Şimdi Ara

KYK(geri ödemeli) almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
6.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ailem ile birlikte yaşıyorum . İhtiyaclarımı rahat olarak karşılayabilecek gelirim oluyor ailem de yardımcı oluyor ancak ekstrem bi durum olduğunda onlardan para istemekten çekiniyorum . Çok şükür bugüne kadar hiçbir zaman bu konuda eksiklikleri olmadı ancak artık kendi açımdan sorun oluyor. Parayı kontrollü olarak kullanabiliyorum , yani har vurup harman savuran biri değilim sigara alkol de kullanmiyorum . Ancak ileride ödemede sıkıntı yaşar mıyım diye düşünüyorum . Sonuç olarak sizce kyk kredi alınmalı alınmamalı mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• KESİNLİKLE SORUN ÇIKAR İÇİN ACIR ÖDERKEN

PDR OKUYORMUŞSUN YA ATANAMAZSAN VE ÖZELDE DÜŞÜK MAAŞLA İŞE BAŞLARSAN?

TÜRKİYENİN DURUMU KÖTÜYE GİDİYOR EKONOMİK OLARAK

KÖTÜ BİR HESAP YAPALIM AŞAĞI YUKARI BU KADAR PARA VERECEKSİN HATTA DAHA FAZLA ÇÜNKÜ HER YIL ARTIRIYORLAR KYK'YI

500*48 ay eşittir 24 bin TL

BU HATAYA KESİN DÜŞME
  • adamın paraya da ihtiyacı yok. ama nolur nolmaz diye borca gireyim mi diyor. şaka gibi.

alma kardeşim. az buz bir paranın altına imza attırmıyorlar. hatta bana kalırsa ihtiyacı olan da almasın. nasıl ödenecek bu paralar sonra? hangi birimizin iş garantisi var? hadi işi bulmayı da geçtim şu an bir şekilde ödeyenlerin nasıl bela okuduklarını da mı görmüyorsun? uzak durun şu işten.

• Diğer yorumları salla. Bi tane vadeli hesap açtır ve krediyi al. Havale talimatı ver aldığın kredi vadeli hesaba aksın. 4 yıl sonra o para faiziyle atıyorum 40bin lira olur, kredi borcun 35 bin lira olur. Aradaki fark cebinde kalır çünkü devlet kredi geri ödemesinde faiz koymuyor.
  • PERENAL. kullanıcısına yanıt
    Nasil bi belaymis cok merak ediyorum. Bir cok alan ve suan odeyen arkadasim var gayet rahat ayda 200er oduyorlar ayrica devlet mezun olur olmaz o parayi istemiyor 2 yil sonra faiz biniyor sanki cok biliyormus gibi takindigin usluba bak

• quote:

Orijinalden alıntı: crsxy613

Nasil bi belaymis cok merak ediyorum. Bir cok alan ve suan odeyen arkadasim var gayet rahat ayda 200er oduyorlar ayrica devlet mezun olur olmaz o parayi istemiyor 2 yil sonra faiz biniyor sanki cok biliyormus gibi takindigin usluba bak

ULA KARDEŞŞŞŞ ENFLASYON DENEN BİRŞEY VAR

TOPLAM BORCUM 15 BİN TL İDİ BEN ERKENDEN TOPLU ÖDEDİM ELİME PARA GEÇTİĞİ İÇİN BENDEN İSTENEN PARA 16.6 BİN TL

YOK 2 SENE SONRA ÖDEYECEK OLSAYDIM 17.5 BİN TL İDİ

BUGÜNKÜ 470 TL 4 SENE SONRA 470 TL OLMUYOR ENFLASYONDAN DOLAYI PARA DEĞERSİZLEŞİYOR BU DA KREDİYİ GERİ ÖDEYECEK KİŞİNİN OMZUNA BİNİYOR

AYDA 200 TL ÖDÜYOR DEMİŞSİN O ZAMANLAR 200 TL VERİYORDU HERHALDE DEVLET O YÜZDEN O ŞEKİL GERİ İSTEDİ ŞİMDİ 470 TL İLK SENE İÇİN ÖDEYECEK 470 TL BU BORU DEĞİL ASGARİ ÜCRET 1400 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: karsevenadam

Diğer yorumları salla. Bi tane vadeli hesap açtır ve krediyi al. Havale talimatı ver aldığın kredi vadeli hesaba aksın. 4 yıl sonra o para faiziyle atıyorum 40bin lira olur, kredi borcun 35 bin lira olur. Aradaki fark cebinde kalır çünkü devlet kredi geri ödemesinde faiz koymuyor.

