Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
1
Favori
47.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yurtta yedekte kalanlara ne öneriyorsunuz yedek sırasının bitmesi için ?
  • halen öğrenemedim açıkta mıyım değil miyim diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmrecan

tam adını bilmiyorum, yüksek ücretli yurt diye geçiyor :D zaten trabzonda 1 tane yüksek ücretli var. Yeni açıldı, daha bu sene ilk öğrencileri alıcak :D 1005 erkek kontenjanı vardı hatırladığım kadaıyla, baya büyük yani

tüh bilsem bende başvururdum yüksek ücretli yurtllara şimdi 300 milyon bayılıcaz özel yurtllara
  • Bölge Adı: ESKİŞEHİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    Genel Yurt Adı: BİLECİK YURDU
    Adres:
    Genel Yurt Yedek Sırası: 180
    Yüksek Ücretli Yurt Adı:
    Yüksek Ücretli Yurt Yedek Sırası: 0

Benim şansım nedir. ne zaman sıra gelir bana?
  • bu arada arada anasayfada link çıkıyor

http://www.kyk.gov.tr/web/YrT_SnC_2011/yurtBasvuruKimlikNoGiris.do

bunu yenileyin anasayfayı değil :D

quote:

tüh bilsem bende başvururdum yüksek ücretli yurtllara şimdi 300 milyon bayılıcaz özel yurtllara

yurt yeni daha :) gezme fırsatım oldu, odalar gayet güzel :D çoğu deniz manzaralı zaten :P :D ayrıca fiyata sabah akşam yemekte dahil. Özel yurtlarıda gezdim ama onun kadar ferahını bulamadım daha

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: EndlessPowerr

quote:

quote:

Durumu: Genel ve Yüksek Ücretli Yurt Yedek
    Bölge Adı: İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    Genel Yurt Adı:
    Adres:
    Genel Yurt Yedek Sırası: 2810
    Yüksek Ücretli Yurt Adı:
    Yüksek Ücretli Yurt Yedek Sırası: 1602

Yedeklikten nasıl kurtulacağız? Şimdi gidip kayıt mı olacağız biri bu süreçten sonrasını anlatabilir mi?

Bölge müdürlüğünde ve KYK yurtlarında yedek listeler ara ara, güncellene güncellene asılır. Bunları takip etmelisiniz. Sizin şimdi KYK yurtlarına dair yapmanız gereken bir işlem yok. Eğer kalacak yer probleminiz varsa, KYK misafirhanelerine başvurabilirsiniz.

İstanbul kalabalık bir il. Yurt çıksa da kaydolmayanların ve yurttan ayrılanların sayısı çok olur. Bu açıdan, yedek listenin kötü bir pozisyonunda değilsin. Yurt çıkması uzun sürmez.

Bu misafirhanede ne kadar kalabilirim? Öyle süre sınırlaması var mı ve şartları nasıl biliyor musun?

Önce bölge müdürlüğüne telefon et ve hangi misafirhanelerde boş yer olduğunu sorup öğren.

Misafirhaneler için özel bir başvuru prosedürü yok. Boş yer olan bir misafirhaneye gidiyorsun. Günlük ücret üzerinden hesaplanıyor, 6 TL'ydi yanlış hatırlamıyorsam. Olanakları maalesef pek iyi değil. Yurt kazanana kadar kalabilirsin.

Anladım, teşekkürler yardımın için. Peki bu dediğin listeleri nasıl takip edeceğiz? Durmadan yurda mı gitmem gerekiyor yani? Yoksa kyk'nın sitesinde var mı liste?

• Durumu: Genel ve Yüksek Ücretli Yurt Yedek
    Bölge Adı: ESKİŞEHİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    Genel Yurt Adı: KÜTAHYA YURDU
    Adres:
    Genel Yurt Yedek Sırası: 878
    Yüksek Ücretli Yurt Adı: KÜTAHYA-ZAFERTEPE ÖGR.YURDU
    Yüksek Ücretli Yurt Yedek Sırası: 516

Beyler ne yüksek ücretli çıktı ne de normal yurt. Ne yapıcam oraya gidince

Bundan sonra yapmam gerekenler takip etmem gerekenler neler ? Ne yapmalıyım ? Yerleşme şansım var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EngiN_ -- 4 Eylül 2011; 14:38:53 >
  • ulan ya ilçeye çıktı. Yüksek Ücretli Yurt Adı: YOMRA-KANUNİ YURDU
    :D bak gördünmü cago34 nazar değdirdin
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmrecan

ulan ya ilçeye çıktı. Yüksek Ücretli Yurt Adı: YOMRA-KANUNİ YURDU
    :D bak gördünmü cago34 nazar değdirdin

Ben tercih dönemimde ktüyü yazmıştım,sonra cıkmasın dıe dua ettım baktım kı egıtım fakutesı akcaabattaymıs
  • YARDIMCI OLABİLECEK VAR MI GİREMİYORUM ÇILDIRDIM
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bölge Adı: İSTANBUL BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    Genel Yurt Adı:
    Adres:
    Genel Yurt Yedek Sırası: 2810
    Yüksek Ücretli Yurt Adı:
    Yüksek Ücretli Yurt Yedek Sırası: 1602

Yedeklikten nasıl kurtulacağız? Şimdi gidip kayıt mı olacağız biri bu süreçten sonrasını anlatabilir mi?

