Şimdi Ara

KYK Borçluları Hareketi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
419
Cevap
7
Favori
16.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 272
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 26 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mrslimshady (14 mesaj) Eric carthman (10 mesaj) Sanki Bana Pele (7 mesaj) kangaetemo (6 mesaj) Stereo Palma (6 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (209 mesaj) Mobil (114 mesaj) Mini (34 mesaj) Uygulama (62 mesaj)
  • @
160 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    275 Mesaj

Devlet o paradan vazgeçmez,en fazla faizi silinir.

|
    |
  • Yüzbaşı
    946 Mesaj

Bu ülkeden bir cacık olmayacağının kanıtı bu konuya gelen yorumlardan rahatlıkla anlaşılabilir. Daha geçen gün ATV’nin sahibine 9,5 milyar liralık vergi istisnası sağlandı. Bu rakam neye tekabül ediyor biliyor musunuz? Ortalama 30bin tl lik kredi borcu olan öğrenci sayısına göre hesaplayın. Ama ne gerek var dimi nede olsa siz eşek gibi ödediniz diye diğer tüm insanların ödemesini istiyorsunuz böylelikle sizden bu parayı alanlara karşı çıtınızı çıkartamazken borcu olan insanlara laf söyleyerek kendinizi avutuyorsunuz.

• Yarbay
    2403 Mesaj

çok beklerler hiçbir hükümet bu borcu silmez akp chp mhp ip hangisi gelirse gelsin kyk borçlarını silmez rüyanızda görürsünüz. sileceği zaman önceden ödeme yapmış kaç milyon kişi var hepsi mahkemeye verip ödediklerini alma hakkı veriyor. bencede silinmemeli geri ödeyeceğini bildiğin halde aldıysan tıpış tıpış ödeyeceksin faizler vs silinir orasına karşı değilim ana paran neyse onu ödeyeceksin. çoğu öğrenci bu parayı cafeler, gezme tozmalarda yedi zaten gerçekten okul ihtiyacı için kullanan %10-20 dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_92 -- 13 Ekim 2020; 14:59:8 >
    |
    |
  • Çavuş
    64 Mesaj

Bu parayi zorla vermiyorlarki , alsan bile istedigin zaman iptal edebiliyosun , gelecegini sıkintili goruyorsan almayacaksin bu parayi okul bitince odeyemiyorum diye aglamayacaksin . Bu burs kredi olaylarina 100bin baraji getirselerde her isteyen bosuna okumasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1905 Mesaj

Faizini silsinler, ana para ne ise ödeyelim. Hem devlet kazansın hem vatandaş.

• Yarbay
    2122 Mesaj

Şimdi anladınız mı bu ülke neden asla gelişmiş bir ülke olamayacak?

Çünkü üniversite mezunu olanları bile ahlaksız. Ahlaksızlık olan yerde gelişim söz konusu değildir.

Vergisini ödeyen enayi, ödemeyene af.

Borcunu ödeyen enayi, ödemeyene af.

Türkiye'nin kredi puanı düşük. Tabi düşük olacak. Türkiye sen ben işte. Borcuna sadık bir insan değilsin. Üzerine yatmak için çırpınıyorsun. Devleti yönetenler sensin işte. Senin laciverdin.

Yarın bu insanlar ülkeyi yönetmeye başlasın Akp'nin yaptığı gibi tüm yandaşlarına vergi affı getirecek.

İşte bu yüzden Akp gitse ne olur gitmese ne olur? Senin hamurun bozuk bir kere.

Ödeyen (ben çekmedim, ihtiyaç duymadım) kerizler, ödediğinize yanın siz.

• Binbaşı
    1135 Mesaj

Ben de aldım krediyi, bana da her ay ödemek zor geliyor ancak bu borcun tamamen silinmesini istemek tamamen aylaklıktır arkadaşlar. Silinmesini savunurken kullandığınız argüman nedir bilmiyorum ama eğer üsttekiler ise, siz bu borcun altına imza atarken de memlekette işsizlik vardı ve mezun olduğunuzda işsiz kalma riskini kabul ettiniz. Kimse size bu krediyi alın diye ısrar etmedi.

Bu para olmadan üniversite okuyacak durumda değildiyseniz o zaman riski almayıp üniversite okumayacak, bir işe girip çalışacaktınız. Kimse size zorla üniversite okutmadı ve siz bu riski kendiniz kabul ettiniz.

Bankadan aldığınız kredinin taksitleri başlayınca dönüp bankaya "yaaa bu memlekette işsizlik var kredi borcum silinsin yaaa" diyebiliyor musunuz?

