Şimdi Ara

KYK kredisinin aldığım paradan 2 kat olarak geri ödeme ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben 5 yıldır kyk kredisi alıyorum. İlk başlangıcım 300 küsürlü civarlarında oldu 5.yılın sonunda ise en fazla 500 TL küsüratında aldım. Yani her yıl 500 tl alsam bile bu kadar para çıkmasının imkanı yok ve her yılda 500 tl de almadım yani ?

Bana 54 ay boyunca toplamda : 33,697,12 TL çıkartmışlar ödeme planını. Nasıl oluyor abi bu iş ? Çıldıracağım yemin ediyorum

• bajaj pulsar rs200 parası

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 23 yıl önce mezun olduğumda ben 2 kat olarak 2 yılda geri ödedim.
    Ben KYK alana kadar çok düşük faizle geri ödeniyorfu. Ama rahmetli Mesut Yılmaz hükümetinde beyaz eşya artış oranına sabitlendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki toplam kaç lira aldığımızı nasıl ogreniriz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @11 52 7

kaç para aldığımızı nereden öğreneceğimizi ben de bilmiyorum.

uçuk kaçık hesaplama yaptığımda bile en fazla en uçuğundan diyorum bakın 25 bin tl çıkıyor. Normal hesaplama yaptığımda ise 20 bin tl çıkıyor aldığım ücret. Çünkü ben son yılda 490 bilmem kaç aldığımı hatırlıyorum.

Ama gel gör ki 33.697 TL olarak geri ödeyeceğim. Yani ödeyebilme imkanım var da bu resmen tokatlanmak abi bankadan kredi çeksem daha insaflı davranırlardı bu ney böyle.

• baktım şimdi

buradan bakabiliyorsunuz kaç para aldığınıza.

22.500 TL yi 33.697 TL olarak ödeyeceğim mükemmel KYK kredisinin aldığım paradan 2 kat olarak geri ödeme ? 

• 22.500 tl yi şu dönemim faizine göre bir de 36 aylık taksit ile aylık 846 TL ye alabiliyorum bankadan.

Devlet bankadan bile acımasız. Bu ne biçim iştir böyle

• Seçimden önce güzellik yaparlar diye umuyorum 2023bekliyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trubetzkoy

Seçimden önce güzellik yaparlar diye umuyorum 2023bekliyorum

bekliyoruz da hocam ya güzellik yapmazlarsa yerinde saymıyor ki borç her ödemediğin zaman üstüne faiz biniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vicuk ben spaydi

baktım şimdi

buradan bakabiliyorsunuz kaç para aldığınıza.

22.500 TL yi 33.697 TL olarak ödeyeceğim mükemmel  

28bin lira almışım
    42bin lira ödeyecem gelecek sene basliyor
    Peşin ödemede yüzde 20 indirim var 35 bine denk geliyor

Senin faiz oranı benden daha iyi :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11 52 7 -- 30 Eylül 2021; 6:29:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilerek ve isteyerek aldınız normaldir.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Bilerek isteyerek aldık alıyoruz evet ama bu işinde bir sınırı var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kredi alıyor sen kredi ödüyor
    Höykürtmetin sunduğu "imkanlara" güvenmemeli şüpheyle yaklaşmalı sen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 30 Eylül 2021; 23:11:57 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 3000 tl ye çalışıp ev kirası fatura, mutfak masrafı ve kyk borcu ödeyeceksin. Yeni Türkiye

• ABD'de üniversite öğrencileri fahiş üniversite borcunu ödeyebilmek için gündüz okuyup geceleri garsonluk, barmenlik, yamaklık, striptiz dansçılığı, eskortluk, zorno oyunculuğu vs her şeyi yapıyor. Hatta sırf üniversite bursunu ödüyor diye ABD Silahlı Kuvvetleri'ne katılan o kadar çok ki. Yani biz de İnşallah o duruma düşmeyiz diyorum ama belli de olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 1 Ekim 2021; 11:24:55 >
  • 7nbitirdin 7 kullanıcısına yanıt

Asgari ücretle evlenemeyeceğin için gereksiz masraf edip ayrı eve çıkmana da gerek yok, devlet sana annen babanla birlikte oturup hem tasarruf etme hem de onlarak bakma imkânı veriyor. Vadan hayını nankör seni! KYK kredisinin aldığım paradan 2 kat olarak geri ödeme ? 

• enflasyon yuzunden sanirim

• CHP ye oy verin, biz iktidar olursak kyk kredilerinin faizini sıfırlayacağız diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

CHP ye oy verin, biz iktidar olursak kyk kredilerinin faizini sıfırlayacağız diyor.

ya zaten ondan şaşmam da 2023 e kadar çok var daha. 1 ay ödememişim 20 tl faiz binmiş sadece 1 aylık borcuma. 2 yıl boyunca ödemesem tüm aylara faiz binse herhalde 2023 de 100.000 TL borcum olur. Böyle bir riske girmeli mi yani insan ?

Resmen kumar yani bu. Vereceğim gibi yapacak bir şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vicuk ben spaydi -- 1 Ekim 2021; 12:9:52 >
  • Kac dolar olarak borc almistin kac dolar olarak odemis olacaksin?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.