Bölge müdürlüğünde ve KYK yurtlarında yedek listeler ara ara, güncellene güncellene asılır. Bunları takip etmelisiniz. Sizin şimdi KYK yurtlarına dair yapmanız gereken bir işlem yok. Eğer kalacak yer probleminiz varsa, KYK misafirhanelerine başvurabilirsiniz.

İstanbul kalabalık bir il. Yurt çıksa da kaydolmayanların ve yurttan ayrılanların sayısı çok olur. Bu açıdan, yedek listenin kötü bir pozisyonunda değilsin. Yurt çıkması uzun sürmez.

Bu misafirhanede ne kadar kalabilirim? Öyle süre sınırlaması var mı ve şartları nasıl biliyor musun?

Önce bölge müdürlüğüne telefon et ve hangi misafirhanelerde boş yer olduğunu sorup öğren.

Misafirhaneler için özel bir başvuru prosedürü yok. Boş yer olan bir misafirhaneye gidiyorsun. Günlük ücret üzerinden hesaplanıyor, 6 TL'ydi yanlış hatırlamıyorsam. Olanakları maalesef pek iyi değil. Yurt kazanana kadar kalabilirsin.

Anladım, teşekkürler yardımın için. Peki bu dediğin listeleri nasıl takip edeceğiz? Durmadan yurda mı gitmem gerekiyor yani? Yoksa kyk'nın sitesinde var mı liste?

KYK'nın sitesinde olmaz. Gittiğin ildeki bölge müdürlüğüne ve KYK yurtlarına yedek listeler her hafta, güncel hâlleriyle asılır. Bunları takip etmen gerekiyor.

• Durumu: Genel Yurt Yedek
    Bölge Adı: GAZİANTEP BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
    Genel Yurt Adı:
    Adres:
    Genel Yurt Yedek Sırası: 774
    Yüksek Ücretli Yurt Adı:
    Yüksek Ücretli Yurt Yedek Sırası:

Çok bekleriz galiba
  • lütfen birisi yardımcı olsun ÇILDIRICAM !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tribuns

lütfen birisi yardımcı olsun ÇILDIRICAM !!!

Bize bakamıyoruz hocam sakin ol
  • Bu yurtların adreslerini nasıl bulacağız... Birde Şu Trabzon- Doğu Karadeniz yurduna yerleştirilmişim... yüksek ücretli diye geçiyor bilen varsa bana özelden fln bi şekilde anlatabilirmi en azından yerini öğrenmem gerek yarın kayda gideceğim ona göre özel yurt bakayım olmadıysa...
  • Daha bakamadım ha işe bak.1 saat önceden öğrenenler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Adres:

Bundan sonra yapmam gerekenler takip etmem gerekenler neler ? Ne yapmalıyım ? Yerleşme şansım var mı ?

Bölge müdürlüğünde ve KYK yurtlarında yedek listeler her hafta, güncel hâlleriyle asılır. Bunları takip etmelisin. 16 Eylül'den sonra asılabileceklerini düşünüyorum; çünkü 16 Eylül son kayıt günü.

Kütahya için net bir yorum yapıp yanlış yönlendirmek istemem; ama kalabalık bir il olmadığı için, çabuk sıra geleceğini düşünmüyorum.

Eğer kalacak yer problemin varsa, bu problemi çözene kadar KYK'nın misafirhanelerinde kalabilirsin.

• quote:

quote:

Adres:

Bölge müdürlüğünde ve KYK yurtlarında yedek listeler her hafta, güncel hâlleriyle asılır. Bunları takip etmelisin. 16 Eylül'den sonra asılabileceklerini düşünüyorum; çünkü 16 Eylül son kayıt günü.

Kütahya için net bir yorum yapıp yanlış yönlendirmek istemem; ama kalabalık bir il olmadığı için, çabuk sıra geleceğini düşünmüyorum.

Eğer kalacak yer problemin varsa, bu problemi çözene kadar KYK'nın misafirhanelerinde kalabilirsin.

anladım hocam. 16 eylülden sonra yurtta kazanıp ta gitmeyenler oluyor onların yerine yedek listedekiler yerleşiyor dimi ? Yedek listedileri nasıl açıklıyorlar hocam ? Mesela ilk gün 1-50 kişi arası yerleşcek, 2. gün 50-100 kişi arası mı yerleşcek ? Nasıl oluyor açıklayabilir misiniz biraz ?

• Çok yoğun öğrenemedim bi türlü :S
  • quote:

quote:

quote:

Adres:

anladım hocam. 16 eylülden sonra yurtta kazanıp ta gitmeyenler oluyor onların yerine yedek listedekiler yerleşiyor dimi ? Yedek listedileri nasıl açıklıyorlar hocam ? Mesela ilk gün 1-50 kişi arası yerleşcek, 2. gün 50-100 kişi arası mı yerleşcek ? Nasıl oluyor açıklayabilir misiniz biraz ?

Evet. Yurt kazansa da kaydolmayanların sıraları son kayıt tarihi geçtikten sonra salınıyor, yerlerine yedek listedekiler yerleştirilmeye başlanıyor.

Yedek listeler yerleşmeler yapıldıkça güncellenir. Öyle "İlk gün şu kadar, ikinci gün bu kadar..." diye bir şey yok. İlk hafta ilk 50 kişiye de yurt çıkabilir, ikinci hafta sadece ilk 10 kişiye de yurt çıkabilir... Gideceksin, listede adını takip edeceksin.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.