Şimdi Ara

KYK yurtları hakkında soruların cevapları

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
21
Cevap
1
Favori
1.526
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> KYK yurtları hakkında soruların cevapları
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    13 Mesaj
    yedekteyim bana cıkar mı?
    gecen sene 1300 gibi bir yedek sıram vardı. CIKTI. ancak 3 4 ay bekledim. mart ayında yerlestim.bu durum sehire gore degisir. ben izmirdeki yurda yerlestim.
    aylar sonra bana cıkarsa gideyim mi?
    bu maddi durumunuza baglı ancak bence gidin. ayda 130 lira ve gunluk 8 lira yemek parası veriliyor. devletin hic bir kururlusunda bu iyilik yapılmaz.
    misafir olarak kalsam mı?
    cok acil degilse tavsiye etmem. ayda 3 kez odanız degisir. beslenki gibi sizi atarlar köselere.
    kac para ulan bi kyk kaydı????!!!!!
    ilk kayıtta 325 gibi bi miktar alıyorlar. sonrası dedigim gibi 130. bi senelik ödeme yaparsanız %20 gibi bi indirim yapıyolar. yani senelik 1100 falan.
    odalar nasıl?
    ben 4 kişi kaliyorum. korkmayın vize haftası haric in cin top atar yurtta tek kalırsınız. herkes sürtme derdindedir. odalar epey minik. banyo ortak ama genelde boştur. bide manyak tazikli akar araba yıkanır o suda.
    yemekler peki?
    buda yurda göre degisir. ama fena degil doyurulur karnın.
    yurt serbest mi?
    3 ay kaldım. 1 ayı yurtta yoktum. kimsenin ruhu duymadı. oradan anlayın. ayrıca ben yurdun ineğiyim benden beter cok var. tavsiyem tek gün izin almayın. izinsiz giderseniz fişiniz kesilir. yemek fişi.
    aklıma gelen bunlar. sorularınızı hemen yanıtlarım. işsizim şu ara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obirozge. -- 4 Eylül 2015; 18:50:00 >

|
    |

• Yüzbaşı
    550 Mesaj
    hocm yararli bilgiler elinize saglik ufak bi soru soracktim konya ali ulvi kurucu ogrenci yurdu cikti ama internette isim disinda hic birsey yok hayalet yurt gibi nereden biradan numsrasini yurdu resimlerimi felan filan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

konya bölge müdürlüğünü araman daha yararlı olur ama şuan telefonlar kilitlenmiş olabilir
    |
    |
    AhmetFaruk2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ben yedekte 14. sıradayım mersin de ilk yedek listesi ne zaman açıklanıyor bi de çıkarsa üniversite içinde çıkma şansı var mı..? teşekkürler..
    |
    |
    obirozge. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

kayıtlar yapıldıktan bir hafta on gün kadar sonra yedekler açıklanır. geçen sene her pazartesiydi. ilk haftada çıkar öyle düşünüyorum. KYK okula göre yerleşim yapar ancak kız ve erkek yurtları ayrıldı ne kadar uzağa taşındığını bilemem. mersinde birden fazla devlet okulu varsa ve yurdun uzaksa dilekçe ile seni okuluna yakın alabilirler
    |
    |
    antepo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocm genel mudurlugu aradim mesgul kac defa aradisam baglanamadim sonra ankara mudurlugu aradim gene baglanamadim hicbir yerden ogrenemiyorum peki bu parayi nereye nasil yatiracaz vede depozito ucretini ne zaman yatirmamiz gerekli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ben martta kayıt olduğum için direkt yurttaki muhasebe bölümüne yatırmıştım. kayıt yaptırcağın an getir gel dediler. bu sene e devlet üstünden kayıtta oluyormuş oraya girdiğin an bir hesap numarası vermeleri gerek oraya yatırırsın. bugün yeni açıklandığı için hatlar yoğundur. okulunun açılmasına daha varsa bikaç gün bekle öyle ara
    |
    |
    AhmetFaruk2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam Bolu'da yedekte 129 dayım sence ne zaman çıkar ?
    |
    |
    Bahsedilenler: obirozge.

Erkek yurtlari cok hizli ilerler. çıkar bence 1 aya kadar
    |
    |
    clenla789 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

inşallah hocam öyle olur peki 1 aylık ben nerede kalıcam o sorun özel yurtlar çok pahalı ve zaten 1 aylık kabul etmiyorlar.
    |
    |

Sıran yuksek olsa misafir kalma derdim ancak misafir ögrenci icin uğraş. Boluyu bilemem kesin çıkarda diyemiyorum ona göre iş yapma ama izmirde kiz yedekleri 300ken erkek 700dü
    |
    |

Burs veya krediye bi etkisi olacagini dusunmuyorum. Bu yil ilk senen mi? Eger oyleyse yurt cikmasi ara siniflarda daha zordur. Yani suan ösym girisli oldugun icin 5 kisiyle yarisiyorsan ara sinifta 20 kisiyle yarisirsin
    |
    |
    zugzwang97 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: obirozge.

Sıran yuksek olsa misafir kalma derdim ancak misafir ögrenci icin uğraş. Boluyu bilemem kesin çıkarda diyemiyorum ona göre iş yapma ama izmirde kiz yedekleri 300ken erkek 700dü

Hocam sence çok yüksek mi 129 yanı onun için kalınır mi misafirhanede?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

129a cabuk cikabilir. Erkeklerin yedek listesi cabuk ilerler ama bu bolu icin gecerli mi bilmiyorum. Buyuk sehirde 2 3 haftada gelirken sana belki 2 ay sonra cikar ama cikar gibime geliyor. Misafir kslmak zorludur ama sure uzamazsa asile gecersin odan sabitlenir
    |
    |

Bu kiz ve erkek yurtlarinda degisir. Eger erkeksen cok hizli ilerler cikabilir ams 1 2 aya cikacagini zannetmem. Hele ki sene icinde istanbula yurt acilirsa sira dahada cabuk ilerler. Eger kiz yurdu icin soruyorsan bekleme süren epey uzayacak. 1000 ve uzetine tavsiyem es dost yoksa özel yurda girip öyle beklemek
    |
    |
    Sawyer258 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam ben Buca'da okuyacam yedekte 400.cüyüm.Dokuz Eylül'ün kendi yarı özel yurdu da çıktı.Şimdi kafam karıştı KYK'yı mı beklesem direk DEÜ yurduna mı kaydolsam diye?Arada da baya fark var.KYK 130 diyorsun okulun yurduna aylık 350TL verecem.KYK yurtlarının durumu nasıl?Temizliği vs açısından?
    |
    |
    Bahsedilenler: obirozge.

Yedek 400 gelme olasiligi epey yuksek. DEU kendi yurdu eger senelik kontrat imzalatmiyorsa orada kal kyk ciktigi an cikis yapip yurda yerlesirsin. Eger zorunluysa odeme bi sene kahir cekip iki yerinde parasini odeyen arkadaslarim oldu kyk ya gecip. Yurtlarin durumunu sorarsan temizlik ellerinde öper senin hic bir sekilde temizlikci odana girmez. Ayrica 350 yemek dahilse uygun fiyat
    |
    |
    etem1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    hocam eskişehir 267 misafirlikten başka şansım yok zenginler yerleşti ben kaldım adaletli olduğuna kim inanır anne baba ayrı ve annem asgari ücret alıyor düşün çıkmadı mal mülk de yok ne zaman gelir
    Ağızdan çıkan sözdür
    Mevlana
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,462
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.