça aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: DARBE

Bir süredir araştırıyorum, ben de ilk motor olarak bir Scooter almak için. Alınca sağlam ve sorun cikarmayacak bişey olsun istiyorum. Son günlerde kymco epey bir aklıma yatmaya başladı. Özellikle Agility city boyutları itibariyle tam benlik bir Scooter olduğunu düşünüyorum. Siz sıfır aldınız herhalde. kaça aldınız?

kesinlikle uzun yıllar idare edecek bir motor sizi ama daha uzun yıllar sıfır gibi kullanacagınız tvs wego var birde ona bakın derim metal sac malzeme kasası yani her kazada tüm parçaları değiştirmeye gerek yok

ayrıca dostum sakın ıslaak zeminde motoru fazla yatırma gazlamalarına frenlemelerine dikkat et sakın ani gazlama ve ani frenleme yapma DÜŞERSİN kesin düşersin bak motoruna yazıık çünkü üzerinde gelen lastik çin malı naylon lastik kayar
    |
    |

• Yarbay
    2351 Mesaj
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için. söylediğin TVs yi bir arastirayim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARBE -- 19 Temmuz 2012; 14:26:39 >
    |
    |
    @BayernM

Var mı önerebileceğin bir marka model lastik konusunda?
    Deneme amaçlı sert frenler yaptım ancak kayma olmadı, ıslak zeminde hiç denemedim.
    |
    |

hocam, tvs wego hakkında bu forumda iki satır yazı yok. Ayrıca pek fikir ve bilgi de bulamadım. Sizden biraz detaylı bilgi alabilir miyiz?

|
    |
    Dün akşam İtalya'dan geldim. Kendim Vespa Cosa kullanıcısı olduğum için oradaki motorsikletlere baya bi merakla baktım :)
    Diyebilecceğim şu: En çok gördüğüm 3 marka Piaggio, Honda ve Kymco.
    Model olarak ta en çok piaggio liberty ve Kymco Agility City gördüm.
    Jantın büyük oluşu sanırım İtalyanların tercih sebebi. 16 jant büyük avantaj.
    |
    |

Orijinalden alıntı: snr_silencer

selamlar, bu motordan almayı düşünüyorum. Boyum 1.69, ayağım yere tam basar mı, yoksa ancak ayak ucu ile mi değebilirim. Trafikte bu durum yorucu olur mu?

Benim boy 1.63 ayagim yere degiyor :D

Motoru aldiysan hayirli olsun:)

|
    |
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,369
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.