Şimdi Ara

Kyk Burs Kazandım - Fakat Noter Sorunu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
9.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • dedıgın dgruysa hocam devletın bır kazıgı ıle daha karsı karsıyayız :D
  • NOTER kurumu ile tanışmanız hayırlı olsun.
    bu hiç birşey.
    ben size anlatıyım.

okulun birine master basvurusu yapcam.
    bana dedikleri şey, 2 tane evrakın noter onaylı olması gerekiyor.
    neden dedim, öle-kural bu.
    ben parasını size veriyim siz bakın gercekligine, hem okulun siteden kontrol edersiniz,
    hayır, öle bişey olmaz, noter onayı olcak.
    ok.
    notere 60 tl verdim.
    adam evrakların fotokopilerive orjinaline BAKMADI , direk bastı kaşeyi ok. dedi.
    okula geldim, adam aldı kagıtları,
    sizce bunlar gerçekmi dedim.
    adam, noter onayı varya dedi.
    peki sizce noter onların gercekligini okulun onayını alarak kontrol etmişmidir dedim.
    adam mal oldu.

bu noter kavramı, insanların SORUMLULUKLARINI, BAŞKA KURUMLARA ATMAK için 10 numara bir çözüm.
  • MEB'den yurtdışı için burs çıktı, bursu almadan önce 500 lira masraf yaptım. Bunun yarısı notere gitti.
    Fahiş paralar kazanıyorlar. Bir doktor, bir noter kadar kazanamıyor.

Şimdi kyk kredi çıktı, yine notere para bayılıcam. Haram ettiğim bir para.
  • Selam arkadaşlar.
    Aradan bu kadar geçmiş olmasına rağmen sadece bilgi olsun diye yazıyorum. Yoksa zamanı geçti bu işlemlerin.

KYK ücret ödemeyeceksiniz derken , bu tür işlemlerin HARÇ ve DAMGA VERGİSİ'nden muaf olduğunu söylemek istiyor. yani devlet öğrenci taahhütnamelerinden harç ve damga vergisi almıyor.

Ancak değerli kağıt ,KDV gibi vergileri alıyor. Bu yeni birşey değil uzun zamandır böyle.

Haa verdiğiniz 46 TL nin tamamı noterin değil.. 12 TL civarı Değerli kağıt ve 5 TL civarı kdv KDV.. noter de ücret alınca rakam 46 TL ye çıkıyor.

Noterlik mesleğinin uygulamalarındaki yanlış yapılan işler yapan noteri bağlar , genel olarak böyle değildir. Ayrıca şuda bir gerçekki , klavyemizin önüne kimse geçmiyorki... ne düşünürsen yazılabilir.. Doğru yalan...
  • MEB'den yurtdışı için burs çıktı, bursu almadan önce 500 lira masraf yaptım. Bunun yarısı notere gitti.

.....Bu yazı tamamen uyduruktur...yurt dışı bursuda aynen yurt içi gibidir ve 500 tl değildir.... yazık bilmeden yazılana inananlara..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PASA...GÖNLÜM

MEB'den yurtdışı için burs çıktı, bursu almadan önce 500 lira masraf yaptım. Bunun yarısı notere gitti.

.....Bu yazı tamamen uyduruktur...yurt dışı bursuda aynen yurt içi gibidir ve 500 tl değildir.... yazık bilmeden yazılana inananlara..

• quote:

Orijinalden alıntı: PASA...GÖNLÜM

Selam arkadaşlar.
    Aradan bu kadar geçmiş olmasına rağmen sadece bilgi olsun diye yazıyorum. Yoksa zamanı geçti bu işlemlerin.

KYK ücret ödemeyeceksiniz derken , bu tür işlemlerin HARÇ ve DAMGA VERGİSİ'nden muaf olduğunu söylemek istiyor. yani devlet öğrenci taahhütnamelerinden harç ve damga vergisi almıyor.

Ancak değerli kağıt ,KDV gibi vergileri alıyor. Bu yeni birşey değil uzun zamandır böyle.

Haa verdiğiniz 46 TL nin tamamı noterin değil.. 12 TL civarı Değerli kağıt ve 5 TL civarı kdv KDV.. noter de ücret alınca rakam 46 TL ye çıkıyor.

Noterlik mesleğinin uygulamalarındaki yanlış yapılan işler yapan noteri bağlar , genel olarak böyle değildir. Ayrıca şuda bir gerçekki , klavyemizin önüne kimse geçmiyorki... ne düşünürsen yazılabilir.. Doğru yalan...

adam ağır noter

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.