Şimdi Ara

SİLİNSİN (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
2
Favori
6.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yorumları okudukça insanlardan ümidim kesiliyor. Herkes kurunun yanında yaşı da yakıyor. Karı kızla yiyen yesini ihtiyacı olmayıp alan da alsın ki asıl nasıl aldığı tartışılmalı. İnsanlar nasıl olsa affedilen milyarlarca dolarlık kira ödemelerine ve vergilere ses çıkaramayacağı için bu konuya ses etmiş.

Evet öderken belki zorluk çektiniz ama bu işin bir yerde durması gerekiyor. Bu resmen ben aç kaldım öderken sen de aç kalacaksın demek. Bu zorluğu çeken birisi olarak nasıl başkasını zorda bırakabiliyorsunuz? Azıcık insaflı olun arkadaşlar. Hepiniz biliyorsunuz ki o kredi parası devlet için sorun bile değil.

Beni öğrenciye verilen her türlü paranın burs olması taraftarıyım. Hayatta hiç bir şekilde eşit değiliz, bari bu konuda az da olsa çıtayı tutturalım.

• Şu foruma ne zaman girsem cehaletten yoruluyorum.

"Sanki sizin paranız mı size ne oluyor kompleksliler?" yazan bile var. En az onun kadar salak bir başkası da halk niye itiraz ediyor anlamıyorum onlara ne zararı var demiş. Bunlar daha devletin kredi diye dağıttığı paranın halkın vergisi olduğundan bile haberdar değiller.

Bir de "paralar beşli çeteye yedirilirken iyi de öğrencinin borcu niye silinmesin" goygoycuları var. Valla ben hayatımda hiç paralar beşli çeteye yedirilsin ama öğrencinin borcu silinmesin diyen birini görmedim. Normal, aklı başında vatandaşlar verdiği vergiyle kimsenin zengin edilmesini de borcunun silinmesini de istemiyor, hizmet almak istiyor. Silinen borç ister müteahhitlerin isterse öğrencilerin olsun bana ek vergi olarak geri dönecek. Yani ikisine de itirazımız var, merak etmeyin.

İş bulmak zor falan diyenler haklı olmasına haklı da işe başlayana kadar o borcu zaten geri istemiyorlar ki. İş bulamamakla konunun ne ilgisi var anlamadım o yüzden.

Geri ödeyeceğinizi bilerek bir borca girip, sonra ödememeye çalışmak gibi bir onursuzlukla nasıl yaşayabiliyorsunuz hakikaten?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sicsoline

Şu foruma ne zaman girsem cehaletten yoruluyorum.

"Sanki sizin paranız mı size ne oluyor kompleksliler?" yazan bile var. En az onun kadar salak bir başkası da halk niye itiraz ediyor anlamıyorum onlara ne zararı var demiş. Bunlar daha devletin kredi diye dağıttığı paranın halkın vergisi olduğundan bile haberdar değiller.

Bir de "paralar beşli çeteye yedirilirken iyi de öğrencinin borcu niye silinmesin" goygoycuları var. Valla ben hayatımda hiç paralar beşli çeteye yedirilsin ama öğrencinin borcu silinmesin diyen birini görmedim. Normal, aklı başında vatandaşlar verdiği vergiyle kimsenin zengin edilmesini de borcunun silinmesini de istemiyor, hizmet almak istiyor. Silinen borç ister müteahhitlerin isterse öğrencilerin olsun bana ek vergi olarak geri dönecek. Yani ikisine de itirazımız var, merak etmeyin.

İş bulmak zor falan diyenler haklı olmasına haklı da işe başlayana kadar o borcu zaten geri istemiyorlar ki. İş bulamamakla konunun ne ilgisi var anlamadım o yüzden.

Geri ödeyeceğinizi bilerek bir borca girip, sonra ödememeye çalışmak gibi bir onursuzlukla nasıl yaşayabiliyorsunuz hakikaten?

"işe başlayana kadar o borcu zaten geri istemiyorlar ki." yok öyle bir şey. 2 Sene süre veriyorlar buldun buldun bulamadın faiziyle kapındalar. borcun silinmesine ben de sıcak bakmıyorum ama faiz ve 2 sene müddet saçmalıktan ibaret. Ayrıca insanları cehaletle suçlayana kadar biraz konu hakkında araştırma yapın da kaç sene süre veriyorlar, yoksa iş bulana kadar borcu istiyorlar mı, istemiyorlar mı bilgi sahibi olun. Komik duruma düşüyorsunuz.

