Şimdi Ara

««« Kyk Yurtları hakkında merak edilenler »»» (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.676
Cevap
48
Favori
328.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Janti

quote:

Orijinalden alıntı: Mentalist Zihinbaz

beyler ilköğretimde liseye kadar aldığımız burs yada yurtta kalanlara öncelik var mı ? biyerde okumuştum sanki

Öncelik gerekleri;

- Şehit veya gazi çocuğu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları (Yurt kaydı ve burs için Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
    - Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Yurt kaydı ve burs için tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)
    - Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Yurt Kaydı ve burs için T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan alınacak belge)
    - Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Yurt kaydı ve burs için Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
    - Anne ve/veya babası Yurtkur’ da çalışanlar, emekli olanlar (Yurt kaydı için YURTKUR'dan alacakları onaylı belge)
    - 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrenciler ve ölenlerin çocukları (Burs için Valilikten alınacak belge)
    - Milli olmuş Amatör sporcular (Yurt kaydı ve burs için , T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
    - Anne ve babası vefat edenler, (Yurt kaydı için bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
    - Anne ve babası kanunen ayrı olanlar, (Yurt kaydı için bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)

Öğrencilerin; yukarıdaki söz konusu belgeleri ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından alarak, belirlenen süre içerisinde bulundukları yerlerdeki Kurumun Bölge ve/veya Yurt Müdürlüklerine, Bölge ve Yurt Müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise Kurumun "Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/ANKARA " adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Belgeleri ile beyanları arasında farklılık bulunan öğrencilerin burs, kredi tahsis işlemleri vermiş oldukları belgeleri esas alınarak yapılacaktır. Tahsis yapılamayan öğrencilere ayrıca bilgi verilmeyecektir.

Bu durumda öncelikli sayılırsın ve şayet yurt kaydı için başvuran kontenjanın tamamı öncelikli değilse (ki bu imkansız) kesinlikle asil şekilde girersin yurda.

ben liseyi yatılı okudum devlet yurdunda şimdi okuldan belge alıp mı göndercem yoksa onlar bilir mi tam anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: ka2an

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ka2an

benim demek istediğim yurt çıkınca bide bi işe girip çalışmak istiyorum sorun olurmu bu durum?

Yurt sıkıntı olmaz yalnız sigorta olursa burs kesilir. Yani devlet gelirin olduğunu bilirse keser bursu.

burs derken ben bi yerden burs almıyorum zaten.geri ödemeli burstan mı bahsediyorsunuz ?

Geri ödemeli olan kredidir. Burs devletin verdiği karşılıksız paradır. Yurt başvurusu yaparken burs başvurusu yapmadın mı?

Kredi değil ama burs yani devletin sana aylık 260 liralık yardımı, sigortalı işe girdiğin anda kesilir. Yurt için böyle bir durum söz konusu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeReNDiPiTyHC

quote:

quote:

beyler ilköğretimde liseye kadar aldığımız burs yada yurtta kalanlara öncelik var mı ? biyerde okumuştum sanki

Öncelik gerekleri;

- Şehit veya gazi çocuğu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları (Yurt kaydı ve burs için Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
    - Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Yurt kaydı ve burs için tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)
    - Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Yurt Kaydı ve burs için T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan alınacak belge)
    - Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Yurt kaydı ve burs için Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
    - Anne ve/veya babası Yurtkur’ da çalışanlar, emekli olanlar (Yurt kaydı için YURTKUR'dan alacakları onaylı belge)
    - 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrenciler ve ölenlerin çocukları (Burs için Valilikten alınacak belge)
    - Milli olmuş Amatör sporcular (Yurt kaydı ve burs için , T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
    - Anne ve babası vefat edenler, (Yurt kaydı için bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
    - Anne ve babası kanunen ayrı olanlar, (Yurt kaydı için bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)

Öğrencilerin; yukarıdaki söz konusu belgeleri ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından alarak, belirlenen süre içerisinde bulundukları yerlerdeki Kurumun Bölge ve/veya Yurt Müdürlüklerine, Bölge ve Yurt Müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise Kurumun "Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/ANKARA " adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Belgeleri ile beyanları arasında farklılık bulunan öğrencilerin burs, kredi tahsis işlemleri vermiş oldukları belgeleri esas alınarak yapılacaktır. Tahsis yapılamayan öğrencilere ayrıca bilgi verilmeyecektir.

