Şimdi Ara

KYK BAŞVURU TÜM SORU VE SORUNLAR(ANA KONU) (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.986
Cevap
5
Favori
219.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: G.rex

toplu verilcek mi verilmicek mi ya her sene yelül kasım aralık parasız mı gezcez yani

ne her senesi.Sadece ilk sene böyle.Çıktıktan sonra seneye bütün aylarda alacan.Okul tatil olduğunda bile.
  • arkadaşlar şimdi bana 1. tahsiste öğrenim kredisi çıktı. ama ben bunu almak istemiyorum.
    tamam hiç bişey yapmayınca alınmıyor.

Ama peki ben önümüzdeki dönemlerde başka burslara başvurduğumda kontrol ettiklerinde bu çocuk kyk kazanmış diye bi engel çıkıcakmı karşıma ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilgan34

arkadaşlar şimdi bana 1. tahsiste öğrenim kredisi çıktı. ama ben bunu almak istemiyorum.
    tamam hiç bişey yapmayınca alınmıyor.

Ama peki ben önümüzdeki dönemlerde başka burslara başvurduğumda kontrol ettiklerinde bu çocuk kyk kazanmış diye bi engel çıkıcakmı karşıma ?

Hayır.

Ekleme: Zaten bence kredi "kazanılmaz"; burs çıkmayan herkese, bazı özel engelleri taşımadığı müddetçe, direkt veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 17 Aralık 2011; 13:23:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

quote:

toplu verilcek mi verilmicek mi ya her sene yelül kasım aralık parasız mı gezcez yani

ne her senesi.Sadece ilk sene böyle.Çıktıktan sonra seneye bütün aylarda alacan.Okul tatil olduğunda bile.

anladım hocam peki ne kadar alcaz bir bilgin var mı ben vakıf okulunda %50 bursluyum mesela herkese farklı demi
  • quote:

quote:

quote:

anladım hocam peki ne kadar alcaz bir bilgin var mı ben vakıf okulunda %50 bursluyum mesela herkese farklı demi

Öğrenim Kredisi herkese aynı miktarda verilir.

2011'de 240 TL'ydi. 2012'de ne kadar olacağı yönünde kesin bilgi yok; ama son yıllarda sürekli zam geldiğini düşünürsek, 260-280 TL olabilir. Ama hiç zam da gelmeyebilir belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

Bana öğrenim kredisi ile katkı kredisi çıktı.Pazartesi günü noter işlemlerimi halledip seneti kyk ya vermeyi düşünüyorum.

Ziraat bankasına hesap açtırmak için başvurmam gerekecek mi yoksa hesabım otomatik olarak açılacak mı?

Bu eminim çok kez sorulmuştur ve yanıtlanmıştır forumda.

Hesap açma ve kart çıkartma işlemleri sizin adınıza zaten yapılıyor. Sizin yapmanız gereken özel bir işlem yok. Ocakta ilk parayı, belirtilen Ziraat Bankası şubesine gidip, vezneden alacaksınız. Şubatta da bankamatik kartları gelir, bunları da yine o belirtilen şubeden gidip alabilirsiniz. Sonra da bankamatik kartıyla herhangi bir Ziraat Bankası ATM'sinden çekebilirsiniz.
  • Bir arkadaşın şuan alttan 4 tane dersi var burs çıktı bu nasıl oluyor ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Ben hem katkı kredisini alıcam hemde bursu, bugün sormayı unuttum acaba ikisi için ayrı ayrı 46 lira mı ödüycem yoksa tek 46 lira mı?
    Bu bursun net ne kadar olduğu bellimi?270-290 diye biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim.
    Haftaya cuma işlerimizi halletmeyi düşünüyoruz acaba o gün bankayada gidip banka kartı için form doldurabilir miyiz?Yoksa ocağın 6 sında parayı alırken mi formu doldurucaz?

Sadece 46 TL ödersiniz.

Burs ve Öğrenim Kredisi, 2011'de ayda 240 TL'ydi. 2012'de ne kadar olacağı yönünde şu an kesin bilgi yok; ama son yıllarda sürekli zam geldiğini düşünürsek, 260-280 TL olabilir. Ama hiç zam gelmeyebilir de.

Yukarıdaki iletimde de bahsettim. Sizin Ziraat Bankası hesabıyla ve bankamatik kartıyla ilgili yapmanız gereken özel bir işlem yok. KYK sizin adınıza yapıyor. Siz sadece ocaktaki ilk paranın yatırılacağı günü bekleyeceksiniz. Bankamatik kartları da şubatta gelir, bunu da yine belirtilen Ziraat Bankası şubesine gidip alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 17 Aralık 2011; 13:32:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Ben hem katkı kredisini alıcam hemde bursu, bugün sormayı unuttum acaba ikisi için ayrı ayrı 46 lira mı ödüycem yoksa tek 46 lira mı?
    Bu bursun net ne kadar olduğu bellimi?270-290 diye biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim.
    Haftaya cuma işlerimizi halletmeyi düşünüyoruz acaba o gün bankayada gidip banka kartı için form doldurabilir miyiz?Yoksa ocağın 6 sında parayı alırken mi formu doldurucaz?