CRSXY613'E YAZDIĞIM YORUMU OKU
  • Gerek yok vende mühendislik okuyorum hayata borçla başlamaya hiç niyetim yok. İhtiyacım varsa çalışır kazanırım ama borca girmem.

• karsevenadam kullanıcısına yanıt
    Hocam sen baya zekisin sanırım 4 yıl sonra olacak enflasyonu türk lirasının kaybettiği değeri bi hesapla bakalım şakamı bu ya

• 24bin TL yi ödeyemeyeceksen neden 16 sene okudun?

• Ben 2010'da üniversiteyi kazandım. İlk sene geri ödemeli burs çıktı. Almadım. Transkriptimi yüksek tuttum ilk sene çok çalıştım notlarım iyiydi. Evime KYK Genel Müdürlükten zarf geldi. Ek kontenjandan yararlanmışım. 2. senemde burs almaya başladım. 1. senenin toplam parasını da tek seferde aldım ilaç gibi gelmişti. 4 yıl boyunca burs almıştım.
  • İlk işe başladığında kimse ahım şahım maaşlar almıyor. Sadece kredi olarak düşünmemek lazım . Bence iş hayatıyla birlikte çok farklı masraflar ortaya çıkıyor. Tamam 16 sene okuduk da kimse " bak sen 16 sene okudun seni 7-8 k maaş ile başlatalım " demiyor . Mesela en basitinden ev araba bi yerden baslasak onlarca borc cikıyor.

• Eğer işin garanti değilse alma.

• Kesinlikle alma.

Kredi alanların çoğu gereksiz insanlar.

Parayı sigaraya içkiye harcıyorlar birde kredi kartınada borç açıyorlar. Seneye tekrar başvur belki burs çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pdristanbul P kullanıcısına yanıt
    Cidden bu kafayla çok rahat hayat yaşarsınız, gençliğinizi rahat geçirmek varken, ev-araba falan düşünüyorsanız zaten siz zehri kapmışsınız ne diyeyim. 20 yaşında 450 TL harcamakla, 25 yaşında o parayı harcamak başkadır.

• CaptainSlashh kullanıcısına yanıt
    4 sene önceden 4 sene sonrasının hesabını en baba ekonomist yapamazken, 30 saniyede yapmışsınız tebrik ederim.

• Tıp okuyorum almalı mıyım sizce? Bizim ailenin durumu anca idare ediyor şimdi ama bana fazladan 200-300 lira göndermeleri gerekicek kredi almazsam . Ona da içim ısınmıyor. Öbür türlü ikinci sene başvurup burs çıkanlar var. Ne yapmalıyım sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiritswithinn -- 18 Kasım 2017; 15:8:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChloeGraceMoretz

4 sene önceden 4 sene sonrasının hesabını en baba ekonomist yapamazken, 30 saniyede yapmışsınız tebrik ederim.

bir iş başvurusu yaptığında adamların sorduğu soru 10 sene sonra kendinizi nerede görüyorsunuz :D:D:D:D:D

adma bak ya ekonomistler 4 seneye bakmıyormuş .

biraz büyü sonra konuşalım chloegracemoretz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kazuro

Tıp okuyorum almalı mıyım sizce? Bizim ailenin durumu anca idare ediyor şimdi ama bana fazladan 200-300 lira göndermeleri gerekicek kredi almazsam . Ona da içim ısınmıyor. Öbür türlü ikinci sene başvurup burs çıkanlar var. Ne yapmalıyım sizce?

2.senede burs çıkmaz diye düşünüyorsan al krediyi.

ama durumunuz kötü herhalde.2.seneyi bekle bence burs çıkarsa onu alırsın kredi çıkarsa krediyi.

• 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Benim gireceğim işte bana 10 sene sonra kendini nerede görüyorsun gibi vizyonsuz bir soru sorarlarsa, zaten en başından beni kaybederler. Biraz kartlaştıktan sonra sizin gibi olmam merak etmeyin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.