Burada savunulacak şey bursların adil bir şekilde verilmesi ve burs alan öğrenci sayısının artırılması olabilir. Ben kendi etrafımdan samimi bir arkadaşımı biliyorum mesela, durumları çok iyiyken ailesinin üzerindeki malı mülkü sırf aylık 400 TL'lik bursu alabilmek için akrabasının üzerine yaptı ve gitti burs aldı. Savunulacaksa kredinin komple silinmesi değil bu tip durumların engellenmesi savunulur. Bu para geri ödenirken faiz olarak beyaz eşya fiyatlarının baz alınmaması, öğrencilere en azından böyle bir güzellik yapılması savunulur. Memleketin içinde bulunduğu vahim ekonomik durumdan ötürü 5 yıl ertelemesi savunulur.

Bu borcun komple silinmesi savunulamaz, bunu istemek büyük aylaklık ve yüzsüzlüktür.

|
    |

• Binbaşı
    1135 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Şimdi anladınız mı bu ülke neden asla gelişmiş bir ülke olamayacak?

Çünkü üniversite mezunu olanları bile ahlaksız. Ahlaksızlık olan yerde gelişim söz konusu değildir.

Vergisini ödeyen enayi, ödemeyene af.

Borcunu ödeyen enayi, ödemeyene af.

Türkiye'nin kredi puanı düşük. Tabi düşük olacak. Türkiye sen ben işte. Borcuna sadık bir insan değilsin. Üzerine yatmak için çırpınıyorsun. Devleti yönetenler sensin işte. Senin laciverdin.

Yarın bu insanlar ülkeyi yönetmeye başlasın Akp'nin yaptığı gibi tüm yandaşlarına vergi affı getirecek.

İşte bu yüzden Akp gitse ne olur gitmese ne olur? Senin hamurun bozuk bir kere.

Ödeyen (ben çekmedim, ihtiyaç duymadım) kerizler, ödediğinize yanın siz.

Dediklerinize birebir katılıyorum, bu milletin kanı bozulmuş ve ahlak anlayışı kokuşmuş hocam. Burada savunurken de insanlar diyor ki ATV'nin bilmemneyin vergi borcu siliniyor, benimki neden silinmesin.

E güzel kardeşim biz ona karşı çıkmıyor muyuz zaten, aynı rezilliği kendimize de istersek bu yozlaşmanın nasıl önüne geçeceğiz?

|
    |

• Yarbay
    2122 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: GhotSht

Bu ülkeden bir cacık olmayacağının kanıtı bu konuya gelen yorumlardan rahatlıkla anlaşılabilir. Daha geçen gün ATV’nin sahibine 9,5 milyar liralık vergi istisnası sağlandı. Bu rakam neye tekabül ediyor biliyor musunuz? Ortalama 30bin tl lik kredi borcu olan öğrenci sayısına göre hesaplayın. Ama ne gerek var dimi nede olsa siz eşek gibi ödediniz diye diğer tüm insanların ödemesini istiyorsunuz böylelikle sizden bu parayı alanlara karşı çıtınızı çıkartamazken borcu olan insanlara laf söyleyerek kendinizi avutuyorsunuz.

Aynen

soran olunca da " Biz ona da karşı çıkıyoruz yeaa" diyorlar

Başkalarına sesi çıkmıyor , öğrencilere geçiriyorlar. Altta kalanın canı çıksın , kimin gücü kime yeterse onu eziyor.

Derdi öğrenciler , burslar falan da değil. Kendileri ödedi diye başkaları da çile çeksin istiyorlar

Bu ülke bu kafayla hiçbir zaman ilerleyemez , biz çektik başkaları çekmesin diye düşünen zihniyet vardı eskiden bu güzel ülkede.

Şimdi herkes birbirinin kuyusunu kazıyor.

• Teğmen
    237 Mesaj

Bu ülkede ahlak kalmamış. Dayanak notaları çok hoş. 5 milyon kişiyiz birleşirsek doğruyu yanlış yapabiliriz.

Başkasının alın teri ile kazanılmış vergilerin üzerine çökebiliriz demek istemişler. O para havadan gelmiyor hatırlatayım.

Sizin için utanıyorum.

|
    |
  • Binbaşı
    1130 Mesaj

Ben bu paranın ödenmesi taraftarıyım da inanılmaz bir enflasyon farkı koyuluyor aldığınız paranın üstüne. 22-23 bin lira aldığım paranın ödemesi 38 bin lira şu an. Yeni mezunun aldığı para 3000 liradan fazla değilken o paranın 700 liralık aylık taksitleri var. Akıl almaz geliyor bana bu ödemeler. Üstüne üstlük işsizlik de var ülkede. Resmen yeni kyk alan öğrencilerin paralarını eskiler ödüyor artık bunun değişmesi lazım. Belli kolaylıklar sağlansın sadece ya da ona göre para kazanalım başka bir şey istemiyorum.

|
    |
  • Binbaşı
    1620 Mesaj

Bizim ülkede "ben sevildiysem herkes sevilecek" diyen tayfa var ya. Sırf onların yüzünden bir adım bile ileri gidemeyecek ülke. Adam şu vergiyi bu vergiyi o affı her şeye tepki gösterir. KYK borcuna gelince "banane siz sigara, alkol içtiniz ben ödediysem herkes ödeyecek".

