Şimdi Ara

KYK BORÇLARI SONUNDA SİLİNİYOR (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
4.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DaMieN

4 yıl önce almaya başlayan çocuk mezun olunca enflasyon yüzünden %50 fazla ödeyeceğini bilmiyordu. O çocuk almaya başladığında ekonomi böyle değildi ve o parayı yatırım vs için risk alarak almadı. O yüzden bu yük de onun üzerine bırakılmamalı. Ben ödedim siz de ödeyin diyenler bu kadar fark ödemediler o yüzden konuşmaları da saçma. Borç silinmese bile aldığı para 24 bin ise 24 bin ödenmesi beklenmeli.

Zaten zamanında ödersen aldığını ödüyorsun bunlar senelerdir ödemeyen tayfa sen ne anlatiyosun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MuharremAylar kullanıcısına yanıt

Ödeme başlama tarihi ne zamandi

• WSniper10 W kullanıcısına yanıt

Merhaba. Yanlış bilgi veriyorsunuz. Benim ödemem önümüzdeki ay başlıyor yaklaşık 8-9 bin efe tüfe faizi eklemiş devlet. Ben faizli ödeyeceğimi bilmiyordum, bilsem almazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: WSniper10

Zaten zamanında ödersen aldığını ödüyorsun bunlar senelerdir ödemeyen tayfa sen ne anlatiyosun

Alıntıları Göster

Öyle bir şey yok. Enflasyon farkı da ekleniyor. 23500 aldıysan kredin biter bitmez tek seferde ödersen 35 bin ödüyorsun şuanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaMieN -- 9 Haziran 2021; 21:11:22 >

Haziran 2023.

• z kuşağını böyle kazanmayı umuyolar sanırım

esnafa yarayan formül hep bı onlarca yıldır

• borcun kendim silincek faizimi silcekler? öyleyse yapılandırma nasıl yapılıyor bilen var mı?

• Ödedim/ödemedim, ben ödedim onlarda ödesin v.s geyiği yada boş tartışmalar bir işe yaramıyor. Devlet kendi eliyle çözüm getirsin, sorun ortadan kalksın.

Örnek veriyorum, devlet KYK kredisi alıp işsizlik sebebiyle ödeyemeyenlere, borçlarına karşılık kişinin kendi alanında iş bulsun ve her ay maaşından düzenli olarak kessin. İşverenlere de bu istihdamı yaratmak için teşvik versin. Var mı itirazı olan?

Sebep ödemek yada ödememek değil. Bu şekilde bakmak çok düz bir bakış açısı.

Uzun uzadıya yada detaylı bir şey yazmak yerine basitçe özetledim. Malum kimse bir şey okumuyor, sadece ağız dalaşı yapmayı seviyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SimurgFC -- 10 Haziran 2021; 1:7:17 >
  • KYK borcunun silinmesi doğru değil.

Faizi silersin. Anaparayı da uzun vadelerde küçük aylık ödemelerle alırsın.

Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir uygulama yok.

Sorumluluk sahibi gençler bu parayı öderken, daha cebindeki parayı yönetemeyen acizlerin borçlarını silersen, yarın da ev kredimin borcunu silin, araba kreminin borcunu silin derler.

Z kuşağı aç gözlü ve doyumsuz, ebeveynleri tarafından dünyanın merkezine koyulup her istedikleri yapılarak büyütülmüş bir nesil.

Devlet burada gerekirse ana paraya 10 yıl vade yapıp, küçük aylık taksitlerle bu paraları almalıdır. Buradaki amaç bu gençlerin aldıklarını yerine koyma sorumluluğu kazanması ve bir daha böyle bir borç aldıklarına, bu parayı ödeyebileceğini düşünerek, borçlanma bilincine sahip olmalarını sağlamaktır.

• Faizi silsinler yeter

• emclord00 kullanıcısına yanıt

Canım kardeşim ben 4620 yl çektim 1 senede. Sene 2019 du

Temmuz 2021 itibariyle ödeme başlıyor. Ödenecek toplam tutar 4620 tl Bende bunu diyorum.

Bende neden zam falan yok

AT LAN ÖDEME PLANINI

KYK BORÇLARI SONUNDA SİLİNİYOR
  • MuharremAylar kullanıcısına yanıt

Al muharrem

KYK BORÇLARI SONUNDA SİLİNİYOR

harrem

Yapılandıra tıklasana olum. Bu senin ne kadar para aldığın, ne kadar ödeyeceğindeğil

• eşek gibi ödeyecez kredileri.

• Ya ne kadar garip insanlar var. Ben ödedim enayi miyim başkası da ödesin. Ben de ödedim ama inşallah silinir. Ben ödediğimde okulu bitirip işe giriyorduk. Şimdi öyle mi? insafsızlık yapmayın.

İş mi var doğru düzgün ekonomi düzgün olsa öder zaten herkes. Kafada da hep şu var, bunu yazan da üni mezunu falan değil kör cahil '' ee karı kızla yerken iyiydi hadi ödeyin '' öğrenciyken alınan bursu ne kadar sanıyor bu sivri beyinler karı-kızla yemeden bahsediyor. Bu ülkede iktidar değişse ne olur ki, İnsanımızın bakış açısı değişmedikçe.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.