Şimdi Ara

KYK hakkında çok acil...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben kyk katkı kredisi burs ve öğrenim kredisine başvurdum. 4 eylülde sadece yurt sonuçları açıklanacak diyorlar doğru mu bu ? yani öğrenim kredisiyle katkı kredisinin çıkıp çıkmadığı ne zaman açıklanacak? bir de kayıt için harcı yatırmam lazım tam mı yatırcam yoksa katkı kredisi de 4 eylülde açıklanıp çıkarsa harcı daha az mı ödiycem ?

yardımcı olursanız çok sevinirim kafam çok karıştı

• sakin ol. harci 2. donem basinda yatiricaksin cunku aralik gibi belli olur burslar.
  • katkı kredisinin çıkıp çıkmayacağı da o zaman belli olucak?
  • Forumda defalarca ama defalarca kez açıklandı.

Burs/kredi sonuçları geçen yıl aralıkta açıklanmıştı, bu yıl da büyük ihtimal böyle olur. 4 Eylül'de ise yurt sonuçları açıklanır.

Zaten Katkı Kredisi, başvurduysan vewww.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/genel_bilgi.php#katki adresinde belirtilen durumları taşımıyorsan, kesinlikle çıkar. Ama bunun resmîleşmesi gerekiyor, bu nedenle de aralıkta açıklanan sonuçların beklenmesi gerekiyor.

Okul kaydı için de istenilen ilk dönem harcının indirimli yatırılıp yatırılmayacağı da üniversiteden üniversiteye değişir. Bazı üniversiteler tam yatırmanızı ister, bazıları da Katkı Kredisi çıkmış gibi belirtilen indirimli ücretler üzerinden yatırmanızı ister. Eğer ilk gruptaki bir üniversiteyi kazandıysan, indirim yapılmamış büyük kısım da sana ikinci dönem iade edilecek. İkinci dönem harcını da zaten Katkı Kredisi kazandığın için indirimli yatıracaksın, sonraki dönemlerinkileri de.

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Forumda defalarca ama defalarca kez açıklandı.

Burs/kredi sonuçları geçen yıl aralıkta açıklanmıştı, bu yıl da büyük ihtimal böyle olur. 4 Eylül'de ise yurt sonuçları açıklanır.

Zaten Katkı Kredisi, başvurduysan vewww.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/genel_bilgi.php#katki adresinde belirtilen durumları taşımıyorsan, kesinlikle çıkar. Ama bunun resmîleşmesi gerekiyor, bu nedenle de aralıkta açıklanan sonuçların beklenmesi gerekiyor.

Okul kaydı için de istenilen ilk dönem harcının indirimli yatırılıp yatırılmayacağı da üniversiteden üniversiteye değişir. Bazı üniversiteler tam yatırmanızı ister, bazıları da Katkı Kredisi çıkmış gibi belirtilen indirimli ücretler üzerinden yatırmanızı ister. Eğer ilk gruptaki bir üniversiteyi kazandıysan, indirim yapılmamış büyük kısım da sana ikinci dönem iade edilecek. İkinci dönem harcını da zaten Katkı Kredisi kazandığın için indirimli yatıracaksın, sonraki dönemlerinkileri de.

evet kesin yazıyodur ama yeterince araştıramadım heyecan yaptım biraz. çok çok çok teşekkürler

• Bu devamlı çalışanlara hiç birşey çıkmayacak yazıyor.Yazın çalışanlar bundan etkilecenkmi.Örn ben çalışıyorum ama bırakıcam okul başlamasından önce.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.