Umarım borçlar tamamen silinir, sırf sizin kafanızı yastığa gömüp hüngür hüngür ağlamanız için.

|
    |
  • Yarbay
    3753 Mesaj

Kusura bakmayin da gercekten odemeyenler icin uzgunum para bazen olmuyor o ayri. Ama cogu kisinin bilerek odemedigini biliyorum. Ustelik o zaman devlet herkesin kredi borcunu fln silsin. Arkadasiniz 100 lira borcunu odemeyince stresten gece uyuyamanlar milyarlarca liralik borcu tek kalemde silinsin istiyorlar. Yok ya! Devletin oyle bir gucu yok zaten, olsa olsa sizden silip tum vatandaslara esit olarak vergilerle dagitacak ama sizin diger insanlar umrunuzda degil tabi.

Ben de oduyorum ayrica, silinse 8 bine yakin karim olacak 14 bindi ilk odemeye basladigimda buna ragmen diyorum silinmesi dogru degil.

Ayrica burda ben bir tane bile buyuk firmalarin borcunun silinmesini savunan insan gormedim niye onu kiyas alip millete saldiriyorsunuz? Ayrica onun yanlis oldugunu kabul ettiginize gore ayni yanlis sizin avantajiniza olunca yapilmasinda sorun yok sanirim?

Kusra bakma o borcu odeyeceksin, odeyene kadar asgari ucretli herhangi bir ise gir, odedikten sonra ayril. Yetiskin adamsin, biz krediyi odeyemedik zamaninda evimizi kaybettik ne yapalim hayat iste, ama devlet borcumuzu silsin demedik.

|
    |

• Yarbay
    2403 Mesaj

zaten yapılandırınca siliyor diye biliyorum çünkü etrafımda önceden alanlar vardı bi kaç sene önce 5000 tl ektra faiz ödeyecek adam yapılandırmayla çektiği tutar neyse onu ödemişti

|
    |
    xbreakx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1066 Mesaj

saçma alıp yerken sorun yok ödemeye gelince silinsin mantıksız bir hareket

bir diğeri senin ödeyeceğin parayla başka öğrenciler okuyacak.

zamanında bizde aldık sonra ödedik.

|
    |
  • Yüzbaşı
    814 Mesaj
    Aslında öğrenci veya asgari ücretli kardeşlerime iyilik yapılsın, yardımcı olunsun isterim. Ancak, ben çok zor şartlarda ve %50 toplam faizle falan ödedim kredimi çok yıllar sonra.

Ben şimdi eşşek miyim acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1905 Mesaj

Essek degiksiniz ama sicak firsatci olmadiginiz kesin...

• Teğmen
    201 Mesaj

Hak etseydim burs alırdım ne demek sen hakkına göre mi çıktığını sanıyosun %3lük bir oranla rastgele çıkıyor olmasın???

|
    |
    Nervo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1313 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Geri ödeyeceğinizi bile bile aldığınız para bu. Onca ödeyen varken sizin niye borcunuz silinsin? Bilmem hangi şirketin kaç milyarlık vergi borcu silinmiş de bizim KYK borcumuz niye silinmesinmiş. Hepiniz o vergi kaçıran firmaların küçük bir örneğisiniz. Hepiniz aynı fırsatı bulduğunuzda milyarlarca vergi borcunu sildirmek istersiniz. Bir yanlışı örnek gösterip başka bir yanlışı talep etmeyi kendinizde hak göremezsiniz.

Altına imzamı atarım. Çok doğru tespit. Alırken bilmiyor muydunuz geri ödeneceğini. Geçin bu işleri. Madem ödenemiyor. En fazla gecikme faizlerinin silinmesini talep edersiniz. Ona eyvallah. Hepsi silinsin nedir böyle yuzsuzluk yok. Burs almadınız kredi bu ödeyeceksiniz.

|
    |
  • Teğmen
    201 Mesaj

İhtiyacı olana burs çıkarmayıp da okuyan öğrencisini de borca sokması saçmalık değil yani? Asgari ücretin 280$ olduğu bitmiş bir yerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EdnanBey -- 13 Ekim 2020; 18:46:11 >
    |
    |
    Knights of Cydonia kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
anzer balı
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.