Bu durumda öncelikli sayılırsın ve şayet yurt kaydı için başvuran kontenjanın tamamı öncelikli değilse (ki bu imkansız) kesinlikle asil şekilde girersin yurda.

ben liseyi yatılı okudum devlet yurdunda şimdi okuldan belge alıp mı göndercem yoksa onlar bilir mi tam anlamadım

Maddede de belirtildiği gibi bahsi geçen kurumdan belge alman ve yurda kayıt olduğun sıra yetkiliye vermen gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furkankbjk

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben yüksek ücretli yurtta kalmak istiyorum ama gideceğim üninin kampüsüne uzak oranın bana çıkma ihtimali nedir ? Ve yüksek ücretli yurda gtmek istediğimizi belirtiyo muyuz ?

Kayıtta "sadece yüksek yurt" ya da "öncelikli yüksek yurt" seçenekleri mevcut. Kampüse uzak olsa da o yurdu kullanabilme imkanın varsa ve uygun görülürse orası çıkar.

şöyle söylüym. diyelim ki ben istanbul üni beyazıt kampüsündeyim ama ytü davutpaşa kampüsünde bulunan fatih sultan mehmet yüksek ücretli yurdunda kalmak istiyorum. kalabilme imkanım var mı ? yoksa o yurdu sadece ytü davutpaşa kampüsündekiler mi kullanabilir ?

Kalamazsın Aynı semt içerisindeki yurtlada kalabilirsin diye bir madde vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ayrıca hergün o yol çekilmez, İstanbul trafiği mahvolursun. Ne tramvay ne otobüs ne de araba kurtarmaz seni, kanser olursun haberin olsun.

o kadar uzak değil. 6 km falan var beyazıt kampüsüyle arasında. internetten biraz baktım o yurtta kalabilmek için illa o üniversitenin öğrencisi olmak gerekmiyomuş galiba

6 km var da, nasıl bir 6 km o? Araban varsa sabah sıkıntısız gidersiz maksimum 10 dakikada. Akşam iş dönüşü 25-30 dakikayı bulur. Bu iyi ihtimal. Araban yoksa, otobüsle gitmeye kalktığını varsayalım, gel gör Tramvayı hiç söylemiyorum, kendimi bildim bileli bu bahsettiğin iki istikamet arasındaki bölgede yaşadım, zaman geçirdim. O tramvayın bir kere boş olduğunu, bir kere normal girilebilir olduğunu göremedim. Gece 1-2 dahil. Maps'te görüldüğü kadar toz pembe değil, eğer oluyorsa ki olmuyor, iki kere düşün. Haftanın 5 günü git-gel yapacaksın, arada gidip gelmen gerekececek. Benim yurt 10 dklık yürüme mesafesinde, tam bir eziyet haline dönüşüyor bir süre sonra.

beyazıt kampüsüne yakın yurt var yürüme mesafesinde ama yüksek ücretli değil ve ben biraz tereddütlüyüm bu konuda yani normal yurtta rahat edemem gibime geliyor. hayırlısı ya bakıcaz artık inşallah o ytü davutpaşa kampüsündeki yurtta kalabilirim :)

özel yurtların fiyatı çok mu pahalı kaçar ? 250 tlye felan bulsak gidlir aslında

Bildiğim kadarıyla 200 civarları olması gerekiyor. Zaten olsa olsa maksimum 250 olur.

