Şimdi Ara

KYK YURTLARI DEPREME KARŞI DAYANIKLI MI ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Deprem bölgesindeki illerimizde kyk yurtlarımızda sanırım bir sorun yok yıkılmamış en azından. Zaten bu kadar büyük depremlere yıkılmaması yeterli hasar kısmı zikimde değil. Dademin olan deprem bile 6.5 fena sarstı hala. KYK lar hakkında bilgisi olan var mı ?

• Genelde dağ taş üzerine yapılıyor hocam herhalde sağlam zemine yapılıyordur. Ve sağlam yapıldığını düşünüyorum. Umarım öyledir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tornado of Souls MD -- 20 Şubat 2023; 21:53:47 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Devlet kendi yaptığı kurumun malzemesinden de çalmıyordur herhalde

• Tornado of Souls MD T kullanıcısına yanıt
    Bizimkini yamaca yapmışlar önde 0.kat arkada -4.kat

• IIRunneRII kullanıcısına yanıt
    :)

• IIRunneRII kullanıcısına yanıt

devlet ihalaye verdiyse o şirket çalarsa 🙁

• Gebze Muallimköy KYK 3 yıl önce olan İstanbul depreminde hasar almıştı. Bazı arkadaşların odasında çatlak oluşmuştu.

• Odalar yıkılırda komple binanın cokecegini sanmam fakat sanırım Hatay'daki yeni ve yıkılmıştı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu kyk yurdu dağ diye adlandırabileceğimiz bölgelere kurulduğu için çoğu dayanıklıdır zemin olarak. Yapısını bilmiyorum

• richardfeymanınsaçı kullanıcısına yanıt

Hayır yıkılmadı ama ağır hasarlı diye biliyorum. Zaten bu depreme sağlam kalmasını bekleyenem hatay dümdüz oldu. montumu kapıp çıkana kadad yıkılmasın yeter bana

• Hatayin zemini Allah affetsin ama leş. 6.4 sanırsın ki 7.8 dünkü depremde. Ben iç Anadolu'da olmama rağmen Maraş depreminxe yatak sallandı yurtta

• En azından yıkılmamis oda iyi

• hocam cevizlibağ kykda kalıyorum dolaplar, kapılar kendi kendine düşüyor bir de yeni yapılmış, depreme dayanacağını sanmam kendi kendine çökmese iyi

• Bazı binalar sonradan kyk yurduna dönüştürülüyor , onların sağlam olmadığını uygulamalı bir şekilde görmüştük...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.