Şimdi Ara

KYK BORÇLARININ FAİZLERİ SİLİNİYOR.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • "Hükümet, yeniden yapılandırmayla birlikte öğrenim kredisi borcu olan 300 bin öğrencinin yüzünü güldürecek bir karar aldı. Karar kapsamında öğrencilerin 3.9 milyar liralık kredi borcu yeniden yapılandırılacak. Öğrencilerden eylül ayından itibaren öğrenim kredisine bağlı herhangi bir gecikme faizi alınmayacak."

Hükümete yakın yayın organlarının geçtiği haberhttps://www.aksam.com.tr/ekonomi/kyk-borcu-silinmesi-son-dakika-haberleri-kyk-borclari-siliniyor-mu-torba-yasa-son-dakika/haber-734294

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 11 Mayıs 2018; 17:7:5 >

• ben ne anladım bu işte 7k borcdan 4.6k borc kaldı hiç bekletmeden ödüyorum gecikme zammı falan eklendiği yoktu benim bir işime yaramıyor galiba
  • eee zamanında ödeyenler için nolacak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irresolute -- 11 Mayıs 2018; 17:37:54 >
  • Ogrenciye 500 tl verilmesine karsi cikanlar nerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irresolute

eee zamanında ödeyenler için nolacak ?
    Türkiyede vaktinde borcunu ödeyen enayidir.
  • 31 milyar euroyu çarp 5 le gör bakalım kaç tane gencin burs parası kül olup gitmiş
  • Irresolute kullanıcısına yanıt
    Faiz siliniyor derken ödemedikleri için sonradan eklenen faiz diye anladım ben. Yanı normal ödeyen adam da 1 ay geç ödese ona ilave faiz uygulanıyor sonuçta. Diğer adam komple ödememiş yıllardır faiz birikmiş onları siliyorlar. Yoksa borç silinmesi veya ilk belirlenen faizli borcun faizinin silinmesi gibi bir durum yok. Olması gereken buydu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faizi ödeyenleri mal yerine koyan sistem. Ben askerdeyken hiçbir haber vermeden borç yazmaya başlamışlardı. Mecburen faiziyle birlikte ödedim. Ekstra 500 lira civarı faiz çıktı. Nasıl geri kafalı bir sistemse ödemeyene ödül ödeyene ceza var.
  • Gss borçları bir aralar katlanarak artıyordu arkadaş gitti ödedi o kadar dil döktüm ödeme diye ama dinlemedi yapılandırarak 2 bin küsür lira para ödedi benim borcumsa kendiliğinden silinmişti.
    3. dünya ülkelerinde böyle hadiseler sıkça olur o yüzden şaşırmamak gerekir.
    Borcu ödeyen arkadaşlara geçmiş olsun o paraları suriyeli kardeşlerimiz sahilde daha iyi değerlendireceğini düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.