Şimdi Ara

kyk ödeyemeyen 5 milyon öğrenci var (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
9.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam işin özü şu şahıs tembeldir çalışmafan para kazanmak ister

İlkokulda finlandiyada eğitim 4 dersmiş

Çetöcüler soruları çalmış

Eğitim siste berbat

Sınavla liyakat mi ölçülür. İsteyen istediği bölümü okuyabilmeli

Lisede

Komünizm çok güzel herkese ev araba veriyorlarmış herkes aynı maaşı alıyormuş, her gün et kebap yiyeceğiz

Üniversite

2. Öğretimse neden harç verdiğini eleştirir

Borç alır borcunu ödememek için yazar çizer

Mezun olunca da

Bu doktorlar çok para alıyor, hakimler savcılar çok para alıyor. Odtü den mezun mühendis çok para alıyor. 2 sene daha okusam bende doktorun işini yapardın vs vs.

Bahaneler silsilesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Öncelikle, sizi tanımam. Biraz daha seviyeli olursanız memnun kalırım. "Birader, kardeş, müdür, ..." gibi ifadeleri hiç sevmem.

Ödemek isteyen her türlü öder. Borcuna, sözüne ve randevusuna sadık olmayan adam adam değildir.

Madem öyle, madem ödeyemiyordu, ne diye aldı? Eşek değil, önünü az çok görebilir insan. Krediyi (borç) almak zaten bütçeye koyuyor. Alırken, harcarken koymadı; ödemeye gelince mi koymaya başladı? "Borç yiyen kesesinden yer" dememişler mi?

Adamda zaten karakter olsa, prensip olsa, pazarcılık da yapar, tezgahtarlık da yapar, garsonluk da yapar (siz bahsettiniz diye bahsettim bunlardan, yoksa hiçbir meslek dalını küçümsemem, hafife almam) ve bir şekilde bu borcu (herhangi bir borcu) öder.

Borcumu ödedim o kadar. Bir zahmet tuzum kuru olsun.

Alıntıları Göster

Hocam bende de 14 bin kusur her gun faiz biniyor ama ODEMIYORUM, ama sorun neden diye

Yurtdisinda yasadigim icin borcun uzerine faiz, doviz kuru degisiminden daha az.

Bu demekki benim borcum her sene azaliyor.

Bunlar 8 sene once ben o parayi alirken 4 sene boyunca gecimimin yarisini saglamisti ama simdi tek maasimla odeyecek seviyedeyim.

Gunluk maasima denk gelene kadar odemicem, odeyen arkadaslara da tavsiyem budur

• Borç parayı alıp harcamasını biliyorlar ise ödemesini de bilsinler bir zahmet. O paraya gerçekten ihtiyacı olan insanlar aldığı gibi vermesini de biliyorlar. Geriye kalanlar da diğerleri gibi ödeyip milletin hakkına girmeye kalkışmasın.

Borç alan talimat alır. Türk halkı borcu güzel bir şey gibi görüyor.

• YediGüzelAdam kullanıcısına yanıt

birader akape denen Türk düşmanı zihniyet mantar gibi okul açtı

sırf beton ekonomisi için sonra kendi vakflarına bağladı garip yoksul gençleri sömürmek icin sen kalkmış tl hesabı yapıyorsun

o okullar yılda kaç para çukkalıyor haberin varmı verdikleri 3 kuruş para onların gözünde çerez !

• Tamam hocam ben boşuna ODTÜ'de okuyorum boşuna bitirmek için çırpınıyorum,Boşuna dil öğreniyorum değil mi?Geçeyim en çöp okula bitireyim devlet de bana iş bulsun.Bu arada öğrenim kredisi gibi bol avantajlı krediyi alıp şuan aldığım miktarın %40 a yakını kadar kar elde ettim yatırım portföyümle.Sermayem artıkça bu oran artacak ve aldığım kredi kadar para kazanacağım ödemem bitene kadar.İş bulamayan kendine baksın sorsun bir beni bu adamlar niye işe alsın ben ne yapabiliyorum diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinigelistirentasrali -- 3 Eylül 2020; 20:8:50 >
  • Hocam sizin gibilere ne desek boş böyle geldik böyle gideceğiz demek ki o şirketleri savunuyorsanız

• Çoğu devletin kendilerini icraya vereceğini düşünmüyor ve nasıl olsa ödemeyiz ki diye süründürüp duruyordu. İş bulamamış adamı anlarım ama aralarında çalışan ve fena olmayan maaşlar alan birçok kişi de ödemiyor bu parayı.