Özellikle Beyazıt civarına veya İstanbul'a gelecekler aynı şekilde gelmiş olup tecrübesi olanlara da danışsınlar derim ben. Direkt cevap daha faydalı olur.

yüksek yurt yok dedik zaten. özel ler 400 tl imiş galiba

• Arkadaşlar şu ildeyim hangi yurdu tavsiye edersiniz veya şu kadar gelir var yurt gelir mi gibi değilde daha genel yurtla ilgili şeyler sorarsanız diğer arkadaşların bilgilenmesi açısındanda daha iyi olur
  • quote:

Hocam şöyle söyleyeyim amcam ile babamın ortak 3 katlı evi var bize 1.5 ev düşüyor ve o 1.5 evin birinde oturuyoruz 0.5 den de gelir yok. + babamın üstüne bir arsa var galiba annemin üstüne bir şey yok.
  • Yüksek ücretli yurtlarda odalarda internet ücretsiz mi? Her yüksek ücretli yurtta varmıdır ? Ücretli ise yaklaşık fiyatları nasıl ?
    Hep internetle ilgili oldu ama internet beni için önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: -mehmet-

Yüksek ücretli yurtlarda odalarda internet ücretsiz mi? Her yüksek ücretli yurtta varmıdır ? Ücretli ise yaklaşık fiyatları nasıl ?

Ücretli bile olsa çok komik rakamlar hocam merak etme :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -mehmet-

Yüksek ücretli yurtlarda odalarda internet ücretsiz mi? Her yüksek ücretli yurtta varmıdır ? Ücretli ise yaklaşık fiyatları nasıl ?

12saat 2tl ve katları şeklinde ücretlendirme mevcut(genel yurtlarda böyle yüksek ücretlileri bilmiyorum ama aynıdır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 8 Ağustos 2012; 21:28:32 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Arkadaşlar KYK başvurusu yapıyoruz ya şimdi normal yurdun veya yüksek ücretli yurdun burs çıkmasına etkisi var mi? Mesela normal yurt seçince çıkma ihtimali daha yüksek gibi. Bir de burs ne kadar oluyor çıkma şansı nedir?

Yurt ile bursun pek alakası yok yalnız herhangi birinin çıkma ihtimali kitlenin sizin gelir durumuna göre ortalama bir değerde olacağını göstereceği için burs çıkma ihtimali bir hayli yükselir. Bu söylediğim tamamen kişisel mantık üzerinden tahmin. Burs çıkarsa yurt her halukarda çıkar.

Benim özel üniversiteye gidipte burs alan arkadaşlarım var. Az veya çok 2-3 den fazla gelir varsa çıkmaz, ama normal geçimli bir aileseniz çıkma ihtimali çok yüksek.

Anladım teşekkür ederim.
    quote:

Orijinalden alıntı: jizzy quatily

quote:

Arkadaşlar KYK başvurusu yapıyoruz ya şimdi normal yurdun veya yüksek ücretli yurdun burs çıkmasına etkisi var mi? Mesela normal yurt seçince çıkma ihtimali daha yüksek gibi. Bir de burs ne kadar oluyor çıkma şansı nedir?

dostum başvurudaki aile gelirini göz önünde bulundurarak burs veriyorlar. Gelir azsa çıkma ihtimali fazla fakat yalan yanlıs bilgiler yazmayın arastırıolar.

Yok doğruları yazarım zaten teşekkür ederim. O zaman yurt gelme ihtimali yüksek burs düşük görünüyor. Yurt daha kolay gibi. Peki kredi nasıl oluyor aylık ne kadar veriyorlar geri ödemesi nasıl oluyor arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 8 Ağustos 2012; 21:19:59 >

• quote:

Yok doğruları yazarım zaten teşekkür ederim. O zaman yurt gelme ihtimali yüksek burs düşük görünüyor. Yurt daha kolay gibi. Peki kredi nasıl oluyor aylık ne kadar veriyorlar geri ödemesi nasıl oluyor arkadaşlar?

Krediyi başvuran herkes alabiliyor.Her ay burs miktarıyla aynı miktar alıyorsunuz. Mezun olduktan 2sene sonra taksitler halinde ödemeye başlıyorsunuz.
  • yüksek ücretli yurtta kalan biri biraz anlatabilir mi acaba yurdu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hukuk2506

yüksek ücretli yurtta kalan biri biraz anlatabilir mi acaba yurdu ?