Sadece 46 TL ödersiniz.

Burs ve Öğrenim Kredisi, 2011'de ayda 240 TL'ydi. 2012'de ne kadar olacağı yönünde şu an kesin bilgi yok; ama son yıllarda sürekli zam geldiğini düşünürsek, 260-280 TL olabilir. Ama hiç zam gelmeyebilir de.

Yukarıdaki iletimde de bahsettim. Sizin Ziraat Bankası hesabıyla ve bankamatik kartıyla ilgili yapmanız gereken özel bir işlem yok. KYK sizin adınıza yapıyor. Siz sadece ocaktaki ilk paranın yatırılacağı günü bekleyeceksiniz. Bankamatik kartları da şubatta gelir, bunu da yine belirtilen Ziraat Bankası şubesine gidip alabilirsiniz.

teşekkürler cevaplar için.
    Pendikte oturuyorum bağlarbaşındaki ziraat bankası gelmiş :) sonuçta burs alıcaz koşa koşa giderim

• Arkadaşlar bana öğrenim kredisi çıktı. Dün notere gidip imzaladım belgeleri. Bu belgeleri kyk ya en son hangi tarihte ulaştırmam gerekiyor? Belirli tarihi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaidAbdullah -- 17 Aralık 2011; 13:50:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaidAbdullah

Arkadaşlar bana öğrenim kredisi çıktı. Dün notere gidip imzaladım belgeleri. Bu belgeleri kyk ya en son hangi tarihte ulaştırmam gerekiyor? Belirli tarihi var mı?

PM'den yanıt vermiştim; ama burada da vereyim.

KYK'nın resmî Web sitesindeki şu dosyada gayet net bir şekilde yazıyor:www.kyk.gov.tr/kyk/html/Haber/KrediBursSonuc.pdf

Eğer ilk parayı ocakta almak istiyorsanız, son gün 30 Aralık. 6 Ocak'ta da ilk para yatacak.

Eğer ilk parayı şubatta almak istiyorsanız, son gün 31 Ocak. 6 Şubat'ta da ilk para yatacak.

• Teşekkürler @alacakaranlık
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Öğrenim Kredisi herkese aynı miktarda verilir.

2011'de 240 TL'ydi. 2012'de ne kadar olacağı yönünde kesin bilgi yok; ama son yıllarda sürekli zam geldiğini düşünürsek, 260-280 TL olabilir. Ama hiç zam da gelmeyebilir belki.

Teşekkürler

• beyler şimdi burs için notere gidicez peki hangi belgeleri götürmemizlazım yani bi belge götürmelimiyiz? ikinci olarak noterden çıktıktan sonra istanbulda anadolu yakasında belgeleri nereye teslim edebiliriz. teslim ettikten sonra ayın 6 sını beklicez sanırım dimi başka bi işlem kalmıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

beyler şimdi burs için notere gidicez peki hangi belgeleri götürmemizlazım yani bi belge götürmelimiyiz? ikinci olarak noterden çıktıktan sonra istanbulda anadolu yakasında belgeleri nereye teslim edebiliriz. teslim ettikten sonra ayın 6 sını beklicez sanırım dimi başka bi işlem kalmıyor?

Notere 46 TL para ve nüfus cüzdanı dışında götürmen gereken başka bir şey yok.

Noterde imzaladığın ve onaylattığın bu senedi, herhangi bir KYK müdürlüğüne ya da KYK yurdunun öğrenci işlerine verebilirsin. Ama Anadolu Yakası'ndaki KYK bürolarını ve KYK yurtlarını bilmiyorum açıkçası, bilen birisi yardım eder umarım.

Teslim ettikten sonra yapman gereken tek şey, senin de dediğin gibi, 6 Ocak'ı beklemek.

• quote:

quote:

beyler şimdi burs için notere gidicez peki hangi belgeleri götürmemizlazım yani bi belge götürmelimiyiz? ikinci olarak noterden çıktıktan sonra istanbulda anadolu yakasında belgeleri nereye teslim edebiliriz. teslim ettikten sonra ayın 6 sını beklicez sanırım dimi başka bi işlem kalmıyor?