Zamanında iddaa, sigara, alkol vs. parası yapıp havaya üfürdükleri için ödemek zor geliyor tabi.

• Kendini geliştirmiş bir insan iş bulamıyorsa evet bu devletin suçudur.

Devletin en büyük hatası kontenjanları arttırmak sanayi de çalışacak adama bile Üniversite diploması verip Her işletme okuyana 800bininci bile olsa KAYMAKAM hayali kurdurmak biyoloji okuyan herkesin üniversite de kalıp hoca olması 😂🤣

Üniversite kontanjanı 200bin olacak özel üniversiteler %100 BURSLU harici tıp diş hukuk eczacılık mühendislik öğrencisi alamayacak. O zaman eğitim sistemi düzelir. Eline kağıt almamış insanlar Üniversite okuyamıyoruz diye ağladıkları için siyasi oy kaygısıyla kontenjanlar arttı bundan 5 sene önce BARAJI anca geçeni HUKUK fakültesine parayla sokuyorlardı 😃 Bu adamlarda Avukatım diye geziyor. Devlet bu noktada liyakati kaldırdı. Bu dediğim olursa KIBRIS ÜNİVERSİTELERİ OLDUĞU SENE KAPANIR. APTALCA PUANLARLA TIP VE DİŞ HEKİMLİĞİ ÖĞRENCİSİ ALIYORLAR. MÜHENDİSLİKTE REZALET HER ŞEY PARA VE RÜŞVET

Böyle dandik bölümlerde okuyorsa devletin değil kendi suçudur. Ayrıca BORÇ alıp ödememesi en büyük suç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 3 Eylül 2020; 20:26:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YediGüzelAdam

Kendini geliştirmiş bir insan iş bulamıyorsa evet bu devletin suçudur.

Devletin en büyük hatası kontenjanları arttırmak sanayi de çalışacak adama bile Üniversite diploması verip Her işletme okuyana 800bininci bile olsa KAYMAKAM hayali kurdurmak biyoloji okuyan herkesin üniversite de kalıp hoca olması 😂🤣

Üniversite kontanjanı 200bin olacak özel üniversiteler %100 BURSLU harici tıp diş hukuk eczacılık mühendislik öğrencisi alamayacak. O zaman eğitim sistemi düzelir. Eline kağıt almamış insanlar Üniversite okuyamıyoruz diye ağladıkları için siyasi oy kaygısıyla kontenjanlar arttı bundan 5 sene önce BARAJI anca geçeni HUKUK fakültesine parayla sokuyorlardı 😃 Bu adamlarda Avukatım diye geziyor. Devlet bu noktada liyakati kaldırdı. Bu dediğim olursa KIBRIS ÜNİVERSİTELERİ OLDUĞU SENE KAPANIR. APTALCA PUANLARLA TIP VE DİŞ HEKİMLİĞİ ÖĞRENCİSİ ALIYORLAR. MÜHENDİSLİKTE REZALET HER ŞEY PARA VE RÜŞVET

Böyle dandik bölümlerde okuyorsa devletin değil kendi suçudur. Ayrıca BORÇ alıp ödememesi en büyük suç

Borç konusuna katılıyorum ancak üniversite kısmında hatalarınız var.

Üniversite sayısına ve bölüm kontejanlarına doğru düzgün bir düzenleme getirmeden, tamamen siyasi kaygılar ile sen üniversite açar ve buradan da olmayan eğitim sistemi ile diplomalı cahil yetiştirirsen, burada hatayı öncelikli olarak devlet işlemiş olur. Buranın açılmasında sakınca görülmediyse, buraya öğrencilerin başvurup gitmesinde de sakınca görülmemeli. İşsizlik ise tamamen hükümetin uyguladığı günlük politikaların uzun vadeli sonuçları.