Yüksek ücretlide kalmıyorum ama bildiğim kadarıyla anlatayım. Odalar ortalama 3 kişi oluyor. Yataklar genel yurtlardaki gibi demir değil baza şeklinde oluyor.Wc-banyo odada bulunmakta. Bazı yüksek ücretli yurtlarda ayrıca odada tv+mini buzdolabı bulunmakta. Fiyatlarıda 120-200arası
  • quote:

Orijinalden alıntı: güdümlü anne terliği

quote:

Krediyi başvuran herkes alabiliyor.Her ay burs miktarıyla aynı miktar alıyorsunuz. Mezun olduktan 2sene sonra taksitler halinde ödemeye başlıyorsunuz.

Ödemede faiz durumları oluyor mu hocam? Bir de yüksek ücretli yurt ikle normal yurt arasındaki farka değer mi dersin? :)

• quote:

quote:

yüksek ücretli yurtta kalan biri biraz anlatabilir mi acaba yurdu ?

Yüksek ücretlide kalmıyorum ama bildiğim kadarıyla anlatayım. Odalar ortalama 3 kişi oluyor. Yataklar genel yurtlardaki gibi demir değil baza şeklinde oluyor.Wc-banyo odada bulunmakta. Bazı yüksek ücretli yurtlarda ayrıca odada tv+mini buzdolabı bulunmakta. Fiyatlarıda 120-200arası

üstteki arkadaşa burslarla bağlantısını anlatmışsın ama tam olarak anlamadım yüksek ücretli çıktı diye burs çıkma olasılığı düşer mi yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ödemede faiz durumları oluyor mu hocam? Bir de yüksek ücretli yurt ikle normal yurt arasındaki farka değer mi dersin? :)

Faiz oluyor tabi bir miktar ancak tam miktarını bilmiyorum.Kısaca google dan baktımda beyaz eşyaya endeksli faiz oranı falan diyenler var.İsterseniz detaylı bir araştırma yapın yada bilen başka bir arkadaş yardım eder.

Farka kesinlikle değer.yaklaşık 50tl fazla vererek az kişi kalma +wc-banyo odada +baız yüksek ücretlilerde odalarda tv-mini buzdolabı falan olmasını düşünürsek fazlasıyla değer farka.

• quote:

üstteki arkadaşa burslarla bağlantısını anlatmışsın ama tam olarak anlamadım yüksek ücretli çıktı diye burs çıkma olasılığı düşer mi yani

Hayır
  • Alıntı yapan olursa resim linklerini silsin lütfen sayfa düzeni bozulmasın

Genel yurtlar-4 kişilik oda
    ««« Kyk Yurtları hakkında merak edilenler »»»

Genel yurtlar-6 kişilik oda

Genel Yurtlar-8 kişilik oda[simage]

Dolap
    Yüksek ücretli yurtlardan bir kare(hepsi bu şekildemi bilmiyorum)

Yüksek ücretli yurtlardan bir kare

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gply37 -- 8 Ağustos 2012; 23:54:11 >

• Yani yüksek ücretli yurda başvurursak burs çıkma ihtimali düşmez peki hem yüksek ücretli yurtta kalan hemde kyk bursu alan bi tandığınz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

Wifi var mi

Var. 12saat 2tl ,24saat 3,5tl,72 saat 9tl şeklinde ücretlendirme mevcut.Ancak bu sene ücretsiz olacak diyorlar bakalım

Nasıl süre koyuyor ki şifresiz değil mi

Verilen ip'nin kira süresini ayarlıyorlardır. Kira süresi bittiğinde o mac adresine yeniden ip atamayı önlüyorlardır.
    Tabi kendi yorumum bu. Diğer arkadaşların yorumlarını bende merak ediyorum.

Hackleriz okunuda sıkıntım yok çok şükür birde yanımda 15x15 lik wifi anteni acces pointle gitcem 1 km içindeki tüm wifi hizmetimizde

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.