• 6equj5 kullanıcısına yanıt

Böyle "komik duruma düşüyorsun" gibi çocukça lafları bırak da adam gibi tartışmayı öğren sen önce.

Evet, işe başlayana kadar borcu istemiyorlar. Söylediğimin arkasındayım. Bir noktada parayı senden geri istemeleri gerekiyor, sonsuza kadar iş bulmanı bekleyecek değiller. Mezun olduktan sonra 2 yıl da işe başlamak için Türkiye şartlarında makul bir süre. Ne yapsınlar, 25 yıl mı beklesinlerdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sicsoline

Böyle "komik duruma düşüyorsun" gibi çocukça lafları bırak da adam gibi tartışmayı öğren sen önce.

Evet, işe başlayana kadar borcu istemiyorlar. Söylediğimin arkasındayım. Bir noktada parayı senden geri istemeleri gerekiyor, sonsuza kadar iş bulmanı bekleyecek değiller. Mezun olduktan sonra 2 yıl da işe başlamak için Türkiye şartlarında makul bir süre. Ne yapsınlar, 25 yıl mı beklesinlerdi?

haklısınız hocam  

• hadi faiz neyse de direk borc silinsin diye aglamak en hafif tabiriyle ahlaksizliktir. alirken iyi, parayi yerken iyi sonra silinsin. kim neden size 20-30 bin lira hibe etsin onu anlayamadim?

yok ihtiyaci varmis da bilmem ne. e herkesin ihtiyaci var ihtiyacin varsa da adi ustunde bu BORC. seve seve odeyeceksin.

insanimiz iyice ahlaksizlasti. 20 bin lira para aliyor sonra odemiyim diyor kafaya bak.

bir de aglama duvarina cevirmisler konuyu! yok ihtiyacimiz var da bilmem ne diye. iyi o zaman her ihtiyaci olana devlet 20-30 bin lira hibe etsin karsiliksiz!

zaten bunlarin cogu nasil olsa silinir diye alan tipler. babasi ayda 500 liraya muhtac birakiyosa cocugu zaten babasindan hayir gelmez. e kendi de vasifsizsa odeyemiyor sonra silinsin. oh ne âlâ!

yok oyle dunya, aglayin istediginiz kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletçe ne almıştınız aliminyum tembelliğe belescilige
    Ulan aldığınız krediyi bı zahmet ödeyin.
    Ne güzel dünya krediyi al 4yil çatır çatır harca
    Ödemeye gelince uhuhuhu
    Yok öyle dünya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmediğim için sormak istiyorum. Bir kişi kredi çekti ama çalışmıyor bu durumda haciz işe karşı karşıya kalıyor mu yoksa devlet iş bulmasını bekliyor mu?

Benim kanaatim bu paraların geri alınması yönünde ama benim canımı acıtan bir iki mevzu var. Bu burs çıkma durumu kesinlikle problemli daha ihtiyacı olana çıktığını görmedim. Geri alınmasını da şu açıdan mantıklı buluyorum. Bu para devletin parası, alırken şartları kabul ederek alıyorsun ve çarkın işlemesi için geri ödenmesi gerekiyor. Ha bazı iş adamlarına yapılan kıyaklar konusunda hakkımı helal etmiyorum.

Diğer bir husus üniversite okuyorsun arkadaş iş sahası dar olan akademik kadrosu oturmamış bir üniversiteye gidersen iş bulman çok zor . Devlet açmasın o zaman arkadaş denebilir ama görünen köy de kılavuz istemez. Sırf 4-5 sene ortam yapayım baba parası yiyeyim sonrasına bakarız diye düşünen de çok kişi var. Biraz gerçekci olmayı 20 yasındaki birinden beklemek yanlış mı?

Kpss'ye 8 milyon kişi başvuru yapıyor... Biraz biz gençler oturup düşünmek zorunda değil miyiz? Ön kötü polis asker olurum demek bir üniversite mezununa yakışıyor mu ?? Katma değeri düşünen daha ileri bayrak taşımak isteyen yok mu? Aldığı krediyi bile devlete itelemeye çalışmak yakışıyor mu ? Bunlar sadece soru cevaplar sizde..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Sicsoline kullanıcısına yanıt

türkiyede iş mi var lan. 2 sene neresi makul

• quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

türkiyede iş mi var lan. 2 sene neresi makul

Lan mı? Şimdiye dek kimseyi bloklamamıştım ama seni doğrudan blokluyorum. Selametle.