Hollanda'da üniversite okumadan önce devlet tarafından en azından bir meslek eğitimi alıyorsun en basitinden. Yarın bir gün mezun olunca iş konusunda istediğini bulamasan bile en azından zanaate dair alanlara yönelme imkanı sunuyorlar. Türkiye'de o da yok, forumda defalarca konusu da açmıştım hatta, bu zamanda aklı olan adam üniversite okumaz gider mesleki eğitim alır demiştim ama çoğu kişi ciddiye almadı. Almayanlar da şimdi asgari ücretle çalışıyor ve KYK borcu ile uğraşıyorlar.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt

6 milyon kişiye temel ihtiyaç kredisi dağıtılmış kgf kefaletiyle

bu paralar geri ödenecek mi bunu merak ediyorum

işsizlik dahada artıyor kasım ayında ödemeler başlıyorr 2 ay kaldı

• Leon FR kullanıcısına yanıt

Sen çok adamsan! yap bir adamlık da öde çocukların kyk borçlarını, el alem delikanlı adam! görsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

6 milyon kişiye temel ihtiyaç kredisi dağıtılmış kgf kefaletiyle

bu paralar geri ödenecek mi bunu merak ediyorum

işsizlik dahada artıyor kasım ayında ödemeler başlıyorr 2 ay kaldı

Ödenemeyecek. Bankaların verdiği paralar falan çoğu geri ödenmeyecek ve bankalar bu durumu biliyor.

• Ödeyenler keriz mi o zaman ?

• Devletin parası bol olur her yerden altın elma petrol fışkırıyor olur cari açık olmaz fazlalık olur. Derki devlet durumumuz iyi borçları siliyoruz. ALLAH razı olsun derim. Ödediğime üzülmem inşaAllah veya öksüz yetim şehit gazi yakını engelli bireye bakma mecburiyeti olur böylesine de tamam derim.

• Gerçekten durumu olmayıp da ödeyemeyenleri tenzih ederek söylüyorüm ki; bu borcunu alıp da alkole, tabiri caizse "karıya, kıza" yedirten adamlar var. Bizzat bu insanları tanıyorum ve bu adamlar hem ailelerinden hem de kykdan borç alıyorlar, benim durumum iyiye yakın limitle geçiniyorum harçlık olarak, ben borç almadıysam bu adamın ihtiyacı olmadığı halde alıyorsa ödeyecek kardeşim!

• Ödeyeceksiniz akp gittiğinde o rüşvetçilerde ödeyecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Leon FR kullanıcısına yanıt

onu borç diye alan şimdiki nesil belki ihtiyaçtan ziyade keyfi harcama yaptığı için çoğu hakediyor, ona bir lafım yok. ancak senin şu lafların genelleme yapılamaz o yüzden boş yapma. kişiden alınan borç ile devletten alınan borç aynı kıyaslama yapman bile ne kadar basit düşünmüşsün. dini şekilde cevap vermeye çalışmışsın ancak at gözlüğü gibi bakmışsın. osmanlı zamanında bile durumu olmayan öğrencilerin bakımı devlet güvencesi altındaydı. medreselere yapılan yardımlar durumu olmayan öğrencilerle de paylaşılırdı.

senin anlayışına göre küçük bir çocuğa verilen bir lira dahi borçtur. bilirsin ki osmanlıda iken fakirlerden vergi alınmazdı. zenginlerin malından 1/10 kadar alınır devlet tarafından fakirlere dağıtılırdı. hey yavrum hey, o kadar çok fakir öğrenci ailesi var ki kyk ya muhtaç.. devlet diyorsun ya hani, devlet fakir değil. devlet fakirlere yardım etmek zorunda. eğer büyükler zulmederse alt tabaka sence bu zulme ne kadar dayanır. biraz daha insaflı olun lan. biraz daha geniş düşünün. şu at gözlüğünü atın beyninizden. koskoca peygamber bile borcu olan fakir sahabelerin ailelerine yardım ederken, hey yavrum hey sen elinde anca karnını doyuracak olsa, ailesi açlıktan gebersin ama o borcu ödesin diyorsun. ulan da derim birader de derim kardaş da derim, senin şu zihniyetine de derim.. sen daha dinde teraziyi bulamamış bedevi sahabe özentilerine girmişsin. allame olamazsın koçum.. o yüzden çok fazla çabalama..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.