Noterde imzaladığın ve onaylattığın bu senedi, herhangi bir KYK müdürlüğüne ya da KYK yurdunun öğrenci işlerine verebilirsin. Ama Anadolu Yakası'ndaki KYK bürolarını ve KYK yurtlarını bilmiyorum açıkçası, bilen birisi yardım eder umarım.

Teslim ettikten sonra yapman gereken tek şey, senin de dediğin gibi, 6 Ocak'ı beklemek.

çok sağolun hocam

rahatsız etmessem bi sorum daha olacak

Öğrenim Kredisi: ÖĞRENİM KREDİSİ KAZANAMADINIZ
    Öğrenim İptal Nedeni: Burs veya Kredi Tahsis
    Burs İstek Durumu: 1. TAHSİSDE BURS KAZANDINIZ
    Burs İptal Nedeni:
    Katkı Kredisi: KATKI KREDİSİ KAZANAMADINIZ

bende böyle yazıyor biri sana öğrenim cıkmıs vs. dedi forumda kafam karıstı ben burs cıktı biliyorum bilen birine sormak istedim burs cıktı sanırım.

ikinci sorum Bankamatik Kartınızı ve ilk Kredinizi Alacağınız Sube: burs cıkanlarda da böylemi yazıyor ilk kredi kafamı karıstırdı benim burda ???

• quote:

quote:

quote:

çok sağolun hocam

rahatsız etmessem bi sorum daha olacak

Öğrenim Kredisi: ÖĞRENİM KREDİSİ KAZANAMADINIZ
    Öğrenim İptal Nedeni: Burs veya Kredi Tahsis
    Burs İstek Durumu: 1. TAHSİSDE BURS KAZANDINIZ
    Burs İptal Nedeni:
    Katkı Kredisi: KATKI KREDİSİ KAZANAMADINIZ

bende böyle yazıyor biri sana öğrenim cıkmıs vs. dedi forumda kafam karıstı ben burs cıktı biliyorum bilen birine sormak istedim burs cıktı sanırım.

ikinci sorum Bankamatik Kartınızı ve ilk Kredinizi Alacağınız Sube: burs cıkanlarda da böylemi yazıyor ilk kredi kafamı karıstırdı benim burda ???

Burs çıkmış.

Son söylediğin bilginin de herkeste öyle yazıp yazmadığını hatırlamıyorum açıkçası, pek dikkat de etmemiştim. Ama sorun yoktur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

Bana öğrenim kredisi ile katkı kredisi çıktı.Pazartesi günü noter işlemlerimi halledip seneti kyk ya vermeyi düşünüyorum.

Ziraat bankasına hesap açtırmak için başvurmam gerekecek mi yoksa hesabım otomatik olarak açılacak mı?

Bu eminim çok kez sorulmuştur ve yanıtlanmıştır forumda.

Hesap açma ve kart çıkartma işlemleri sizin adınıza zaten yapılıyor. Sizin yapmanız gereken özel bir işlem yok. Ocakta ilk parayı, belirtilen Ziraat Bankası şubesine gidip, vezneden alacaksınız. Şubatta da bankamatik kartları gelir, bunları da yine o belirtilen şubeden gidip alabilirsiniz. Sonra da bankamatik kartıyla herhangi bir Ziraat Bankası ATM'sinden çekebilirsiniz.

teşekkürler

• Bı kac şeyı söylıyım daha sorulmasın , 3 aylık toplu alma falan dıye bırsey yok her sene unıye baslayanlar arasında aynı muhabbet olur ama oyle bırsey yok ocagın 7 sınde 281 tl alırsınız. okullar kapandıgında yazın da dahıl her ay bunu almaya devam etceksınız.

Ogrenım kredılerı yuzde 90 281 tl olcak bakan acıklama yapmıstı. 220 dıyenler olmus , sacmalayın 240 tl olan bırsey 220 ye dusmez , en kotu ıhtımalle 260 tl olur ama 281 olcagı kesın gıbı.

Noterde para verceksınız vermeme gıbı bır sansınız yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Bı kac şeyı söylıyım daha sorulmasın , 3 aylık toplu alma falan dıye bırsey yok her sene unıye baslayanlar arasında aynı muhabbet olur ama oyle bırsey yok ocagın 7 sınde 281 tl alırsınız. okullar kapandıgında yazın da dahıl her ay bunu almaya devam etceksınız.

Ogrenım kredılerı yuzde 90 281 tl olcak bakan acıklama yapmıstı. 220 dıyenler olmus , sacmalayın 240 tl olan bırsey 220 ye dusmez , en kotu ıhtımalle 260 tl olur ama 281 olcagı kesın gıbı.

Noterde para verceksınız vermeme gıbı bır sansınız yok.

Neden 280 değil de 281. 1 lirayı illa 10 ay biriktirip mi çekelim

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.