• ağla

• Ulan ogrencinin 3 kurusunun pesinde kosacaginiza devletten calinan milyar dolarlarin pesine dusun. Arkamizdaki delik olmus mariana cukuru kola sisesi kadar delik batiyor size.

• 2 günde bir bu başlık açılması artık evde can sıkıntısından gibi geliyor . Neden istediğini herkes belirtti anlayamayacak bir şey yok . Az çerçeveli düşünün

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abrooke139

Bu mesaj silindi.

Öncelikle benim bu 750 milyon dolar masallarına karnım tok, onları geç. Ben hırsızın büyüğüne de küçüğüne de düşmanım. Başkaları daha çok çalıyor diye kimsenin borcu affedilmez. Yukarıda da yazdım bunu.

Borcu geri isteme konusunun da cevabını yukarıda başka birine verdim, oradan okursun. O kredi siz okulunuzu okuyun diye, sağda solda sürtün diye değil. Kaç yıl uzattın ki haciz geldi? İstersen oradan başla anlatmaya. Edebiyatını görelim.

Edit: Arkadaş mesajı silip kaçtı. Her gelen ilk mesajdan sonra kaçıyor ne hikmetse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sicsoline -- 19 Haziran 2021; 2:48:49 >

Sana neden anlatayım ne uzattığımı. 1,5 yıl dondurmak zorunda kaldım o yüzden oldu. Ben 2. öğretimim. Yani para doğrudan oraya gitti. Hatta yetmedi bile. Ben adil düzenden bahsediyorum. Sen önce diğer büyük vurgunlara birer konu aç sonra buraya dönersin.

Edit: kaçtığım falan yok düzelteyim derken silindi. 50 tl me haciz yaptıklarını daha önce de yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abrooke139 -- 19 Haziran 2021; 2:51:33 >
  • quote:

Sana neden anlatayım ne uzattığımı. 1,5 yıl dondurmak zorunda kaldım o yüzden oldu. Ben 2. öğretimim. Yani para doğrudan oraya gitti. Hatta yetmedi bile. Ben adil düzenden bahsediyorum. Sen önce diğer büyük vurgunlara birer konu aç sonra buraya dönersin.

Edit: kaçtığım falan yok düzelteyim derken silindi. 50 tl me haciz yaptıklarını daha önce de yazdım.

Tam da öyle yapıyorum zaten. Dedim ya, hırsızın büyüğüne de küçüğüne de düşmanım. Nerede görsem tepki gösteririm. Herhalde farkında değilsin ama senin istediğin şeyle o milyon dolarları götürenlerin istediği şey aynı. İkiniz de borçlanıp sonra da borcunuzu ödemeyerek vergisini ödeyen vatandaşın sırtında yük oluyorsunuz. Yani sen o büyük müteahhitlerin düşmanı değilsin, onların küçüğüsün sadece. İleride şirketin olursa bu sefer de vergi borcumuzu silin, biz ticaret yapıyoruz, ülkenin ekonomisi için çalışıyoruz diyeceksin. Adil düzen senin gibilerin olmadığı bir düzen yani.

Senin özelinde konuşursak devlet sana verdiği parayı zaten çöpe atmış ama o konu üzerinde fazla durmayayım. Neden ve kaç yıl uzattığını bilemem. Belli ki en az 4-5 yıl uzatmışsın.

Bir de bundan sonra yazdığın mesajları silme, insanlar görsün ne yazdığını, benim de neye cevap verdiğini.

Emredersin komutanım! Anlaşılan ayrı frekanslardayız. Yaşım 27 buradan anlarsın artık neyin ne olduğunu.

• quote:

Emredersin komutanım! Anlaşılan ayrı frekanslardayız. Yaşım 27 buradan anlarsın artık neyin ne olduğunu.

Maşallah. Anladım neyin ne olduğunu. Diğer okuyanlar da herhalde bir şeyler anlamışlardır. Selametle.

Zaten son dönemim bitiyor. 21 yaşında kazandım okulu. Diğer okuyanlardan çekiniyor değilim. Artık kimsenin ne dediği, benim hakkımda ne düşündüğü umrumda değil. Maşallah tarzı bu alaycı konuşmalarla insanlara yaklaştığın sürece sen kaybedersin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.